Pátek třináctého 9

• USA Jason Goes to Hell: The Final Friday (více)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

Taron

Asi nejsem tak zatvrzelej fanoušek, kterej z principu dá odpad něčemu, co vybočuje z jeho oblíbených kolejí. Tenhle díl mě prostě bavil, je to mega fantasmagorie, ale člověk se ani chvíli nenudí. Krve a nechutností je tady víc než ve všech předešlých dílech dohromady a vážně z některých scén člověku není úplně příjemně, což podle mě je tak trochu podstata hororu. Vážně škoda, že lidi jsou tak natvrdlí a nechají tuhle prasárnu (v tom nejlepším slova smyslu) hnít někde na 30%. ()

ScarFace_V8

Tak jsem si znova dal Jason goes to hell a rozhodně se to řadí k těm filmům, které si pamatuji lepší než ve skutečnosti jsou... což je zvláštní - není to právě tak dlouho od mého posledního maratonu Pátků. Mizerné dialogy, nesmyslné scény a i na poměry hororů tohle úplně postrádá nějakou logiku. Nějaké vraždy jsou dobré, ale sakra zrovna tu nejlepší mají BluRay verze cenzurované! Jedná se o to zabití v kempu při ‚vášnivé‘ scéně, které tady vůbec není vidět. Existuje sice i UNRATED verze, ale na co potřebuje brutální horor Unrated verzi? To nedává smysl! Do toho najednou nutnost cpát Jasonovo sourozence. Zmínka o Eliášovi je ok, ale že má najednou Jason sestru, neteř a praneteř a ty mají jediní "magickou" moc Jasona zabít - to je docela meh. Ve výsledku bych z filmu ponechal něco dobrého - obzvláště tu část s Freddym, která nám umožnila parádní crossover, ale zbytek by nebyla žádná škoda dekanonizovat. ()

Jason13

Jason je policií vlákán do pasti a rozstřílen na kusy. V márnici ale jeho srdce začne znovu tlouct a duch legendárního vraha z Crystal Lake začne parazitovat na občanech města.. A jak šíleně to zní, tak šílený je i celý film. Totální slátanina, která se u mě jen tak tak zachránila před odpadem. Některé vraždy a scéna s rozteklým chlápkem jsou celkem stylové. A tolikrát zmiňované odkazy na ostatní hororové série taky potěšili. Ale ani za tu Freddyho ruku nepůjdu výš než na 1* :D. Nejhorší pátek!! BODYCOUNT: 20 (+ 1 šerif, co se napíchl na dýku asi omylem a 2 hosté v kavárně, ale ti mohli i přežít...) ()

nanamarak1

Je neuvěřitelné, že už to budou tři roky, co jsem to viděl, ale dosud si to pamatuji velmi dobře. Průměrné béčko s kvalitními efekty. Zdejší hodnocení je výsměch. Pan Wacoslav1 by se na to měl podívat znovu. Za mě 55%. ()

Jason_1988

Super horor všichni říkají zě je to odpad ale já mám jiný názor HLAVNÍ POSTAVY 8/10 JASON 8/10 VRAŽDY BRUTÁLNÍ 10/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 HUDBA 10/10KAMERA 10/10 ZASLOUŽÍSI TENTO HOROR URČITĚ 66% MOJE HODNOCENÍ 79% ()

Pan.Antonin

Sakra. Co jsem to viděl? Jako fanouška série mě neodradilo ani velmi nízké zdejší hodnocení a byl jsem zvědav, co si teda tvůrci (nevím, proč dali tento film, pokud s ním měli nějaké plány, neznámému režisérskému zelenáčovi) tak kontroverzního nachystali. Toho bylo. První film po změně studia přitom začal docela nevinně, jenže pak Jasona rozstřílí speciální komando na cimpr-campr. Říkal jsem si jakým způsobem jej tedy přivedou na scénu a jak moc to bude trapné. Byl jsem překvapen. Na pitevně totiž patolog zjistí, že Jasonova srdce stále bije. A pak začne nejšílenější snůška šíleností, kterou jsem v necéčkových hororech viděl. Tvůrci dohromady splácli Invazi zlodějů těl, Vetřelce, Halloween, Smrtelné zlo a určitě spoustu dalších sci-fi a "ďábelských" hororů a vznikl nepoživatelný paskvil, který dělá ostudu značce Pátek třináctého. Šílenost. Ať už je to konzumace Jasonova srdce, holení vousů, předávání "Vorheesvetřelce" jazykem, postava lovce odměn, objednávání hambáče, či celá zápletka s příbuzenskou krví a cestou do pekla. Krom toho, že se mi nelíbí obsah nesouznící s předchozími díly, tak to není dobré ani z hlediska filmařských kvalit, vraždy tentokrát nejsou nic moc, a samotný Jason na plátně znatelně chybí. Jedna hvězda hlavně za úvod a hudbu. ()

david141474

Tak toto je skvost sám o sobě. Jak něco takového mohlo vůbec vzniknout. Tohle je absolutní odpad všech odpadů, co se hororů týče. První místo v odpadech si drží společně s Halloweenem z roku 2007, což je taky pěkná mrdka. Děj je v tomhle filmu něco tak příšernýho, že nemá smysl tenhle film vůbec sledovat. Jediná dobrá scéna byla na začátku, kde vybouchla jedna z postav a od té doby to šlo jen z kopce. Hlavní moto filmu je taky příšerný. Je to takovej spoiler, ale já to musím říct. Akorát Vorhees může zabít Jasona, nikdo jinej to nedokáže. A tohle se vlastně řeší celý film. Až to doeskaluje do příšernýho finále a to co se stane s Jasonem je taky pěknej shit. Měl jsem v plánu dát filmu 3/10, to však nemůžu, kvůli velmi překvapivé poslední scéně filmu, která film zlepšila o 100%. Nemám v plánu zde cokoliv spoilerovat, ale pro milovníky nočních můr se tam objeví jedna nejmenovaná rukavice s břitvama. Film 3/10, Finální scéna filmu 10/10. ()

BLEEDER

Tento film je tak strašne zlý až je dobrý. Objektívne musím uznať, že ide o najhorší film zo série, ale mňa osobne zo všetkých Piatkov trinásteho bavil najviac. Hovadina za hovadinou a nič nedáva zmysel... Úprimne som sa na tomto filme pobavil... ()

Maraboy

Nejujetější díl z celé série, ujetý jako samy devadesátky. Kua co tam dělá necronomicon, lol. Za ty killy a masky 15%. Jinak je to totální sračka co absolutně postrádá logiku, dobrý scénář, prostě všechno. ()

Kletus odpad!

Já rád Třináctej pátek a právě proto dávám odpad. Tohle nemělo s Jasonem nic společnýho. New Line Cinema dostali Jasona tam kde ho chtěli mít.DO PEKLA. ()

Helled

genialní promyšlené a brutalní nejdřív sem uvažoval o čtyřech hvězdách kvuli tomu že Jason nebyl ve své kůži ale Kane Hodden v roli Jasona si moc nezahrál ale na konci aspoň Jasonovu smrt ovšem dal jsem pět protože je to prostě genialní je vidět že režisérovy tohoto filmu vůbec nejde jen o to aby vydělal ale aby i film vypadal a to je správně New Line Cinema s tvořila Freddyho a další vrahy převzala michaela v devadesátém a teď i Jasona je pravda že je to mocná společnost která ovládá všechny slasherové vrahy až na Leatherface ale fandím aby ho dostali tohle slabé hodnocení je pohroma jak tahle společnost hororů a filmů je nejlepší vím že by se do tohoto filmu neměl míchat freddy ale i toho stvořila tahle firma kde tu skoro všichni tvrdí že je tohle špatný horor a myslím že jsem zapomněl na vřískot toto slabé hodnocení je hrozné 37% to je vtip když už to má být vtip tak by to mělo jít pod 70 % a jak je to pod 70 tak je to absoultní pičovina tohle je mega hit jak prase sice to není original ale dějem brutalitě i kvalitě filmu se dá k jedničce srovnat jediné do my tu vadilo bylo to že vzniklo pokračování Jason X které nedává smysl je pravda že někdo někdy neuvažuje co svými činy dovede a vytvoří to co vytvoří si má nejdřív zkontrolovat le k tomuto dílu mé hodnocení je 100 % a to je celkem dost slabé hodnocení na tento skvělý užasný slasher který je prvním důkaze jak svělé byly 90. léta kromně filmu se dařilo v devadesátých letech i punkový kapelám a rocku metalu je vidět že tomuhle filmu tu moc lidí neuzná ale snaď aspoň pár lidí ocení jak skvělý díl to je ()

Mikovec

Je to sice pořádná blbost, ale když už nic, tak alespoň scény, kde převtělený Jason zabíjí jsou docela vtipné. ()

FauSSt

Tak totok je velmi nevydarena zalezitost a ako fanatickemu fanusikovi JV F13 sa mi to pise o to tazsie....scenaristu a tvorcu nametu by bolo dobre minimalne zbicovat.Chvilu som nevedel ci pozeram Anjela smrti alebo Halloween....to bol misung na grcanie a smutne ze najlepsia bola zaverecna scena s Freddyho rukavicou....inak to bol neskutocn omyl a ceckovy brak. ()

Jansuper

No Teda to byla opičárná vždyť tohleto snad nemyslý vážně čím mám vlastně vůbec začít. Postavy byly úplně na hovno děj a příběh taky úplně na hovno a tak hnusně a špatně jak byly natočený ta zabití no fuj, fuj ne že byly tak brutální ty zabití ale to jak špatně byla natočená vůbec sem si ten kill nemohl vychutnat a prohlédnout ta kamera a to vše tak nepřehledné a prostě už neměli v tu dobu točit něco o jasonovi dit oni prostě už natočily každou hovadinu která je napadla když nebylo už co vymýšlet, a neudělali ani navázanost na minulý díl, no Teda docela práce to dokokoukat sem rád že se mě to vůbec povedlo dokoukat bylo to k nevydržení jak otřesný je to film. Jedna hvězda za úvodní scénu, vzhled jasona a závěrečnou scénu ()

Destoroyah

Zas také hrozné to nebolo, až na to že priebeh celého filmu je strašne nudný. Začiatok je celkom v pohode až na to že pán postihnutý doktor si asi pomýlil jablko s Jasonovym srdcom a tak sa do doktora dostala nejaká divná červia potvora. Vraždy sú aj celkom dobré len kto prišiel s nápadom že červík Jason sa teraz bude dostávať do náhodných ľudí. Potom ako pri konci červíček doslova vletí do vagíny random ženy a zrazu sa objaví Jason v životnej veľkosti a v jeho vlastnom tele čo je nemožné pretože ako sa mohlo dostať rozkúskované telo z márnice do domu. Koniec celkom solidný a ja som to pochopil tak že Jason sa živí dušami zabitých ľudí a preto je nesmrteľný. HODNOTENIE: 5/10 ()

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (více)