Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Brano odpad!

Nenapadá ma nič, prečo som mal dať tomuto filmu aspoň 1*. Už predošle časti boli veľké prúsery a toto sa ani kus nepodarilo. Mix tej najtrápnejšej dávky humoru. ()

Guran

Srandy bylo o hodně více než v jedničce. Ale stejně si myslím, že dělat parodie na horory je hodně riskantní záležitost, protože ta strašidelná atmosféra zůstává. Škoda, že Nielsen dostal nevýraznou roli. Těšilo mě, že se tu objevil i známý Jigsaw (tedy dva). Ten konec byl ale zbytečnej a trapnej a ta narážka na Jacksona také. Kvůli tomu dám ještě o hvězdičku míň čili 6/10 Díly 2 a 3 jsem neviděl, protože se mi od začátku zdály blbý a ani jsem je nedokoukal, jenom mě zklamalo, že i v těch dílech se objevil Scheen. ()

Bublasaurus

Za mě nejlepší Scary movie ze všech! Suprově to naparodovalo všechny moje oblíbené filmy! Takže jsem se u toho hoodně pobavil! ()

hrumsrt

Kdysi dávno jsem si myslel, že to trojkou končilo, až jsem jednoho dne uzřel, že do toho šel Craig Mazin ještě jednou... Nepřijde mi to tak dobře poskládaná koláž jako v minulých případech, ale v některých dílčích částech to určitě ujde.. Problém je, že už to není ani tolik parodie, jako jen vykrádací nápad za druhým. Opět je sice výhodou, že spoustu těch věcí jsem viděl a docela se ještě orientuji na co se tvůrci zrovna snaží odkazovat, ale v momentě, kdy si budeme z Vesnice dělat legraci, tak by si někdo mohl začít myslet, že je dobrá... Ten hlavní příběh je slabota a nový hrdinové jsou příšerní, takže tradičně táhne hlavně Leslie Neeson.. Nevím, ale už třeba nová Válka světů mě spíš vadí, ale v tomhle ohozu to je ještě horší. Střídají se slabší momenty s těmi lepšími, ale nedal bych už dohromady kam hrdinové od začátku filmu ušli a to jsem to viděl třeba třikrát.. Pasáž se SAW je nakonec pořád super, ale toť tak nějak vše. Nemůžu říct, že by mě to nějak pohoršovalo, ale je to dlouhé.. No zkrátka, mělo to skončit tou trojkou. 40% ()

lmc

Predem musim priznat, ze jsem se na tenhle film tesil jelikoz jsem se u traileru naprosto kralovsky pobavil. Kazdopadne jak uz to tak byva, ve traileru byli vsechny vychytavky a tak me ve filmu pouze uz pobavila parodie na Zkrocenou horu:) Jinak film je opravdu spatny, shlednuti traileru bohate staci.... ()

Chladek odpad!

Opravdu si nemyslím, že byla zapotřebí další druhořadá parodie, která je navíc již čtvrtým!!! pokračováním ze začátku vcelku úspěšného celku. Třetím dílem se to zdálo dobře zavrženo jako triologie, ale tímto si to myslím pokazili. Film není nic moc, a některé "parodické" scény nejsou ani trochu směšné. ()

JasonV

Na párty a po štyroch pivách tá najlepšia zábava, aj keď mám pocit, že tvorcovia toho mali v sebe o mnoho viac :) ()

hRob

Slabší, než trojka, lehce nudnější, než trojka, celkově horší, než trojka, naštěstí kratší, než trojka. Párkrát jsem se zasmál - trapnému humoru - ale zasmál. Oddychovka, když se není na co dívat, nebo jako kulisa k tichému pokoji. ()

Prubner

Je vidět, že Zuckerova invence už úplně vyschla. Polovina vtipů ve SM4 je o tom, že se někdo praští do hlavy a druhá polovina jsou vtipy vyměšovací. Ani jeden typ mě nebere. Dobrých fórů je tu minimum. A co hůř: během filmu mě napadala spousta fórů, které by se tam hodily, ale které bohužel Zuckera nenapadly. Jinak řečeno: napsal bych to líp. ()

predator.1

Po prvním dílu nejlepší! Hodnocení je malé, protože většina zde neviděla originály filmů, ze kterých si D. Zucker dělá prdel ()

djbarrel

O dost temnější a řekl bych i vážnější než předcházející díly. Ale i tak jsem si užil spoustu srandy, která si stále drží svůj standard. 73 % ()