Mr.Atsor

Rob Reiner s filmem Než si pro nás přijde zazářil. Prvotřídní herecké výkony Jacka Nicholsona a Morgana Freemana donutí každého diváka k zamyšlení. Bohatý a hloupý staroch proti chudému a chytrému. Kdo by to řekl, že najdou souznění a vypraví se na životní cestu plnou nezapomenutelných zážitků, ale i ostrých rozbrojů. Film řadím mezi ty nejlepší, které lze považovat za motivační. Slabší duše možná uroní i slzu, hlavně se ale několikrát zasmějí. Doporučuji! ()

kolik27

Perfektní dílo postavené na vynikajícím námětu s dvojicí exceleních herců a skvostným dojemným koncem. U těchto legend nejde dát jinak než full. ()

kubilov

Trochu netradiční tragikomedie s mými dva oblíbenci Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem, v rolích, jak si je přesně společnost představuje v reálném životě. Jack jako požitkář, který si příliš neláme hlavu s okolím, hlavně že profituje on. A Morgan jako starostlivá hlava rodiny, která myslí spíše na druhé, než na sebe. Co se týče emocí, je jimi film naplněn více než vrchovatě, jenže tou přiměřenou a nenásilnou formou. Oba hlavní herci předvedli skvělé výkony a Morganu Freemanovi evidentně vypravěčské role jdou, jak znovu prokázal. Abych jen nechválil, tak 4* hvězdy nedám proto, že mi občas některé scény připadaly až moc umělé. ()

kykda

Výborně obsazené - Jack Nicholson a jeho Sarkasmus :) + Morgan Freeman, celkově je to velmi dobře natočený film. ()

Matte27

Velice příjemná podívaná na jedny z předních herců filmového světa. Obličeje stárnou, ale talent roste. Příběhově se jedná o lehce obšlehlé Klepání na nebeskou bránu (Německo), akorát s větším rozpočtem. Nevím proč, ale starší bratříček z Německa mě bavil více. Lépe vyjádřil chmury umírání a zároveň všechno prořezával černým humorem. ()

helrohir

Celkom silný príbeh o posledných mesiacoch života, ktoré si treba naplno užiť, pričom na veku nezáleží. Už mená hlavných predstaviteľov dávajú na známo, že o kvalitu hereckých výkonov sa báť nemusíme. Bolo tu viacero scén, ktoré ma úprimne rozosmiali, ale aj pár takých pri ktorých sa vám chtiac nechtiac tlačí slza do oka. Tento film snáď môže každého inšpirovať k vytvoreniu vlastného "bucket list", ale tiež je dôležité nájsť si na to dobrého sponzora, akým je tu Jack Nicholson, inak ten zoznam bude o pár zážitkov chudší. ()

adamix

Film, pri ktorom zistíte, že aj v posledných chvíľach si treba život užívať naplno, a že treba splňiť si veci, ktoré ste zameškali, aj keď je neskoro. 5 hviezdičiek dávam za herecké obsadenie, za herecké výkony, dej, humor a za scenár. ()

MirkaP

Místy dost veselý film na vážné téma. Jack i Morgan jedou bomby. Hvězdička navíc za ty super brýle, co měl Nicholson ve špitále, takový chci! ()

knihovna

Jednou si ta zubatá dáma přijde pro každého z nás. Je to jedna z mála jistot v životě, vlastně jediná. Umět ji přijmout tak, jako tihle dva je velké umění. Ano, vím, je to pouze film, ale to na tom nic nemění. A vyčítat tomuto filmu dojetí je stejné, jako akčnímu filmu výbuchy a střelbu. ()

Petule3

Tohle můžu kdykoliv. Oni dva...to je prostě TOP. Vymazleny dialogy, nádherny prostředí, skvěly hlášky. Použiju jednu, co mě napadne vždycky, když slyším o kávě Kopi Luwak. "Tys mě posral! Ne, kočky mě předběhly" :). Plus úkol jako, nechat se políbit od nejkrásnější holky...no nádhera. ()

ostravak30

Mí dva oblíbení herci a bez diskuze dvě Hollywoodské legendy v jednom filmu a nezklamali. Jach Nicholson je zkrátka pan herec, ví na jaké role se hodí, jiné nebere, ale také je s grácií a uměním sobě vlastním zvládá. Morgan Freeman se hodí na takového typického světáka, který je vám ale na první pohled sympatický. Film je sice komedií a zasmějete se u něj, ale mnohem více na mě působil třeba jako Forrest Gump nebo Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelená míle. Člověk má možnost se u něj zamyslet nad dosavadním životem a znovu si připomenout, že zde nebude věčně a klidně může zemřít vteřinu poté, co si to uvědomí. Tak to prostě je. Nikdo z nás neví kdy a jak. Je to film, který není divoce strhující a neurvete si u něj bránice, ale film, který zároveň není ztrátou času a má co divákům dát. A takové filmy, neboť mám pocit, že je jich stále méně a méně, si musíme hýčkat a obdivovat je. A ty dva pány - hlavní herce, snad uvidíme ještě v dalších filmech, protože hlavně Jack Nicholson už moc nehraje, což je veliká škoda. ()

Fajt

Dvě hvězdy pouze za herecký výkon. Nevím co se sleduje tím, že nám režisér servíruje konec života miliardáře, koho to zajímá jak si ještě stačil užívat. Příběh konce života o milionech nešťastných nemocných, kteří nemají nic, to by už nebylo tak zajímavé. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 41%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 83.2% | Pohodová zábavná důchodecká komedie, možná i nejlepší svého druhu, se skvělým ústředním duem, Jack jako starý hříšník bez rodiny a Morgan s rodinou, ale s nesplněnými sny. Celé to je skvěle odlehčující vyjma závěru, kdy vás film skoro donutí uronit slzu. Nám tohle ke spokojenosti stačí... 80% ()

JosefTomas

Lituju každého, kdo se nedokáže přenést přes fakt, že režisérský génius a herecké esa jedou svůj "standard", když zrovna ten jejich převyšuje většinu rutinérů, co ani ve svém nejlepším neodvedou to, co oni na volnoběh. Jasně, ke geniálním dílům všech zúčastněných se to nechytne ani paty, ale proč si dělat názor předem u filmu, který umí tak lehce prezentovat životní pravdy a do toho párkrát trefně pobavit? Má mě nasrat klišé závěr, když tam sedí a mám se zlobit, že příběh o smrti končí smrtí? Jako sorry, ale kritizovat film za to, že není "tak dobrý", jak někdo chtěl, tu zvládli v delších esejích už odkecat jiní, takže já si jdu sepsat svůj bucket list, ať to nenechám na poslední chvíli a díky pokročilé medicíně si za 100 let řekneme, jak jsme to zvládli, ju? ()

Daves97

Jedna z nejlepších novinek poslední doby. Film, který Vás rozesměje, ale zároven film, který dokáže mnoho lidí rozbrečet. Při škrtání dvou posledních věcí na bucket listu mě opravdu trochu pálely oči. :)) Vřele doporučuji.... ()

hRob

Ještě se mi to nestalo, ale ten film mě dojal. Zanechal ve mě stopu, která je cítit ještě teď, několik hodin po konci filmu. ()

marosson

Už pred zhliadnutím tohoto snímku som mal od neho dosť vysoké očakávania, či už kvôli téme alebo hereckému obsadeniu. Napokon ma vôbec nesklamal. Som rád, že som si ho pozrel v angličtine, pretože hlasový prejav niektorých hercov (Nicholson) dabing jednoducho nenahradí. Bravo Kopi Luwak! ()