geklon

pojišťovák je hnusnej bezpáteřní hajzl, hlavně dá li se dát do příběhu jako důvod proč učitel ze střední, který na prahu osobního bankrotu, naběhne do kolotoče superballou v MMA a prořeže se až do finále, kde mu soupeřem není nikdo menší než jeho mladší bráška Tommy, který posledních 14 let trénoval v Iráku a chce hlavní cenou pro vítěze zabezpečit rodinu svého padlého kamaráda. Klasika, další nabubřelej patos s naprosto předvídatelným dějem a levnou ždímačkou citů všech, i otrlejch drsňáků, co si i do kina vzali trička Tapeout. Nick Nolte je tak roztomile napravenej starej sráč, že i já bych ho pozval na hrnek kafe. Rodinné drama je to opravdu strašidelně prvoplánové a všechny atributy klání v osobních soubojích obou bratrů ať už současných či minulých, jsou možná neotřelé,ale těžko uvěřitelné. Scénáristé tu v rámci příběhu balancují opravdu na tenké hraně naprosté sračky.....snímek naštěstí dokáže v pravý čas fungovat jako lehce nadprůměrné sportovní drama. Herecké výkony jak T. Hardyho, tak J. Edgertona jsou natolik elektrizující, že tento snímek z naprosté žumpy vytáhli do konejšivého průměru ()

Minimie

Nečekala jsem, že mě tenhle film tak chytne! Rozjíždělo se to nenápadně a pomalu, ale ke konci už jsem nemohla odlepit oči od obrazovky ani na zlomek sekundy, aby mi něco z tohohle veledíla neuniklo - a to je do říct, protože bojovým scénám zrovna dvakrát neholduji. Nevím, jak to Gavin O'Connor dokázal, ale závěr je naprosto famózní a nemůže nikoho nechat chladným. A vůbec celý film má do detailů propracovaný scénář a Tom Hardy s Joelem Edgertonem podávají neuvěřitelné výkony. Dokonalost! ()

ivo333

možno by som nemal písať commenty hneď po dopozeraní filmu, ale keď už som Fighterovi dal *** tak tomuto musím dať ***** lebo to oproti tomu bolo o 2 triedy lepšie a to Fighter dostal Oscara.. tak neviem čo dostane Warrior .. koniec sa mi páčil aj otvorený, celkovo sa film vydaril.. 90 percent ()

hroubek

Tento snímek mě zasáhl stejně jako by mě praštil jeden z hlavních hrdinů.Warriour udělá velkou službu danému sportu jako se to povedlo Rockymu a Zuřícímu býkovy s boxem nebo Wrestlerovy s wrestlingem.Tento snímek si mě získal během pár minut.Samotný příběh není zas tak originální přesto si s ním režisér náramně pohrál a díky tomu nám servíruje jednu parádní scénu za druhou, ve kterých se emocemi nešetří.To, že film nemá žádnou zápornou postavu je velmi osvěžující.Tím se dostáváme do nečekané pozice kdy si sami musíme vybrat, kterému z bratrů budeme fandit.A nejkrásnější na tom celém je to, že oba dva mají jisté vyšší cíle než je výhra.Tom Hardy předvádí famózní výkon a chvílemi z něj jde strach.A nadruhé straně je Joel Edgerton jenž dodal své postavě hodně z Rockyho a prostě mu věříte, že je ochoten tohle všechno podstoupit kvůli rodině.Herci táhnou tento film hodně nahorů jako souboje, které dravé,rychlé,brutální a krásně natočené.Trošku zamrzí, že Jennifer Morrison nedostala více prostoru.A samozřejmě nechci zapomenout zmínit finále, které nepřekvapilo ale rozhodně nezklamalo.Jeden z nejlepších filmů roku u kterého by absence Oskarových nominacích bylo velká chyba akademie. ()

drake31

Neuveriteľné, plné klasických klišé, s tak pulzujúcou atmosférou zápasov, a úžasnými hereckými výkonmi so skvelou hudbou, s neskutočne emotívnym koncom a a a a a neviem čo viac napísať, pretože tento film aj napriek mojim obavám či sa nejedná o hype v štýle Wrestlera alebo Fightera sa našťastie nepotvrdil a užíval som si tento film každou sekundou. Absolútna dokonalosť aká ešte vo filmových ringoch nebola ... ()

Mishqo

čo dodať nádherná emotívna podívaná plná úžasných hereckých výkonov...asi poslednú polhodinu vo mne emócie dosahovali bod varu....a úplne zvíťazil u mňa nad Fighterom z minulého roku...9/10 ()

sheldonka.

Ani nemám slov, nechalo to ve mně neuvěřitelně silný dojem. Celou dobu byl můj favorit Tommy, protože jeho životní příběh mě hodně zaujal. Tom Hardy svou roli zahrál bravurně. Vlastně všichni tři představitelé hlavních postav splnili svou roli na výbornou. Velice silný příběh, který vás zaručeně chytí za srdce a k tomu všemu, naprosto famózní závěr. Tenhle snímek je pro mě obrovský filmový zážitek a rozhodně je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem doteď viděla. ()

Slider

Pre mňa najväčšie prekvapenie roka. Prostredníctvom klasickej klišé zápletky Warrior rozpráva emóciami nabitý príbeh o odlúčení, pokání, odpúšťaní a túžbe po láske. O'Connorova "drsná" réžia len podčiarkuje intenzívny zážitok, Hardy a Nolte by zase vytlačili slzu aj z panelovej steny. Posledné minúty filmu a titulky som prereval jak ešte nikdy. ()

Nyck

Značně nadhodnocený a přeceňovaný film, nemůžu si pomoct. Nicméně tím neříkám, že by to byl špatný film. To ani náhodou. Obzvlášť Tom Hardy se mi ve své roli líbil. Nejlepší částí filmu bylo určitě finále, kde jsem, přiznám se, fandil Tomu Hardymu. Kvalitní film, ale na 90% bych ho tu neviděl. ()

Timak

Začínám mít Hardyho opravdu rád. V tomto filmu to z něj doslova cáká. Herecky převyšuje všechny, i když Nick se taky hodně snaží. Kromě toho tento film není nijak zvlášť originální. Zápletka vcelku jednoduchá a provedení pěkné. Taková moderní pohádka pro chlapy =) ()

VasaX

Se sportovními dramaty cílenými na ring se nám tu poslední rok roztrhl boxovací pytel. Nebudu žehrat, protože jsou vesměs velice povedená a dostávají zasloužený ohlas (který si u zbývajících musím ještě osobně ověřit, ale vyhlídky vypadají velmi dobře). Každopádně ani jedno není tak prosté a přímé, jako jejich strohé a jasné názvy. Nicméně alespoň v případě Warriora je název na místě a je velice výstižný. Každý je bojovník, každý má svůj boj, a to ani nemusí dojít doslova do ringu. Mlčenlivý a nabušený Hardy s parou rozjetého Shinkanzenu a ránou jak beranidlo proti uvadajícímu avšak odhodlanému učiteli, kterému sílu nahrazuje technika a odhodlání boje o život sahající mnohem dál než je klec ringu. Výborné drama, dlouhé dvě hodiny a nějaká ta minuta, napětí, akce a brutální MMA z nevšední blízkosti. Jako sportovní sonda do zápasů v ringu poslouží asi stejně dobře jako dvousetpadesátétřetí číslo Kačera Donalda vhledem do oblasti světového komiksu, ale jako pohled na složité osudy, nesnadná rozhodnutí a komplikované vztahy zafunguje dokonale. A to s překvapivou dynamikou, kterou právě celá sportovní "vložka" nakopává o úroveň výš. Pokud se podíváme zpět dále než za uplynulý rok, uvidíme že tenhle koncept vždycky fungoval. Warrior není nic nového a ve filmové historii má velice důstojné předchůdce. Ale díky tomu, že téma není hollywoodem ždímáno tak, jak jiná témata, která se na filmovém pásu chytnou, se dá za čas opět s přidanou dávkou inovace a řemeslné dovednosti úspěšně recyklovat. Letos bylo toto téma úspěšně "podojeno", tak snad jej studia nechají na nějakou dobu vydechnout a my se budeme moct těšit přinejmenším vzpomínkou na excelentního Warriora. ()

Unnamed

Pěkný film. Bojové scény v aréně potěšily, a i přes značnou předvídatelnost dokázal režisér navodit úžasnou atmosféru (souboj s Kobou jsem hodně prožíval). Strašná škoda, že nebyl lepší scénář. Nebýt průhledně vyumělkovaného děje, viděl bych to na nějakou tu oskarovou sošku... Přesto příjemný filmový zážitek. ()

Brain-D

Něco, co se těžce snaží šlapat na paty Rockymu. Rocky pro mě bude nepřekonatný a bylo to o jedinci. Tohle je o dvou bratřích. Jeden je nesympatický učitel, kterej umí jen "Vale tudo" a naprosto výbornej Tom Hardy, kterej tu boxuje. Síla v bojích tu byla velká asi jako např. V "Souboji cti" nebo "Kickboxera" s Van Dammem. Tady je ale ještě dramatická složka, která mě bavila a dotkla se mě. Podtrženo a sečteno: Fighty byly výborné, jako drama nadprůměrné, příběh učitele průměrný, příběh Tommyho excelentní. 9/10 ()

Kicune

Emoce, pot, svaly a dva bratři bojovníci. Chytře postavený scénář nám oba hrdiny představuje paralelně spolu s jejich příběhy, minulostí a životními osudy. To vše ze začátku pomalu a postupně, abychom se přiklonili na stranu jednoho z nich a fandili ve velkém finále. Mimo jiné film na pozadí poodkrývá téma války a ekonomické krize, ukazuje, jak tyto neosobní události můžou ovlivňovat životy lidí. Tato syrovost, vypjaté herecké výkony nejenom v ‚kleci‘, nahnědlý filtr a místy roztřesená kamera spolu s neskutečně atmosféricky natočeným turnajem přináší hluboký film, který bych mohla přirovnat k (dle mě) mistrovskému Wrestleru Darrena Aronofskeho. ()

chubaka

Dlouho jsem se chystal na tento film s obrovskými očekáváními, už jen kvůli hodnocení a z doporučení přátel. No a pak sem zažil 140 minut naprostého filmového blaha. Už jen jakožto milovník filmů o sportu se mi toto prostě musí líbit, ale když je to ještě doplněno dobrým scénářem, vynikajícím Nickem Noltem ( který si za tuto roli zaslouží Oscara) a velmi dobře natočenými bojovými scénami, tak mi nezbývá než dát 5 hvězd a velice zvážit umístění Warriora mezi mé nejoblíbenější filmy. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot