Původní trilogie KMOTR je zde sestříhána v chronologickém pořadí. Ode dne útěku malého Vita Andoliniho z rodné Sicílie roku 1901 až po smrt dona Michaela Corleona v roce 1997. Do děje byly vloženy i některé scény, které byly v původních verzích vystřiženy. (3DD!3)

Azrail

Téměř dokonalá trilogie a vzor pro všechny mafiánské filmy. Možná i pro všechny dramatické filmy obecně. Takto by se měly psát postavy a scénář. Takto by se měly vybírat a vést herci. Takto by se mělo točit. I po těch neskutečných letech od jedničky tyto filmy jako by vůbec nezestárly. Smekám a Al Pacino se rolí Michaela Corleoneho navždy zapsal do dějin kinematografie. ()

George3110

Táto trilógia patrí k jedným z najlepších v dejinách kinematrografie ak nie je najlepšia. Aj keď ubehlo už veľa rokov od jej natočenia stále sa k nej rád vraciam a pozriem si ju zas a znova. Proste geniálna réžia, geniálne obsadenie, geniálny scenár.... geniálna filmová trilógia. ()

Idris

Vynikající dílo z prostředí mafiánských intrik. Brando je nepřekonatelný. Také velmi dobrý James Caan a Al Pacinova životní role (jako mafián byl vždy nejlepší). ()

kubilov

Jednoznačnost, 583 minut té nejlepší filmové série, jaká byla kdy natočena. První díl je můj vůbec nejoblíbenější film a druhý díl můj sedmý nejoblíbenější, zde nejde dát jinak než maximum. ()

haribo11

dlouho jsem si trilogii schovávala na později..až bude dost času...až bude ta správná chuť...až bude správné rozpoložení... ta chvíle přišla... a já se do tohohle díla zamilovala... nevím jestli je to hereckým obsazením nebo příběhem...ale miluji ho...a není to byznys, je to dost osobní :) ()

Unlimit

Jakožto milovník filmů s mafiánským námětem nedokážu být touto trilogií více polichocen,všechny tři díly za plný počet! Možná mi trochu chyběl Marlon Brando ve druhém a třetím díle , protože tento herec je jako stvořený pro tuto roli,avšak patří to k příběhu který nemá žádnou chybu.Na začátku prvního dílu jsem se nadechl a na konci třetího jsem s trochou lítostí vydechl a šel jsem si znova stáhnout hru Mafia.................... "Kdo neviděl,přichází tím o vynikající zážitek!" ()

MFJD

Krstný otec 1, 2, 3 rodinná sága. Rodina je to najkrajšie na tomto svete čo môže človek človeku ponúknuť. V každej to škrípe. U nás doma zvlásť, keby sa to malo sfilmovať tak na to by nebolo slov ani peňazí. V tomto filme to nádherne interpretujú, veď človek od počiatku bol tvor spoločenský a každí ma právo si ju vytvoriť. To či z nej bude mafia je druhoradé hlavná je láska a rešpekt. Kmotor je jediná trojdielna sága, ktorá ma zaujala až po dlhej dobe. Neviem či som bol na to nevyzretý či ma to až tak nebralo, ale teraz viem a môžem smelo povedať že ide o veľkolepé dielo vo svojom žánre ako takom. Prostredie v ktorom sa dej odohráva neschvaľujem tak ako aj praktiky okolo ich biznisu ale dejova línia a zamotanosť príbehu je skvelým filmárskym vrcholom každého diváka. Ak mám hodnotiť jednotlivé časti, tak najbližšie je mi prvá časť. Preferovaný vzťah otca a syna, jeho postoje k rodine, druhej časti jeho spomienky a začiatky a v trojke láska prenášana už na svoje deti je príkladom funkčnosti rodiny. Tak by to malo fungovať v každej rodine nielen u mafii. ()

klapqua

Ako kniha, tak filmy čistá dokonalosť. Jednotku si pre seba, z môjho pohľadu, ukradol dokonalý Brando, ale to mne absolútne nevadí, ba naopak. Všetky tri časti sú úžasné, nevšedné a stoja vysoko nad ostatnými filmami. ()

ludovit14

Trilógia Krstný otec nazbierala dokopy 28 nominácií na Oscara a z toho 9 Oscarov získala. Z toho prvá a druhá časť získali Oscara aj za najlepší film roka. ()

bmx6

Yes.Díky Bože!!!!Konečně jsem našel tu VHSku na které mám tuto trilogii.Mám nekonečně obrovskou radost!!!!Shlédnul jsem to celé na jeden tah a je to takový zážitek,kterému se nemůže nic rovnat. ()

ReactLotus

* Vraždy, drogy, incest, podplácanie, kamaráti (pre Talianov skôr rodina) a samovražda.  Sounds like something I'd like to try and have one day. For real… // Trilógia je úplne alebo takmer dokonalá. Príbeh je zaujímavý, dokonca smutný a dobre sa díva ako si mafiáni myslia, že sú mocní a nikto na nich nemá, a potom aj tak skapú… , herecké výkony (musím vyzdvihnúť Al Pacina) Všetci mi pripadali ako praví Taliani… Hudba, atmosféra (človek by sa aj kvôli filmom pridal k mafiánom), kulisy a kostýmy, všetko čo vo filmoch je, je nádherné a dokonalé (tie autá sú krásne veterány a budovy nie sú umelé, sú to proste také budovy, aké boli v dobe, kedy sa dej odohráva a na tie domy sa lepšie díva ako na modernú architektúru). //  Len tá zdĺhavosť trochu ubíja, ale zase ak by to bolo kratšie, nebolo by to už ono.  Talianská mafia je jedna veľká rodina, takže som sa tu stratil v postavách a nevedel kto je kto, ale to nevadí. //  Strýko Nicolasa Cagea vytvoril skvelý mafiánsky príbeh, ktorý je celých 9 hodín zaujímavý a hlavne nás presvedčil, že zlí sú dobrí, a je nám ich aj ľúto… 8,3/10 za všetky filmy. // *Samozrejme nič nelegálne nemám v pláne robiť a je to iba vtip ()

james11

Jedna z nejlepších filmových trilogií (nebo spíše filmových sérií). U mě se jednoznačne zařadila na první příčky (obvlzášť první díl). Jen trochu slabší třetí díl mě ale neodradí po tom co bylo v prvním a druhém díle, dát maximum. ()

Nabídka, kterou nemůžete odmítnout

Nabídka, kterou nemůžete odmítnout

13.11.2006

O pokračování kultovní trilogie Francise Forda Coppoly Kmotr se poprvé začalo hovořit už před dvěma lety, kdy na pulty knihkupectví dorazila kniha The Godfather Returns autora Marka Winegardnera.… (více)