Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

beckham888

Miluju žánr zombie filmů, a když je vylepší herec jako je Brad Pitt tak nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdami. Uznávám, že film měl také své chyby snad jako všechny zombie filmy. Nikdy nenatrefí na žádnou dopravní zácpu, najde karavan s klíčky i nabitou puškou, a rychlí zombíci zpomalí jen když ho mají dohonit. A našlo by se tam toho víc, ale nic se neodepře tomu že to byl mega hustej nářez plnej zombíků, který vás pohltí a pustí až na úplném konci filmu. Jo, a pro příště by neuškodilo výběr hezčí herečky pro Brada. ()

alandy

Opravdu dobře natočený film,mrtvolky působí věrohodne,vzhledem k aktuálnímu zombie boom je vypuštění do kin skvělý nápad. I když je film trošku dlouhý,dívá se na něj dobře a působí příliš realisticky. Až člověka zamrazí, když si uvědomí, skončíme taky takhle? ()

bron

Což o to, člověk se u toho nenudil. Ale ani ta všechna akce, ba ani triky a davové scény plné hryzajících humanoidů nezakryly hloupoučký scénář. Já vím, je to zábava v tom nejpopkornovějším smyslu slova, která slouží jen k odreagování a pobavení, ale přece jen, alespoň trocha invence tam být mohla. 60 % ()

jioex13

Tohle už tady bylo několikrát. Je to kombinace filmů 27 dní poté, Resident evil, tak trochu Já legenda a jistě bych našel i spoustu dalších. Myšlenku má starou, ale náboj, který mu Brad Pitt dává je úplně nový. Jasně, najde se i několik nemožných a extrémně náhodný scén, kdy už je jisté, že to nemůže přežít, ale přesto přežije. To prostě nedává rozum. Čtyři hvězdy za herecké výkony a celkové zpracování filmu, pátá by byla za myšlenku, která je ale už ohraná. ()

Elmoore

Po prečítaní knihy som čakal epický zombie masaker. Dostavili sa 2 momenty prekvapenia. Ten prvý prišiel asi po 15 minútach keď som si uvedomil, že s knihou to bude mať spoločný akurát tak názov a ten druhý cca 3 minúty pred koncom keď som si uvedomil, že sa tam v podstate nič nestalo. ()

Dexies

Až na fakt, že Brad Pitt je v některých situacích nesmrtelný, třeba letecká havárie, tak je to snímek dynamický s dobrým příběhem a s celkem logickým podkladem, dobrý zombie film ()

anniesek

Hmmmmm... Jeden z celkem povedených zombie filmů. Naštěstí pouze jedna lekačka :) Přečetla jsem si pár zajímavostí, jako že film měl původně skončit úplně jinak... Možná to mohli zanechat, nebylo by to tak zbytečně americké... ()

pikovyeso

Pro mě nejlepší a nejpromyšlenější zombie film , film se nezabývá jenom střílením a ničením a sekáním a kousáním ...... Má to i nějakou příběhovou linii, která se paradoxně netočí jenom kolem rodiny a přátel ale jde o detektivní práci o záchranu světa. ()

RISOvonVODKA

Ani na druhý pokus som jednoducho nenašiel na filme nič, čo by ho radilo k nadpriemernému. Skutočne slabší počin, čo môže mať a svedomí vysoká latka knižnej predlohy. Ako som povedal - pomerne priemerná mlátička. ()

Von Kempelen

Filmům o zombie prostě sluší řádnej rozpočet. Doby osmdesátkovejch béček jsou v nenávratnu, DVD nebo Blu-ray potřebuje jednoduše víc než snesla VHS. A Brad Pitt je opět vynikající. ()

malahradna

v rámci zombie žánru nečakaná jednotka...nehanbím sa dať 5 hviezdičiek, lebo do kina som sa vybral s minimálnymi očakávaniami a o to väčšie bolo prekvapenie, dokonca sa nehanbím povedať, že je to z top 10 filmov (blockbusterov) roku 2013...svižné, prekvapivé, netradičné a super ()

Redhead

75%??? To si ze me nekdo snad dela srandu, nehrat v tom Brad Pitt, tak je to totalni....ehm jak to slusne nazvat? Sracka? Kdybych na tenhle film sla do kina, tak tezce lituju tech penez, filmove efekty v nekterych castech na urovni nejake pocitacove hry....hnus. Cekala jsem mnohem vic. Jeste tak zacatek filmu stal za neco, ale zbytek... ()

exaven

A že vraj sa nedá natočiť dobrý film o zombie, stačí sa pozrieť čo urobilo WWZ a dat divákom to čo chcú : akciu, atmosféru, dobru hlavnú postavu (kde sa Brat naozaj ukázal) a to ako svet rieši zombie problém. Zombie sa v tomto filme vôbec netlačia do popredia ale film zároveň na nich nenechá zabudnúť a to je naozaj to čo sa podari málo kedy. | 95% | 5* | ()

anonim

Kdyby se film jmenoval jakkoli jinak, bezpochyby bych hodnotil třemi hvězdičkami a vážně bych přemýšlel o čtvrté, v rámci Zombie filmů vysoce nadprůměrný film po všech stránkách. Ovšem, použití názvu opravdu výborné knihy, se kterou film ovšem nemá společné ale vůbec nic, mne nutí hodnotit takto. ()

Jeff_Geiger

Šmankotky, co to hraje Pittovu manželku? To se musel někdo zbláznit, ne? Já jsem si na začátku myslel, že se v nestřežené chvíli taky něčím nakazila, protože takový ksicht prostě nemůže vzniknou přirozenou cestou. Zajímalo by mě, na čem v castingu frčeli... A nejen teda v castingu. Za scénáristy bych ruku do ohně taky nedal. Tu předlohu fakt někdo napsal? A někdo to i vydal? Knižně? A ten konec, to bylo co? Tolik otázek a tak málo odpovědí. Jen aby někoho nenapadlo natočit dvojku... ()

fcapab

Pro nás, co už máme nějakej film v oku, ničím nepřekvapí, nenadchne - prostě klasika. Škoda zpočátku nedotažené tísnivé a zoufalé atmosféry, která místo aby gradovala, člověka donutila přemýšlet a bát se, tak se přemění v "rodinko, zůstaň doma" letím do světa, fofrem ho zachránit.. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech