Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

(více)

Recenze (117)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Třetí díl série „Texaský masakr motorovou pilou“ považuji za o něco lepší než Hooperův druhý díl, který mě prostě nebavil. Tohle je klasický survival s černým humorem, což je něco co docela dobře funguje. Snímek nepřekvapí, ale herecké výkony jsou takové, aby vás neodradili. Je to ten film, který nenadchne, ale stejně tak ani nezhnusí jen dívání se. To průměrné hodnocení tady sedí nejlépe. ()

Mefistofelle 

všechny recenze uživatele

Jednička má dokonalou hororovou atmosféru a dvojka je úchylná a vtipná jízda, zatímco toto se potácí někde mezi. Ze "starých" Texaských masakrů je tento můj nejméně oblíbený. Ze začátku, když se zatím ještě jedná o nahánění jednoho mladého páru v autě, to vypadá na slušnou zábavu, ale v momentě kdy jde skutečně do tuhého se napětí poněkud vytrácí a značně se ubere na tempu. Leatherfaceova rodinka pro mě pak byla asi největším zklamáním. Viggo Mortensen mi přišel přímo úděsný a i další členové rodiny na mě nepůsobili tak, jak v předchozích filmech. Už to prostě není ono... P.S.: Ta pochromovaná supermotorovka, kterou Leatherface dostal, je dokonalá! Už vím, co chci k Vánocům:). ()

Reklama

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Popri prvej, dneska už, kultovej, jednotke to nemá šancu obstáť. Keď si to však porovnám napríklad s takým nasledujúcim pokračovaním z roku 1994, musím konštatovať že ide o solídny béčkový horor. Výborne zvolené prostredie amerického juhu ktoré tvorca obkolesí bandou kanibalov ma vždy dokáže pobaviť. Na čele tejto vraždiacej rodiny sa nám tu predviedol mladý Vigo Mortensen. Psychopata zahral celom slušne. Tvorcovia sa neštítili bez-účelovo kopírovať prvú časť, napríklad večera s celou kanibalskou rodinou pri jednom stole., ale skvelí strašidelný soundtrack to u mňa zakryl. Zaujal ma tu aj herec Roba Zombieho Ken Foree ktorý si zahral vo Vyvrheľoch z pekla a Halloween (2007). Scénku pri ktorej rinčala motorová píla na plné gule pod hladinou vody si mohli odpustiť ale ináč ma to v celku bavilo. 2,5* ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Třetí díl je volným pokračováním obou svých předchůdců a přestože má blíže k jedničce, najdeme v něm i několik humorných pasáží – potažmo pokusů o černý humor. Jak vidno, scénárista si však příliš hlavu nelámal nad tím, co nám přinesli jeho předchůdci a vydal se vlastní cestou. Zvláště pak v nových členech této zvrácené rodinky, o kterých v předchozích dílech nebylo ani zmínky. Kde se tam vzali? Jak to že jsme o nich dosud neměli ani tušení? Raději o tom nepřemýšlet. Přece jenom někteří z nich byli docela zábavní a pro tento film i nezbytní. Zvláště když pobíhající Leatherface na všechno sám stačit nemohl. Ale i tak chlapec zřejmě používal teleport, protože jak jinak si vysvětlit jeho rychlé přesuny v močálech…To už ale nechám na posouzení každého z vás. Nicméně jeho nová hračka s nápisem „Pila je rodina“ byla vážně skvostná. Sice zde už nebyla zas až tak moc cítit ona syrovost jedničky, ale pořád se tento díl mohl opřít o slušnou atmosféru a nechyběla ani potřebná dávka napětí. Především pak v prostřední části filmu. Navíc tentokrát nebude chybět ani tak toužebně očekávané gore a několik lehce zvrácených scén. Nebylo to sice žádné galapředstavení morbidností/bizarností, ale slabší kousky i tak mohou odcházet značně znechuceni.60% ()

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Po bizarní dvojce se třetí díl vrací ke svým hororovým kořenům, třebaže dle dobré tradice této série i zde narazíme na postavy s prapodivným vzorcem chování. Svým scénářem trojka na přechozí díly příliš nenavazuje. Dvojku ignoruje úplně (díky bohu) a jedničku si bere spíše jen za vzor, přičemž lidožravou famílii rozšiřuje o nové členy. Přibyli další dva bratři (jednoho z nich NAPROSTO SKVĚLE zahrál Viggo Mortensen), bláznivého taťku vystřídala mamka, děda zůstal dědou a další generaci zastupuje malá holčička, která je jakousi třešíňkou na dortu úchylné domácnosti. Film se nebojí černého humoru, přičemž některé hlášky jsou úplně boží a převážně je má na svědomí Mortensen s šibalským úsměvem na tváři (třeba: „Proč nás nenecháte na pokoji?!“ - „Máme hlad!“ :-)) Celé je to rozumně krátké, řekl bych tak akorát, a přestože to autoři se znovuoživováním postav ke konci už přehánějí, jedná se o docela koukatelný kus. Na kultovní jedničku to ale pochopitelně nemá. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (21)

  • Režisér Jeff Burr chcel film natočiť v Texase (na 16mm film), podobne ako tomu bolo v prípade originálu. Producenti však tento nápad zamietli, pretože už mali na účely natáčania postavený dom v Kalifornii. (beso74)
  • Jediný díl ze série Texas Chainsaw Massacre, který se nenatáčel v Texasu. (Chatterer)

Související novinky

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)

Reklama

Reklama