Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

sajez

Kam se hrabou Celisti.Z tohohle filmu mi behal mraz po zadech a po cely film jsem byl napnuty jak struna.Po shlednuti bych si do more zaplavat nesel.Za me 80% hodne dobry film. ()

barunkah odpad!

Nemám nic proti thrillerům, ale mám všechno proti filmům bez pointy. Film začíná souložením které je až příliš moc detailní a pokračuje na moři, kde je zapomenou. Celý film je o tom, jak je postupně sežerou žraloci. Ach, jak oduševnělé! ()

uprchlice

Tak tohle byla opravdu velká nuda. Film se podle příběhu zdál jako zajímavý, nicméně jeho provedení bylo něco úplně jiného. Mizerné herecké výkony se ještě daly překousnout, ale film neměl prakticky žádný scénář, který by odpovídal filmové práci. Postavy se v jedné chvíli hádali a pak byl klid. Pak se zase začali hádat a pak byl zase klid. Mně to lezlo krkem a opravdu jsem se modlila ať je ti žraloci konečně už snědi! Navíc ta nesnesitelná digitální kamera celý film ještě zhoršila. Takže vám nejen nedoporučuji "Otevřené" moře, ale já Vás přímo před ním varuji, protože jediné, co dostanete je jakýsi filmový dokument, který je tak nudný, že si na něj člověk po pár hodinách ani nevzpomene. Jednu hvezdicku dávám nádherným záběrům se zraloky. Jinak bohužel. ()

Mark1983 odpad!

Byl jsem na Otevřeném moři v kině a byl jsem totálně zklamaný. Nejde o to,že je ve filmu málo herců, jde o to,že to nesplnilo všechna očekávání. U tohohle filmu je trailer zcela až ukázkově dezinformační. ()

lobsang

Nízkorozpočtový snímek, který má v první polovině slušný spád a napětí, aby vás ve druhé půli ukolébal a na konci jste ztratili věškerý zájem o osud hrdinů. Něco na pomezí filmů Přežít a Záhada Blair Witch, jenže velmi natahované a ve dvou hercích, s jedinou kulisou vzdouvajícího se moře. Jednohubka, po které se nebudete cítit v potápěčském úboru dvakrát dobře, ale zaděláno na trauma z ní rozhodně mít nebudete. ()

Breaker

Tak to .... jak to jen říci? To mohl být kultovní film, ALE .... Ano, atmosféra jaksi působí, neznámí herci hrají poměrně slušně, lépe jim to scénář nedovoluje a není na to ani čas, ale to již není jejich chybou. Ovšem představa něco takové prožít je naprosto děsivá a nikdo neví, jak by se zachoval ... což se film sice pokouší vykreslit ... ale neustále tomu mnoho chybí, ale svojí syrovostí ve mě zanechal více, jak jiný kvalitnější film. Ta kamera byl dobrý nápad. ()

papinak

Velmi přemýšlím o hodnocení odpad, ale ještě si říkám, že jsem prostě nepochopil záměr režiséra. Natáčení na digitál mělo zřejmě působit autenticky, místo toho narozdíl třeba od Blair Witch působí obraz, jako z tuctové telenovely a té také odpovídají výkony "herců".Nejvíce mi film svou "autentičností" připoměl seriál Lensen a spol.O některých vyloženě dementních záběrech kamery ani nebudu psát. ()

milatko81

ale ano ja som sa celkom bavil, ale hviezdicky uberam za ten koniec ak to nik neprezil ako to mohlo byt podla skutocnej udalosti?! ()

cheprer

Skvelej pribeh, snesitelna hlavni dvojice a ani ne moc debilni dialogy, ale opravdu priserne provedeni. Jednoznacne vitezstvi obsahu nad formou. ()

Profík

Je to akorát tak dlouhé, nebo spíš krátké, aby to nezačalo nudit. Pár záběrů za sucha, abychom si oblíbili hlavní hrdiny (hlavně ty prsa jsou fajn) a pak šup do moře beznaděje. 75%. ()

Pecaldo

Co se týče filmařské práce nic moc. Není to nic moc zážitek, ale pakliže máte husí kůži ze žraloků a vůbec ze všeho co pod Vámi je když plavete v moři a pomyslíte na to že tohle se může stát komukoliv , není to vůbec špatný film 3* ()

andy60

Největším plusem filmu je fakt, že je inspirován skutečným příběhem. Při sledování jsem si na to často vzpomněl a vždy mně z toho zamrazilo. Naopak jako nejslabší článek vidím samotný scénář, hlavně pak dialogy. Měl jsem dojem, že ústřední dvojice spolu nemá o čem mluvit. To, co říkají, jsou takové nemastné neslané fráze, které nemohou diváka zaujmout. Ve výsledku je to tedy film, který jsem zhlédnul s chutí, ale za pár dní si ho ztěží vybavím. ()

andydufrsn

Film budí dojem jako by byl natočen turistama na domácí videokameru, nejspíš to byl záměr. Po několika, skutečně téměř, dovolenkových záběrech se přemístí na moře a začne solidní dramíčko, které jakoby nikam nespěchá, ale přesto vás bude skvěle držet v napětí. Super nehepyendový konec! ()

DavidAAAA

Tenhle film by klidně mohl mít i 90%, ale muselby být schopnější režisér, scénárista, ale hlavně jiná hudba. Atmosféra, která by byla správně hustá a beznadějná, bohužel nezvládnutím ozvučení a hudebního podkreslení zbyla jen dost prázdná, jenom místama přerušovaná, nuda. Tenhle film měl fakt na víc, takhle je to tak na 30% ()

OtokPag

Stačilo vidět domorodého inženýra, jak počítá na lodi turisty a bylo jasné, co se stane... 😂 Nemůžu samozřejmě jen tak přejít skutečnost, že hlavní hrdinka má v neoprénu postavu vyrýsovanou doslova k sežrání 😋 ()