Reklama

Reklama

Kožená tvář

  • Česko Kožená tvář III (více)

Obsahy(1)

Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

(více)

Recenze (116)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Hooperova jednička nepřekvapivě s velkým náskokem vede (jak taky jinak, vždyť je to jeden z nejlepších hororů vůbec), ale ostudu jí tohle pokračování nedělá. Atmosféra je hustá, močály a temný les dělají své. Občasný černý vtípek neškodí. Až na úplný závěr, kdy se "mrtvé" postavy zničehonic zázračně objeví a vesele si žijou, jsem velmi spokojen. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Film jsem viděl poprvé asi před 15 lety na VHS když jsem chodil ještě na gympl, a byl jsem z něj tenkrát docela zklamaný ... Byla to první verze "Texasského masakru", kterou jsem shlédl a čekal jsem asi tenkrát hodně krve, uřezané ruce, nohy, hlavy a gorescény, které se po pravdě v tomto filmu příliš nekonají, ale zato se zde koná na svoji dobu, kdy cenzura valila naplno docela husté týrání a excelentní vykreslení pošahané rodiny, což jsem tenkrát asi v tom věku ještě nepobíral ... Ten film pro mne dozrál asi až teď a byl jsem vyloženě mile překvapen. Perfektní prostředí, atmosféra, rodinka, napětí, atd. ... Samozřejmě, že první díl z roku 1974 bude navždy jen jeden, podle mne nejlepší horror všech dob, ale tohle bylo na svoji dobu vyloženě vynikající, zábavné, diváka to chytne od začátku a do konce nepustí ... ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Takže zatímco ’74 je děsivá kultovka a dvojka parádní zvrhlá groteska, trojka už takový nažehlený MTV Pimp My Chainsaw. Úplně co byste čekali od slasheru na přelomu 80 a 90 let, jakoby mixlý s ELM STREET, heavy metal soundtrack a pořád docela vděčná záležitost. Buranov kdesi za benzinkou Last Chance, dvojice kalifornských rozmazlenců versus rodinka kanibalských umaštěnců, do toho se přimotá Ken Foree jako asi nejzábavnější postavička. Už tedy slabší koncentrát pro teenagery do kina, nicméně celkově ta původní trilogie vůbec není špatná. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení a zasloužené červené %-ta ;-). Leather face je tu trochu odlišný od novějších dílu (2003 a Počátek), ale tento díl má pořádně hustou atmosféru a syrovosti na rozdávání. Slabší jedinci by mohl považovat tento horor za trochu úchylný a bizardní, mě to rozhodně nevadilo a některé scény jsem si vysloveně vychutnal. V roli padoucha zaujal Aragorn – V.Mortensen. Na druhou stranu úchylnosti pobrala tato rodina více než dost. Doporučuji pokud se vám líbily jiné Texaské Masakry. 7+/10* ()

tron 

všechny recenze uživatele

Dobrou správou je, že temná trojka je obstojný horor patriaci skôr k tomu lepšiemu z hororových sérií, čo v 80-tych rokoch v Hollywoode vzniklo. Poteší namakaný kasting v čele so skvelým Kenom Foreem z Romerovho Úsvitu mŕtvych. Scenár obsahuje množstvo hlúpych a zbytočných žánrových klišé (predovšetkým nesmrteľnosť záporných postáv zas a znova vstávajúcich z mŕtvych), ale celkovo tretí diel nechutnej texaskej série hodnotím prekvapivo kladne. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (21)

  • V jednej scéne si je možné všimnúť Texa (Viggo Mortensen), ako sa pozerá do mapy, na ktorej je rok vydania 1973. Je to odkaz na udalostí z prvej časti, ktoré sa odohrali v lete roku 1973. (beso74)
  • Dom z tohto filmu použil aj rocker Alice Cooper vo svojom klipe "House of Fire" (1989). (beso74)

Související novinky

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky …

Reklama

Reklama