Země mrtvých

• Kanada Land of the Dead (více)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

Gumrice

Bohužel, tyhle filmy mě moc neberou. Věřím, že pro fanoušky zombíků je to skvělá podívaná, ale trochu mě to míjí (a nemám ráda Bakera). ()

kebom

Celkom slušný hororový počin v súvislosti s dnešnou tvorbou hororov. Najviac vyzdvihujem spád celého filmu, ktorý kazia azda len zbytočné kecy pomerne jednoduchej úrovne. Snímku zachraňujú silné scény, napr. obesenec, alebo prechod zombie vodou, či ich následné "čistenie" od všetkého živého. Vyslovene vyčítam to priblblé americké ksichtenie sa hercov pri každom zábere - ak si divák odmyslí, že chcú zo seba vypotiť nejakú tú hlášku, tak si isto všimne, že im účes, či make-up pred chvíľou urobil stylista - pôsobia teda až príliš coll a tým nedôveryhodne. Nelogickosti vynechám, tu o to hádam ani nejde, spomeniem asi len najhlúpejšiu scénu a to záverečnú, ako ide opäť obrnené vozidlo na svoj výjazd a vystreľuje opäť ohňostroj na upútanie záujmu zombie - tých zombie na ktorých to pred piatimi minútami nezabralo. Inak už dosť často si všímam, že kolotoč, oslava, alebo ohňostroj patria na koniec amerického filmu, asi ako "tanečky" na koniec indického... ()

dezert

Ten film je stejnej jako to hlavní auto: pomalej, těžkopádnej a starej. Není tam jedinej moment, co by dokázal vyděsit, lekačky se dají odhadnout 10 vteřin dopředu, zombie jsou víceméně trapný, protože jsou pomalý. Hlavní zombie navíc pořád jen řve jak magor, takže je to ještě ke všemu místy k smíchu. Kdyby aspoň mlčel. Navíc se Romero občas dopouští brutálních "edwoodovštin", když na sebe nesmyslně stříhá den a noc v jedné scéně (nechápu, jak tohle může ve studiovým filmu v 21. století někomu projít.). ()

Garch

Nelze než souhlasit: "Nikdy jsem neměl v úmyslu vytvářet bezduché zombie škváry, mé filmy byly spíš kritikou poměrů doby, v níž vznikly. Příběh se možná neustále opakuje, pokaždé ale přináší něco jiného. Země mrtvých, jež vypráví o komunitě, která si myslí, že se může izolovat od zlého světa tam venku, jasně odkazuje k našemu ignorování hrozeb terorismu," George A. Romero. ()

Renfield

Ten nápad mi přišel celkem originální, ovšem zasloužil by si nějaké větší rozvedení. Dobrá, jeden je jiný, chápe, navíc dokáže učit. Jenže je právě jen jeden, už tohle mi k výslednému závěrečnému poselství tak úplně nesedí, ta cesta by byla na seriál. Zaměření buďto na tohle, nebo Kaufmana, by filmu jen prospělo, takhle jsem měl z několika scén pocit, že tu zbytečně zabírají místo. Každopádně masky, akce, nebo scéna "vynoření", to vše je fajn. 60% ()

ac3r

Zombie filmy mám rád, ale tohle je debilní. Celej příběh je úplně směšnej (auto likvidátor:-) ), zombie začínajíci myslet je total na palici a ten konec "nestrilej, taky jen hledají kam jít", to mě dorazilo. Herecký obsazení taky celkem o ničem, Baker se hodí spíš do nakych sladaren. ()

kecinzer

Podle hodnocení jsem se moc těšil, ovšem byl jsem zklamán. Určitě jsem čekal víc. Ten nápad je velice zajímavý, efekty jsou výborné, hlavní hrdina lidumil :). Jen mi chybělo nějaké vysvětlení toho proč se to dělo. Konec mi přišel prostě moc rychlý. Přes to všechno jde ovšem o pěkný krvák pro silné povahy. Efekty pojídání lidí jsou parádní stejně jako samotní zombíci. Také místo "take picture with zombie" je nezapomenutelné. ()

El Loco

Ak sa Romero po svojej smrti nepremení na zombieho, bude to pre mňa veľkým prekvapením. Je to prinajmenšom zvláštne ako je fascinovaný týmto ,,druhom“, keďže jeho tvorba obsahuje výlučne samých ,,oživlákov“.Tento jeho najnovší počin je pre neho návratom na scénu. Nie je to teda žiadny masterpiece, ale je určite príjemným oživením tohtosezónneho nudného filmového leta. Je to taký typický zombícky film plný krvi, ale zároveň aj vtipného nadhľadu ()

jilda

Tak tohle pro mě, jako fandů zombie a černého humoru, bylo velké zklamání.Snad jen Dennis Hopper nezklamal. ()

Jožin

Ďalší film o zombie, ktorý ma ale milo prekvapil. keď som videl začiatok pomyslel som si opäť zombie to je už otrepané!!! Ale Romero, ktorý vie v tejto brandži chodiť, ukázal slušnú brutálnu zabijačku !!! ()

dr.block

No konečně něakej pořádnej zombie kousek. Je zde sice vidět že Romero pořád točí stejným způsobem jako v 80. letech, což možná dnešního, náročnějšího diváka odradí. Mě se film moc líbil a můžu s klidem v duši říct, že patří k Romerovým nejlepším. ()

Kratoc

Romero a zombíci. Patřily k sobě a patřit i budou v budoucnu. Země mrtvých si nedělá nároky na nějaký mega trhák, ale pro pobavení je to více než dostatečné. Navíc pro fandy zombie-movie není co řešit, protože málokdo umí se zombíkama to, co Romero ;) ()

Pitrsss

Stručně řečeno: poctivá, nadprůměrná zombiovka, která ničím úplně neoslní nebo nepřekvapí, ale fanoušek tohodle žánru jí rozhodně ocení. 75% ()

kluk z Na

Skvělá scifi atmosféra města, na které se navalují vlny čím dál tím chytřejších smraďochů=). Dennis Hopper je top záporák a John Leguizamo můj favorit tentokrát v jedné z hlavních rolí. Určitě jedna z nejlepších novodobých zombie akčňáren. ()

waits

Romero předvedl maximum možného. Potácející se zombie jsou samozřejmě k smíchu, i když je Romero nechá úspěšně likvidovat mnohem mobilnější a chytřejší standardní spoluobčany, ale režisér tuhle nevýhodu (za kterou si může historicky sám) vynahrazuje inovativními záběry, sice kašírovaných, ale i tak poměrně naturalistických požírání, trhání, kousání a obecně vraždění vůbec. Atmosféra je apokalypticky temná, její vyznění za těch 14 let, co jsem film viděl v kině, nezestárlo, naopak. Romero má ještě tu výhodu, že si leckdo najde v jeho filmech podobenství - kupříkladu recenzent Vojtěch Rynda ho kvůli tomuhle aspektu neváhá nazvat geniálním umělcem. Je pravda, že rozdělení na MY a ONI se u Romera nabízí (už u své prvotiny- hippie/ostatní ). Pokud na to přistoupím a začnu hledat, najdu u Země mrtvých (snad netrpím stihomamem), motiv migrace. A poučení je zcela určitě jiné než (by) Romero zamýšlel.. ()

MAJkLSON

7/10 - Celkem slušný zombie film, kterých v poslední době moc není. Hlavní parta zombíků (černoch z čerpací stanice, řezník a ženská s křivou držkou) mi nejdřív přislai jako totální úlet stejně jako hrdinové lidští a obrněný náklaďák, ale ke konci filmu jsem se se vším i trochu sžil, a když chudákovi zombíkovi vypadla vrtačka ze zásuvky a on nevěděl, co s tím bylo to fakt smutné =) Navíc natočeno je to slušně, efekty taky dobré ale hudba zaostává. ()

Hawk

Třeste se ! Zombie komando útočí... Nevíte co se žánrem, udělejte zombíky chytřejšími a lidi hloupějšími, síli se vyrovnají a můžeme jet od začátku. Samotná myšlenka, jak jsem nastínil, za moc nestojí. K tomu film provází spousty nelogičností. Ale logiku v tomhle světě snad ani očekávat nelze, ne ? Zato se můžete těšit na spoustu nádherně propracovaných nechutností... ()

pend

Slušné pokračování série, Romero ví, co se jeho fanouškům líbí. Že zombíci z principu nemohou běhat, jsou přece ztuhlí. A když k tomu připočtu kvalitní gore efekty, krásnou Asiu Argento, není co řešit. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)