Vypravěčem událostí z roku 922 je arabský cestovatel Ahmed Ibn Fadlán, setkávající se ve střední Asii s bájnými Vikingy. Proti své vůli se stane jedním ze třinácti bojovníků, kteří se musí na dalekém severu utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími zemi krále Hrothgara. Děsiví netvoři Wendolové jsou ve skutečnosti kanibalové v medvědích kůžích, kteří útočí pod příkrovem mlhy a kteří nikoho nešetří. Vzdělaný Ahmed jen zvolna nachází vztah k drsným, neurvalým a věčně popíjejícím Vikingům. Záhy však objevuje jejich kladné vlastnosti a postupně se s nimi sbližuje. Díky nim vyspívá i on v neohroženého bojovníka. V krutém boji, kdy mají Vikingové první ztráty, se od jednoho místního starce dozvědí, že mohou zvítězit, jen když zabijí dobře ukrytou "matku" a jejich vojevůdce. (TV Nova)

Theraphosa

Sice je děj neuvěřitelně trapnej a zapadnutí Araba mezi drsný chlapce taky nebylo zrovna důvěryhodný a ona pasáž byla snad nejhorší z celého filmu.4* jsou především za perfektní zpracování takové té tajemné roušky,která se nám odkryje až na závěr.Souboje už jsem také viděl lepší,ale kontroval tomu perfektní způsob žití Vikingů.Hle,zde vidím svého otce,své sestry a své bratry.Z toho prostě nemůžu. ()

panWolf

Opravdu nechápu,co se většině uživatelů na tomto filmu až tak velice moc nelíbí. Filmů s touto tématikou je velice málo a znalci předlohy vědí,že autor se jí držel poměrně slušně.Pravda je to taková malá zkratka časově delšího úseku,ale to se dá odpustit. Myslím že 4 hvězdičky filmu docela sluší. Už jen za ty krásné vikingské typy,které si rejža vybral. ()

eagle-eye

Na to, že se film splácal bez účasti režiséra na střihu, se podle mě jedná o jeden z lepších filmů svého druhu. Kombinace přesvědčivého Banderase a dobře zvolených Vikingských válečníků je dobře fungující chemie. Chybí možná větší propracování některých vedlejších postav a najde se tu pár much resp. nedotažených dějových os, na druhou stranu je to převáženou slušnou dávkou napětí a první scéna setkání válečníků s "monstry" byla úchvátná. Pro mě opravdu příjemné překvapení. Naprostý souhlas s Monologem, výstižně napsáno. ()

wosho

Další zmatený film,který neví co chce být.Dobrodružný o odvaze?Akční horor?Realistická drsňárna?A prohrává všude,naštěstí místy pasáže fungují dobře a samotní vikingové jsou charizmatičtí borci.Prostě průměrný film na který je smutno se dívat. PS: kostymér a zbrojíř by měli vrátit plat a vrátit se na školu, aby věděli co vikingové neměli (buď to bylo 750 let nepouživané haramburdí z gladiátorských zápasů, či to lidstvo vymyslelo za 500 let). ()

dopita

Nepovedenej a řekl bych mdlej film. Ani kniha nebyla bůh jí jaká, Michael Crichton napsal spoustu lepších a film je ještě horší. ()

cab

Navzdory komercnimu neuspechu je film slusny a na krvave bitvy se hezky diva, i kdyz pribeh je nefungujici slatanina. Nepomuze ani charisma (Antonio Banderas), tak ani vysvetlujici kase k arabskemu vyletu k severnim pratelum, kde ma bojovat proti horde zlych usurpatoru. 55% ()

Sancty

Fantastický dobrodružňák podľa knihy Michaela Crichtona Netvori z hmiel (Eaters of the Dead). A tá Goldsmithova hudba. Ta hudba! Jeden z tých mála prípadov, kedy sú vám lapsusy vo filme u piči. Videné snáď desaťkrát. ()

Rssa

Nezáživné, nudné a vlekoucí se film, kterému nemůžu uvěřit ani jednu scénu. Crichton je egoista. 40 % ()

Paity

Skvělá řeč před hlavním bojem. Skoro by člověk šel s Vikingy bojovat bok po boku. Jinak jde o film, který musí každý nejprve rozložit na prvočinitele. Tedy říci si, co vlastně od něj čeká. Jestli propracovanost a složité dialogy, tak neuspěje a bude zklamán. Kdo boj a syrovost promočené a chladné země na severu, tak bude nadmíru spokojen. ()

Michalechal

Hle, zde vidím svého otce. Hle, zde vidím svou matku, své bratry a sestry. Hle, zde vidím zástup svého lidu, až k samému počátku! Oni mne volají a vyzývají mne, abych přijal své místo v sálech Valhally, kde stateční mohou žít věčně ! ()

Zmrv

1. Ač se to možná zdá, rozhodně.to není historický film, ale fantasy. 2. Ať to berete jakkoliv je to nehorázná blbost ALE patří k filmům na nichž jsem vyrůstal a zrovna u tohohle funguje nostalgie na 200%. 3. I přes všechny cyhby mají Vikingové aspoň výbornou hudbu. 70% ()

Teg

Trestuhodně nevyužitý potenciál slušného castu a geniální hudby, která je asi to nejlepší s Vikingskou tematikou co je. Když si pomyslím co skvělého mohlo na tomto legendárním dílku Jerryho Goldsmitha vzniknout... Neodpustím si poznámku, že předloha Crichtona stojí totálně zahouby. Tři hvězdy je maximum, které může film dostat a stojí to především na skvělé hudbě, několika výborně natočených scénách a atmosféře, kterou dokázal McTierman ještě vtisknout. Příběh celkově je totální paskvil a zmatek. ()

Radim

Temný severský příběh. A když píšu temný, myslím to doslova - většina příběhu, hlavně ta zajímavější část, se odehrává ve tmě; až na tu závěrečnou bitvu, kde lilo jako z konve. Ale zase taková hrůza, jako píšou někteří recenzenti, to není. Pravda, spousta logických děr, nemastný neslaný závěr, na druhou stranu jistá dávka napětí, ucházející hudba. Příjemné bylo zjištění, že vedle Banderase hrál Vladimír Kulich, náš emigrant. ()

ThomasL

Chtěl bych vědět, který idiot překládal název filmu do češtiny. Viděl jsem tenhle film už poněkolikáté a vždycky ho s chutí dokoukám až do konce. Banderasovi ta role sedla jako ulitá. Hlavně, když na začátku hrál pitomého pisálka a vzdělance a na konci z něho byl nemilosrdný zabiják. Nelezlo mi sice do hlavy proč by tak obrovská armáda vzdala boj jenom proto, že jim zabili "matku" a velitele, ale s tím si více hlavu lámat nehodlám. Jedno obrovské mínus jsem si ale našel. Sice bylo ve filmu řečeno, že ti zmetci utočí pouze za mlhy a tudíž ve tmě, ale i tak toho z těch soubojů mohlo být viděl podstatně více - vypadalo to místy hodně zmateně a chaoticky. ()

Prochy38

Nevím, jak daleko to mělo k opravdovým Vikingům,ale film to byl prostě parádní. Jen mohl být klidně o hodinu delší. Skvělá akce, dobré kostými, paráda! Jen, kdyby si to někdo náhodou přečetl, z těch, kterým to píši, kurva, když se film jmenuje THE 13TH WARRIOR, tak jak to může někdo pojmenovat tak pitomě! Na blití z tadytoho, se vzpamatujte. ()

Teabag

Vzpomínám si, že tenhle film byl u nás přístupný od 12-ti let, a páč jsem v době, kdy přišel do kin měl právě dvanácté narozeniny, byl jsem nadšený, že jsem na něj mohl jít. A tenhle sentimentální pocit mi u něho zůstává. Takže i z toho důvodu trochu nadhodnocuju. Banderas mi tu sedí, atmosféra je místy dost dobrá a hudba je přímo skvělá. Sice chápu, proč je tu v komentářích tolik kritiky (a za normálních okolností bych s ní asi i souhlasil), ale ze subjektivních důvodů je pro mě The 13th Warrior prostě dost dobrý film. ()

vander19

Hmm, vikinov som mal vždy rád už od dejepisu na základnej škole a moje prvé hodnotenie 4* vychádzalo ešte z čias keď som tento film videl prvý krát...No keď som si to pozrel dnes t.j. 6.1.2011 musím hviezdu ubrať, lebo ten záver je príšerný. Neviem odkial sa v severských končinách vzal had koralovec, že by si odskočili vikingovia v roku 922 pri austráliu aby jedného priniesli?! Tá socha tej ich matky mi nápadne pripomína slovanskú venušu. No na záver len dodám, ako 14 ročného ma ten film bavil, aj dnes ma bavil prvú hodinu ale potom to bola len tragédia... ()

Hanes88

Tady je to u mě takové nerozhodné. Každopádně kvalitní film. Banderas určitě podal skvělý výkon a děj byl taky naprosto skvělý, chvílemi člověk ani nedýchal. Takže v čem to váhání? Po prvním shlédnutí jsem byl naprosto unešen, jaký byl děj úžasný a všechno okolo, ale po dalších už jsem si tak jistý nebyl. Mělo to sice ráz, ale ve skutečnosti byl děj hodně jednoduchý. Toho si člověk samozřejmě všimne až to vidí po několikáté, když už ví co má čekat. Nikdo ale neříká, že by člověk měl koukat na nějaký film 10x, aby nalezl nějaké chyby, takže jsem se více přiklonil k tomu, co jsem cítil po prvním shlédnutí. A to tedy 75%. ()

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)