Temná legenda 3

• USA Urban Legends: Bloody Mary (více)

Kruh se uzavírá. Děsem vám budou vstávat vlasy na hlavě. Režisérka Mary Lambert (Hřbitov domácích zvířátek, The In Crowd) přichází s posledním dílem legendární strašidelné trilogie - TEMNÉ LEGENDY. Na jednom z výročních studentských večírků se trojice bývalých spolužaček baví přeříkáváním různých zaklínadel a nechtěně tak probudí dávného zlého ducha. Ještě netuší, že pro někoho to bude mít smrtelné důsledky. Téže noci jsou uneseny gangem středoškolských frajírků, kteří se za svůj čin brzy dočkají spravedlivé odplaty. Jeden po druhém umírají krutým způsobem - přesně jako v příběhu temné legendy. Je to všechno jenom školní vtípek dovedený do strašlivého extrému nebo opravdu Krvavá Mary vstala z hrobu, aby vykonala svou pomstu? (oficiální text distributora)

MoiJe

Ako Scary Movie 8 by to aj ušlo, akurát že sa to bralo trošku vážne. Skuste si tipnut, čoho sa tak ľudia boja.... Pavúkov vyliezajúcich z úst? Evidentne mŕtvych dievčat s rukami natiahnutými vašim smerom? No, tak to všetko zbúchajte dokopy ako absolútnu vykrádačku a máte UL3. ()

Terva

Název tohoto, sice třetího, filmu je BLOOD MARY, ale je to jen pod rouškou videofilm. ..........stalo se to před třiceti lety, ale její tlející tělo pořád čeká na odhalení.......... Myslel jsem, že se to potáhne v duchu prvních dvou příběhů, ale to je zavádějící. Toto je spíš duchařský thriller. CITÁT - Říká se, že když zhasneš v koupelně a třikrát řekneš do zrcadla bloody Mary, tak se ti zjeví............ U Candymana to fungovalo až na pátý vyslovení, to však nic nemění na tom, že tu někdo kopíruje. U Candymana neřeknu pětkrát jeho jméno do zrcadla, proto že by mohl opravdu přijít, ale u Mery........hele - bloody mary, bloody Mary, bloody mary.....a ....nic. Samantha Owensová ( Kate Mara ) však takové štěstí nemá. CITÁT - Samantho, děje se něco ??.......... Scéna z pavoukama byla trapná. Ve filmu už je strašně málo urbanu a vše se motá kolem ducha, který chce pomstít svou smrt. Nejhezčí postava filmu je Samantha a nejhezčí auto má Grace Taylor ( Tina Lifford ). CITÁT - Tuhle legendu nám nikdo neuvěří.......... Hudbu k filmu dělal Jeff Rona a zazní zde třeba Dirty water od The Standells nebo Voodoo od Janielle. Pro milovníky této série tu mám odkaz na pokračování - http://www.csfd.cz/film/240802-ghosts-of-goldfield/ . Společnost Sony si však vyžádala zpět filmová práva a tak film vyšel pod jiným názvem. ()

Damiel

Problémem filmu je hlavně to, že scénárista neměl vlastní invenci, a tak si vypůjčoval motivy z jiných slasherů (včetně Imhotepova „mušího dechu“ ze Sommersovy Mumie ). Tyto vykradené věci ale pospojoval tak chatrně, že v mysli diváka zasel jen tuny pochybností, přičemž pointu vytušíte na míle dopředu. O to zábavnější je na DVD film o filmu, kde se tvůrci chválí, jak se jim povedlo vydat se ve šlépějích Alfreda Hitchcocka. To je fakt horor! Přitom je to jen po „enté“ nepovedeně zmutovaný klon Vřískotu a podobných hororových kousků. ()

dyfur odpad!

....ak pozeráte tretie voľné pokračovanie podpriemerného hororu čo môžete očakávať...no napätie a pocit strachu nie....a o tom to celé je....poznámka pre seba:viackrát nepozeraj-stačilo 1x...... ()

WolfR

Opět další zbytečné pokračovaní, Temné legendy, které sice přichází s ohraným námětem krvavé Mary, ale z nějakých nepochopitelných důvodů, mě tato trojka bavila o chlup více než dvojka, přestože hodnocení bude stejné. 1 hvězda za tento pokus o horor. PS: Ikdyž s maličkým rozpočtem 3,5 milionů dolarů mohli vymyslet něco lepšího, než jen mizerné pokračovaní Céčkového hororu. ()

Madadajo

Nikdy nepochopím, proč počítačové efekty užité na ducha zavražděné jsou na úrovni hollywoodského velkofilmu a pak ve scéně s pavoučky by se nedaly srovnávat ani s doubou, kdy byly triky ještě v pravěku, kubrickova Odyssea apod.. ()

Blue.Poison

Špatné efekty, špatně vykonstruovaná úmrtí, špatní herci a mega špatná závěrečná "pointa"... ale pořád by to mohlo dopadnout hůř. ()

MI-380

Průměrný horor, z mnoha filmů známé situace, přiměřená dávka napětí. Ale příběh mě u TV udržel a byly tam docela dobré fráze pro ty, kteří se učí anglicky. 50%. ()

drackula

Tvorcovia sa pravdepodobne nevedeli rozhodnúť, či natočia duchárinu alebo teenage vyvraždovačku a tak použili z každého trochu a plus odkukali niečo aj z iných filmov, poprípade horrorových sub-žánrov. Výsledkom je prekombinovaný guláš, ktorý zaujme jedine niekoľkými scénami. Inak nuda. 25 % ()

pfa

No čekal jsem trošku něco lepšího, jako "zastánce" temné legendy to na úplný propadák určitě není, ale očekávejte průměrný filmový ne-zážitek. [5/1O] ()

sedm.1

Ještě že tato zoufale špatná série má jenom tři díly, jelikož již první Urban Legends nestála za nic a kvalita jejích dalších dvou následovníků se už jen a jen zhoršovala, a konkrétně toto třetí pokračování způsobuje vážně už jen divácké utrpení, kde nelze hodnotit skutečně již vůbec nic jakkoliv kladně. Zápletka je mizerným pokusem o duchařinu, ovšem bez jakýchkoliv pravidel, či smysluplnosti, navíc je to teatrálně hloupé, nevídaně předvídatelné a závěrečná pointa je jednoduše nudná. Atmosféra a napětí zde pak vůbec nefungují, určitý spád to jinak sice má, ale rozhodně stejně nic nepřináší, oběti jsou likvidováni mládeži přístupným způsobem, tedy bez nějakého většího násilí, natož krve, čímž mi zde odpadá hodnocení efektů, tedy když nepočítám zpracování ducha Mary, stvořeného ovšem nejspíš nedoštudovaným ajťákem za mrzký peníz, což vypovídá o všem, nicméně ona lacinost jen tak mimochodem čouhá doslova z každého záběru, no a co se jednotlivých postav a jejich hereckých představitelů týče, tak to je příšerný soubor nesympatických a nevýrazných ksichtů, u postav s jednorozměrnými a otravnými charaktery a u herců s tunou netalentovanosti a nepřesvědčivosti, v čele s Kate Mara, která tu odvádí opravdu příšerný výkon a docela se upřímně divím, že po tom, co zde předvedla, ještě nakonec v Hollywoodu udělala přeci jen jakousi menší kariéru. Já jsem zkrátka rád, že jsem splnil povinnost v podobě přežití této sračkoidní, laciné trilogie a v budoucnu už o ní nikdy nechci vážně nic slyšet. ()

MareT.

Film nema nic spolecneho s tema prumernyma dilama pred tim. A to je skoda. Tohle slo do sveta nadprirozena, kde vse je velice nedodelane a detinske. ()