Původní trilogie KMOTR je zde sestříhána v chronologickém pořadí. Ode dne útěku malého Vita Andoliniho z rodné Sicílie roku 1901 až po smrt dona Michaela Corleona v roce 1997. Do děje byly vloženy i některé scény, které byly v původních verzích vystřiženy. (3DD!3)

Besyn

Ja celého Kmotra beru jako jeden film.Jeden z nejlepších filmů všech dob,který si ve svém žánru už asi navždy udrží svoje pevné prvenství. ()

Stíba

Největší kinematografický počin všech dob, zabalený do jednoho a obohacen o něco navíc. Je třeba dodávat víc?? ()

bif

Co dodat, asi jen to, že Kmotr je snad ta vůbec největší pocta světové kinematografii a literatuře. ()

P. J. D.

Kmotra už můžeme považovat dnes za světově uznávanou legendu, kterou musí znát nejen každý filmový znalec, ale i ten, kdo viděl prakticky cokoliv (vím, je to trochu neohrabaná věta, ale mě momentálně nepřišlo nic lepšího na mysl). Filmové zpodobnění se drží věrně jako klíště knižní předloze a dělá mu po zásluze čest. Hlavní postavy jsou natolik věrohodné, že se každou chvíli budete obávat, co se s nimi zrovna stane. Ačkoliv je film ponurý a kamera jej točí převážně v tmavém filtru, budete mít pocit, že koukáte spíše na něco, co má v sobě hlubší filozofický podtext. Tenhle film si jako jeden z mála zaslouží bez jakéhokoliv váhání plný počet hvězdiček. ()

RoneXxXD

Ve finále musím říct následující: Sledovat Kmotra separátně poprvé pro mne bylo.. poměrně zvláštní. Jako jednotlivá díla mají spoustu chyb a kvalita se houpá jako na houpačce. Ostatně jako celek.. je to masterpiece. 87% ()

Patrik200s

Stará klasika z poctivej filmárčiny. Prvotriedny herci, námet a prostredie zo starých čias kedy slovo chlapa bolo nepriestrelné. Odporúčam tento film vidieť každého kto si chcem nastaviť svoje meradlo kvality filmov. Toto je proste strop. ()

Respex

Naprosto jedinečná trilogie, kde je vše dotaženo na 100%. Obrovský filmový skvost, který je právem označován za nejlepší trilogii všech dob. Geniální přenesení knižní podoby do filmové plátno jaké jsme nemšli možnost vidět až do příchodu Pána prstenu. Jednoznačně za 5* a to za všechny tři díly. ()

matt85

Bezkonkurenčně nejlepší mafianská série a jedna z nejlepších, nejpromyšlenějších a nejpevnějších trilogií vůbec. ()

TommyDiamond

Cappolův slavný a všemi vyzdvihovaný kmotr. Tento snímek byl prý milníkem hollywoodského filmu. Ve všech tabulkách a hodnoceních nejlepších filmů se umísťuje na předních místech. Byl opravdu takovým milníkem a byl vážně tak dobrý? Patřím k mladší generaci a musím říct, že z 70. a 80. let znám mnohem lepší a pro mě hodnotnější filmy. Tím samozřejmě neříkám, že je tento film špatný, právě naopak. Ale jen tak trochu zpochybňuji jeho velikost. Zase kmotr je jediný film, který za své pokračování získal oscara. Marlon Brando i Al Pacino se tímto počinem zařadili mezi nesmrtelné. Je toho opravdu mnoho přes skvělou režii, užasnou výpravu, atmosféru i herecké výkony. Celkově 80% ()

Taffey

Ať je to tenhle sestřih s dodanými scénami nebo součet všech tří dílů, je to, pro mě, naprosto šokující dílo. Obzvlášť, pokud si člověk udělá čas a zfoukne to najednou. Několikrát v průběhu, zejména pak na konci, se mi neustále vracely dvě myšlenky. Jednak, jak je život krátký a druhák, zda jsem schopen nalézt aspoň jedno proti šedé ekonomice. Nechci sem tahat politiku nebo něco takového, ale když si člověk uvědomí, co všechno vládnoucí dělají s našimi daněmi, pak žádný protiargument nenalézám. Kompletně je to naprosto fantasticky natočeno, naštěstí ještě neexistoval digitál, takže to má opravdu hloubku, úžasné prostředí, senzační výkony herců, především tedy hodně civilní, což u filmů kvituji skoro nejvíc. ()

Nabídka, kterou nemůžete odmítnout

Nabídka, kterou nemůžete odmítnout

13.11.2006

O pokračování kultovní trilogie Francise Forda Coppoly Kmotr se poprvé začalo hovořit už před dvěma lety, kdy na pulty knihkupectví dorazila kniha The Godfather Returns autora Marka Winegardnera.… (více)