Vřískot 3

Vreskot 3

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 116 min

• MrHlad

Dost trapný oproti předchozím dílům. Parodování sebe sama nefunguje, Neve Campbellová je šíleně otravná a to "překvapení" na konci, to mě fakt dostalo. Kdyby byl příště vrah oranžovej mrož v podání Marlona Branda, ani bych se moc nedivil. Druhá hvězdička je nostalgickou vzpomínkou na relativně kvalitní jedničku...(7.10.2002)

Další pokračovaní Vřískotu. Příběh je tentokrát slabý a jen omílá to, co bylo řečeno v předchozích dílech. Ovšem potěšující je, že opět zůstala naše hlavní trojce postav a malé cameo si taky zahrál poradce na horory Jamie Kennedy. Vraždy jsou možná nejpromakanější z celé trilogie a jsou to fakt nářezové scény. Atmosféra tu ještě jakž takž je, ovšem není to nic slavného. Film si tentokrát utahuje sám ze sebe až moc, což mi vadí, ale dá se to snést. Nové postavy jsou v celku dobré a určitě si zapamatujete pár dobrých zabijáckých scén. Navíc film obsahuje přímo dokonalé a vtipné narážky na Hollywood. Konec filmu je takový nic moc, ale celý snímek celkově je dobrým zakončením trilogie Vřískot. 3 hvězdy. PS: Scéna v místnosti s maketami je geniální.(23.8.2010)

• campix

Těžko se nějakému pokračování povede překonat původní snímek. Kvalita Vřískotu má s každým dalším dílem klesající tendenci a třetí díl je opět o fous horší než ten předchozí. Napětí je zde sice budováno opět dobře, ale už mi nějaké scény a celý koncept přijde skoro jako parodie originálu. Kdybych nevěděl, že se na nás v dubnu chystá 4 díl byl bych velmi pobouřen, jelikož toto by opravdu nebylo adekvátní zakončení série snímků.(21.12.2010)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. What If ,2. Wait and Bleed ,3. Suffocate ,4. Spiders ,5. Automatic ,6. Fall ,7. Time Bomb ,8. Tyler's Song ,9. So Real ,10. Crowded Elevator ,11. Debonaire ,12. Sunburn ,13. Get on, Get Off ,14. Wanna Be Martyr ,15. Dissention ,16. Crawl ,17. Click Click ,18. Is This the End(13.5.2011)

Tahle trilogie by si zasloužila epičtější závěr a střílet si z trilogií ve vyvražďovačkovém subžánru, který jede zásadně na delší volné série je mimo, ale to hraní si s filmem ve filmu je správně schizofrenní, líbila se mi zápletka s matkou Sidney a její rozuzlení a samozřejmě potěšil návrat starých známých Deweyho a Gale a mnou zbožňovaná Emily Mortimer ve vedlejší roli!(6.10.2010)

• - Wes Craven souhlasil s účastí na natáčení třetího pokračování pouze v případě, že mu studio Miramax povolí produkci snímku Hudba mého srdce (1999). (SidneyP)

• - Do role Marka Kinkaida tvůrci zvažovali obsazení Davida Boreanaze. (beyli)

• - Patrick Dempsey se k filmovému štábu připojil až pouhý den před první klapkou. (SidneyP)