poster

Kožená tvář

 • český

  Kožená tvář III

 • anglický

  Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III

Horor / Komedie / Thriller

USA, 1990, 75 min (Director's cut: 85 min)

 • demented
  ****

  Skqvele. Jeff Burr vytrhol Tobeovi Hooperovi zo spárov jeho dietko a naservíroval nám celkom chutnú porciu (aj keď by možno bola celokm sranda sledovať aký splodenec by vznikol, keby sa Hooper chopil TCSM aj po tretí krát). Výborná atmosféra, našlapaný soundtrack a sympaťák Leatherface. Dokonalý film to nie je ani náhodou, ale po "mierne" kontroverznej dvojke - príjemné pohladenie na duši.(15.6.2007)

 • fcreading
  ****

  Po parodickej dvojke, ktorú režíroval Hopper, sa trojka velmi dobre drží svojho originálu. Miestami prekypujú vtipné scénky, ale už nie také, aké sme mali u dvojky, nevtipné a naviac nudné. Leatherface je správne naladený, tentokrát nikoho nešetrí a ide rovno na vec, naviac rolu Kena Foreeho som si užíval, jeho pohyby so samopalom boli nezabudnuteľné 80 percent.(24.11.2008)

 • Flipnic
  ****

  Film jsem viděl poprvé asi před 15 lety na VHS když jsem chodil ještě na gympl, a byl jsem z něj tenkrát docela zklamaný ... Byla to první verze "Texasského masakru", kterou jsem shlédl a čekal jsem asi tenkrát hodně krve, uřezané ruce, nohy, hlavy a gorescény, které se po pravdě v tomto filmu příliš nekonají, ale zato se zde koná na svoji dobu, kdy cenzura valila naplno docela husté týrání a excelentní vykreslení pošahané rodiny, což jsem tenkrát asi v tom věku ještě nepobíral ... Ten film pro mne dozrál asi až teď a byl jsem vyloženě mile překvapen. Perfektní prostředí, atmosféra, rodinka, napětí, atd. ... Samozřejmě, že první díl z roku 1974 bude navždy jen jeden, podle mne nejlepší horror všech dob, ale tohle bylo na svoji dobu vyloženě vynikající, zábavné, diváka to chytne od začátku a do konce nepustí ...(6.12.2009)

 • Ramirez85
  ***

  Bohužel ne tolik syrové a atmosférické jako nedostižný první díl a ani tolik zábavné jako ujetý díl druhý. Přesto však víc než slušná oddychovka se slavným Leatherfacem a jeho vytuněnou motorovkou v hlavní roli. Co mě na třetím Masakru naštvalo nejvíc je, že se veškeré "šťavnatější" scény odehrávají mimo obraz, cenzura tu holt vládne rukou pevnou a neotřesitelnou. Ale jinak herci fajn, prostředí domu Leatherfacovi rodiny správně temný a vůbec to, i díky kratší stopáži, pěkně odsejpá.(18.5.2013)

 • darkrobyk
  **

  Jeden ze slabších dílů texaské série o krvechtivé pile. Nijak nápadité (což se dalo očekávat), ovšem ani nijak napínavé. Atmosféra nikde, Koženáč běžící lopotně lesem s pilou nad hlavou je k smíchu (škoda, že cestou nepodřízl pár stromků) a postavy jsou tak nesympatické, že jich škoda není. Nejlepší scénou je palba rozzuřeného Benna do příbytku kanibalské familie (ustřelené ucho, provrtaný rozpadající se děd i šílená matka s mluvítkem). Bohužel film nezachraňuje ani K.Foree, ani unylý Aragorn. Já měl ještě navíc smůlu na debilní dabing...Na jedno podívání a nazdar!(28.12.2012)

 • - Režisér Jeff Burr chcel film natočiť v Texase, na 16 mm film, podobne ako tomu bolo v prípade originálu. Producenti však tento nápad zamietli, pretože už mali na účely natáčania postavený dom v Kalifornii. (beso74)

 • - Kane Hodder, který několikrát ztvárnil postavu Jasona Voorheese v hororové sérii Pátek třináctého, byl koordinátor kaskadérů pro tento film. (henrycruel)

 • - V jednej scéne si je možné všimnúť Texa (Viggo Mortensen), ako sa pozerá do mapy, na ktorej je rok vydania 1973. Je to odkaz na udalostí z prvej časti, ktoré sa odohrali v lete roku 1973. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace