Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

FRANTACZ1

Ano, pro část odborné IT a internetové obce (ale pozor, film je z roku 2001, a podobně jako se zcela vysmívat tomu, jak je pojata Síť z roku 1995 je pro mě absurdní, tak je to podobné i tady) to může být zjednodušené a málo uvěřitelné, ale ve skutečnosti se to tak extrémně od reality neliší. Sice zápletka je trochu přitažená za vlasy, ale v rámci vlastní sebestřednosti či patentových zrůdností si do rovnice dosaďte jiné proměnné, a jste doma. Teď, včera nebo v blízké budoucnosti. ()

Gormie

Zábavný, napínavý (i když trochu předvídatelný) krimithiller, který je místy naivní, ale v srovnání s ostatními podobnými se vyvaroval větších počítačových nesmyslů. Nutno podotknout, že bez Tima Robbinse v roli "Billa Gatese" by byl mnohem méně zajímavý. ()

Konys

Příjemný filmek se sympatickými herci a krásnými herečkami. A přiznávám, že ta čtvrtá hvězdička je jen a pouze za to, že jde o film z IT prostředí. To já uplně žeru :) Jinak by to bylo asi za ***. ()

aranek

Zajímavé téma, zpracování, sympatický záporák Gary Winston. Škoda nerealistických počítačových momentů. ()

veverysiak

Praví ajťáci to zrejme pochopia ako skvelú komédiu, tí ostatní sa veľmi nepobavia, je to dosť fádna napodobenina niečoho lepšieho, možno to celé mohli trochu vylepšiť herci, lenže niektorí mali zlý deň a z niektorých už viac ako túto biedu vytrieskať jednoducho nejde, takže 35%. ()

wdc

Příliš mě to nezaujalo, dost jednoduché, málo do hloubky, málo emotivní. Není důvod to vidět znovu. ()

ttoper

Nebýt posledních 20 minut, tak je to počítačový thriller podle mého gusta. On je to v podstatě tuctový thriller, ale nemůžu si pomoci, já se v kině docela bavil. ()

Paul_Banks

Solidní drama ze zajímavého prostředí, které asi nejvíce docení milovníci počítačového programátorství, jímž já rozhodně nejsem. Nenáročná svižná zábava, u které jsem se vlastně skoro ani nenudil. Když k tomu přičtu účast mé oblíbené Claire Forlani, zavládá u mě spokojenost. ()

Chlo0opek

O programátorovi, který se vzepře velké společnosti.. To, co sem od tohoto filmu očekával, to sem dostal. Slušný průměr, který nenadchne ani neurazí. ()

Spike86

Toto byla nejslabší role Tima Robbinse, co jsem viděl. Ani jsem ho dokonce původně nepoznal, jen jsem si říkal, že to je něco mezi Robbinsem a Hanksem vzhledově :) Co se týče filmu je to místy nedotažené a hodně naivní. Vždycky se kouknou na pár řádek progr. kódu na obrazovce a už říkají jak je to úžasné :D 55% ()

B.e.r.n.y

Antitrust není vůbec špatný snímek z programátorského světa. Pravda, jako programátor jsem se některým scénám s pronikáním do systému a manipulováním s ním musel smát, ale příběhově to není vůbec špatná záležitost. Hercům role z mého pohledu též sedly. Hlavně Tim Robbins překvapil. Navíc hudba z dílny Dona Devise tomu dodává o stupeň lepší nádech. 65% ()

Pythonator

Dvojnásobně příjemná podívaná. Jednak slušný thriller ze zajímavého prostředí a jednak zde máme dvě překrásné kočičky. Při sledování filmu jsem se tak mimo jiné hádal se svým penisem, jestli je šukéznější Rachael Leigh Cook nebo Claire Forlani. Stále jsem na vážkách a vždy se na film rád znova podívám, jen abych rozhodnul tuhle nerozhodnutelnou záležitost. Jo a jen tak mimochodem, Tim Robbins mi zde příjde strašně nevýrazný a dalo by se říct, že na herce jeho formátu nic nepředvedl. Asi měl při natáčení hemoroidy. ()

teseth

Elita je příjemný thriller z počítačového prostředí, který se snaží poukázat na možné fungování velkých korporací, které berou tvrdě na hůl malé počítačové experty, kteří plují proti proudu tržní ekonomiky. Podobnost s Billem Gatesem je tu "čistě" náhodná a rozhodně nechce upozorňovat na "skvělé a všeobecně dobře vnímané" fungování Microsoftu. Otázkou je nakolik mohl tvůrčí štáb přitvrdit, kdyby se film točil o pár let později. V tuto chvíli to byl takový ten lepší průměr, který sice klade hodně otázek ale ... ()

Smartynko

Slušný thriller, (pre mňa) zaujímavý príbeh a nakoľko celá trilógia Hackeri má pre mňa istú osobnú hodnotu dávam 4*. Inak neviem čím to je, ale ešte som nevidel naozaj brilantne natočený príbeh o hackeroch. Možno je to tým, že pre širšie publikum by taký film bol krajne nezaujímavý a nezarobil by toľko aby pokryl rozpočet. Pre mňa by ale taký film bol niečím čo by som si vo videotéke s radosťou postavil vedľa VHS Pulp Fiction. Elita tam samozrejme nepatrí ale ako počítačový maniak tento film mám proste rád a vždy si ho rád pozriem znova. ()

Dart

jako programátor jsem se nasmál, ale na druhou stranu, lajk to musí dostat sežrat tak, aby zhruba rozuměl o čom ty lidi vlastně mluví. V podstatě jsem byl s filmem spokojenej. mělo to docela i hlavu a patu (ale toho Billa Gatese fakt neměl rád, pač se to až náramně podobá jisté menší společnosti, co dělá woknousy:-D ...) ()

A.Dufresne

Doufám, že tomuto není ve skutečnosti...to bylo opravdu nemilé...Výborné, možná až trošku moc geniální nápady Mila, jak tomu přijít na kloub. Možná trochu horší scénář a režie, ale i tak mám tento film velice rád a rád se na něj podívám znovu. Asi jako jeden zmála dávám 4*. ()

matik_one

Sice sa tato posledna cast triologie vymyka prvym dvom, ale aj tak je podana dost zaujimavo a 3* ako jej predosle casti si zasluzi.. ()