Kožená tvář

• český

Kožená tvář III

Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III

Horor / Komedie / Thriller

USA, 1990, 75 min (Director's cut: 85 min)

Třetí díl série „Texaský masakr motorovou pilou“ považuji za o něco lepší než Hooperův druhý díl, který mě prostě nebavil. Tohle je klasický survival s černým humorem, což je něco co docela dobře funguje. Snímek nepřekvapí, ale herecké výkony jsou takové, aby vás neodradili. Je to ten film, který nenadchne, ale stejně tak ani nezhnusí jen dívání se. To průměrné hodnocení tady sedí nejlépe.(13.11.2014)

Je to ešte stále dosť šialené a aj rodinka je dosť šialená a vedeli to roztočiť. Aj keď začiatok a stred sú len také slabé otukávačky, tak posledných 20 minút to malo gore efektnosť, drsnosť a konečne aj masaker aký som očakával. V par scenach som postrehol aj čierny humor, ale disponoval aj atmosférou hlavne v lese a pri jazere. Som spokojný, asi ma bavil aj viac ako originál.(19.8.2015)

Bohužel ne tolik syrové a atmosférické jako nedostižný první díl a ani tolik zábavné jako ujetý díl druhý. Přesto však víc než slušná oddychovka se slavným Leatherfacem a jeho vytuněnou motorovkou v hlavní roli. Co mě na třetím Masakru naštvalo nejvíc je, že se veškeré "šťavnatější" scény odehrávají mimo obraz, cenzura tu holt vládne rukou pevnou a neotřesitelnou. Ale jinak herci fajn, prostředí domu Leatherfacovi rodiny správně temný a vůbec to, i díky kratší stopáži, pěkně odsejpá.(18.5.2013)

Takže zatímco ’74 je děsivá kultovka a dvojka parádní zvrhlá groteska, trojka už takový nažehlený MTV Pimp My Chainsaw. Úplně co byste čekali od slasheru na přelomu 80 a 90 let, jakoby mixlý s ELM STREET, heavy metal soundtrack a pořád docela vděčná záležitost. Buranov kdesi za benzinkou Last Chance, dvojice kalifornských rozmazlenců versus rodinka kanibalských umaštěnců, do toho se přimotá Ken Foree jako asi nejzábavnější postavička. Už tedy slabší koncentrát pro teenagery do kina, nicméně celkově ta původní trilogie vůbec není špatná.(2.9.2017)

Keby som bol veľký rypák, dalo by sa tomuto snímku vytknúť pár nelogickostí ako je motorová píla bežiaca ponorená v bažine, respawn osôb, čudné konanie postáv, no trojka TCM je pre bežného diváka možno stráviteľnejšia ako nechutná jednotka, atmosféra je slušná, Leatherface je íkváč na n-tú, tvorcovia sa s nami na žaciatku pohrávajú, keď nie je jasné kto s kým a o čo ide a tak. Tretej časti sa dostalo slušného spracovania a myslím že fanúšikovia klasiky môžu byť spokojný pretože kultovka dostala slušný „datadisk“.(8.8.2006)

• - Režisér Jeff Burr chcel film natočiť v Texase, na 16 mm film, podobne ako tomu bolo v prípade originálu. Producenti však tento nápad zamietli, pretože už mali na účely natáčania postavený dom v Kalifornii. (beso74)

• - Viggo Mortensen roli Texe původně neměl získat, protože neuspěl na konkurzu. New Line Cinema najala jiného herce, který však později odešel, takže Mortensen roli nakonec dostal. (henrycruel)

• - Původně se na filmu měl podílet i Tobe Hopper, ale už měl závazky k natáčení filmu Spontaneous Combustion. (Chatterer)