Soukromé pasti (TV seriál)

Private Traps

Súkromné pasce

Česko, 2008–2011, 16x60 min

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová, Jiří Bartoška, Tereza Voříšková, Zuzana Norisová, Sandra Nováková, Jiří Langmajer, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková, Anna Polívková, Dana Syslová, Oldřich Navrátil, Míra Nosek, Ivana Chýlková, Robert Jašków, Ondřej Kavan, Vladimír Kratina, Filip Tomsa, Vanda Hybnerová, Leoš Noha, Ladislav Hampl, Jaroslav Plesl, Zuzana Kajnarová, Adam Mišík, Petra Lustigová, Emília Vášáryová, Tomáš Hanák, Jiří Ornest, Zuzana Bydžovská, Taťjana Medvecká, Saša Rašilov nejml., Jiří Wohanka, Igor Chmela, Stanislava Jachnická, Eliška Balzerová, Tereza Brodská, Jitka Molavcová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Kristýna Leichtová, Denisa Demeterová, Eva Leinweberová, Kristina Bastienová-Kloubková, Jana Krausová, Táňa Pauhofová, Daniel Svoboda, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Lenka Kodešová-Skopalová, Milena Steinmasslová, Jan Cina, Roman Mrázik, Berenika Kohoutová, Jana Břežková, Vladimír Kudla, Teresa Branna, Martin Finger, Hana Seidlová, Jitka Nerudová, Simona Babčáková, Zuzana Stivínová, Monika Hladová, Barbora Poláková, Vanda Konečná Károlyi, Petr Štěpán, Jitka Smutná, Nikol Fischerová, Lucie Žáčková, Ela Lehotská, Vlasta Žehrová, Miroslav Pánek, Denisa Kubová, Natálie Drabiščáková, Jiří Ployhar ml., Martin Davídek, Pavla Beretová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Hana Maciuchová, Jiří Vyorálek, Jiří Mádl, Petra Špindlerová, Luboš Veselý, Eva Režnarová, Tereza Kostková, Jáchym Kraus, Tomáš Matonoha, Jana Stryková, Miluše Bittnerová, Aleš Brichta, Anna Sikorová, František Němec, Irena Máchová, Robert Nebřenský, Ian Hamilton, Markéta Tannerová Šebesťáková, Tereza Tobiášová, Václav Neužil ml., Klára Apolenářová, Vladislav Rousek, Jakub Štěpán, Sára Sotonová, Kateřina Veckerová, Vendula Ježková, Jana Malá, Pavlína Štorková, Miloš Vávra, Natalia Astashina, Erika Deutschová, Helena Houdová, Tatiana Vilhelmová, Brian Caspe, Milan Brabec, Jiří Hájek, Bohumil Klepl, Marián Mikš, Kryštof Rímský, Tomáš Turek, Filip Kubíček, Ivan Rajmont, Barbora Lukešová, Tereza Petrášková, Svatopluk Schuller, Marie Spurná, Marie Málková, David Matásek, Jan Unger, Hana Holišová, Hana Ulrichová, Helena Plecháčková Korejtková, Ivana Uhlířová, Diana Šoltýsová, Lada Jelínková, Jiří Kniha, Šimon Schierreich

I. řada: ***. Tatínkova holčička: ***** (tam jsou výkony vážně hodné ocenění!). Něžný vetřelec, Fajn brigáda a Tři do páru: ****. Malý terorista: ** (jediný podprůměrný díl). Zbytek je průměr (***). Celkově tedy průměr, rozhodně ale příslib lepších časů na českých televizích. II. řada: *****. Útěk: *****. Nezabiješ, V síti a Manželství nebo život: ****. Tvůrci sice (téměř) ustoupili od netradičních témat, ale zapracovali na scenářích. Celkově spokojenost.(5.12.2008)

1. díl se mi líbil. Obzvlášť dialogy hlavní hrdinky s matkou. Uvidíme co další.... Na Novu slušný počin. U 2. dílu mi přišla horší kamera,l trochu "mravněpoučné" ale dobrý herecký výkon Sandry Novákové.. Možná by se jednotlivé inscenace měly hodnotit spíše samostatně - na projektu se podílí více režisérů. 3. díl zatím nejslabší - příliš hysterické - vztah vykreslen hlavně sexuálně - takže dost nepravděpodobné. 4. díl - skvostné výkony všech protagonistů - samostatně hodnoceno na 5* Dále se už omezím jen na hvězdičky: 5. díl Láska v moll 5* 6. díl. Malý terorista 3* 7. díl Tatínkova holčička 5* 8. díl Ukradená spermie 3a1/2* a dále už nebudu pravidelně hodnotit, kvalita nějak klesá..... (až na výjimečně dobře zahranou ex-manželku Terezu Brodskou) Howgh.(11.9.2008)

"Něžný vetřelec" - 65 %; "Fajn brigáda" - 80 %; "Jiná láska" - 60 %; "DNA jako důkaz" - 70 %; "Láska v moll" - 75 %; "Malý terorista" - 65 %; "Tatínkova holčička" - 85 %; "Ukradená spermie" - 70 %; "Smím prosit o lásku" - 55 %; "Tři do páru" - 60 %; "Riskantní interview" - 75 %; "Exmanželkou snadno a rychle" - 70 %. 40/12=3,3=>3* 65 %(17.9.2008)

Soukromé pasti rozhodně nejsou má krevní skupina. Nova, která poslední dobou vysílala samé krávovinky sice vysílá záchranný kruh právě v podobě pastí a Comebacku, ale přesto je to kruh jen z poloviny nafouknutý. Soukromé pasti jsou ambiciózní projekt a to je jeden z mála kladů. Viděla jsem zatím první dva díly a nevím, jestli v tom chci pokračovat. 1. díl: Ano, je to možné. Uvěřitelný příběh o kariéristce, který bohužel i přesto, že má celkem krátkou stopáž nudí. Tatiana Vilhelmová mi byla bytostně nesympatická a její rozhodování jsem nechápala. Navíc její zpovědi do kamery mi přišly silně otravné. Bohužel stejný neduh se objevil i v díle druhém. 2. díl: Příběh na mě dosti brutální. Opravdu přesný název. Brigáda za všechny prachy. Druhý díl byl o něco lepší. Nahoru to tahala Sandra Nováková jak jen mohla. Bohužel jí na noze viselo závaží v podobě nechutné paruky, co má na začátku (takovéto vlasy bych nikomu nevěřila. To proste nejde,.... ;D), ale i zpracování námětu. Prakticky celý film zabíjí strojení se na noc a případně záběry na dveře a podobně. To mě fakt nebaví. Soukromé pasti jsou jakousi vlaštovkou na lepší dny Novy, ale zatím je to jen na čtvrtině cesty. 3. díl: Snad zatím nejlepší, ale to je zásluha pouze Saši Rašilova. Velice uvěřitelné. Zuzana Norisová se konečně zbavila svého "nachlazení", které ji provázelo celé letiště a když nemá hysterický záchvat, vypadá celkem sympaticky. Nebylo to nejhorší, ale opět až příliš dramaticky natočené. Ono totiž napětí není nuda a tohle nuda byla. Hra na rádoby dramatičnost hold nevychází. 6. díl Malý terorista. Děs!!!! Tohle bylo jako z americkýho filmu. Celé to bylo naprosto příšerným způsobem předvídatelné. Ta šikana a tak. Totální trapas. Tohle byl jeden z nejhorších dílů. Celkové hodnocení: Soukromé pasti byly až příliš ambiciózní a tvářily se, že mají navíc, než jak tomu ve skutečnosti bylo. Nakonec byla většina dílů průměrných, některé padaly ještě níž. Díkybohu to nakonec zachránil poslední díl, který byl ze všech předchozích asi nejvtipnější. Tereza Brodská mi konečně začala být alespoň trochu sympatická a nakonec vytáhla u třetí hvězdičku nahoru sama. A mimochodem, dostat po hlavě příčnou flétnou musí dost bolet (hrála jsem tři roky), ale flusat do ní... To se dělá? O:)(22.9.2008)

Když bych to měl porovnávat s podobným seriálem "Nesmrtelní", tak jsou Soukromé pasti krapet horší. Opravdu hodně mě oslovily jen dva díly. Samozřejmě asi nejopěvovanější díl --> Tatínkova holčička a ještě ten s těmi lesbičkami(nevím přesný název). Ano! Ty byly asi vrcholem Pastí. Jinak celkově je to samozřejmě velice zajímavý seriál a aspoň trochu odlišný. 65% EDIT: Po shlédnutí dílu V síti, přidávám tento díl do nejlepších. 70% (ještě jeden hodně dobrý díl a půjdu o hvězdu výš.(27.10.2011)

• - Epizoda "Tatínkova holčička" vzbudila mimořádný ohlas a v roce 2009 získala prestižní ocenění na 11. Mezinárodním festivalu televizní tvorby v La Rochelle. (MTHRFCKR)

• - Jako znělka k seriálu byl použit ústřední motiv z filmu Svět podle Prota (2001). (syphonn)

• - V epizodě "Manželství, nebo život", která se odehrává v zimě, slavili svátek Ivanové, ve skutečnosti však Ivan jmeniny slaví v červenci. (Lindush)