První český slasher. Vypadá to, že ve městě začal řádit seriový vrah. Pod maskou může být kdokoliv - kdo bude další na řadě? (oficiální text distributora)

Céčko

Režisér absolutně postrádá soudnost. Herecké „výkony” představitelů bijí do očí, stejně jako tragické dialogy, které jim lezou z pusy, do toho naprosto zmatený a nelogický scénář, který se snažil napodobit Vřískot a nepřináší absolutně nic nového. Vymlouvat na nízký rozpočet se nemůže, protože i s tím by většina lidí zvládla natočit lepší film. ()

stration

Ano, je to naprosto příšerné ve srovnání s jakýmkoliv zahraničním slasherem. Ale za tu odvahu a pár neodpadových okamžiků... ()

beran-ek odpad!

Obvykle dokoukávám filmy do konce, aby hodnocení bylo za "celek". Ale tenhle "film" jsem vypnul po cca 8-10 minutách. Češi tohle prostě neuměj! Chápu, že je to totálně nízko rozpočtovej snímek.. ale v jiné zemi by to snad i za půlku natočily líp! Slasher? :D ..když tam týpek bodal nožem, tak to znělo jak samurajskej film z 50.let ()

Colonist

První český slasher? To jsem prostě musel vidět. Čepel smrti je laciná, amatérská a mnohdy neuvěřitelně stupidní, ale v konečném součtu se jedná o neuvěřitelně zábavný snímek. Nutno sledovat s nadhledem. Je to typické guilty pleasure. Je to tak blbé, že je to skoro až geniální. Nejlepší komedie roku 2009. Ty dialogy, ty věty, co létají postavám z úst, to jsou prostě perly ("Ty, Vando,...vypadáš hezky." / "Málem jsem se pochcal." / "Voní hezky" - "To bylo v reklamě!" / "Tak tuhle čepici je škoda nesebrat." / "Hele, Ondra mi dal klíče, můžeme jít, kam budeš chtít." - "Hm, díky, radši půjdu někam sama i bez klíčů."). Tomáš Kučera musí mít asi dobré známosti, když si s kamarády natočí film a oni mu ho vydají na DVD. (Ne)herci hrají, jak nejlépe umí, a ten nic moc dabing přeci jen dává jejich postavám určité kouzlo. Do toho se tu objeví i pár známých tváří - starostka Dana Morávková, úchylný ředitel Miloslav Mejzlík, vrátný Štěpán "stávka dýdžejů" Turek, ale stejně si myslím, že je Kučera do tohohle filmu dostal podobným způsobem jako Vladimíra Brabce. Postavy jsou jinak neuvěřitelně hloupé (i na slasher), ale díky tomu jsou právě tak zábavné. Ve filmu naleznete všechny atributy slasheru, kromě odhalených dívek, ty tady uvidíte jen na plakátu z Playboye. Kečupu či malinovky tu proteklo dost, zabiják však působí poměrně směšně. Přesto Čepel smrti není jenom hrůza, pár nápadů bylo dobrých, hudba k filmu seděla a na amatéra to nebyl vyslovený průser. No a konec filmu byl pro daný žánr hodně netypický. Zkrátka jsem se při sledování smál od začátku do konce. Když nic jiného, tak se má člověk u slasheru pobavit, a to se u mě Kučerovi povedlo. Kdybych se nestyděl, dal bych i třetí hvězdičku :D A chci pokračování! "Kde je Ondra?" - "Asi hledá Sandru." - "Normálně, nebo s nožem?" ()

vegetol.mp odpad!

Nejvíc mě tu vytočilo, jak je ten film v některých částech odfláknutý. Je opravdu takový problém, když vidím, že záběr na školu, před kterou se rojí děti je hnusně natočený, zajít sem za měsíc se stativem a natočit to znovu? To se v podstatě týká valné většiny různých záběrů (domy, ulice, park). Leda že by kamera byla z půjčovny a muselo se to stihnout do určitého data, protože pak ji má zamluvenou na natáčení Robert Rosenberg:) Totéž platí i švencích a nájezdech, které jsou trhané a ruší diváka. Škoda. ()

Skip odpad!

Tak tohle se prostě musí vidět, protože jinak by člověk nevěřil, jaká naprostá zhovadilost se dá natočit a ještě s tím vylézt na veřejnost!!! ()

StrYke

Tvůrci se trochu nechali inspirovat snímky Scream, I know watch you did last summer a Swimming Pool :D Trochu víc... ()

M.i.k.e

jééééhehe...co k tomu dodat.Je to blbé,neskutečně blbé.O hereckých výkonech se snad ani mluvit nedá,chování všech postav postrádá jakoukoliv logiku,postsynchrony sou úplně strašidelné a to zvýrazněné "bodání" nožem mě vážně iritovalo.Ale na druhou stranu sem se zasmál jako už dlouho u českého filmu ne a myslím,že třebas hláška : "To víš,je konec školního roku, a k tomu ty vraždy,..." asi zkultovatí.Ne snad,že bych chtěl Čepel jakkoliv chválit,ale pro mě je to mnohem menší průser než třebas Operace Dunaj.Tady si to aspoň na nic nehraje...20% :-D ()

honajz2 odpad!

Pokud jste si mysleli, že horší horor než Poslední výkřik nikdy nebyl, tak jste se sakra mýlili. Tohle je něco nepopsatelného. Příšerná kamera, idiotský děj, nejhorší možné smrti, idiotský konec, nejhorší herci na světě... ()

cariada odpad!

Docela jsem se na to těšil, věděl jsem že mě čeká další šílená amateřina dělaná na koleni, ale tohle předčilo všechna očekávání. Jestli je tohle cesta , kterou se má ubírat český horor at se radši nic netočí, tohle se totiž hororem nazvat nedá, to je spíš pokus o parodii Vřískotu, jenže se sice smějete, ale ani né tak vtipům , ale té hrozné naivitě. Ano rozpočet byl evidentně malý, ale to není omluva proto co z toho vzniklo i za málo peněz se dá udělat kvalitní film viz třeba http://www.csfd.cz/film/182345-vsichni-do-jednoho/ nebo http://www.csfd.cz/film/236197-nekdo-tam-dole-me-ma-rad/. Těch pár štěků od známých herců, aby se mohl film něčím prodávat z toho trhák neudělá. Děj se odehrává na podzim 2005 (byt tvrdí, že slaví konec školního roku), tvůrci se snažili tam nacpat kde jakou zhovadilost viz třeba Štěpána Turka (pro neznalý Hvězdná pěchota) či Jakuba Kubu atd. Ani to následné namluvení profíkama nedopadlo zrovna dvakrát dobře. Místo celovečerního filmu měli tvůrci udělat krátký film či spíše povídku a dát si na ní trochu záležet. A né jen špatně vykrádat to co už tu x krát bylo. Atmosféru to nemělo žádnou a dialogy jako "Jsem mrtvá?" nebo "Dám si jenom nákou vodu" a holka mu natočí vodu z vodovodu je opravdu při nejmenším šílený. Rád bych se jednou dočkal českýho slasheru, který má nápad i akci a hlavně atmosféru. ps- asi nejvěryhodnější scéna je s Brabcem v metru, kdy to skutečně vypadá, že ho náhodou natočili a on , aby měl klid tak říká, že není ten herec.(ani bych se nedivil, kdyby to tak skutečně bylo a on jim jen dal souhlas , aby to použili) ()

starbrejkr odpad!

Kamarád se mě nedávno ptal: "Proč furt musíme točit filmy o minulosti, o komunismu. Proč netočíme třeba horory?" Čepel smrti je jasnou odpovědí, proč je netočíme:-D Kdyby do toho tvůrci rovnou šli jako do parodie (k čemuž trailer nahrával), dal bych aspoň dvě hvězdy, protože jsem se chvílemi slušně bavil. Bohužel, je to myšleno vážně. Vizuálně stejné a příběhově kvalitnější "filmy" točil jeden můj spolužák již v sedmé třídě. ()

boblig odpad!

Odpudivá debilita, kterou by si měli pouštět účastníci filmu jen na svých soukromých večírcích a neobtěžovat s tím veřejnost! Notabene když toto obskurní video je originalita sama ... ()

zette

Na tomto "filmu" by se dalo vyucovat, co je vsechno spatne. Ta tlupa nehercu (klobouk dolu pred hereckymi vykony pornoherecek) bije do oci snad v kazde situaci, predabovani taky nicemu nepomohlo a dialogy jsou doslova zalostne. Nasviceni taky uplne mimo, kamera amaterska. Cepel smrti je natolik desivy svym zpracovanim a amaterismem, az to cloveka nemuze nebavit:-). Jedine, co mohu pochvalit je hudba. ()

Alfréda odpad!

Nenapadlo by mě, že Poslední výkřik bude jen druhý nejhorší český horor :D Tohle je ještě níže než dno. Přestože špatně hrají všichni, předabováni jsou všichni s výjimkou Turka :D třetinu filmu vidíte prd, protože obraz je příliš tmavý, točený proti světlu, nebo snímá jen polovinu hlav protagonistů. Komické papírové vzkazy, které vrah schovává do šuplíků nebo prostrkuje pod dveřmi, nejsou to nejhorší - naštve především nesmyslný konec, který nedává rozhřešení pachateli a nechá jej všechny pozabíjet a utéct. Jinak je to skrz na skrz vybrakovaný Vřískot, snad ještě okatěji než výše zmiňovaný druhý počin bratrů Kučerů. Vzkazy, kostým a bizarní maska, dva vrazi namísto jednoho, rodinný motiv pomsty, výročí úmrtí. Totální brak. 9% ()

Baker

Amatérský film vydávávaný na levném DVD. První pořádný pokus o český slasher dopadl o poznání hůř, než mohl. Tvůrci rozhodně měli docela zajímavou ideu, jak film pojmout, výsledek se jim bohužel rozpadl pod rukama. Dámská část postav má sice velká prsa, nikdy je ale neuvidíte jinak, než pod oblečením (první hrubá chyba popírající žánr slasheru). Mrtvol je celkem dost, ale proveden vražd je nudné a není žádné aranžování mrtvol (druhá hrubá chyba popírající žánr slasheru). A o postavy vám vůbec nejde (třetí chyba, ale o ně vám nejde v polovině slasherů). Jediné, co film drží nad vodou je docela příjemný a osvěžující konec. Stejně ale nemůžu doporučit film nikomu jinému, než fanouškům slasherů. ()

Flyer

Nějak nemám srdce na to, abych dal tomuhle filmu odpad, i když by si to hodně zasloužil, protože je po všech stránkách příšerný (kamerou počínaje a "hereckými" výkony konče). Problém je, že díky té příšernosti je Čepel smrti svým způsobem roztomilým a poměrně zábavným snímkem (zejména dialogy jsou takřka geniální :-D), navíc zde cítím úžasné nadšenectví, se kterým byl tento film natočen. Takže se na mě nezlobte, ale aspoň 3* tomu prostě musím dát (na pět hvězdiček to bohužel nemá, jelikož "kvalit" Robot Monstera nebo tureckých Star Wars toto dílo určitě nedosahuje ;)) ()

Sabrewulf odpad!

Tohle smradlavé lejno těžce zapáchá protekcí. Jinak by se tenhle zvratek ani nemohl dostat na dvd. Nemá cenu rozepisovat, co je na filmu špatně, protože je tam špatně všechno a byl by to hodně dlouhý článek. Mnohem jednodušší by bylo vypsat, co je na filmu dobré, ale není tam nic takového. Celé to působí, jako když děcka dostanou první kameru a hned zkouší nějakou tu scénku. Velmi legrační byly neustálé pokusy hrdinů otevřít dveře (tvůrce si asi myslel, že tím vytvoří napětí), jenže asi po 36. pokusu mě i ten smích přešel. Nutno dodat, že celkově je jich cca 55. Naivita se říká tomu, když chce člověk ve slasheru v roce 2009 ohromit bodáním obětí. Ultranesoudnost se říká tomu, když se člověk, který nemá rozpočet, dobré herce, kvalitní kameru atd, pokouší točit vážný horor (a taky tomu, když tomuhle dá někdo jeden bod a víc). Dát tomuhle jedinou hvězdičku, byla by to urážka všech filmů, kterým jsem dal odpad. ()

ecceHOMMO

Tak češi si trúfajú teda...a to riadne....V prvom rade treba povedať že hviezdy ktoré sú uvedené v kolonke "hrají" sa tam zobrazia zväčša len pár sekúnd. Ostatní herci pôsobia dojmom amaterizmu ( a to až príliš často )...( v scénach typu - bitiek jasne niekoľko krát možno badať nepodarené herecké výkony)....Snímok samotný však neni postavený na originalite, práve naopak je do očí bijúce ( a predpokladám, že autori to dávali jasne najavo a chceli aby to bolo evidentné ), že ako predlohu si zobrali film VRESKOT....No a ja som si počas filmu nemohol pomôcť...bavil som sa...ikeď zväčša na tej amatérskej a nie vždy presvedčivej prezentácii jednotlivých scén....Ono film si to kvalitou nezaslúži, ale za odvahu niečo také natočiť a za to pobavenie budem s hodnotením výrazne štedrý...Ak by som to však mal hodnotiť ako filmové dielo ( k čomu sa to ani nepribližuje), Čepel smrti by schytal - ODPAD! ()