Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

VanTom

Počítačový thriller Elita v mnoha scénách slušně napíná, přitom hollywoodskou profesní naivitu drží v mezích a nevyznívá nijak zvlášť hloupě ani směšně. Dnes už navíc všichni víme, že nějaká ta vraždička kvůli kousku kódu je pro nelítostné korporátní softwarové milionáře slabý odvar, jelikož momentálně organizují celosvětové pandemie a čipují miliardy lidí zkonstruovanými vakcínami, že? Lepší 3 * ()

cross

I přes pomalejší rozjezd celkem napínavý počítačový thriller, který je možné (=povinné)brát v konfrontaci se skutečným počítačovým světem. Film doprovází slušně kvalitní hudba (na Davise) a zpracování odpovídá hi-tech stylu moderní doby. Hezký, optimisticky nereálný konec. Slušně zvládnuté řemeslo. ()

mirec88

Celkom dobrý a napínavý thriller o pozadí počítačových machinácií a čo firma neurobí preto, aby bola najlepšia. Ale nejaká hlbšia myšlienka ani záver sa nekonal, takže je to solídny priemer. Tim Robbins je dobrý a Ryan Phillppe tiež. Škoda mizernej kvality DVD s obrazom vo formáte 4:3. ()

Autogram

Ako prinútiť programátora tvrdo pracovať? Dve krásne ženy by na to bez ďalšieho nápadu určite nestačili. Facebook ešte ako jeho filmového predchodcu s názvom Synapse tvorcovia dobre trafili ako spojenie všetkých komunikačných zariadení. Film prináša nezvyklú myšlienku v priemernej dosť nudnej forme. Záver preberie aj rozospatého diváka a nebude to výbuchmi ani inými efektmi. A druhý záver je len pre naozaj zainteresovaných do open source komunity. ()

kenkaku

Kdo nepochopil primární cíl = obří šťouchanec do Billa Gatese a bitvy biblických rozměrů na poli IT "Microsoft vs Linux" (a spol) klidně může rozebírat věrnost hereckých výkonů, úroveň napětí a věrohodnost zápletky. Také si můžete klidně postěžovat, že se ve filmu málo střílí a že CZ dabing stojí za prd protože slovo "Geek" překládají... řekněme nevhodně ;). ()

Pyth

Kdyby nebyla moje bonton verze 4:3, tak silene orezana (to musel delat naprosto ozralej manik - jinak si to nedokazu vysvetlit), tak bych hodnotil nejspis vic. Solidni pocitacovej thriller s nic moc castingem :) ()

iXtr3m3

Slušný triler, ktorý bol ale viac televízny, ako by som od takého obsadenia očakával. Nevidel som film dlho, pozrel som si ho včera kvôli tomu, že som v sobotu pozeral Who Am I a to bola trochu iná liga a nielen kvôli mladšiemu veku, ale celkovo zásahu do čierneho... ()

baXter

"Doesnt Bill Gates have something like that ? Bill who ? " Velmi velmi veeelmi usmevné pro lidi kteri pracuji na pocitaci, bashi a unixovych systemech :) Nemohu rici ze bych se nejak vyrazne bavil, ale taky prakticky nebyla mista kde bych se nejak vyrazne nudil. Proste tuctovej skoroprumer. Dobrý tak na podivani se pred spanim, kdyz je clovek fakt utahanej a jeste se mu nechce spat. ()

cab

Nekdo si stezuje na slaby a neuveritelny dej nebo nekter herce ci, ze takove tema je jen pro pocitacove nadsence. Da se to brat v potaz, ale ja se dobre bavil a (Tim Robbins) mi opravdu pripominal vseobecne znameho ted uz byvalou jednicku Microsoftu. Na podobne tema je filmu az zalostne malo, takze jsem rad za kazdy novy do vinku. 70% ()

dopita

Film z prostředí počítačů. Tohle prostředí mě nijak zvlášť netankuje, takže nemůžu posoudit do jaké míry je děj filmu blbost či neblbost. Je to takovej hybrid thrilleru a pohádky. Jako thriller nic moc, i když trocha napětí se ve filmu vyskytuje, jako pohádka je to celkem ucházející. V hlavní roli se potácí divnej a odpudivě nesympatickej Ryan Phillippe, naštěstí to dohání Tim Robbins, kterej si na roli doslova pošmák. Co se holek týká, tak se na ně dobře kouká a to je tak všechno. Neškodnej thriller/pohádka. ()

ThomasCrown

Pre mňa jeden z najlepšie spracovaných IT konšpiračných filmov. Ryanovi Phillippovi a jeho open sourcu fandím a keď mu garde robia R. L. Cook a Claire Forlani, nemôže z toho vzniknúť nič zlé. Timovi "Bill" Robbinsovi rola skvele sedí a ja už naplno očakávam nejaký nápad z garáže, ktorý jednotku porazí a stane sa tak nulou. ()

Haymar

Film kde mě ale vážně totálně nesedlo obsazení! Ryan Phillippe jako mladý elitní pc-programátor... Křehká Leigh Cook coby jeho kolegyně... Claire Forlani jako nevypočitatelná potvora... a Tim Robbins aka korporátně korporátní záporák... A nebo že by to bylo spíš tím, že tam všichni zúčastnění tak příšerně, unaveně a znuděně hráli (úplně bez šťávy - měli to snad ve scénáři nebo byl rejža takový jelito?!)? Prostě mě to vůbec nebavilo! ()

cityman

Rozhodně lepší triller než film z počítačového prostředí! Je to opravdu zvláštní, ale to co jsem od tohohle filmu očekával bylo pravým opakem toho co jsem vlastně dostal. Ještě větším divem pro mne zůstává to, že mi to rozhodně neubralo na pocitu ze skvělého zážitku, který jsem po shlédnutí toho filmu měl. A k tomu moje oblíbená Claire Forlani - co více si přát?! :o) ()

kaze

Čakala som priemerný film, ale celkom ma prekvapil Ryan Phillippe, zahral to celkom dobre a niekedy to bolo aj napinave. ()

melloun

Nádherný film z prostředí počítačové firmy, který dokáže oslovit i výpočetní technikou nesažené jedince. V thrilleru hraje neohroženého programátora Ryan Phillippe, jeho herecké výkony se mi začínájí čím dál víc líbit, jenž neví komu může věřit a tak věří především sobě a svým kamarádům z "garáže". ()

Grizzly

Mohl to být fakt dobrej thriller, kterej je místy i dost napínavej, ale bohužel není. Sráží to především hlavní hrdina. Ryan Phillipe byl hodně špatnou volbou. Na geeka se vůbec nehodí a je na něm vidět, že absolutně nemá páru o čem mluví. Navíc jeho špionážní anabáze taky nestojej za nic. A navíc i hraje na hovno. V tom filmu je strašně moc hovadin a v informatice je HODNĚ přitaženej za vlasy (už ten námět). Ale tuhle tématiku mám rád tak to s úsměvem překousnu. Každopádně dvě hvězdy za thriller a jedna navíc za moc hezký holky. ()

Tred2

Většina herců podala sympatické výkony, nebo jsou to prostě lahody pro oko sami(y) o sobě. Celková kostra - milionkrát ohraná, ale některé zvraty docela překvapily - příjemně. Celkově se jedná o docela normální průměr (spousta věcí je přitažena za vlasy, jak fakta, tak i průběh děje), ale sedl mi do noty. Konec mě sice vůbec nepotěšil, ale už jsem to nějak neřešil a jsem ochotný nechat 4. ()

crha

První polovina mi přišla úplně tragická, pak se to zaplaťpánbu trošku rozjede, ale naivní scény a trapné dialogy jsou tu pořád. Sice jsem se něják zvlášť nenudil, ale málem sem si vykloubil krk z toho, jak sem pořád kroutil hlavou nad tím, jaká že to je píčovina. Teenage IT thriller, už to samo zní strašně. 45% ()