Pátek třináctého 5

Piatok trinásteho 5

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 92 min

• peter12

Tak toto bolo čo Kriste Pane. Ja som naozaj dopozeral piato 13, lebo táto časť ma s kultovou sériou spoločné iba názov, nič viac. Podla mňa totálny prúser. Aj keď tie časti pred touto neboli dokonalé, ale mali solídnu úroveň, čo sa o tomto braku povedať nedá. Nielenže príbeh nemal hlavu ani patu, ale je zaplnený nesympatickými postavami i demenciou, či vrámci postav alebo scenárom. Vrážd bolo v dvojcifernom čísle, ale nie som z nich nadšený, lebo skoro každá sa odohrávala mimo záber, práve tam to tvorcovia mohli vychytať, ale nie, ani to nedokázali, neschopáci. S touto častou už nikdy nechcem prísť do styku, naozaj nikdy.(30.4.2015)

• Goldbeater

Bože, ušetři mě té hrůzy. Na to, že to má být A New Beginning, je to spíš jako ospalý konec. Všichni umírají, jako by to měli v popisu práce. Trochu života do toho umírání, ne? Ani to pravé napichování není nikdy vidět, mistr speciálních efektů si očividně dal volno. Navíc děj je snadno předvídatelný a nepřináší vůbec nic nového. To ovšem neplatí pro úplný závěr. Ten je sice novinka, ale takovou hovadinu nakonec jsem vážně nečekal. A snad se ani nemusím zmiňovat o tom, že hlavní hrdina je mentál a jeho představitel neumí hrát. Navíc nevím jak ostatní, ale já si ve vraždění postižených dětí fakt nelibuju. Tohle je zatím nejhorší Pátek, který jsem viděl, a doufám, že šestka napraví reputaci.(13.5.2011)

• Xmilden

Nepovedený díl, kterému zcela chybí atmosféra. Navíc zde ani nevraždí Jason, ale nějaký Roy, který zvládne 17, což je opravdu hodně, takže vraždy jsou úplně bez nápadu. Jason zvládne jen dva, ale je to ve snu, takže nevím jestli se to počítá. A jeden tlustý pitomec si o smrt prakticky řekne sám. Takže to máme celkem 20 obětí. Tommy je navíc pěkně zvláštní hlavní postavou. Jediné plus vidím, v tom že se kolem náhodou potloukaly 3 holky, které studem rozhodně netrpěly. 40%(17.1.2014)

• Sany33

Bacha chystám sa spoilerovať: Tak sa do toho dáme. Piate pokračovanie hororovej série o masovom vrahovi Jasonovi Wohresovi, má jednu obrovskú minelu. Postráda totiž Jasona a tým pádom by som tento film vôbec nezaraďoval do Jasonovho univerza. Muž, ktorý sa vezie na Jasonovej sláve mi pripadá vo filme ako úplný idiot a skočí na lep každej jednej hovadine, ktorú si jeho obete vymyslia. Pochopím ak sa zdegenerovaný vrah trmáca rýchlosťou 3 km/h ale prečo to pre boha robí niekto ktosa na neho iba hrá. Aj to bolo nelogické. Ďalší aspokt, ktorý mi vadil bola gigantická hokejová maska, ktorá zaberala v detaile asi 90% obrazovky. Jediným plusom boli niektoré monster killy, ale popravde do konca filmu som sa nedozvedel, prečo vrah obetiam vyberal očné bulvy. No nič Jason prosím vráť sa hororový priemysel to potrebuje!!!! 15%(1.6.2014)

Jak už jsem předeslal v komentáři u předcházejícího dílu, tak tento má IMHO ty nejluxusnější nahé scény, takže malé plus… ;-) K filmu… zpočátku to vypadalo slušně, blázinec, různé postavy, s kterými lze pracovat… ale pak se to nějak zvrtne, absolutně jsem nepochopil přítomnost vidlácké rodiny (máma a debil syn, co jezdí na motorce). Proč? Beru, většina lidí, co se vyskytnou napříč touhle sérií, slouží jen k tomu, aby nakonec Jasonovi posloužili jenom jako nového maso, které je potřeba zabít, ale… vidláci? Jako fakt? Nicméně po jejich zlikvidování se film dostane do tempa a i tento díl má pár slušných scének. Jenže… konec mě opravdu vytočil. Jednak kvůli SPOILER! odhalení, že jsme vlastně nesledovali Jasona. Připadá vám logické, natočit pátý díl, kde se někdo vydává za ikonu této série? Mně ne. KONEC SPOILERU! Navíc ten samotný závěr v nemocnici… na těchto momentech je poznat, proč se filmům, které mají více dílů (bondovky, tahle série) říká v angličtině "franchise" - je to prostě značka, produkt a ne film. A když se produkt líbí, je jedno jak, ale zařiďte, abychom mohli pokračovat v jeho výrobě! No nic, jak jsem už řekl, nebýt vidláků a závěru, možná bych šel na maximum. Takhle musím trochu snížit - 70 %.(24.1.2012)

• - Spoiler: Když Jason (Tom Morga) zabíjí Eddieho (John Robert Dixon) škrcením koženým páskem omotaný kolem stromu, všiměte si, že ho utahuje proti směru hodinových ručiček, ale v dalším střihu, než pásek praskne, jej utahuje po směru hodinových ručiček. (ajaxx)

• - Roli Tomyho Jarvise měl opět ztvárnit Corey Feldman, pro kterého byla role psána, jenže Corey mezitím začal natáčet snímek The Goonies (1985). Nakonec se tedy pozměnil scénář a Corey si ve filmu zahrál jen vedlejší roli hned na začátku filmu. (Stocki)

• - Robin a Violet věší prádlo, všimněme si růžového ručníku a boxerek. Dvoje boxerky visí hned vedle ručníku, v dalším střihu jsou ale boxerky od ručníku vzdáleny. (Stocki)