Další pokračovaní Vřískotu. Příběh je tentokrát slabý a jen omílá to, co bylo řečeno v předchozích dílech. Ovšem potěšující je, že opět zůstala naše hlavní trojce postav a malé cameo si taky zahrál poradce na horory Jamie Kennedy. Vraždy jsou možná nejpromakanější z celé trilogie a jsou to fakt nářezové scény. Atmosféra tu ještě jakž takž je, ovšem není to nic slavného. Film si tentokrát utahuje sám ze sebe až moc, což mi vadí, ale dá se to snést. Nové postavy jsou v celku dobré a určitě si zapamatujete pár dobrých zabijáckých scén. Navíc film obsahuje přímo dokonalé a vtipné narážky na Hollywood. Konec filmu je takový nic moc, ale celý snímek celkově je dobrým zakončením trilogie Vřískot. 3 hvězdy. PS: Scéna v místnosti s maketami je geniální.(23.8.2010)

• MrHlad

Dost trapný oproti předchozím dílům. Parodování sebe sama nefunguje, Neve Campbellová je šíleně otravná a to "překvapení" na konci, to mě fakt dostalo. Kdyby byl příště vrah oranžovej mrož v podání Marlona Branda, ani bych se moc nedivil. Druhá hvězdička je nostalgickou vzpomínkou na relativně kvalitní jedničku...(7.10.2002)

• MM_Ramone

Mám rád staršie filmy amerického režiséra Wesa Cravena. Rešpektujem ho ako významnú horrorovú veličinu. Ale toto sa mu teda vôbec nepodarilo. "Vreskot 3" je nudná, skoro až na dve hodiny natiahnutá, skomolenina teenagerskej vyvražďovačky a sebeparodickej komédie. Blbosť. No a aj vyziabnutá Courtney Cox a jej pomotaný partner David Arquette sa mi už zdali, mierne povedané, opozeraní. O tom dlho očakávanom vyvrcholení filmu sa nejdem radšej ani rozpisovať. Proste blbosť! **(18.1.2011)

Změna scénáristy určitě nebyla změnou k lepšímu, děj třetího dílu série se mi zdál tak nějak roztříštěný a kostrbatý. Zatímco všelijaké dějové zvraty jedničky a dvojky mě bavily, tady už jsem z nich byl chvílemi trochu zpitomělý. Nemělo to zkrátka už takovou šťávu, takový tah na branku. I když to není vůbec špatný film, kvality svých dvou předchůdců zdaleka nedosahuje. Nicméně je v něm dost podařených momentů i žertů (vlastně je to spíš komedie, než horror), pár dobrých narážek, jedna princezna, a já si dlouho říkal, že mu dám za čtyři. Ale pak mi došlo, že ke konci už jsem se malinko nudil a že ta čtvrtá hvězda by se pouze nesla na vlně mé velké obliby předchozích dvou dílů.(5.1.2014)

Možná jsem blázen, ale přehnané lekačky, parodování sama sebe a naprosto stupidně vysvětlené motivace vraha na mě působily i potřetí. Každý díl Vřískotu měl něco do sebe. Byl o něčem jiném a i v tomhle dílu vidím originalitu. Dokonce víc než ve dvojce. Všechna ta záměrná hloupost a schematičnost mě prostě baví. Ale nehraju si na logické důvody - tohle je prostě guilty pleasure.(12.12.2009)

• - Premiéra filmu měla být původně 10. prosince 1999. Uvedení však bylo odloženo na 4. únor 2000. (beyli)

• - Počet mrtvých: 10. (Karlos80)

• - Patrick Dempsey se k filmovému štábu připojil až pouhý den před první klapkou. (SidneyP)