Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

Kolssteyn

Reálně paranoický film s nereálným typicky americkým happyendem dělá ze snímku průměrný, ničím nerušený, dojem. ()

Olík

Slušný thriller ze softwarového prostředí. Ryan Phillippe ještě jako mladé ucho, Rachael Leigh Cook, sladká a na první pohled nevinná. ()

Iwiiik

Antitrust je svěží, rychle odsýpající a podařenou reklamou na konspirační paranoiu. Nějak tak si představuji praktiky společnosti Microsoft, jen ten happyend se nějak nedostavuje. Námět filmu není nijak šokující, herecké výkony nijak strhující a režie nijak výjimečná. Pro obdivovatele Tima Robbinse doporučuji nepouštět si tento snímek příliš brzo po shlédnutí The Shawshank Redemption. Jinak však jde o celkově hezký main stream, po kterém člověk sáhne, když nemá náladu hloubavě přemýšlet nebo napínat své emoce. ()

Lyžař

Je to už řádka let, kdy jsem poprvé viděl Sandru Bullock ve filmu Síť. Ten mě zaujal svou napínavostí, ale hlavně nadčasovostí. A tady je všechno v bledě modrém, akorát s mým dalším oblíbeným hercem, Ryanem Phillipem. Jasně, režie není dokonalá, scénář možná někdy taky, ale o to mi nejde. Příběh, nápad...to je ono. Díky tvůrcům :-) ()

Dárius

Ke komentu"kleopatry".Ani omylem nechci kritizovat její pohled na tento film.Ale ve filmu"Firma"ač obsahově stejnému nehraje božská"Claire Forlani".Docela se těším až ji uvidím ve filmech mladšího data-ted nemyslím skvělý snímek "Seznamte se Jou Black"v němž jsem si jí poprvé všiml. ()

Jeand´Boa

Taková normálnéí pokoukaná, co nenadchne a neurazí... není sporu o tom, že se na to dá v klidu podívat a nebýt zhnusen...není to veledílo, ale není to ani naprostý výplach filmařských trubek... ()

Soul

Marně pátrám v paměti po nějakém vydařenějším a vcelku realisticky ztvárněném thrilleru z tohoto prostředí. Problém není v hardwaru, ale v průtoku dat. Lehce nadsazené 4*. ()

RedRose

Vcelku se tento film neda hodnotit normalnim zpusobem protoze kdyz ho uvidi 30 lidi tak 2 tretiny vubec nepochopi o cem ze to vlastne bylo... A je to skoda! "Tento film nema rad Billa Gatese a Bill Gates nema rad tento film!" Pro me je tohle film jako by byl natoceny na mou zakazku. Nejsem sice zastancem "hnuti OpenSource" ale na druhou stranu tuto aktivitu neodsuzuji. A protoze jsou pocitace muj konicek ze vsech nejvetsi, tak jsem byl absolutne nadsem a poprve jsem ho videl v jeden den hned 2x! Ale jak jsem napsal je to jen pro zasvecene do daneho tematu a s tim pochopitene pada celkove hodnoceni filmu, coz je skoda! Podobna situace je i s filmem Nebezpečný kód (Takedown), ktery hodnotim podobne... ;-) ()

driver005

Pro počítačové nadšence bude Antitrust zábavně strávenými dvěma hodinami deštivého nedělního odpoledne. Pakliže vezmeme v potaz, že snímek nabývá komplikovanosti pouze zasazením děje do prostor výpočetní techniky, jde čistě o průměrný thriller. Nicméně přiznávám, že jsem se nenudil a často i zasmál samoúčelným "freeze" momentům, které jsme viděli snad už stokrát. Mám na mysli gradování napětí v situacích jako třeba "přistihne mě u prohlížení zakázaných dat v místnosti, kde nemám co dělat?". Na druhou stranu to není nic, co by nenáročný divák nemohl překousnout, někomu se možná srdeční tep skutečně zrychluje. ()

sWONDER

Ako náhle sa oboznámime so zápletkou, začína to byt až príliš predvídateľné a miestami ukrutne nereálne, až to jedného rozčúli. Inak ale, celkom schopný krimi thriller z netradičného prostredia. Zopár zvratov a sem tam nejaké to napätie. Ako realita je to trochu prehnané, niečo pravdy na tom ale určite bude... ()

Don82

Z na první pohled tuctového geek krimi se postupem času vyklube zajímavý cyber thriller, kde se v polovině vše mění, postavy nejsou těmi kterými byly a film dostane příjemně dynamický spád. Ano, pořád je to pohádka, ale přesto: Hail to open source! ()

Fanak

Kvalitní napínavý thriller. Podobnost hlavního záporáka s Billem Gatesem patrně není čistě náhodná:-). ()

Baki

Pro me osobne jeden z nejlepsich filmu v oblasti IT. Nevim co me na nem oslovilo, ale proste se mi moc a moc libi. ()

LuNaj

Po docela slabém začátku se film rozjede na plné obrátky a pakliže vám nevadí ve filmech počítačová terminologie, tak budete vrnět blahem. Proč bych vlastně tomuhle snímku nemohl dát 4*? Líbilo se mi to, bylo to napínavé... Nejsou to "čistokrevné" 4*, ale čert to vem;-) ()

megajalec

Potešiteľná jednohubka, ktorá utečie ako voda. Film z prostredia IT plný konšpiračných teórií. Človek sa nenudí ani chvíľku, sem-tam nejaký dejový zvrat, sem-tam pekný záber, paranoja v druhej polovici, zaujímavý dej po celý čas. Film pre mladších, čomu zodpovedá aj herecké obsadenie (táto veta bola pochvalou:D). Chápem, prečo BG nemá rád tento film. P.S. Výborná hudba. ()