Obyvatelé New Orleans se ještě nevzpamatovali ze strašlivé přírodní katastrofy a už jsou svědky dalšího neštěstí, při kterém zemřely stovky nevinných obětí. Vyšetřováním výbuchu nálože na trajektu je pověřen agent Doug Carlin. Při zajišťování důkazů ho neustále pronásleduje tajemný pocit, který se dá popsat jen dvěma slovy. Déja Vu. Poté se stane členem zvláštního týmu FBI a je zasvěcen do nejpřísněji střeženého vládního projektu. Vědcům se podařilo sestrojit prototyp zařízení, které je schopno sledovat události, k nimž došlo před čtyřmi dny a šesti hodinami. Agent Carlin se vydává zpět v čase, aby zabránil teroristickému útoku. Během cesty se seznamuje s tajemnou ženou, která má být o čtyři dny později cestující na osudném trajektu. (TV Nova)

rashag

Fajn napad a dobre zpracovani, vcelku dobry film. Prvni hodina byla tak na 80%, mozna i vic, ale ten konec byl trosku zkazenej tim, ze to vubec nedavalo smysl. 45% ()

Zofan

Výborný nápad, napínavý hudební doprovod a parádní celkové provedení. V druhé polovině už film trochu ztrácí a měl skončit buď dřív, nebo se vydat podobným směrem jako FREKVENCE (2000). Jelikož jsou všechny časové příčiny a následky pěkně ošetřené po celou dobu, tak je k zamyšlení, proč film končí logickým errorem (časovým paradoxem). Zamilovat se do mrtvé dívky je zkrátka průšvih. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh? ()

Eclipsis___

Škoda tých niekoľko logických fópá, inak by som dal 5 hviezd. Nechýbala tomu akcia, dej, sympatické postavy a uveriteľný záporák.... ale použiť software na rozpoznanie tvár na batoh... hmm hmm. ()

dejviss45

Tak díky tomuhle filmu a Sběratele kostí, jsem si Denzela strašně oblíbil, fakt dobrý herec... No a k Déjá Vu je, to film, který jen, tak nikdo nepochopí.. Snad můžu jen doporučit ať dává divák celou dobu pozor, všechno spolu souvisí 5° ()

Ejvi

Film, ze kterého mrazí. Doporučuji shlédnout 2x, 3x, teprve pak oceníte všechno.. Nejlepší film dvojice Tony Scott, Denzel Washington. ()

Indio

Až na to překombinovaný vysvětlení přenosu časem, ktery asi mělo byt genialně přechytračeny ale veskutečnosti pučeny z Návratu do budoucnosti 2 kde to bylo jednoduše podany, je to slušnej film. ()

brixner

Sci-fi filmy nejsou zrovna mým oblíbeným žánrem...Až do chvíle, kdy se v nějakém neobjeví Denzel Washington! Tenhle chlap dokáže utáhnout celý film pouze svým obličejem, svými gesty a pohledy, mimikou a jakoby zamyšleným pohledem, kdy si člověk říká-co si ten chlap v tu chvíli vůbec myslí...Scénář a námět filmu, je hodně originální, působivý a myslím, že autoři si s ním pohráli do detailů! Tyhle cesty časem...Mnohdy jsou velice chaotické a málo realistické, ovšem tady je to vše tak nějak uvěřitelné, až si člověk říká-no, ono by se to snad i stát mohlo. Celý film na mě působí jako dobrá akční podívaná, okořeněná poměrně vysokou dávkou psychologie ve smyslu pohledu na, zatím nemožnou(nebo možnou?), cestu časem a vnímání tohoto fenoménu, který lidstvo provokuje už od nepaměti. Člověk má v sobě zakódován smyls pro "sakra, kdyby to šlo, udělal bych všechno jinak...", je to asi podvědomé, ale nejspíš přirozené-něco měnit, něco/někoho zachraňovat, uvádět věci na pravou míru-do té polohy, kdy si třeba uleví i svědomí...O tomhle film pojednává a herecké výkony všech účastněných velice napomohly tomu, že film je pro mnohé snad i uvěřitelný, ač u něj musí divák zákonitě trošku jinak přemýšlet-dopředu, dozadu, ale přemýšlet! Washingtonův pohled zblízka do očí překrásné Pauly Patton skrze časovou smyčku...tohle je velmi silný moment celého filmu, který v člověku vyvolá prainstinkt ve smyslu-"sakra, tohle přece takhle dopadnout nemůže...!" Celý příběh má vlastně jakýsi otevřený konec, prostě možnost volby, kdy si každý určí, jak má vlastně skončit a pokud tohle bylo úmyslem, tak provedeným na jedničku a 100% ()

ProchySBK

U filmů s Denzelem nemůžu bejt nikdy objektivní. Stačí mi když je ve filmu a jsou to jasné 3 hvězdy. Navíc, tady neni nic co by mě vadilo, naopak spousta nových věcí. Takové filmy můžu a dlabu na zdejší kritiky o logických dírách. Jízda od začátku až do konce. Za James Caviezela bych dal další hvězdu navíc kdyby to šlo. Nechápu, že tenhle maník už dávno nehraje v mega filmech. Tak jak tady zahrál pošahanýho vlastence víc prostě nejde. Možná je to tim, že podobných tváří jako má on, už známe, viz Christian Bale (batman) ()

Nezbednice

Opravdu zajímavý nápad, moct zpětně sledovat co či koho si jen vyberete. I film se mi líbil, jen mohl být lépe domyšlený. První polovina filmu - to byla pecka, druhá mě spíše zklamala. ()

Mr.Hahaha

Na úplném začátku klasická detektivka, která se ale zvrhne v poměrně zmatenou podívanou, kde Denzel Washington zachraňuje krásnou Paulu Patton. Zábavy si moc neužijete, zato akcí a sci-fi technologií se nešetřilo. Pokud na film opravdu koukáte a dokoukáte ho až dokonce, celou zápletku pochopíte a vše do sebe zapadne jako puzzle. Jestli si ale chcete pustit nějaký film jen na pozadí, vnímat ho jedním uchem, a navíc při něm odcházet, zvolte něco jednoduššího. ()

TeeToTaller

"You can be wrong a million times. You only gotta be right once." Po první projekci nastalo ohromení. Druhé, třetí a čtvrté ovšem přineslo postupně dost drobností, které filmu škodí na kráse. Ať už je to střelba přes nerozbité zavřené okénko u auta nebo různé trhliny a nedostatky v ději (jak se na konci dostala Claire na loď, když už odplula?, atd.). Nicméně atmosféra se nese na velice příjemné hladině a pohrávání s časem mě prostě baví. ()

oreene

ale choď do piči, stretnúť krásnu ženskú z minulosti, držať v rukách nitky osudu, naháňať vyšinutého psychopata, no jasnačka! super! poďme na to! budeš mi chýbať tony ()

andy60

Víc než Tonyho mám radši na režisérské židli jeho bratra Ridleyho. Tohle cestování časem mně moc zábavné nepřipadalo, spíše jsem se v tom chvílemi ztrácel, tak jako příběh místy ztrácel logiku. Pro mě by bylo mnohem přijatelnější, kdyby se film soustředil na vyšetřování vraždy, potažmo výbuchu parníku, v jedné časové rovině, zato promyšleně do posledního detailu. ()

stuj

Denzel až moc všechno ví a zná. A někdy se chová jako pitomec. Ale jízda s brejlema byla ultra pitomá. Celkově se to dalo udělat myslím líp. P.S.: Posílání vzkazů z minulosti do budoucnosti (a naopak) si mohli filmaři odpustit, zbytečně to vede k časovým paradoxům, bez kterých by děj filmu klidně mohl zůstat zachován. ()

Oxytocin

Dobrý thriller s napětím, kde opět D. Washington nezklame. Připravte se však na "ujetost" v podobě obdoby stroje v čase... Něco jako je "Zdrojový kód" s J. Gyllenhaalem. ()

Jirkacek

Ano i já jsem měl v životě již několikrát Déjà Vu,nejčastěji když jsem si o nějakém místě myslel, že jsem na něm už někdy byl a i určité situace mi připadaly tak povědomé a známé ! A tak jsem byl zvědav, co mi nabídne snímek se stejným názvem, který sliboval i nějaké cestování časem, což je moje velmi velmi oblíbené téma. Hned na začátku vybuchla bomba na říčním trajektu a protože si kameraman pohrál se záběry cestujících, bylo mi jasné, že půjde o stěžejní situaci, od které se bude odvíjet další děj. Po bombastickém úvodu se film stal klasickým thrillerem, v němž hlavní hrdina Denzel Washington jako agent vládní agentury ATF Doug Carlin útok vyšetřoval a tato pasáž mne moc nebavila. Trochu jsem nechápal fakt, že již hodinu před výbuchem bylo ve vodě nalezeno ohořelé tělo zavražděné mladé ženy jménem Claire Kucheverová. Snímek mne zase začal bavit v okamžiku, kdy Carlinovi Val Kilmer nabídl místo ve zvláštním týmu FBI, který měl tragédii s 543 oběťmi vyšetřit. V odhalování zločinu jim pomáhal prototyp zařízení využívající červí díru k náhledu do minulosti a tak tým mohl sledovat události ke kterým došlo před čtyřmi dny a šesti hodinami. Zaujalo mne, že si sice mohli události nahrávat, libovolně se podívat na jakékoliv místo ve městě a dokonce i dovnitř domu, ale nemohli se v čase vrátit či jej posunout dopředu. Chvíli jsem ale tápal, než jsem pochopil, jak tento superpočítač s poetickým názvem Sněhurka vlastně funguje. Zajímavý byl i způsob, jakým se do hledání pachatele pustili, neboť agent Carlin se domníval, že Claire byla nějakým způsobem využita pachatelem útoku a přesvědčí sledovací tým, aby zařízení zaměřil právě na její osobu. A tak se také stalo a já mohu prozradit, že atentátník byl nakonec dopaden. Bláhově jsem se však domníval, že tím film skončí, protože to nejzajímavější teprve začalo. Jednotlivé střípky událostí, které jsme doma do té chvíle ve filmu viděli, teprve začaly do sebe zapadat jako dobře vyříznuté puzzle a celý děj pak šplhal vzhůru na grafu kvality jako dobře namazaný horolezec. Spokojeně jsem tedy sledoval snímek až do konce a místy jsem zíral s otevřenou pusou, jak jej dokázali autoři vyšperkovat následujícími událostmi - to bylo prostě perfektní. A tak zatímco první polovina Déjà Vu by si zasloužila pouze tři hvězdy, za další část ještě jednu přidávám. O několik měsíců později jsem se na film velmi rád podíval znovu a opět jsem hltal každý posun v ději, jakékoliv slovní poznámky a hledal jsem náznaky, které nám divákům filmaři podstrkovali, abychom se spolu s vyšetřovateli dopátrali k úspěšnému dopadení pachatele. Mnohem více jsem si děj užíval a mohl se tak soustředit na detaily, které mi třeba při prvním shlédnutí unikly. Zkrátka byla to opět pro mne mysteriózní zábava s nečekaným koncem a proto, když se mi naskytla příležitost koupit si Déjà Vu na blu-ray disku za slušné peníze, neváhal jsem a začátkem roku 2019 modrá krabička přistála v našem bytě. Pochopitelně jsme se na Déjà Vu opět podívali a ani při třetím shlédnutí jsem se nenudil a ještě více si celý průběh snímku užíval. Když se prostě sejde dobrý režisér, známý herec či herci a k tomu mají k dispozici zajímavý námět, vznikne z toho perfektní film. V tomto případě se o úspěch zasloužil hlavně můj oblíbený Denzel Washington a tak rozhodně své koupi originálního filmu nelituji. Suma sumárum film Déjà Vu si u mne vysloužil čtyři již několikrát viděné hvězdičky ****. () (méně) (více)

Salinho92

Mě se ten film prostě líbí, skrze hudbu, temnost a ten nápad. Vždycky mě to úplně pohltí a vtáhne do děje. Skvělej Washington a další herci. Dobrý hodně hodně dobrý :) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (více)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (více)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)