Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

Tomasson93 odpad!

Prvních 5 dílů této serie mi přišlo dost podobných...první 4 byly průměrné, dalo se na ně koukat a občas by se našlo i pár napjatých scének...pak ovšem přišel 5. díl. A po jeho závěrečných 10-ti minutách už jsem se neudržel a musel vysolit rovnou odpad! To byla ukázka neskutečné stupidity hlavních postav, která mě dostala jako snad nikdy! A tím to skončilo, na dalších několik dílů už jsem nedostal chuť a nejspíš už ani nikdy nedostanu. ()

Jason13

Dvacetiletý Tommy Jarvis se 8 let po traumatických zkušenostech z Crystal Lake a po několika léčebných kúrách dostává do "domu na půl cesty" a je svědkem dalšího sériového zabíjení. Že by Jason? Komentář obsahuje SPOILER, ale v tomhle případě je to asi celkem jedno.. Nejhorší zážitek ze série - ano, především proto, že tu nevraždí Jason (tohle mi prostě z mýma oblíbenýma hrdinama dělat nesmí:)). Ale i dost ostatních věcí je špatně. Žádná atmosféra, žádné gore. Vražd je tu sice nejvíc z dosavadních dílu, ale povětšinou nám kamera ukáže jen vražednou zbraň a trochu krve. Výjimkou je dobře zapamatovatelná vražda koženým páskem kolem stromu.. BODYCOUNT: 20 + 1 pseudo Jason (z toho 2 ve snu, + těžko říct jak dopadla poslední scéna) ()

Pan.Antonin

"V pátek třináctýho smůla se mi lepí na paty už od rána, je to den prokletý" Kdepak, tentokrát jsem měl s výběrem filmu docela kliku. Mé obavy zůstaly naštěstí (opět) nenaplněné. Postupem dílů očekávám sešup v kvalitě, který však nepřichází, respektive přichází velmi velmi pozvolna. Pátý pátek třináctého sice zaostává za prvními dvěma díly a je i o maličko horší než následující dva, ale i tento díl mě pozitivně překvapil. Vypadá to sice, že tvůrci už rezignovali na nějaké atmosférické hororové ambice (ta se dostaví až ke konci) a připravili nám pouze pořádnou vyvražďovačku na nejrůznější možné způsoby, ale mě to kupodivu nevadilo. Máme tu zajímavé prostředí cvokárny, Pam i Reggie byli sympatické postavy, vrátil se Tommy z minulého dílu (tentokrát ne jako Corey Feldman, ale jako jeho starší "mešuge" verze) a kupodivu možná pomohlo i to, že vrahem nebyl samotný Jason a nemuselo být tak vymýšleno, jak to, že zase vstal z mrtvých. Za závěr v nemocnici jsem původně dal i těsnou pátou hvězdu, ale nakonec myslím, že čtyři k tomu pasují více. ()

Jason_1988

Proč by to někdo dělal :( HLAVNÍ POSTAVY 5/10 JASON 0/10 VRAŽDY UJDOU 4/10 ATMOSFÉRA UJDE 3/10 KAMERA 8/10 HUSBA 10/10 ZENTO FILM SI NEZASLOUŽÍ 53% ALE 33% Moje hodnocení 33% ()

Kontryhelka

Zase jedna nostalgická pecka. Mně se tahle série opravdu líbila a mohu se na ní kdykoli podívat. Každý díl je jiný i když tam jde vlastně o jedno a to samé. Sériový vrah opět v akci. Opravdu podařené a koukatelné. A hodně dobré způsoby smrti. ()

david141474

Tento díl není moc dobrý a je plný klasických klišé a moc se na to teda dívat nedá, ale pár dobrých věcí se zde najde. Jako třeba bratři Reggie a Demon, to byly nejlepší postavy ve filmu, i když je Reggie v poslední čtvrt hodině otravnej. Děj odehrávající se kolem polepšovny není tak zajímavej a na postavách vám nezáleží krom Reggieho a jeho dědy. Vraždy byly dobře udělaný. A je tady tradice, že v každým díle někomu nejede auto a pak někdo neumí chodit po rovný zemi. No prostě klasický klišé. Soundtrack je solidní. A nepřítomnost Jasona je dost znát. Bez něj to není ono a film pořádně nudí. 7/10 O něco lepší než 4, ale kvalitní počin to není. ()

JesterKruger

Mě se tenhle film hodně líbil. Tohle je jeden ze tří dílů, kterým jsem udělil 4* v této sérii (dalšími je trojka a šestka), protože, a teď se prosím nezlobte, celá tahle série je o ničem. I když můžu pochválit tyto tři díly, tak jednička byla podprůměr. Dvojka nebyla špatná, ale nebylo to nic, co bych si musel pustit znovu. Čtyřka byla totální katastrofa a jeden z nejhorších hororů na světě. Sedmička byla velká nuda, a osmička odpad! ()

Maraboy

Klasická stupidní omejvačka stále dokola. Banda stupidních a nadrženejch teenagerů, tentokrát v liberálním "blázinci" kde je úplně normální nechat duševně nemocné, třeba i ty co někoho zabili, volně se pohybovat. A aby to nebylo málo, tak se mezi těmhle cvokama může pohybovat i černé děcko. Taky nic nového, že Jason se spawnuje tam kde někdo je, ale tak to k téhle už tak nějak patří. Nejlepší jsou asi na tomhle díle obnažené kozy hereček, protože o dobrém scénáři a herectví se bavit nedá. 15% ()

Helled

Jak je vidět tak v tohle dílu krvavá brutalita není nic neobviklého a aspoň je to dobrý díl dost dobrý díl i když to točil podprůmněrný béčkař tak režisér má brutalitu v krvi nechápu některé slabé hodnocení kdyby tenhle díl ještě brutálnější tak by to bylo gore a slasher v 80. a 90. letech dobře slashery letěly v některý době vedli prostě teenageři v tomhle dílu nedný řeči a to udělali jen proto aby to netrvalo 50 min a nebylo to krátkometrážní jinak film chybu v natačení neměl dobré obsazení pěkná kvalita prostě skvělé ale zase do magor se vpustil i 10 letý chlapec a to je chyba režisér se zjevně od minulého dílu nepoučil (i když ten film nenatáčel) ale některé scény byly tak tvrdé že není možné že tam nebyla ani jedna vada ani jedna opožděná chyba v pátku třináctého se vystřídalo spoustu bečkařových režiséru (až na Sean S. Cunnighama a Steve Minera) a ještě se v tomhle klutovním slasherové zajmavém a někdy i brutálním hororu vystřídá spousta dalších béčkařových režisérů jak je vidět v minulém dílu režisér ukončil éru Jasonových vražd naštestí to záchráníl bečkový režisér tohoto filmu i když tam nebyl Jason bylo to hodně zajmavé celkem brutální i trochu strašidelné atmosféra byla naprosto skvělá noc začala a vrah masakroval teenagery to byla super část tohohle filmu jinak mé hodnocení 77 % skvělé ()

Gorefa

Pro mě jednoznačně nejslabší díl série 1-8, kterou jsem si jako správný maniak pořídil na dvd v kolekci. Celou dobu jsem si říkal, že je něco špatně a že když tam je Jason, tak je nějak z formy. Aby ne, když mu do řemesla fušuje někdo jiný. Asi až na 2 postavy z kliniky mi byla většina herců maximálně nesympatická, včetně Tommyho. Vrcholem byla poblázněná sousedka se svým stejně obdařeným synem... Tenhle díl ani nezapadá do série, je jaksi navíc. ()

Monco

co to bylo? Těšil jsem se na další díl Pátku třináctého a přišlo tohleto. Ten konec byl taková blbost. Celej film byl blbej. Bohužel mě to fakt hodně zklamalo. Čtyřka byla taková dobrá a tak jsem předpokládal, že to bude ve stylu čtyřky, když jsem se dočetl, že tam má být mladý Tommy, ale bohužel mě zklamali. Je mi líto ale musím dát 2 hvězdičky jenom. Ani holky tam nebyly tak hezký jako v minulých dílech. ()

balstar007

Tento pátek bych přiřadil k nudným nepovedeným osmdesátkovým béčkovím hororům. Herci kteří neumí hrát. Nezáživný děj. No co ještě dodat, prostě blbost. Vůbec jsem se nebál. Dvám 30%. ()

Rathe

Teda na začátku jsem si říkal, že jestli Jason znovu ožije tak s tím končím. Naštěstí to byl jen sen a film se rozběhl na 90 minutovou trať ve stereotypu. Ale mě to přes to pořád baví!! ()