Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

tXtX

Presne toto je ten noment, v ktorom séria začala naberať komediálne prvky (tučniak na motorke a jeho mama). Zápleka vcelku zaujímavá a plot twist na konci detto. Čo sa mňa týka, je to menej oblúbená časť, no stále solidná s fajn vraždami a stráviteľnou atmosférou. 60% ()

Aceboris

Môj maratón piatka 13th pokračuje a úspešne som absolvovala New Beginning. V podstate sa nám nič nezmenilo, vraždenie fičí na plné obrátky takže o zábavu je postarané. Spomedzi všetkých dielov však tento záujme hlavne ženským poprsím , pomalí každá jedna vo filme ho ukázala. A niektoré boli pekné . Čo sa týka deju tak ten tu nehľadajte, tak ako v predchádzajúcich častiach aj tu ide hlavne o bezhlavé vraždenie nevinných teenegerov. Možno to je iba môj pocit, ale trošku klesla kvalita a tým pádom aj moje hodnotenie, avšak štandard si udržiava veľmi dobre. Za mňa 6/10 ()

MrdDoHrnce

Druhý nejlepší díl , tvůrci si uvědomily že Jason už je od prvního dílu trapný a nasadily pořádnýho geje Roye Burze. Miluju ho. Ať už jeho šukačka s tím gejem na konci nebo parádní znělka. No a mě už nezbývá nic jiného než začít vykonávat práci za Jasona beru masku a čus hetorousi : 9z10 ()

G.Bookwrom

To byla ptákovina!! Ale na druhou stranu taky sranda. Tommy, přestože dospívání prožil v psychiatrických léčebnách, se vypracoval do zdatného svalovce a nepřemožitelného boxera. Sousedka psychiatrické léčebny, ta snad byla předlohou Troškovi pro čerta v pohádce Princezna ze mlejna.. A pak ta "přepychová" veřejná kadibudka!! No za pobavení musím dát ty dvě hvězdičky. ()

Nikol45

Tenhle díl byl jiný než ostatní. Bavil mě víc než ostatní. Až na ten konec. To tomu nasadili korunu. Přesto dám 3* ()

ZuzuB9

chlapík s hokejovou maskou je jedným z najznámejších vrahov v kinematografii. často môžeme vidieť Jasona v animácii, alebo na obrázku medzi ostatnými známymi vrahmi, Piatok 13. som ešte nikdy nevidela, teda až na časť s Jaredom Padaleckim, a tak som sa rozhodla, že si urobím šnúru. filmový víkend. usudzujem, že môj limit je tento, piaty. diel. Viac nedám, aj keby som ako chcela. nechápem ako toto môže byť vyhlásené za nejaký kultový horor... dejovo je to totálna blbosť ... hľadám logiku, či vzorec ale žiadne nenachádzam..len pobehuje hore dole ako stepná koza a kosí ľudí. umrel na tábore. mal by mať voči niekomu zášť, napríklad voči animátorom v táboroch, či mileneckým párom, tie diely sú ako cez kopirák.. a veľa nezmyslov... objaví sa v meste po nejakom čase (čo 5 rokov hybernoval?) , zabije 13 náhodných ľudí, skončí s rozseknutou lebkou napoly až mozog, mu vidieť. oko prebité až na druhú stranu a aj tak sa objaví opäť,  nabehá hore dole  kilometre a kilometre, tu zabíja na ulici, o pár minút vyskočí z vody a prebodne čln, o chvíľu je na farme pár kilometrov odtiaľ a zase sa ocitne v v hlavnom dome..do zamknutého domu v závere  sa vždy dostane tak, že cez okno prehodí jednu z mŕtvol..  by som vytkla jeden nezmysel tejto časti a iste je ich tam dosť , že na psychiatrickej ubytovni, kde sú ľudia s rôznymi psychickými poruchami je psychický chorý človek čo mu dovolia mať sekeru v ruke? ()

IamWerca

Kvalitatívne sme opäť začali klesať tento krát o dosť. V uvodnej scene nam je jasné že, Jasona sa tak ľahko nezbavime aj keď s mojej strany to už začína byť otrepane ale stále ostávam verná týmto starým klasikám. Tento krát namiesto klasických teenagerov v tábore mame rehabilitačný ústav kde skončil Tommy. Zaujímavé je že tento krát vidíme aj iné vraždenie okrem toho Jasonovho  čo oživilo film bohužiaľ však nezachránilo herecké výkony slabé. Dodám aj že , veľa otravných a zbytočných postav ktoré filmu neprospeli. Réžia Danny Steinmann ktorá sa mohla s tým viac vyhrať ale stále dobra klasika ktorá pobaví fanúšikov tohto druhu filmov a tejto doby. ()