Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

venca163

Byl jsem na tom v letním kině a kromě trapnýho humoru™ mě taky hodně nasralo těch trapnejch 83 minut. Po letech se moje vzpomínka redukovala na to, že se nějakej černoch každou chvíli praští o kredenc do hlavy. (45%) ()

Jello Biafra

S prižmúrením oboch očí sa jedná o vcelku znesiteľný počin, ktorý v konkurencii takých hnusov jak Epic Movie či Disaster Movie obstáva s vyznamenaním. ()

cyberhawk

Další Scary Movie aneb Saw, The Grudge, Brokeback Mountain, Milion Dollar Baby, War of the Worlds a další filmy tak, jak je neznáme. Nijak neoslní, ale ani neurazí fandy tohoto žánru. btw. Zdálo se mi to, nebo se ve filmu opravdu objevil i Michael Madsen? ()

solskjaer

Sice jsem všechny parodované filmy viděl, ale asi ne pořádně, protože jsem nepochopil co mělo být jako vtipného. Nejslabší Zucker co znám. Ubohé, nudné a i když jen 83 minut trvající i tak táhlé a nezáživné. Konec filmu je pak naprostá kravina. ()

Anticque

Na žádnou komedii jsem se netěšil víc, ale tím víc jsem byl zklamán. Tak jako se mi nelíbila dvojka od Waynanse, tak se mi nelíbí ani dvojka od Zuckera. Výběr filmů byl oproti trojce až moc složitý, a 4 ztratila vše co se mi na trojce líbilo. Když to vemu z pohledu jen na tento díl, tak scházel mi tu Charlie Sheen (1 minutová role, to je směšné) a Nielsen je zde také na pár minut. Věc, kterou můžu pojmenovat třeba děj je založena hlavně na Válce světů, takže to je praktiky parodie na Válku světů a mezi tím se občasně objeví někajá ta vsuvka jako Vesnice či Nenávist. Tvůrci si vzali moc velké sousto, které je dostalo. Herecké výkony stáli za starou belu, někam se vytratily společně s humorem, vtipem a překvapením. Pátý díl by měl dělat opět někdo jiný, aby se to vždy po dvouch dílech střídalo, třeba to dostane opět nový elán a opět budu překvapen a pátý díl si mě získá opět jako díl třetí. ()

Arius

Trojka bola pre mna strasna haluz no pokracovanie je iba zlomok z nej, marna snaha tvorcov zaujat novymi napadmi ktore casto vyznievali trapne. Taktiez parodovat Vojnu Svetov nebola zrovna najlepsia vec, sceny im spravne neladili a ako som uz spominal vacsina priebehu filmu vyznela skor trapne ako smiesne, no musim uznat i to ze aj 4 ma stale nieco do seba a i preto tie dve hviezdy. ()

sedm.1

Nechápu,jak autor Připoutejte se,prosím,či hlavně dokonalých Bláznivých střel,může natočit takovouhle...takovouhle...no takovouhle sračku!Přiznám se,že jsem příznivec parodií a i u prvních třech Scary Movie jsem se vždy maximálně bavil,ikdyž humor těchto parodií je úplně jiný než u těch starších,viz např.právě Blaznivých střel.Humor Scary Movie byl postaven na fekáliích,zvratcích,plivancích,flusancích,spoustě ran a jiných hrubozrných vychytávek.A bavil jsem se.Scary Movie 4 ovšem vsadila na humor stupidní.Vtipy jsou zde podány jako by pro mentálně postižené a i jejich představitelé se tak chovají a tváří.Navíc to zde nemá ani jakýkoliv děj(ok,ty předešlé na tom nebyli o moc líp),ovšem zde je to fakt jen sled povětšinou přiblblých chlístů a scén.Naprosto nepovedený díl z jinak dosud skvělé série. ()

G.W.Bush

Tato série je příšerná, všichni to ví, a přesto si naši milí intelektuálové opět našli čas, aby si prohlédli již čtvrtý díl v řadě a následným rozhořčeným hodnocením dali jasně najevo, že oni by se na takovou ubohost nikdy nedívali. ()

Melios

Štvorka sa nedoťahuje na kvality prvej trilógie a len tu prekáža. Film bol síce ok ,ale medzi najlepšie paródie by som ho nezaradil. Film je prešpekovaný pubertálnymi vtipmi ,čo je pre mňa super ,no zdlhodobého hľadiska sa vtipy zdajú už trápne a nie až tak originálne. Za mňa stále slušných ,no nie najlepších 55% ()

uzzi

hodně slabé. Jsou tam asi tak dva vtipné okamžiky, no to co z toho čouhá jak zadek z roští je spousta trapných míst. Kolikrát si člověk řekne, že tady si asi tvůrci mysleli že je to vtipné a Vám je spíše do pláče. Pozitivum to má - za hodinku a nějaký drobný je konec. ()

misstake

Tentokrát se humor někam vytratil a zůstaly pouze nechutnosti, obscénosti a fekálnosti, většina trapných fórků se míjí účinkem. Některé scény do tohoto podivného slepence vůbec nepasují (Zkrocená hora). Naproti tomu nejvíc mě pobavila část parodující Million Dollar Baby, která by se zdálo se do filmu také nebude hodit. ()

hudryhudry

Tenhle film mě hrozně zklamal. Moc jsem se těšil, že se zasměji, i když jsem počítal s nevalnou kvalitou. Bohužel jsem se ani moc nezasmál, protože opravdu ftipné scény by se daly spočítat na prstech jedné ruky a nic nového, originálního tam opravdu nebylo. Scénář se křečovitě svíral prvků okopírovaných z minulých scary movie a samozřejmě byl celý vytvořený podle posledních filmových novinek neumně a nelogicky do sebe zapasovaných. Strávil bych snad ještě kombinaci Saw a Války světů (chudák Spielberg), ale co tam proboha dělala ta Vesnice?! To už bylo na můj mozek nelogičností až moc a pomalu se mi začal film hnusit. Korunku však nasadil úplný závěr. Tato scéna by se dala povýšit na miss trapnosti, neboť takhle trapnou a neftipnou scénu jsem už dlouho neviděl. No tedy platí tady známá věc: čím více pokračování, tím více klesá úroveň. Až Zucker natočí Scary Movie 7, věřím že v klidu "překoná" kvalitu filmu Jak ukrást Dagmaru. ()

darwin

Pohodový díl série. Jednička byla kultovní, dvojka hrozná, trojka lepší, avšak místy nudná, čtyřka je svižná a popcornově zábavná. Krátká stopáž filmu rozhodně prospívá, takže prakticky neexistují hluchá místa. Vtipných scén je dostatek, třešničkou na dortu je parodie na prezidenta Bushe a jeho reakci na 9/11 :). Výběr herců dobrý, potěšil mě klasicky Anthony Anderson. ()

jondoe

nikdy som si nemyslel ze ma bude parodia tak nudit.zukerovy yz asi dochadzaju napady.jednu* dava za lesie nielsena. ()

Mr.Floyd

Osobne žánru paródií veľmi neholdujem (česť výnimkám v podobe vrcholných diel žánru), ale zo Scaryovskej série som väčšinu dielov videl. Musím uznať, že s partiou kamarátov sa na tomto druhu filmov dá celkom slušne pobaviť a niektoré momenty sú naozaj nezabudnuteľné (hlavne v Scary Movie 1 a 3). Problémom možno je, že som si štvorku pozrel sám (ak nerátam mladšiu sestru) a nedokázal som zabrániť kritickému pohľadu na vec. Ale začnem pozitívami. Na paródiu je vidno celkom slušný rozpočet a vizuálne je na tom film dobre, na niekoľkých málo scénach som sa aj pobavil. A to je asi tak všetko. Slabé herecké výkony, nevyužitý paródiový potenciál a mnohé iné veci sú však neprehliadnuteľné. Na filme sa dokážu dokonale zabaviť priaznivci lacného amerického humoru, teenagersky ladených filmov a kadejakých zlátanín skladajúcich sa zo scénok, ktoré sa silou mocou snažia byť vtipné, ale v skutočnosti sú trápne, urážajúce alebo nudné. Pán Zucker očividne starne a dobrých nápadov ubúda, zostáva nám len dúfať, že nás ešte dokáže príjemne prekvapiť. ()

NICOX

Občas fakt dobrá prdel, občas neskutečná pí*ovina. Chybí mi tu bratři Wayansovi. "Jenom, abys něco nechyt. - Ne dobrý, řikala, že je panna. - Tak to sme v prdeli." 45% ()

rozbris

Celou dobu si tento film Scary Movie držel u mne hodnocení 2*, ale tou poslední scénkou ve studiu bych tomu dal i klidně odpad, to byl ale trapas!!! Doufám že další Scary Movie s pořadovým číslem 5 bude o něco lepší protože prozatím to jde od prvního pomaloučku z kopce..... ()