Soukromé pasti (TV seriál)

Private Traps

Súkromné pasce

Česko, 2008 - 2011, 16x60 min

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Anna Geislerová, Jiří Bartoška, Tereza Voříšková, Zuzana Norisová, Sandra Nováková, Jiří Langmajer, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková, Anna Polívková, Dana Syslová, Oldřich Navrátil, Míra Nosek, Ivana Chýlková, Robert Jašków, Ondřej Kavan, Vladimír Kratina, Filip Tomsa, Vanda Hybnerová, Leoš Noha, Ladislav Hampl, Jaroslav Plesl, Zuzana Kajnarová, Adam Mišík, Petra Lustigová, Emília Vášáryová, Tomáš Hanák, Jiří Ornest, Zuzana Bydžovská, Taťjana Medvecká, Saša Rašilov nejml., Jiří Wohanka, Igor Chmela, Stanislava Jachnická, Eliška Balzerová, Tereza Brodská, Jitka Molavcová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Kristýna Leichtová, Denisa Demeterová, Eva Nosálková-Leinweberová, Kristina Bastienová-Kloubková, Jana Krausová, Táňa Pauhofová, Daniel Svoboda, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Lenka Kodešová-Skopalová, Milena Steinmasslová, Jan Cina, Roman Mrázik, Berenika Kohoutová, Jana Břežková, Vladimír Kudla, Teresa Branna, Martin Finger, Hana Seidlová, Jitka Nerudová, Simona Babčáková, Zuzana Stivínová, Monika Hladová, Barbora Poláková, Vanda Konečná Károlyi, Petr Štěpán, Jitka Smutná, Nikol Fischerová, Lucie Žáčková, Ela Lehotská, Vlasta Žehrová, Miroslav Pánek, Denisa Kubová, Natálie Drabiščáková, Jiří Ployhar ml., Martin Davídek, Pavla Beretová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Hana Maciuchová, Jiří Vyorálek, Jiří Mádl, Petra Špindlerová, Luboš Veselý, Eva Režnarová, Tereza Kostková, Jáchym Kraus, Tomáš Matonoha, Jana Stryková, Miluše Bittnerová, Aleš Brichta, Anna Sikorová, František Němec, Irena Máchová, Robert Nebřenský, Ian Hamilton, Markéta Tannerová Šebesťáková, Tereza Tobiášová, Václav Neužil ml., Klára Apolenářová, Vladislav Rousek, Jakub Štěpán, Sára Sotonová, Kateřina Veckerová, Vendula Ježková, Jana Malá, Pavlína Štorková, Miloš Vávra, Natalia Astashina, Erika Deutschová, Helena Houdová, Tatiana Vilhelmová, Brian Caspe, Milan Brabec, Jiří Hájek, Bohumil Klepl, Marián Mikš, Kryštof Rímský, Tomáš Turek, Filip Kubíček, Ivan Rajmont, Barbora Lukešová, Tereza Němcová, Svatopluk Schuller, Marie Spurná, Marie Málková, David Matásek, Jan Unger, Hana Holišová, Hana Ulrichová, Helena Plecháčková Korejtková, Ivana Uhlířová, Diana Šoltýsová, Lada Jelínková, Jiří Kniha, Šimon Schierreich
  • insurgentes

Nemůžu se ubránit srovnání s Nevinnými lžemi, a pak jednoznačně vycházejí pasti jako tisíckrát větší brak, hlavně proto, že je tady ten laciný filmařský alibismus "my jen objektivně ukážeme, jak to všechno jde do kopru" a řešení nikde, Ve lžích člověk věděl, kde udělala postava chybu, nebo to tušil, nebo když to ani netušil, stejnak to spělo k nějakýmu rozuzlení. Tady se všichni chovaj tak nějak normálně, jak bychom se zachovali všichni, nebo většina z nás, a stejnak to jde od desíti k pěti. Řikám za sebe, nechte si to. Pokud neumíte nabízet řešení, fakt - nechte si to. To zkrátka nestojí za to brát do ruky kameru, stačí se rozhlídnout všude kolem.(5.6.2013)

VSkutku průměrný seriál, ale dalo se to protože Nova ze sebe vydala maximum. Seriál je herecky poměrně dobře zvládnutý, scénaristicky celkem vykleštěný, a že je to ze života? No možné je vše. 1). Něžný vetřelec70%, 2) fajn brigáda50%,3) Jiná láska30%, 4)DNA jako důkaz10%, 5)Láska v moll20%,6)Malý terorista80%, 7)Tatínkova holčička60%,8)Smím prosit o lásku20%,9)Tři do páru40%,10)Riskantní Interview70%,11)exmanželkou snadno a rychle50%.(12.12.2010)

V rámci současné seriálové produkce nesporně výjimečný cyklus, odhalující stále ještě nevyužitý scénáristický potenciál jednotlivých tvůrců. Kaleidoskop osobních monodramat, přinášejících očekávatelnou diskusi ve vnímání současné české společnosti, je především vynikající studnicí lidských charakterů. Jen minimálně lze v českých seriálech vnímat blízkou sounáležitost rozehrané situace a nebanální uchopení postav, s nimiž je divák chtě nechtě konfrontován. Svého vrcholu tu dosahují bezezbytku také mnohé herecké výkony, ať už v ženských (Brodská, Balzerová, Žilková, Studénková, Kostková, Vilhelmová, Geislerová, Vášáryová, Cibulková, Chýlková, Issová a další) či mužských (Vaculík, Bartoška, Dlouhý, Langmajer, Hádek, Daniel, Budař, Etzler, Kratina, Navrátil a další) partech. Soukromé pasti jsou mimo své výrazné kvality jakýmsi vykoupením z hříchů nekonečných seriálových šuntů, pro něž je TV Nova společným jmenovatelem. Zdá se, že i mezi hnojem existuje malá šance na úspěch.(23.7.2014)

Hodnotím jediný díl, který jsem viděl: Něžný vetřelec od Lenky Wimmerové. Naprosto přesvědčivě zahrané, vše velmi realistické, jako by divák byl přímo u toho. O nevěře, kariéře a potratu. Bohužel, opět typicky česky bezvýchodné. Totálně začarovaný kruh, pokud člověk nerespektuje vyšší autoritu a sám sebe staví na místo nejvyšší. Wimmerová (ať již vědomě či nevědomě prostě ukázala jeden z mnoha tisíců a tisíců podobných případů, které dnes člověk vidí kolem sebe) dokumentovala, že člověk bez Boha sám sebe lapí do pasti - z níž není úniku jinak než dalšími a dalšími hříchy, mnohem těžšími - v tomto případě zabitím dítěte, potratem. Bezvýchodnost a beznaděj, tak jako u 99% českých filmů, ovšem na konci ZůSTÁVÁ. - - - Filmařským řemeslem na 5 hvězdiček, pointou 0: průměr je 3*. ---- --- Dodatek 13.8.2010: Shlédl jsem další díly, neboť nastavují celkem dobře zrcadlo současnému demoliberálnímu marasmu, v němž si každý dělá co chce. Hodnocení: Ukradená spermie 2*., Riskantní intervierw 3*, Fajn brigáda 3*, Jiná láska 4*, Tatínkova holčička 2*.(1.8.2010)

Některé příběhy zajímavé, jiné méně, ale na televizní produkci slušný nadprůměr. Také herecké obsazení se ve většině případů povedlo, ale co mi vadí je sem tam nějaká ta scénáristická berlička a především nevěrohodné a lacině působící promluvy hlavních postav do kamery. Přesto hodnotím veskrze kladně jako nadprůměr v rámci toho, co obvykle můžeme v televizi vidět a určitě se kouknu i na další díly.(19.10.2008)

• - V epizodě "Jiná láska" si jednu z hlavních rolí zahrála Zuzana Stivínová, která v době natáčení měla krátké vlasy. Svou roli proto odehrála prakticky celý v paruce. (MTHRFCKR)

• - Jako znělka k seriálu byl použit ústřední motiv z filmu Svět podle Prota (2001). (syphonn)

• - V epizodě "Smím prosit o lásku" si hlavní roli zahrála Zdena Studénková. Herečka si na natáčení přivezla své osobní střevíce, a to až ze Slovenska. (MTHRFCKR)