Hannibal - Zrození

Hannibal: Zrodenie zla

Thriller / Drama / Horor / Krimi

Velká Británie / Česko / Francie / Itálie / USA, 2007, 116 min

• Shit

Tohle si sand ani hannibal nezasloužil. Skoro celej film je jedna velká nuda, těch pár scén, kdy mladej hannibal zabíjí opradu nevytrhnou, krom toho Gaspard Ulliel je fakt hroznej, neustále se snaží tvářit neskutečně ďábelsky, ale když to dělá v každým záběru, tak je to fakt příliš a pak spíš vypadá jako šašek, ale jinak zas tak špatnej neni, jen kdyby se furt nesnažil tvářit tak tajemě. Ale to bych ještě přežil, ale nevim kterej idiot vymyslel tenhle příběh o zrození Hannibala, takovou trapárnu sem hodně dlouho neviděl. Kdyby to byl jenom normální film, tak nic neřeknu, protože takových filmů jsou spousty a mam je i docela rád, ale v porovnání s postavou hannibala Lectra v jehňátkách a tady tim, to vypadá jako by tohle nemělo s tim původním filmem skoro vůbec nic společnýho. Krom toho Hannibalův kanibalismus je tady vysvětlenej tim nejhorším možným způsobem. Víc zkazit to už asi nešlo. Scénáristy bych fakt nakopal do prdele(24.2.2007)

Je mi jasné, prečo je tento film tak vlažne prijatý, predsa len sa opiera o slávnu filmovú postavu, kultového Hannibala Lectera, pričom jeho históriu podal dosť béčkovým spôsobom. Tu mohli tvorcovia prísť aj s niečím nápaditejším a originálnejším, ale ak si to celé odmyslím a beriem film len čisto samostatne, čo pre mňa nie je zase až taký problém, keďže pôvodné filmy boli síce kvalitné, samozrejme hlavne kultové Mlčanie jahniat a postava Lectera bola perfektná, celkovo ma to zase nebavilo až tak moc, aby sa pre mňa stali nedotknuteľnými dielami, dostal som stále veľmi solídny film. Tématika pomsty ma nikdy neprestane baviť a tentoraz je jej prevedenie dostatočne drsné, trochu úchylné a hlavne s dostatočne silným motívom, pomsta za vraždu a zjedenie sestry skupinou vojnových zločincov ponúka silný náboj a tak som hlavnému hrdinovi nemohol nefandiť. Ako som spomínal, nie je to síce tak nápadité, ako by si táto postava zaslúžila, ale aj tak mi to dejovo v rámci žánru dosť vyhovovalo, úvod behom vojny je dostatočne zaujímavý, následný vzťah s tetou mi tu síce moc nesedel a rovnako celý ten samurajský duch sa k postave Hannibala absolútne nehodí, ale dá sa cez to preniesť a nasleduje už tradičná cesta pomsty, ktorú oživuje aj postava detektíva, ktorý ma dosť bavil. Samotné vraždy sa dajú len chváliť, je ich pomerne dosť a sú celkom pestré a našťastie aj dosť drsné a morbídne s príchuťou kanibalizmu, takže takúto pomstu som si teda dokázal užiť. A veľkým plusom je aj obsadenie, Gaspard Ulliel sa za nič hanbiť nemusí, jeho postava je síce podaná jednoducho, ale psychopata zahral veľmi dobre, Gong Li sa tu moc nehodí, ale zase vždy ju rád vidím, k tomu Dominic West ako detektív a veľmi dobre zvolená zostava záporákov, sú dostatočne sadistickí a slizkí, aby som im prial len to najhoršie. Režijne by som čakal podstatne viac, vzhľadom na slušný rozpočet to pôsobí až prekvapivo televízne, ale na ten potrebný štandard to predsa len stačí. Takže na jednu stranu si nemyslím, že postava Hannibala Lectera mala mať takýto zúfalo neoriginálny úvod, ale v prípade konkrétneho filmu je predsa len najdôležitejšie, ako som sa bavil práve pri ňom a mňa Hannibal: Zrodenie zla bavil viac, než dosť a to aj po viacerých pozretiach. Ako obyčajný film o pomste funguje veľmi dobre. 81%(26.9.2007)

• Lima

Bože, co jsem komu udělal. Hannibal se samurajskou katanou, tetička s hirošimským komplexem, spousta oslích můstků a zástupy prachmizerných herců. Příště by to mohli vzít třeba z opačného konce - navrhuji "Hannibal Rises Again: Revenge From The Grave"....Thomasi Harrisi, vím, že prachy jsou příjemná věc, ale jsi šašek.(22.1.2008)

Hannibal - "Zhrození" je film, který neměl nikdy vzniknout. Ne proto, že by byl až tak špatný, ale už jen kvůli tomu, že totálně boří jeden z největších kultů světové kinematografie posledních 20 let. Hannibal tak jak jej známe z Hopkinsova podání je totiž mrtev a jeho následník, ať už se snaží kischitit hopkinsovsky sebevíc, mu nesahá ani po kolena. Ulliel není špatný herec, ale jeho postava je prázdná jako peněženka před výplatou a politováníhodná stejně tak. Z komplexního geniálního psychiatra, který poslouchá klasickou hudbu, pochutnává si na packavých houslistech a sní o nádherné Florencii, se stal jednorozměrný vyšinutý pubertální spratek, který vraždí bez hlubšího rozmyslu a elegance a noblesní Itálii vyměnil za "módní" Japonsko. Hluboce ale zklamal i druhý stežejní artikl Hannibalova dřívějšího úspěchu - Harrisova literární předloha. I takový spisovatel jako on zřejmě nedokázal odolat svodům komerce a místo brilantně šarmantního příběhu nám předkládá evropskou verzi Kill Billa. "Král je mrtev..." ...a my nového nechceme!!!(31.3.2007)

• Ruut

Hodně zbytečné. Zároveň bohužel příliš seriozní a minimalně zábavné. Svou sterilností je tento mladý Hannibal zaměnitelný s jakýmkoliv kostýmním drama. Trošku vše drží šikulka Ulliet, kterému masového vraha jde celkem bez obtíží uvěřit. Kupodivu nevadí ani české realíe - teda až na maskota zahraničních produkcí Vašuta samozřejmě :-). Komu doporučit? No asi těm co stejně nikdy nechodí na csfd, tudíž si to stejně nepřečtou :-). Jinak neublíží jako kulisak jakékoliv práci.(29.10.2008)

• - Natáčení probíhalo ve Francii, Litvě a České republice, konkrétně například na hradu Kost, který lze spatřit v úvodu filmu, či u plavebních komor na soutoku Labe s Vltavou nedaleko Mělníka, které se objevují v závěru. Také v brněnské Vile Tugendhat. (109)

• - Thomas Harris vymyslel pro knižní předlohu, která dala filmu jméno, množství názvů, takže jsme se nakonec mohli dočkat tohoto filmu s názvy jako Behind the Mask: The Blooding od Hannibal Lecter, Hannibal 4, Hannibal IV, The Lecter Variations, The Lecter Variation: The Story od Young Hannibal Lecter, Young Hannibal anebo The Adventures od Young Hannibal. (imro)

• - Představitel mladého Hannibala Lectera, Gaspard Ulliel, je Francouz a na procvičování angličtiny měl pouze měsíc. To byl také jeden z důvodů, proč váhal, jestli má roli vůbec přijmout. (109)