Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

ilemas odpad!

Tak tohle už se točit nemělo. Raději měl Stalone pokračovat v Rambovi.Po předchozím slabém dílu, který se mi nakonec líbil byla šestka jak pěst na oko. Celý film se nic neděje, Rocky má restauraci a stýská se mu po boxu, do čehož už mu manželka nekecá. Navíc si našel novou nic moc babu. Spousta planých keců a na závěr nic moc krátký souboj. Nechápu opět to hodnocení. Dnes to vysílá Nova, tak snad ti co to ještě neviděli mi dají za pravdu. ()

Joe321

Rocky žije, i když to tak ze začátku nevypadá. Příjemné nostalgické vzpomenutí na legendu a její poslední zápas. Stallone zde vykresluje charakter své postavy, tak jak ho možná trochu nenápadně budoval v předšlých filmech. Sentimentu jsem se neubránil a Rocky Balboa mě znova napumpoval tak, že jsme z hospody několikrát běželi a šermovali při tom rukama, jako on ve svém tréninku. - "You know, I think you try harder when you're scared... That's when it's worked best for me." ()

lekr

Bezpochyby pět hvězdiček!! Rocky byl vždycky můj hrdina a nezklamal mě ani teď!! Sly natočil poutavý a hodně dojemný snímek, který se odkazuje na legendární jedničku, a i když ji nepřekonal, je jejím důstojným sequelem. Tomuhle filmu nechybí nic!! Skvělá závěrečná bitka, hlášky, trocha Rockyho životní filosofie a samozřejmě nezapomunetelný Rockyho trénink, ve kterém nevynechal ani běh po schodech!! To vše doprovázené geniální a dnes už již klasickou muzikou!! Slye může být náležitě pyšnej!! ()

SallyZen

Novej Rambo byl parádní. Bohužel to se nedá říct o nejnovějším Rockym. Prostě mě tolik nebavil jako některé předchozí. Určitě je to velký posun oproti pětce, ale přesto to nebylo ono. Přišlo mi, že se tam celej film moc kecalo, pak bylo vidět fakt jen něco málo z tréninku a zápas také nepřinesl nic nového. Jako rozloučení s touto kultovní filmovou sérií je to výborné, ale celkově jako film mě tolik nechytl. Stallone je bravůrní, ale jsem rád, že už je toho konec. 65%(Conti tady odvedl skvělou práci) ()

Martin741

Rocky 6 je dostojne lucenie sa s 30 rocnou karierou boxera Rockyho. Film prijemne odsypa /i ked ten zaciatok je strasne roztahany/, scenaristicky je pribeh velmi kvalitny, Stallone ako reziser vladne pevnou a skusenou rukou. Vyborne dialogy, opat som po dlhej dobe spokojny s hereckymi vykonmi Stalloneho a Talie Shire. Potesilo ma aj to, ze su tu odkazy na vsetky diely, okrem 5 -ky, ktora je najslabsia v serii. Zaverecny suboj je uz len taka ceresnicka na torte. Stallone tymto filmom dokazal, ze stale ma co povedat. 79 % ()

zdenotvor

Pôvodnej klasike sa Rocky Balboa síce nevyrovná,no napriek tomu na mňa film veľmi silno zapôsobil. Plno pekných myšlienok a jedna z najmotivačnejších scén akú som kedy v športových filmoch videl. ()

joeybarbaro2

Rocky se vrátil v 60 letech do ringu a ono to funguje !!!! Stallone je i v současnosti v hodně dobré fyzické kondici . První polovina je spíše nostalgické drama a druhá je akce . Stallone herec , reřisér , scénárista a producent . Zkrátka BOREC ()

rakovnik

Nostalgie, vzpomínky, dlouhé nudné dialogy a nakonec souboj, kterému jsem i uvěřil a je to tak dobře. Jednou a nikdy více, raději mám sérii Rambo. ()

Vyhy

Kdo by byl řekl, že po tolika letech to stále bude fungovat. A dokonce tak dobře, že to předčilo některé díly z původní série. Jasně, je tu trochu šablonovitý příběh, přesto konec mile překvapil, hrálo to na city, na nostalgii. Za mě spokojenost. ()

Jino

No tak v prvním případě se nejedná o žádný propadák. Sly dokázal skloubit starý styl, který ze sebe vyzařovaly předešlé díly s novým stylem - a to dost dokonale. Akorát se mi zdálo trochu toho tlachání moc, ale vlastně po těch rokách, co jsem na tohle čekal se to vyplatilo, závěrečná půlhodinka mě uspokojila naplno... Díky Slyi. Hodnotím pěti hvězdičkama, protože jsem fanoušek téhle super série a tenhle díl mě dokázal uspokojit .... je jasné že názory a hodnocení se budou hodně ale hodně lišit, už jen proto, že to budou hodnotit fanoušci rockyho a ti co se jen na to podívají s nutnosti. ()

Rocky88

Rocky je zpět! A to ve velice nostalgickém stylu. Kamkoli jde, tam také vzpomíná na starý časy. Až mi vyhrkla nejedna slza. A nezapomněl ani na svoje rituály - obleče si svoje tepláky, vypije pár vajíček, vyběhne schody a hurá do ringu!!! Stallone napsal příběh, který tato kultovní série potřebovala. Kdo si myslí, že je na to Sly - a též Rocky - starej, mýlí se. Tahle role stále vzpomínajícího děduly Rockymu neuvěřitelně padne, zvlášť když si sám ze svého stáři začne dělat legraci. Celý příběh pak krásně plyne při neustálém Rockyho "huhlání" a jeho typické starostlivosti. Při závěrečném zápase "SKILL versus WILL" pak Sly nezapomněl ani na typické flashbacky...Jediné, co mi ve filmu nesedělo, byl Antonio Tarver v roli neporaženého šampiona těžké váhy. Kurňa Slyi, to jsi nemohl najít někoho, kdo nenosí na břiše pneumatiku? Vždyť vedle Apolla, Draga a Langa vypadá Dixon jak nějaká lama.....Na druhou stranu se mi ale líbilo, že v očích diváků byl již od začátku filmu velmi nepopulární ( ten Tyson byl hustej :-)) ) ..... Rocky Balboa je tedy velice důstojné ukončení této série, které vás - pokud nejste Rockyho odpůrce - příjemně zahřeje u srdce. ()

Tuomi

Poutavý příběh, který je ze začátku trošičku vláčnější, ale náboj filmu se neztrácí. A co se týče provedení, tak je tohle nejlepší díl ze série Rocky. ()

Vojťas

Spolu s filmem ROCKY IV se jedná o nejlepší díl celé "hexalogie". Všem šesti (tedy vlastně až na ROCKYho V, který se fakt výše než na 2* nevyšplhal) jsem dal 3*! Přičemž ROCKY I, II a III jsou spíše 2,5* - zatímco ony dva nejlepší, výše zmiňované, díly cením za 3,4*! ... Poslední díl je veeelice milým překvapením, takže skalní fanoušci boxerské série budou asi nadšeni! (btw. Sly není mezi mými vysloveně oblíbenými herci) :-) ()

shyster

Jako velkého fanouška italského hřebce mě první vzpomínková polovina zahřála u srdce a ta druhá polovina přímo nadchla. Co mě nejvíc dostalo bylo zrežirování a sestříhání závěrečného zápasu. Bravo. ()

Petoss1

Navrát ďalšej Slyho legendy vo veľkom štýle. Prial som si aby to bol vrchol Rockyho kariéry a naozaj je to dôstojný koniec jednej legendy. Najsilnejšia scéna je na konci ako diváci skandujú Rocky!Rocky!Rocky! 90% ()

WoWoW

Sly natočil důstojnou tečku za příběhem boxera s velkým srdcem. Rocky je pro mě jedna s neúžásnějších postav vůbec, a tak jsem moc rád, že konec tohohle hrdiny byl na filmovém plátně sladký. A to i jak po stránce vypořádání se s úřadujícím mistrem světa, tak i po stránce toho, že to pro mě byl podobný zážitek jako první nebo čtvrtý díl. Díky Rocky (S.Stallone). ()

Langy10

Výborný zakončení Rockyho v podání Sylvestera Stallona , který si to sám i odrežíroval a za to dostava pochavlu :) ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)