Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

mi-ib

Vzhledem k stopáži a toho, že se celý děj vlastně odehrává asi jen na třech různých místech, mi tento snímek připadal jako hodně nadupaný TV film, typově podobný těm co nám nabízí ČT v nedělním prime timu. Prostě mi to tak přišlo, ale s těma krávovinama, co ČT točí za peníze daňových poplatníků, to nemá, co se týče kvality a zábavnosti, nic společného. Sice filmu neodpustím, že na můj vkus docela dlouho trvá než se příběh tak říkajíc rozjede. A ani pak to není žádnej meganářez, ale to je dobře. Prostě takový "obyčejný" příběh z prostředí ruské mafie v Londýně. Jinak ještě musím podotknout, že míru naturalismu bych tu ohodnotil devíti body z 10. Nevím jestli je to dobře, ale určitě to pomohlo k tomu, že na tehnle film zapomenu za o něco delší čas. ()

Torgal

Film o gangstroch v ktorom sa v ani jednom zábere neobjaví žiadna zbraň? To tu ešte nebolo. I napriek tomu je atmosféra filmu úžasná, Mortensen ponúka skvelý herecký koncert a hoci je film v podstate veľmi komorný - vystačí si len s niekoľkými výbornými hercami a zopár interiérmi - vôbec to nevadí. Tam, kde by iný režisér musel mať veľkú akčnú prestrelku si Cronenberg vystačí so saunou a troma chlapmi s nožmi a vznikne z toho nezabudnuteľná scéna. Prečo teda nejdem s hodnotením ešte vyššie? Ani sám neviem, jednoducho mi chýbalo niečo nedefinovateľné z čoho by som bol nadšený - tu sa taký moment nedostavil, inak je to takmer bezchybný film. 8/10 ()

Adiemus

U Cronenberga nedokážu odhadnout, jestli se mi film bude líbit nebo ne; tento mě příjemně překvapil, i když do příjemného pokoukání měl pořádně daleko; popravdě řečeno je to jeden z nejtemnějších filmů, co znám. Plné hodnocení přesto nedávám - to bych nesměla odhadnout konec. ()

Stíba

Velmi citlivé komorní zpracování života dnešní ruské mafie v Londýně. Jemné hudební podkreslení, i přes krátkou délku pečlivé a pozvolné vyložení jednoduchého příběhu a skvělý Viggo Mortensen i Naomi Watts. V jednoduchosti je krása a tenhle ladný epos mě nasytil. ()

DAPDO

"Vem si tu zkurvenou břitvu a zkoncuj s tím rusem" - už začátek filmu Vás nenechá na pochybách, že to bude mazec a moc zajímavé pokoukání.Další výborné scény s odklízením mrtvoly, nebo "škádlení" v sauně.Famozní Mortensen s Casselem dělají z tohoto filmu hodně solidní podívanou.Trošku mě zklamal konec, připadalo mi to takové nedokončené, ale čtyři hvězdy naprosto bez debat. ()

tranquill

"Zloba je velmi nebezpečná, lidi potom dělají velké věci!" Silný, emotivní a drsný příběh. Velmi reálné. Skvělý scénář, režie i herecké výkony všech zúčastněných. Víc není co dodat... jen to vstřebat. ()

martiňák

Největším kladem filmu je hutná, ponurá atmosféra, která diváka vtáhne. Dále skvělí herci, hudba, zajímavé téma, vykreslení Londýna, pár silných scén (na 1. místě samozřejmě rvačka v lázních). Trochu slabší je dějová zápletka a ne úplně jasný konec, ale coby celek je film velmi působivý a svým způsobem nezapomenutelný. ()

dalziel

Jedínú výtku, čo mám je že režisér sa snáži vincenta cassela(Kirill) celý film vykresliť ako totálneho pošuka a magora a nakoniec to v podstate zahodí šmahom ruky.Skvelý film.Viggo na vrchole.Bitka v kúpeloch je jedna z najlepších naturalistických súbojov čo sa kedy natočila. ()

junxi91

Film krutý a brutální jako průměrný pobyt v sibiřském táboře nucených prací za vlády báťušky Stalina. Spousta nechutných scén, krve, zabíjení - podřezávání krků. Samozvané společenství ruského organizovaného zločinu - vorů v zákoně. Do tohoto světa se nedopatřením dostane obyčejná porodní asistentka v podání Naomi Watts, která ale také patří k ruské menšině a pozná ty "špatné" ze své ruskojazyčné enklávy. Vynikající a zároveň strach nahánějící Vincent Cassel v roli syna Kirilla, který se jako vor od narození umí bavit, chlastat a prznit kurvy. Jeho otec v roli Armina Muellera-Stahla byl ještě děsivější, protože byl navenek velice klidný a rozvážný, zároveň však dával rozkazy k zabíjení nepohodlných a dokonce pro něj nebylo problém zotročit 14ti letou holku, znásilnit ji a udělat ji dítě. Naštěstí zde máme "obyčejného řidiče" Nikolaje v podání Vigga Mortensena, který to vše tak nějak držel při zemi a snažil se mírnit nekontrolovatelného Kirilla, a nebohá Naomi jako porodní asistentka díky tomu snad vyvázla bez důsledků. A ta bojová scéna Nikolai vs. dva Čečenci v sauně byla jedna z nejlepších, kterou jsem kdy viděl, Nikolai se rval o svůj život jako lev. Film je nepříjemný, mrazivý, sugestivní, temný, plný beznaděje v boji proti ruskému barbarství, ale celou dobu v něm vidíme jakési světélko ve tmě. ()

Razzor_82

"Nelze být králem, když král sedí pořád na trůně." Cronenberg a jeho vytříbený evropský styl. Praktiky ruské mafiánské rodiny se nesou v dost komorním stylu. Pořádná akční scéna je jen jedna v lázních ale je brilantní. Některé scény jsou dost surové. Naprosto skvělé herecké herecké obsazení. Mortensen, WAtts, CAssel i Altin ve svých rolích uvěřitelní. Malinko to chtělo vyšperkovat konec k dokonalosti. 8/10 ()

Dan

Velmi realistické vykreslení setkání se několika normálních lidí veřících v dobrotu lidského charakteru a lepší zítřky s radikálně odlišným světem ruské mafie. Je až mrazící sledovat jak tenká je hranice mezi těmito světy a jak málo chybí někomu "normálně žijícímu" tuto hranici překročit. Již v samotném úvodu filmu je krásně navozena atmosféra multikulturního prostředí (Londýna), které je čím dál více typické pro mnoho větších evropských měst. Napojení tohoto fenoménu na problémy mezinárodní kriminality a prostituce je velmi delikátní (ale decentní). Výhrady mám snad jenom k závěru filmu - k určité "amerikanizaci zápletky" a k přílišné neuzavřenosti (nevyhraněnosti). ()

Chauncey

Je to asi tak na 90%, ale vzhledem k jedinečnosti Cronenbergova stylu rád zaokrouhlím nahoru. Originální scény násilí (především "lázně" aspirují na nesmrtelnost), (nejen sexuálně) ambivalentní postavy (Nikolai, Kirgil,...) a k tomu nečekané zvraty. Jeden z nejlepších filmů roku 2007. Pokud Mortensen nebude aspoň nominován na Oscara, Akademie se může jít bodnout. ()

pulDag

Mel snad jen jednu chybku, za kterou si muzu vlastne sam - videno hned po americkym gangstovi... bez tohoto neduhu 5* ps: abych vyzdvihnul nejlepsi scenu, tak ta byla v saune =) ()

depp

Dva největší zápory: Viggo Mortensen a celkově pro mě nerealistické vykreslení atmosféry ruského podsvětí. Největší klad: Vincent Cassel ()

ER

Cronenberg se "vymotal" z psychopatických kreací předešlých filmů a pustil se do "normálních" počinů. A přišly Dějiny násilí-skvělé. Tady přichází první mínus-dost rychle po tomto úspěchu jnatočil i Východní přísliby.Ne,že by šlo o špatný film,ale opakuje to,co mu již jednou vyšlo-dusivě a chladně,byť loudavě,se plížící atmosféra. A navíc na téma (druhé mínus), které tu bylo velmi častokrát,ať už v amerických ,ale především evropských -italských a francouzských filmech.Jen stačí vzpomenout na snímky s Jean Gabinem či Giancarlo Gianninim. Atmosféra strachu provázená řezáním těl je však něco,co před několika roky bylo nemyslitelné a díky takovýmto realistickým scénám se dokáže snímek více "vrýt pod tělo". ()

Markinho

Tento film mě připadá opravdu jako skutečnost. Ruská mafie, neobjasněné vraždy, tvrdá a nepříjemná ochranka to všechno se projevuje nejen v tomto filmu v Londýně, ale řekl bych, že v naší společnosti také. Film Vám ukáže s jakou drsností a klidem se chovají hoši z východu. Jak jednoduché je se zbavit člověka. Vše toto je prostoupeno opravdu jedinečným hereckým výkonem Viggo Mortensena jakožto věrného "řidiče" ruské mafii, který je však ve službách tajné policiie. Příběh tento film má, děj se odvíjí výborně, skvělé prostředí ponurého Londýna. Uvědomit si, že mafie je všude je po tomto filmu hodně lehké. ()

annickka

Film ukazuje násilí opravdu hodně otevřeně, takže slabším povahám doporučuju propašovat do kina placatku. Viggův ruskej přízvuk je navíc smrtící! ()

SMJSmoK

Zajímavej pohled do "jinýho světa" Pár věcí mi tam sice nesedlo, ale jinak se podle mě jedná o film kvalitní a zajímavej ()

E lan

Vynikající herecký výkon Viga Mortensena dominuje tomuto zajímavému a neamerickému snímku. Prostředí východní mafie v Londýně je fantasticky vykresleno, celkově člověk do poslední chvíle neví jak to skončí. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie