Reklama

Reklama

Hannibal - Zrození

  • Velká Británie Hannibal Rising (více)
Trailer 1

VOD (1)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (479)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Máme tu další začátek. Tentokrát začíná Hannibal, který po Batmanovi a Supermanovi má dost obtížnou situaci. Jeho předešlé díly měli kvalitou sestupnou tendenci (i když Červenému drakovi nejvíce ublížila ta nutnost obsahovat postavu Hannibala...) a tak přichází jako záchranná brzda, která však nefunguje. Nápad, vrátit se na počátek a ukázat všechny odpovědi k otázkám "Proč?" , není nejoriginálnější, ale do příběhu Hannibala Lectera se hodí možná nejvíc. V Mlčení jehňátek nás fascinoval Anthony Hopkins a neskutečná atmosféra, v druhém díle už zbyl jen Anthony Hopkins a ve třetím díle tu zase většinu filmu dostal na svá bedra chudák Edward Norton, kterému scénář zrovna nepomohl. Teď přišla chvíle, kdy nováček Gaspar Ulliel má dokázat, že patří mezi smetánku a po Příliš dlouhých zásnubách dostává asi největší šancí ukázat svůj talent a prorazit. Bohužel on moc lidí nepotěší. Je chladný to ano, ale nemá charizma hodné Hannibala Lectera, kterého nám představil Anthony Hopkins a osobně si myslím, že bude ještě trvat hodně let než se najde někdo kdo by mohl hrát ne Hannibala Lectera za mlada, ale Anthony Hopkinse za mlada. Li Gong jako exotická krasavice trochu postrádá důvod být ve filmu. Možná si někdo ve studiu řekl, že musí film vydělat nějaké peníze i v asijských zemích... Malé rolička Marka Vašuta opět pouze potěší. Nevím čemu se více divit. Castingu, scénáři nebo prvotnímu úmyslu začít znovu? Hannibal Rising není tak úplně špatný film, ale nemá to co potřebuje každý film s Hannibalem, atmosféru, hrdinu, kterého se bude bát divák stejně tolik jako ho bude obdivovat a někoho kdo mu bude zdárným soupeřem. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Hannibal - "Zhrození" je film, který neměl nikdy vzniknout. Ne proto, že by byl až tak špatný, ale už jen kvůli tomu, že totálně boří jeden z největších kultů světové kinematografie posledních 20 let. Hannibal tak jak jej známe z Hopkinsova podání je totiž mrtev a jeho následník, ať už se snaží kischitit hopkinsovsky sebevíc, mu nesahá ani po kolena. Ulliel není špatný herec, ale jeho postava je prázdná jako peněženka před výplatou a politováníhodná stejně tak. Z komplexního geniálního psychiatra, který poslouchá klasickou hudbu, pochutnává si na packavých houslistech a sní o nádherné Florencii, se stal jednorozměrný vyšinutý pubertální spratek, který vraždí bez hlubšího rozmyslu a elegance a noblesní Itálii vyměnil za "módní" Japonsko. Hluboce ale zklamal i druhý stežejní artikl Hannibalova dřívějšího úspěchu - Harrisova literární předloha. I takový spisovatel jako on zřejmě nedokázal odolat svodům komerce a místo brilantně šarmantního příběhu nám předkládá evropskou verzi Kill Billa. "Král je mrtev..." ...a my nového nechceme!!! ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Thomas Harris .. Tak Hannibal nám povečeřel už i v Brně u Tugendhatů!:-) __ Určitě jsem se nevrátil z tak špatného filmu, jak je zde místy zdůrazňováno. Snaha šla vidět po všech stranách, ale jen v některých místech se daří kýženého výsledku dosáhnout. Řemeslně nemá snímek vážnějších nedostatků, slušná je výprava, vizuální kabát, hudba atd. Skvělý je pak zejména Gaspard Ulliel, který se nesnaží stylizovat do sira Hopkinse, ale prostě do Hannibala jako takového - a daří se mu to výborně. Jen je jeho postava, obdobně jako spousta dalších, limitována scénářem, který sice pochází od samotného literárního tvůrce oné postavy, ale bohužel si libuje v mnoha, na jeho formát, směšných dialozích či odhaleních a celé zrození obaluje do obyčejné krvavé pomsty okořeněné samurajským kodexem na pozadí dopadů zrůdností druhé světové války (ano, dal si práci s tím být neoriginální). Kdyby byla režie ještě o něco silnější a tím pádem místy slušná atmosféra ještě ostřejší a hlavně temnější, byl by výsledek o třídu lepší .. a zasloužil by si to! Ve srovnání s Hannibalem od Scotta (kterého jsem zastáncem, jako výborného filmu) bohužel Webber zaostává. 50%. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Hádanka: Co má tohle společného s "klasickou" lecterovskou sérií? Odpověď: Zhola nic. Jinak řečeno, berete-li toto jako samostaný film, který se nikam neřadí a tudíž ani odnikud nevybočuje, pak je to poměrně solidní podívaná s páru chytlavými momenty a několika "oslími můstky", lehký nadprůměr. Kdybyste ale chtěli srovnávat Ulliela s Hopkinsem, tento scénář např. s Mlčením jehňátek atd. atd., a hlavně kdybyste chtěli napasovat tenhle "čtyřhranný" film do "trojúhelníkového otvoru" na začátku série, asi byste nepochodili. Prostě tam nesedne. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Jako film o pomstě, hodně kruté pomstě a snad ještě krutějších šmejdech, je to docela v pohodě. Ovšem jako "jeden z dílů", "prequel", nebo něco takového k postavě Hannibala Lectera je to naprosto ujetá, hloupá a debilní slátanina. Vůbec jsem nechtěl věřit, jakej zpatlanec a nesmysl scénáristé a filmaři na tuto "geniální" postavu vymysleli a vytvořili. Abych si film zcena neznechutil, zapomněl sem raději při jeho sledování, že jde o postavu Lectera a považoval to za čistě "revenge movie", který s Hannibalem neměl nikdy nic společného... Pak se na to dívat dá. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (20)

  • Při závěrečné scéně s odjíždějícím autem je na levé straně silnice vidět novodobá hliníková dopravní značka. (ZaFi.)
  • Pohled do minulosti Hannibala Lectera stál studio MGM (Weinstein) 50 milionů. Během prvního víkendu promítání (9. – 11. 2. 2007) vydělal v amerických kinech 13 mil. dolarů na druhé příčce žebříčku a celkový obrat se zastavil na sumě 27,6 milionu. Zůstal tak daleko za očekáváním. (imro)
  • Ve skutečném životě je Stephen Waltest klaustrofobik, jeho scéna v nádrži tak není hraná. (KucC)

Související novinky

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (více)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Ve věku 55 let včera v noci opustil filmový svět britský filmový, televizní a divadelní herec Paul Ritter, jehož si většina diváků čerstvě vybaví z veleúspěšné minisérie stanice HBO Černobyl, kde… (více)

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (více)

Reklama

Reklama