Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Pawlisman

Snímek mě od začátku do konce nepřestal příjemně překvapovat. Dobrý rozjed, dobré zvraty a skoro i strhuící průběh. Kombinace gangsterky s životním dramatem. Sem tam to tedy uplně dohromady nešlo, uvěřil bych názoru člověka, který by říkal, že to na něj vše (ruská mafie, rodina setřičky, zápisyk z deníku..) nepůsobilo dostatečně věrohodně. Mě to však velice bavilo a lehce brutální scény byly na úrovni. Vřele doporučuji. 8,5/10 ()

JohnyD

Malá komorná dráma z ruského mafiánskeho prostredia. Z predvídavého a troška bizardného príbehu dokázali Viggo Mortensen a Vincent Cassel vyťažiť maximum a ja som im "baštil" každú ich repliku a dialóg. Čo mi však trošku vadilo na filme bola Naomi Watts a hlavne jej postava. Myslím si že Viggo Mortensen týmto filmom ukázal, že si ho netreba pamatať ako Aragorna z PP ale ako veľmi šikovného a profesionálneho herca, ktorý sa oddal svojej roli ako vždy (odporúčam prečítať zaujímavosti). Po Purpurových Riekach si Cassel zahral v poriadnom filme (a hlavne poriadnu postavu) a ukázal svoj veľký potenciál, ktorý v ňom drieme škoda, že si vyberá také role ako si vyberá ale ja mu stále verím. Zatiaľ najlepší Cronenbergov film, ktorý som videl. "I´m just a driver" ()

panmroz

Po parádách Dějiny násilí či Pavouk velké zklamání. Jediné, co jsem si z filmu odnesl bylo zjištění, jak to vypadá v ulicích Londýna před očekávaným fotbalovým mačem a to, že De Niro lze udělat zřejmě z kohokoliv. ()

Sundance23

Gangstera ruské mafie zahrál Viggo mortensen tak skvěle že budete viset očima.Výborná je i atmosféra londýnského podsvětí. ()

(Z)denny

David Cronenberg má ten správný recept, jak udělat v anglickém kotlíku pravý ruský boršč. To se vezme jedna ruská komunita vedená Armin Mueller-Stahlem, přidá se nezbedný synek Vincent Cassel, jeden drsný řidič Viggo Mortensen, hrst pomstychtivých čečenců a nakonec se to ozdobí něžnou lékařkou Naomi Watts s jedním čerstvě narozeným miminkem.. Zamícháme a po sto minutách vzpomínáme na skvělý, drsný, syrový a místy dost naturalistický snímek.. ()

Greg25

Syrově reálné, bez příkras, drsně poddané přesně tak, jak asi musí vypadat realita. Komorní drama s mrazivou atmosférou násobenou několikanásobně jěště tím, že si při každém záběru uvědomujete, že je to pravda, že tohle v ještě drsnější podobě se opravdu děje. Film vás strhne, pozorujete co se děje na plátně a cítíte mrazení, nechuť. Podtrženo hereckými výkony zejména Vigga Mortensena (ten to snad nehrál). Chvílemi jsem měla pocit jako by to byl dokument, záznam příběhu, který se vážně stal. 100% ()

JK-Stinger

Snímek z prostředí pošmourného Londýna prolezlého ruskou mafií. Tak trochu se nemůžu vyhnout přirovnání ke Kmotrovi. Výborně vykonstruované postavy a pomalu se rozplétající příběh jsou podbarveny tesklivou hudbou parádně vyjadřující celou atmosféru filmu. Viggo Mortensen hraje naprosto úžasně a jeho ruský přízvuk je dokonalý. Malinko mě akorát zklamal trochu odbytý závěr, kdy jsem čekal, co se bude dít a najednou střih a titulky. Jinak ale parádní ponurá mafiánská podívaná. ()

RomanHyde

Nemohu hodnotit bohužel lépe. Není to tak dávno, co jsem viděl mistrovu Mrtvou zónu, která je již vcelku vousatá, ovšem kvalitou Východní přísliby předčí. Tento film mi příjde takový nijaký, byť obsahuje silné scény, ovšem ty jsou převážně z drsnějšího soudku. Mne rozhodně neosloví a neposadí na prdel scény s podřezáváním krku, či ušmikáváním prstů. Vcelku mi v obsazení vadil i Vincent Cassel, který působil až příliš křečovitě při ztvárnění toho zlého. Samozřejmě hvězdné obsazení v čele s Naomi Watts a Viggo Mortensenem hrají pro, a Viggo je opravdu skvělý. Bohužel slabší zápletka, pomalu se rozvíjející film a jako by prázdnota, která na konci ve mne zůstala, určitě nedělá z Východní příslibů snímek, který bych musel vidět znovu. ()

Brejlil

Herecký koncert Mortensena, Cassela a Mueller-Stahla. Příběh je relativně jednoduchý, přesto není úplně přímočarý. Prostředí je vykresleno dokonale. A bitka v sauně? Excelentní kousek. ()

kdosizrosy

Další z těch nehezkých filmů, dramat, u kterých musíte alespoň trochu přemýšlet. Atmosféra je velice ponurá, rozhodně se nešetří násilím ani krví, ale na druhou stranu se aspoň něco dozvídáme o praktikách skutečného podsvětí. Je to až neuvěřitelně drsný příběh, a to hodně reálný. Naomi Watts jakožto naivní Anna tvoří dokonalý kontrast k tvrdému světu mafie a Viggo Mortensen dokázal, který dokázal, že si ho lidi nemusí spojovat jenom s Aragornem. Je to hnusný film, o tom žádných pochyb, slabší povahy by ho nemusely skousnout. Přesto je bravurně natočený, divákovi je to všechno tak nějak "naservírováno" bez jakýchkoliv upozornění a je jen na něm, jak si to přebere. Kamera je skvělá, herci taktéž. Nemám, co bych vytkla, přesto však z čistě subjektivního postoje nemůžu dát víc. ()

Pitrsss

Drsný, tvrdý a absolutně nehitový snímek o ruské mafii v Londýně. Žádný geniálně-propracovaný, složitý příběh. Žádné bůhvíjak oslňující dialogy. Žádná režijní exhibice. A přesto jsou Východní přísliby dobrým filmem. Atmosféra, atmosféra a zase ta armosféra. That’s what it is. Do děje jsem nebyl ani tak vtažen, jako spíš pozván. Nabídku sem přijal. 100 minut uteklo jako nic. Pozvolné tempo, režie i hudba hlavně účelná. Minutu od minuty lepší a lepší. Komornost, syrovost, upřímnost. Eastern Promises. Takovéhle filmy jsou potřeba. 80% ()

divisak

Po Americkém gangsterovi přišly Východní přísliby, z kterých jsem padl na zadek. Mám rád gangsterky a musím říct, že komorní a pochmurná atmosféra toho počinu mi opravdu lahodila. Načež Americký gangster přešel trochu do pozadí. Vynikající herecké výkony trojice – Viggo Mortensen, Vincent Cassel a Armin Mueller-Stahl – vtiskují filmu jeho tvrdou, syrovou a bezohlednou podobu. Vincentovi tihle potrhlí a bezcitní chlápci jdou, zatímco Viggo je se svojí chladností a tajemností k sežrání. Po celou dobu film neslevuje ze svého tempa, ba naopak stále se stupňuje. Klidně bych to snesl i o něco delší, protože na takovouhle poctivou práci se kouká velmi příjemně. 90%. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie