Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Tony.cs

Čekal jsem průser. Vždyť překonat skvěle napsaného a skvěle zrežírovaného, atmosférou nabitého Conana s Arniem? Ale nakonec jsem se alespoň dobře zabavil a takový kiks to není. Nekopíruje, jde si vlastní cestou moderních remaků v jejichž čele stojí asi nový Souboj Titánů. Hlavně akce. ()

blackrain

Od úvodní scény jsem nějak tušila, že tohle bude průser. Bohužel mě moje zlé tušení nezklamalo. Nemůžu si pomoct, já mám prostě Conana spojeného s Arnoldem a tak to zůstane na vždy. Tenhle pokus vyšel naprázdno. ()

SarumanKo

O nič horšie než Miliusov Barbar Conan, ale na druhej strane ani lepšie. Vidím tie dva filmy zhruba na jednej úrovni. Obidva sú totiž neuveriteľne amatérske a primitívne, priam barbarské... Za klady považujem úprimne drsného hlavného hrdinu, zábavných béčkových záporákov, slušnú výpravu a fakt, že je to krátke a rýchle. Inak je ten film úplne prázdny. Scenár pozostáva z mnohokrát prevarených fantasy klišé a k tomu zákonite patria patetické „hrdinské“ dialógy v podaní slabo vykreslených charakterov, ktorých osud diváka absolútne nezaujíma. Že v tom celom fatálne kolabuje logická výstavba príbehu už asi nikoho neprekvapuje. Jedinú nádej som preto vkladal do akcie, ale tá je pomerne ťažkopádne natočená a síce sa v nej poctivo prelejú hektolitre krvi, postráda dynamiku, ktorá by Conanovi dodala heroický šmrnc. UPDATE: Opakovane nepozerateľná sračka. (4/10) ()

Makky

Novučký Barbar Conan veľmi chce, avšak úmerne s týmto úsilým padá ku dnu. Jedná sa o (s)prostý výplach plný pózerských gest a hlúpych kecov. ()

topi

Co napsat k tomuhle paskvilu?? Že s původním Conanem nemá pranic společného, že je totálně bez emocí, že je nudnej od začátku do konce, párkrát jsem v kině málem usnul a vůbec mě nezajímalo, jak to vůbec dopadne. Že ty souboje jsou hrozně nepřehledný, že 3D je málo využitý, že hudba Tylera Batese je už pouhopouhá rutina, že ten film je absolutně zbytečnej, že Jason Momoa jako Conan je směšnej, že ty hlášky jsou spíš trapný, že ty cákance krve jsou slabý, že od Marcuse Nispela už nechci vidět žádný jeho další film...A dost!!! Je to prostě pičovina, ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku, asi za Rona Pearlmana, který hrál Conanova otce. Do kina jsem šel s přesvědčením, že film rozhodně nebudu srovnávat s původním Barbarem Conanem, což jsem se snažil a stejně to nepomohlo. U mě navždy v srdci zůstane Barbar Conan jako Árnie a původní film po všech stránkách je naprosto nepřekonatelný, včetně geniálního soundtracku Basila Poleroudise. Kdo miluje původní verzi, toho od této příšerné debilní rychlokvašky důrazně varuji a odpuzuji!! Radši si zajděte na Šmouly. ()

movieband

Absolutní zklamání. Ti co čekají Conana ve stylu prvních dvou dílů, tak budou zklamáni. Krvavá řežba a absolutně bez děje. Mě to přišlo jako ztráta času a jedno velké zklamání. Musím však dodat, že ve filmu byla dobrá hudba, dobré efekty a Ron Perlman zahrál Conanova otce na výbornou. Perlman vlastně zachránil moje hodnocení, ale i tak je tendle film průser, který už nepotřebuju víckrát vidět. 45% ()

Philcze odpad!

Nečekal jsem zázraky, ale že Nispel nedokázal svoji idiotickou režií ukojit ani ty nejmíň náročné potřeby brutální akce a cheesy hlášek, to už je selhání o velikosti Conanova meče. Akce je nenápaditá a zcela nudná, Momoa uvnitř mrtvý a jakákoliv snaha o epičnost marná. Trapný fail. ()

Helo

Nutno varovat, že knihy jsem nečetl, tak to možná nebude příliš objektivní názor. Film to nebyl špatný. Souboje dobré, pořádně krvavé a drsné. Svět a atmosféra taky slušná. Ale co zamrzelo byla hudba, která nebyla nic moc. Ale i celkově na mě film působil takovým... levnějším dojmem. Leč slabší 4* by si mohl zasloužit. ()

Thomassi

Co napsat k novému Conanovi? V prvé řadě jsem neviděl originál s Arniem, takže nedokážu posoudit. Přesto mi tato nová verze nepřišla jako nějaký velký průser. V dnešní době je prostě trend předělávat kultovky z osmdesátek, za pomocí digitální techniky a tak podobně. Hlavně první polovina byla solidní, s dobrými scénami, třeba souboj s pískovými válečníky nebo hned na začátku scéna "Nerozbij vejce". Vizuál taky nebyl marnej, ale přes to všechno to je jen béčko s předvýdatelným dějem, které za pár let (pro někoho už nyní) upadne v zapomnění. Nicméně já to dokoukal bez problému, i když fantasy nepatří mezi mé oblíbené žánry. ()

Hadža

Rikal jsem si ,ze se nedam odradit spatnymi komentari a zarucene budu spokojen a chvalit.Bohuzel predsevzeti mizelo kazdou minutou filmu.Nemuzu rict ,ze to je uplne spatne,ale prislo mi ,jako by to byl jeden s dilu Herculese ,na ktery se nejakou nahodou prisypalo trosku vice penez.I ten Kevin Sorbo by mi tu snad sedel vice.A legendarni hudba?Ani stopy. ()

Herr_Flick

Že překonat Arnolda se tvůrcům nepodaří a že atmosféra bude docela jiná, to jsem čekal. Přesto jsem to nízké hodnocení tak úplně nechápal, protože námět, výprava a obsazení jsou opravdu dobré. Zvlášť Morgan Freeman jako vypravěč je vždycky perfektní. Vysoká očekávání ale vzala za své hned s příchodem první bojové scény s malým Conanem, když se Leo Howard ohání, že strach by dostal i Chuck Norris. Naštěstí nástup Momoy na sebe nenechal dlouho čekat. A i když, ruku na srdce, to nebyl žádný zázrak, alespoň se hlavní role zhostil důstojně. Rozhodně by byla škoda předem odsoudit tenhle film. Zapomeňte na starého Conana, překousněte začátek a je to v pohodě. 49% je málo, pro mě je to tak na 65%, takže dávám ☆☆☆ ()

salalala

Zázrak se nekoná a Conan je průšvih. Marcus Nispel je zkrátka génius průměrnosti. Hrozně moc se snaží budovat atmosféru a ono mu to až na pár výjimek nejde. Násilí a erotika jsou tu děsně samoúčelné. Celkově vzato je ten film strašná nuda. Akce, které je tu většina, je tmavá a dost nepřehledná, což ještě podtrhuje nepodařená kamera a chaotický střih. Dialogy jsou mnohdy nechtěně směšné, ale hláška "Jím, Spím. Miluju. Zabíjím. A jsem spokojený," aspiruje na nejgeniálnější hlášku roku. Momoa mi překvapivě nevadil, o hraní ale nemůže být řeč. Lang je jako záporák slabý, jediný, kdo za něco stojí, je McGowan. Postavy jsou divákům ukradené, což není dobré. Začátek slibuje fajn podívanou, jakmile ale Conan vyroste, upadne film do bláta těžkého průměru a už se z něj nevyhrabe. 50% ()

Aiax

První půl hodina mě celkem příjemně šokovala, protože se zdálo, že z nového Conana se nakonec nevyklubal tpyický rozvařený eintopf, který Hollywood rutinně klohní ze starých slavných fláků (viz Souboj titánů). Nispel vcelku věrně napodobil geniální Miliusův vizuální styl i syrovou atmosféru a Ron Perlman prostě potěší vždycky. Jenže jak šly minuty, ztrácel režisér soustředění a z filmu se mu pod rukama přece jen začal dělat ten eintopf. Atmosféra nakonec spadla od syrovosti a drsnosti k tradiční americké naleštěnosti, digitální krvi a přiblblému pitvoření. Nispel navíc neměl k dispozici dva lidi, kteří "udělali" minimálně dvě třetiny úspěchu prvního Conana - Ánolda a Poledourise. Jason Momoa není vyloženě trapný, dokonce na Conana stylově sedí, nicméně Ánoldova jedinečnost a nezapomenutelnost mu prostě chybí. No a místo geniálního soundtracku doplňuje nového Conana standardní krmná orchestrální "muzak" bez byť i stopového množství jakéhokoli nápadu, kterou zřejmě Nispelovi poskládal nějaký audiosoftware z osvědčených samplů. Sečteno a podtrženo to nakonec není taková katastrofa jako remake Souboje titánů, leč pocit zmařené příležitosti je neodbytný. Slabá trojka. ()

FilmFan24

Kdeco posbírané z kdejakého filmu a do efektního a nepřehledného akčního hávu zabalené fantasy dobrodružství, které mě zaujalo jen svojí výpravou a hlavně krásnými vybělenými zuby snad všech aktérů. I tak se dá natočit reklama na zubní pastu známé značky. :D Původní Conan mě vyjma úžasné Poledourisovy hudby k srdci nijak zvlášť nepřirostl a tento kdyby nebyl, vůbec by mi to nevadilo. Zbytečný remake. P.S. Moje nízké hodnocení má na svědomí i to, že jsem poměrně nedávno shlédl původního Conana na Blu-ray. ()

Falconica

Postava Conana je už od podstaty mentalitou kdesi hluboko pod "Hulk, smash!" a ohledně původního autora a jemu podobných souhlasím s tím, co Andrzej Sapkowski napsal ve své eseji "V Šedých horách zlato není". Nicméně tenhle Conan má pár hezkých grafických vychytávek a dvě hezoučké šavličky v závěru, takže se to dalo zvládnout. ()

halogenka

"Legendární Barbar Conan je zpátky!" Opravdu Lízo, opravdu? Spíš splácanina Pána prstenů, Hvězdných válek, Masky, Cliffhangera, artušovské legendy, Pirátů z Karibiku a vystřižené scény z Deníků červených střevíčků. Kolem toho hromada balastu, klišé a naprosto nelogických věcí. Když má navíc Momoa vylézt bez použití triků, střihů či kaskadéra na kámen, moc mu to nejde, měli mu tam radši přistavit bedýnku. Totální nevyužití sidekicků, veškerých motivů a především neustálé skoky mezi různýma prostředíma navíc film rozmělní na... nic. ()

jurama525

Tak tady se hrubě ujelo . Jason se do role Conana absolutně nehodi . Co se týče triků nemělo to chybu . Chyba byl Jason , scénář a vlastně celej film je jeden velkej omyl . Conan mněl radši zůstat tam kde byl . Protože tohle bylo horší než princ z persie. No prostě děs. vlastně ani nevím co filmu pochválit . Nenapadá mne vůbec nic co by stalo za pochvalu. Snad jen jediné co můžu na filmu snad opravdu pochválit jsou ty efekty. Nic vic nic miň. ()

Skip

Tohle se teda moc nepovedlo. Spousta soubojů, které mají sice docela grády, ale brzy se okoukají. Celý příběh je prakticky o ničem, o nějakých hereckých výkonech se nedá mluvit. I s tou spoustou možností v oblasi zvláštních efektů nesahá původnímu Conanovi ani po kotníky. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)