Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

PanPyzamo

Naruto je klasika, co se týče anime žánru. Tohoto blonďatého nindžu v oranžové teplákové soupravě snad netřeba představovat. Legendární anime. Velmi dobrý příběh, který platí tak zhruba do půlky seriálu. Je to škoda. Následují totiž samé fillery kromě poslední epizody, co tak vím. Fillery jsou vlastně to největší, ale opravdu obrovské mínus Naruta. Epizody, které nejsou podle mangy. Jsou prostě zbytečné. Aspoň za mě. 90% z toho jsou nic moc epizody. Bohužel. Aspoň za mě teda. Pokud se tedy budete chtít podívat na Naruta, doporučuji vám tyto filler epizody přeskočit. Jinak dobré anime, které můžu doporučit. 7/10 ()

Valigar

Průměrný místama vtipný seriál o pubeťákovi Narutovi, který je skoro až mánií. Mě to minulo ač jsem fanda Anime a Mangy. Dokonce jsem Viděl TADY v ČR jednu holku se stejným šátkem na čele, co má Naruto. Opravdu hustý... kam až šahá "Narutova ruka". ()

QuarkCZ

Hodnotím za *****, ale kvalit ale kvalita se strašně liší díl od dílu. Některé díly (či několik po sobě jdoucích) by si zasloužily *, některé nemají chybu. Bohužel to většinou souvisí s tím, jak moc dopředu je TV-seriál oproti "analogovému" a proto je hlavní linie prokládaná "zdržovacími" díly, které jsou často naprosto o ničem. Celkově je to ale super anime (obzvláště prvních 100 dílů). ()

weth

Kvalit mangy anime nedosahuje. Hlavně díky množícím se fillerům ke konci je to občas nudné. Ale začátek opravdu kvalitní dílko, je to nabité emocemi, boji a rozmanitými postavami, každá s vlastním příběhem a motivací. ()

Vlado.

No, je to uz kultove anime, ma vela fanusikov a mam z neho zmiesane pocity. Pribeh je dobry, boje tiez ale 80 fillerovych casti, no ja neviem.... 5 hviezd za originalnu dejovy liniu podla mangy a uzasne suboje a 2 za fillery, z toho vypliva 3,5 hviezdy...davam 4 :) ()

Zdenichka

Zbožňuju tenhle seriál!! Nejlepší je ověem v japonštině s titulky, český dabing je dost mizerný. Naruto mě dokáže rozplakat i rozesmát :). Je to místy i drsný a krvavý, nechápu jak to může být pro děti, ale v téhle době mě nic už asi nepřekvapí... 100%!! ()

kondomxxl odpad!

Akože pozerať sa na to, ako dvaja premýšľajú 20 minút o tom ako na seba zaútočia je fakt des. To Pokemon je oproti tomu genialita :D ()

Woyczek

Naruto je úplně parádní seriál, pobaví, ale i poučí (Kakashiho slova: "Příští generace musí být vždy lepší než ta naše" se mi neustále sama připomínají, když si uvědomím, jak jsou naše děti chytřejší a schopnější než my). Jen smůla spousty dílů, které jsou zbytečné a příběh neposouvají nikam dála a taky škoda spousty návratů v čase, kdy se pořád dokola ukazuje obsah minulých dílů. ()

Delthrien

Když se na to díváte ve dvojici, tak se prostě nejde nesmát.... A když to sledujete sami, parádně tím zabijete čas, aniž byste si to uvědomili. Je zbytečné tu psát jak je to skvělé, nebo jaké to má zápory. Protože každý si na Narutovi najde něco, ať už kladného, nebo záporného, ale rozhodně vás to nenechá chladným... ()

Uroboros77

Tento seriál je jedním z nejlepších co jsem kdy viděl a pořád stále koukám, vytvořil jsem si na tom dost velkou závislost. Je to seriál u kterého jsem brečel smíchy i smutkem, a i některé fillerové části mají co do sebe. ()

marien1039

Můj přítel mi pustil jeden díl Naruta. Nechtěla jsem se na to koukat, protože jsem si pamatovala infantilitu Pokemonů a Digimonů a Dragon ballů, kteří byli sice lepší, ale stějně mě nebavily a byly hodně dětinské. Ale první díl mě přes počáteční asympatii nadchnul. Každopádně mi bylo řečeno, že ten seriál má přes 200 dílů, což mě odradilo. I kdyby se mi měl líbit, nehodlám zkysnout u nějaké kreslené blbosti. Kažodopádně ten můj to sledoval u jídla a mě to nedalo a koukala jsem se taky. A toť příběh, jak jsem se zamilovala do druhého nejlepšího seriálu na světě :-) Klasiké animečko a docela solidním a značně zamotaným dějěm, který je prokládaný mnoha vedlejšími příběhy, které já ovšem nepovažuji za škodu. Celkem uvědomněle jsou i vymyšleny psychologie postav, nikdo není jen černý nebo bílý a pokud ano, je vždy ukázáno proč se vůbec z něj stal záporák. Perfektní boje, ale i těžké nebo veselé chvíle dokresluje parádní soundtrack a pro mě neuvěřitelně libozvučná japonština. ()

DarkViper

Vyrůstal jsem u toho, mohl bych se tu o seriálu rozepsat na A4, ale neudělám to shrnu to, je to peckovní seriál, kde se charakter jak hlavní postavy, tak ostatních postav neustále vyvíjí a reagují na minulost, přítomnost i budoucnost, do toho každá postava má jedinečné schopnosti ovlivněné, jak rodinou, výcvikem, vlastním talentem a učenlivostí, vydíme jak se postava vyvíjí opravdu dlouhým tréninkem a každý boj stojí za to, přičemž i charakter postavy je ryze nesobecký a takový trošku morální vzor o to víc mám naruta rád s narutem jsem začínal v 15 letech teď je mi 21 a stejně se těším jak vyjde další manga. ()

AlohaAnty

Na tomto serialu jsem vyrostl. Běhali jsme po města a dělali různé triky ( chidori, rasengan atd.). Když se to tak vezme je to příběh a bývalých nejlepších kámoších, ale jeden se dá na stranu zla (Sasuke) a bojují proti sobě :)). Ten spíš čtu jen Mangu :)) ()

Ospen

Opravdu mi nepřísluší komentovat názory druhých, ale podle mě je Naruto anime dokonalé. Vlastně mi při puštění Naruta bylo, jako bych sledoval vlastní dítě růst. Sledovat, jak se postavy postupem času vyvíjí a získávají na síle a moudrosti, byl pro mě unikátní zážitek a nebojím se říct, že jsem pocítil tak nepopsatelné emoce, které mi doteď u filmech byly na hony vzdálené, až mi až při vypjatých situacích v Shippudenu ukápla i slzička (a né jedna). Hudba Toshio Masudy pouze podtrhuje celou tu krásu. ()

Sakashi

Naruto i Shippuuden mají u mne obrovský ale obrovský respekt. Ano, můžu o sobě prohlásit, že jsem narutofil. Začínala jsem na manze a později přešla na anime ovšem v originálu, co by to bylo za anime s dabingem?! Jsem nadšená celkovou myšlenkou a směrem, kterým se příběh vydává..tedy v tuto chvíli spíše končí. Celková koncepce Naruta není jen zběsilé používá těch nejlepších jutsu a boj s nepřáteli nebo nukeniny, pár hloupých a směšných situací truhlíka Naruta, a ani spousta výborných hlášek.. Naruto má děj, je v něm hluboká japonská mytologie, na které je postaven celý základ seriálu. Naruto má myšlenku a poselství. Ten, kdo opravdu rozumí a zná jap. kulturu jistě sám dobře ví, o čem to je.. Od nejstarších pověstí o stvoření světa, až po první vládnoucí dynastie, vše se prolíná..historie s kulturou a mytologií, mytologie s fantasy prostředím, kultura s náboženstvím.. Do seriálu je to přeneseno ve formě různých misí, jmény postav a míst, a zejména pojmenováním jutsu (Amaterasu, Izanami, Izanagi, Susanoo, Izumo, Yamato...) Co možná trochu více kazí celý tento koncept jsou fillery, kterými autoři pouze vyplňují rozdíly mezi mangou. Některé jsou dobré, jiné méně ale to je ve světě anime už zcela běžná záležitost. Dávám všechny 4 palce nahoru, všech 5 hvězdiček a zvolávám Masashi Kishimoto je BŮH! ()

turboviking

No, nikdy bych neřekl že mě tak chytne nějaké anime. když neberu pokemony v dětství. Naruto je prostě bomba, od komedie přes emoce až po akci. Raikiri ! ()

Anime2

Rozhodně 100%.Moc se mi to líbí i v tomhle věku.Moc pěkně udělaný pro malé i velké.Kluk bez rodičů co má v sobě démona a všichni se ho straní až na pár přátel.Jen co jsem se na to začal dívat nemohl jsem přestat každý díl mě nutil podívat se co bude dál mají to pěkně vymyšlený,každý díl skončí v nejlepším aspoň ty co jsem vyděl když jsem byl malý vždy mě to nutilo podívat se co bude dál.Kdo rád sleduje akční anime tak se mu to prostě musí líbit!!!Nevěřím že ne. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)