Píše se rok 1957 a na Hamiltonské střední se schyluje k tradičně největší události roku, k velkému plesu a hlavně k velmi sledované volbě královny plesu. Jasnou favoritkou je všemi studenty chtěná Mary Lou Maloney. Ta si před plesem zajde ke zpovědi, aby se knězovi svěřila, že hřešila, že neposlouchala rodiče, kašlala na školu a mnohokrát si užívala nemanželského sexu, a to s mnoha partnery. Následně se knězovi vysměje do obličeje a pomaluje rtěnkou zpovědnici vzkazy svým uctívatelům. Vkročí na slavný ples s jedním ze svých chvilkových kluků, aby se mu okamžitě vzdálila, odešla za závěs a tam padla do náruče nejlepšímu kamarádovi jejího současného kluka. Ten je ovšem nachytá, a ve chvíli kdy byla očekávaně Mary Lou vyhlášená královnou plesu, vyleze na konstrukci nad pódiem, hodí po čerstvě korunované Mary Lou zapálenou smradlavou petardu. Jeho plány se ovšem vymknou kontrole, královniny šaty od petardy zažhnou, a tak si Mary Lou svou plesovou slávu užije pouhých pár vteřin. Než jí ale oheň zabije, všimne si na konstrukci nad ní svého vraha. Nyní, po 30 letech, jsou současnou kandidátkou na nejvýraznější plesové ocenění Vicky nalezeny šerpa a korunka zavražděné Mary Lou, která neváhá ani minutu, aby se vrátila a opět začala zasahovat do dění na Hamiltonské střední a konečně se dočkala plesového uznání delšího než posledně. A Mary Lou se nezastavuje před ničím. Do jejich vraždených pomstychtivých karet jí nahrává skutečnost, že současným ředitelem školy je její vrah a současným knězem v místním kostele je ten, kdo její vraždu zapříčinil, ten s kým se tehdy před lety za závěsem muchlovala. (liuk)

Han22

Mary Lou byla už za života pořádná mrcha - s jedním klukem chodila pro peníze jeho tatínka, ale s druhým spala. Vše vzalo obrat na maturitním plese, kde nešťastnou náhodou uhořela. O 30 let později se koná další maturitní ples a nasraná Mary Lou se vrací. Jejím nástrojem pomsty je uťáplá studentka Vicky. Musím uznat, že mě tenhle film hodně překvapil. Po (pod)průměrné slasherové jedničce přichází svižný nadpřirozený horor. Režisér si sice půjčuje od Nočních můr přes Exorcistu až po Carrie, ale kupodivu to nevadí. Nadpřirozené scény jsou totiž velice povedené (například brutální smrt ve skříňce) i správně surealné (utopení ve školní tabuli), Mary Lou háže hlášky a citace 50´s písniček jak o život a pod jejím vlivem ze Vicky stává kočka, která se v jedné scéně ukáže úplně nahá (a je na co koukat). A navíc je tu Michael Ironside, který nezklame nikdy. Za mě spokojenost, takhle nějak si představuju poctivý 80´s horor. ()

Paldiny

Druhý diel tetralógie má všetko, čo si od hororu priať. Najskôr mrkneme do minulosti, kde zas niečo nevyšlo, potom sa v prítomnosti osemdesiatok v krátkosti zoznámime s novými (tiež starými) postavami, aby mohol po polhodine teror vkráčať do diania a po hodine ho ovládnuť úplne. Atmoška hustla každým momentom, nápadité vraždy pribúdali, pozorný divák mohol rátať odkaz za odkazom na zásadné diela, zásadných tvorcov a nejednoznačný záver len všetkému dáva dôkladnú bodku. Skvelé masky, skvelá hudba, dráždivé scény, náznak incestu (nehovoriac o maznaní sa s húpacím koníkom), vykopávanie hrobov, výborná práca s postavami, krv, originalita a rešpekt k žánru, ktorého pravidlá tak pedantne film dodržiava. Po každej stránke lepšie a vyzretejšie než nevybrúsený originál, až sa obávam, že už niet kam postupovať. ()

Aurus

6/10. Nevím jaký díl je lepší jestli jednička nebo dvojka protože mi oba díly přijdou stejně dobré. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatické, hudba je docela dobrá, atmosféru tento film má docela povedenou, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. No za mě druhý díl nesklamal a už se těším na třetí a čtvrtý díl. ()

MickeyStuma

Snímek se vyznačuje především tím, že s předchozím nemá pranic společného. S původním názvem „The Haunting of Hamilton High“ se mělo jednat o snímek samostatný, ale jelikož byl právě k předchozímu „Prom Night“ (1980) tematicky podobný, byl k němu přidán. Jelikož je však příběh jiný a je s jinou zápornou postavou, tvůrci se tento fakt rozhodli zohlednit už v samotném názvu. Kapitolou samo o sobě je také fakt, že se jedná o poctu hororovým režisérům a jejich nejslavnější filmové tvorby, mezi kterými nechybí ani literární král hororu Stephen King. Na paškál se tedy vzaly i dnes hodně známé motivy s hororových počinů, jako jsou například „Poltergeist“ (1980), „Přichází satan“ (1976) či „Noční můra v Elm Street“ (1984). Diváci zkrátka během sledování mohou hádat, co odkud je. Hned úvodní scéna plně připomene zfilmovaný počin výše zmíněného Stephena Kinga „Carrie“ (1976) a svým způsobem se toho drží po celý dějový vývoj, až hlavně po scénou finálovou. Takže se tu ztělesňuje vše hororově zábavné ze sedmdesátých a osmdesátých let. Pozná někdo třeba scénu ze slavné předělávky Johna Carpentera „The Thing“ (1982)? Mysteriózní atmosféra postupně ovládá koncept děje a vytváří sice předvídatelné dramatické chvilky, ale vlivem oné pocty hororovým režisérům naprosto s úctou k žánru. Ne, tohle se v žádném případě nebere vážně. Pouhá mysteriózní zábava s dobrou mysteriózní atmosférou, kdy se nezapomnělo ani na oko nemravy. Takže i když jsou poslepovány jen citace, paradoxně se jedná o jeden z těch lepších počinů osmdesátých let. Inu, pocta je pocta, a tak to podle toho také musí vypadat. ()

Alexandre

Překvapivě vydařené pokračování. Že by mi to přišlo výrazně lepší než první část, to se říct nedá, je to jen o nějaké to procento lepší. Slasher, který se veze i ve stylu duchařiny, se moc často v 80. letech nevidí. Já jsem byl spokojen, bylo to zábavné, chvílemi napínavé, nenudilo mě to, ale přesně dle mého gusta to bohužel nebylo. Vidím to na průměrné hodnocení a doufám, že následující díly budu hodnotit při nejhorším taky tímto solidním průměrem :-). ()

Knor

Druhý díl si už lepší hodnocení zaslouží. Sklouzlo to do trochu jiného žánru než první díl což je asi dobře, je tu víc vražd, lepší děj a pár nahotinek. Mordy jsou nápaditý, krvavý a dobře provedený, takže pro mě slušná hororová zábava. ()

endrix

Opravdu dobře jsem se bavil. Po většinu stopáže krásně gradovaná pomsta ze záhrobí. Dojem mi zkazil jen konec. Zbytečně ubohé triky, dost zvláštní logika a místo očekávaného rozpoutaného pekla à la Carrie rozkuřovačka propíchnutá neonem. Škoda. ()

Pan.Antonin

S jedničkou to má společný akorát prostředí filmu a motiv dávné tragédie. Jinak je to úplně něco jiného. Zatímco v jedničce řádí lidský vrah, tady máme nadpřirozeno. Hodně se to podobalo současné čtvrté sérii Stranger Things, aby taky ne, když se obě díla inspirují Kingem a Noční můrou z Elm Street. I tak ale tvůrci předvedli, že umí vymyslet několik kreativních zabití. Bohužel některé momenty filmu jsou naopak hodně slabé, moc se mi nelíbilo herecké obsazení a hlavní představitelka je fakt hodně nesympatická. Takže ve výsledku dávám stejné hodnocení jako prvnímu filmu. ()

baronGrga

Obrovské překvapení. Prom Night II nepatří mezi hororová béčka. Pravda, v mnohém připomíná to, co už dříve u diváků bodovalo, ale spíš to vidím jako poctu než jako vykrádání, už jen vzhledem k tomu, jaká příjmení tu postavy z příběhu nosí: Carpenter, Craven, Romero... Způsob, jakým o sobě dává Mary Lou vědět, je originální a navíc řemeslně perfektně zvládnutý (viz frkající krvelačný houpací koník nebo tabulová koupel). Děj se nikde moc nezdržuje, a tak lze s radostí sledovat tajfun jménem Mary Lou, kterak si přes převlékárny, zpovědnice i taneční parket nelítostně razí cestu za svou korunkou. 75% ()

BigJohn02

Dvojka, která nemá s jedničkou nic společného, kromě maturiťáku... Carrie Mary Lou Krueger, štětka ročníku, bídně zahyne a vrací se ještě hnusnější. ()