Vypravěčem událostí z roku 922 je arabský cestovatel Ahmed Ibn Fadlán, setkávající se ve střední Asii s bájnými Vikingy. Proti své vůli se stane jedním ze třinácti bojovníků, kteří se musí na dalekém severu utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími zemi krále Hrothgara. Děsiví netvoři Wendolové jsou ve skutečnosti kanibalové v medvědích kůžích, kteří útočí pod příkrovem mlhy a kteří nikoho nešetří. Vzdělaný Ahmed jen zvolna nachází vztah k drsným, neurvalým a věčně popíjejícím Vikingům. Záhy však objevuje jejich kladné vlastnosti a postupně se s nimi sbližuje. Díky nim vyspívá i on v neohroženého bojovníka. V krutém boji, kdy mají Vikingové první ztráty, se od jednoho místního starce dozvědí, že mohou zvítězit, jen když zabijí dobře ukrytou "matku" a jejich vojevůdce. (TV Nova)

Katka232

Ty čtyři si to zaslouží. Má to dobrý děj celého filmu a člověk se nenudí, jako u některých dnešních rádoby trháků. ()

Veniss

Pokud někdo koukal na Vikingy jako na historicko-dobrodružný román, tak nízké hodnocení i dokážu pochopit. Ale já tohle fantasy dobrodružství viděla až v TV nezatížená názory ostatních, připomnělo mi klasické příběhy Sword and sorcery (no jen ta magie tam není) a líbilo se mi. Čtyři hvězdičky si zaslouží. ()

Olafsson

Slušně odvedená práce na kterou se dá dívat jako na nenáročnou oddychovku pro chlapy.. Nečekejte nic do detailu promakaného, obzvlášť co se týče děje a zápletky.. PS: Ta modrooká světlá zrzka je božská... ()

Oxymoron5

Tendertenteren terteman. Třináctým válečníkem musí být cizinec. Nj Antonio, padlo to na tebe, holt jseš ve špatný čas na špatném místě. Nevím, co si stěžujete, film odsejpá, akce tam taky je. Jsou tu daleko větší sračky s vyšším hodnocením. A že se Crichton cpal do režírování? O tom nic nevím, já u toho nebyl. :-D A pro Tosima, jestli jsi myslel to "pisálek" posměšně, tak jseš pěknej debil. Přečti si knížku. Pak třeba i Jurský park, který taky napsal Crichton a byl bych fakt zvědavej, jestli bys plival pořád síru. On asi bude psát dobře, když 90% jeho knih, ne-li víc zfilmovali. Vendoly na vás. ()

warhammer

V tomto filmu jde prevážně jen o ztvárnění hrdinství, hrdosti, cti, bojového skálopevného odhodlání a uznávání svých předků. Kdo nemá srdce bojovníka ať se ani nedívá. Pro nicky je pořád dost jiných filmů. ()

helrohir

Film so slušným námetom, niekoľkými dobrými scénami, mysterióznou atmosférou, ktorý je však vo svojej podstate veľmi nekompaktným dielom. Neviem, nakoľko sa pod chaotické spracovanie postaral autor predlohy, ktorý zrejme do natáčania zasahoval dosť často, v každom prípade to výsledku zjavne neprospelo. Pritom to mohol byť fakt dobrý film, pretože potenciál na to má, keďže obsadenie je celkom v pohode a hudba je vskutku epická, ale pri tak nevýraznom konečnom spracovaní nemôžem dať filmu viac ako 60% za spomínané pozitívne aspekty. ()

Guran

Zajímavě pojatý příběh filmu, který zaujme. Jw tu i kapka hororu a brutality. Dnes už film pomalu stárne, nicméně pro mě je furt příjemné jej shlédnout. Nechápu ale české překladatele. V Americe je film pod názvem "The 13th Warrior". U nás však "Vikingové". Uvítal bych raději přesný překlad "Třináctý bojovník" ()

Brano

Tomuto filmu som mal chuť dať odpad, pretože ma nezaujala snáď ani jediná pasáž. Od začiatku do konca je to nezáživné, strašne pomalé. Príbehovo tiež nezaujalo a čo sa týka výberu hercov, tak okrem Banderasa bolo slabé. Strašne nevýrazný historický film, pri ktorom som mal veľký problém sa sústrediť. Už po dopozeraní som zabudol o čom to vlastne bolo, až také nezáživné to bolo. ()

DassemUltor

Moje matka by cnostná žena, ty z děvky vzešlý prasožroute. :))) Naprostá klasika a těžce nedoceněná. Tolik epických momentů plus ta hudba ještě.. achh! Lo, there do I see my father. Lo, there do I see my mother and my sisters, and my brothers. Lo, there do I see the line of my people back to the beginning. Lo, they do call to me they bid me take my place among them in the Halls of Valhalla, where the brave may live forever!!! ()

mrclTV

Naivne som si myslel, že títo Vikingovia sú remakom starých robrých Vikingov s Kirkom Douglasom, ale to vonkoncom nie je tento prípad. Vidíte, čo všetko spôsobí nešťastne zvolený slovenský distribučný názov filmu? Nie úplne zlý historický film, ktorý jemne brnká na fantasy strunu, pričom v skutočnosti fantasy prvok rýchlo vyšumí do prázdna. Niektorí komentujúci tu vyčítali súboje v tme, že v nich pre istotu nič nevidieť. Ale mne sa to práve páčilo, pridávalo to na tajomne, a ktomu slušná hudba = nie úplný prepadák, len miestami sa mi to zdalo nedorobené a nedomyslené. PS: Prečo hraje Antonio Banderas Araba? Dnes by som sa už nemal ničomu čudovať.... ()

ac1976

Vikingovia v brnení... 😀 Je zbytočné rozoberať tu či to točil McTiernan, alebo dotáčal Crichton. Je to akčná oddychová jednohubka. Naivná a hlúpa ako všetko od Crichtona. Nerozmýšľajte, relaxujte a po pozretí vymažte. ()

ostravak30

Chtěl jsem původně dát čtyři hvězdy, protože se přiznávám, že mě snímek bavil. Přišel mi úderný, akční a svižný. Antonio Banderas je navíc kvalitní herec. Bohužel filmaři také udělali velké množství diletantských chyb v kostýmech, nad kterými při takové produkci zůstává rozum stát. A to nemluvím o chybách s koňmi a celé řadě dalších. Tak odbytá práce je opravdu zvláštní. Bohužel ani na Vikinzích jako takových si filmaři moc práce nedali. Vikingové jsou nám představeni v podstatě jako burani, kteří se neumí chovat. Nedozvíme se, jak skvělí námořníci to vlastně byli. Ani z této epizody bohužel nejsou patrné jejich další dovednosti, což je škoda. ()

Hawaj

Do tý doby než to sklouzlo do fantasmagorie, poněkud mimo realitu, to bylo celkem slušný, ale pak se to zkazilo. Taky mám pochybnosti o dobový autentičnosti. Škoda. ()

Tlakomor

Na otázku, jaký je váš oblíbený akční film všech dob většina lidí odpovídá obdobně. Ti starší zabřednou mezi filmy jako jsou například predátor či smrtonosná past a ti mladší zas naopak do něčeho typu John Wick či Kingsmani. Proč ale nikdo nikdy nezmíní naprosto dokonalý epos o 12 seveřanech a jednom „handsome“ Arabovi jménem Vikingové z roku 1999? Tento film se jeví zpočátku jako klasická devadesátková pecka o skupině vážně drsných mužů, kteří zabijí vše, co jim vejde do cesty. V základu je tomu vlastně pravdy, ale tento film toho v sobě svírá daleko více. John Mctierman v něm zanechal něco vskutku „hnusného“. Všudypřítomný gore a hnusota studeného severu přináší jedinečnou horrorovou atmosféru u které jsem jako malý kluk zavíral oči a otvíral je zpátky až když byl na obrazovce opět Antonio Banderas. Ano již zmíněného Araba hraje Antonio Banderas. A ano funguje to dokonale. Jelikož jsem tento film viděl už opravdu nespočetněkrát jsem si vědom jeho flopů. Změna režie v průběhu filmů, nedržení se knižní předlohy (eaters of the dead) či například velmi tmavé bojové scény. Všechny tyto chyby samozřejmě vidím ale úspěšně je ignoruji, a nedám i přes ně na tento film dopustit. Už jenom při pomyšlení na závěrečnou scénu, kdy vůdce těchto 13 bojovníku hraný úžasným Vladimírem Kulichem si sedne na svůj trůn potom co byl otráven čarodějnicí a několikrát probodnut a konečně v klidu umře, mám zkrátka chuť si sednout vedle něho a umřít tam s ním. 90% ()

Milivoj

Hromada nelogičností a přehmatů, ale na druhé straně přece jen jakýs takýs odraz atmosféry výborné knižní předlohy Pojídači mrtvých od "spolurežiséra", který je dle zlých jazyků tím, kdo vlastně film zabil... s hodně přivřenýma očima průměr. ()

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)