Soukromé pasti (TV seriál)

Private Traps

Súkromné pasce

Česko, 2008 - 2011, 16x60 min

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Anna Geislerová, Jiří Bartoška, Tereza Voříšková, Zuzana Norisová, Sandra Nováková, Jiří Langmajer, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková, Anna Polívková, Dana Syslová, Oldřich Navrátil, Míra Nosek, Ivana Chýlková, Robert Jašków, Ondřej Kavan, Vladimír Kratina, Filip Tomsa, Vanda Hybnerová, Leoš Noha, Ladislav Hampl, Jaroslav Plesl, Zuzana Kajnarová, Adam Mišík, Petra Lustigová, Emília Vášáryová, Tomáš Hanák, Jiří Ornest, Zuzana Bydžovská, Taťjana Medvecká, Saša Rašilov nejml., Jiří Wohanka, Igor Chmela, Stanislava Jachnická, Eliška Balzerová, Tereza Brodská, Jitka Molavcová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Kristýna Leichtová, Denisa Demeterová, Eva Nosálková-Leinweberová, Kristina Bastienová-Kloubková, Jana Krausová, Tatiana Pauhofová, Daniel Svoboda, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Lenka Kodešová-Skopalová, Milena Steinmasslová, Jan Cina, Roman Mrázik, Berenika Kohoutová, Jana Břežková, Vladimír Kudla, Teresa Branna, Martin Finger, Hana Seidlová, Jitka Nerudová, Simona Babčáková, Zuzana Stivínová, Monika Hladová, Barbora Poláková, Vanda Konečná Károlyi, Petr Štěpán, Jitka Smutná, Nikol Fischerová, Lucie Žáčková, Ela Lehotská, Vlasta Žehrová, Miroslav Pánek, Denisa Kubová, Natálie Drabiščáková, Jiří Ployhar ml., Martin Davídek, Pavla Beretová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Hana Maciuchová, Jiří Vyorálek, Jiří Mádl, Petra Špindlerová, Luboš Veselý, Eva Režnarová, Tereza Kostková, Jáchym Kraus, Tomáš Matonoha, Jana Stryková, Miluše Bittnerová, Aleš Brichta, Anna Sikorová, František Němec, Irena Máchová, Robert Nebřenský, Ian Hamilton, Markéta Tannerová, Tereza Tobiášová, Václav Neužil ml., Klára Apolenářová, Vladislav Rousek, Jakub Štěpán, Sára Sotonová, Kateřina Veckerová, Vendula Ježková, Jana Malá, Pavlína Štorková, Miloš Vávra, Natalia Astashina, Erika Deutschová, Helena Houdová, Tatiana Vilhelmová, Brian Caspe, Milan Brabec, Jiří Hájek, Bohumil Klepl, Marián Mikš, Kryštof Rímský

1. díl se mi líbil. Obzvlášť dialogy hlavní hrdinky s matkou. Uvidíme co další.... Na Novu slušný počin. U 2. dílu mi přišla horší kamera,l trochu "mravněpoučné" ale dobrý herecký výkon Sandry Novákové.. Možná by se jednotlivé inscenace měly hodnotit spíše samostatně - na projektu se podílí více režisérů. 3. díl zatím nejslabší - příliš hysterické - vztah vykreslen hlavně sexuálně - takže dost nepravděpodobné. 4. díl - skvostné výkony všech protagonistů - samostatně hodnoceno na 5* Dále se už omezím jen na hvězdičky: 5. díl Láska v moll 5* 6. díl. Malý terorista 3* 7. díl Tatínkova holčička 5* 8. díl Ukradená spermie 3a1/2* a dále už nebudu pravidelně hodnotit, kvalita nějak klesá..... (až na výjimečně dobře zahranou ex-manželku Terezu Brodskou) Howgh.(11.9.2008)

V rámci současné seriálové produkce nesporně výjimečný cyklus, odhalující stále ještě nevyužitý scénáristický potenciál jednotlivých tvůrců. Kaleidoskop osobních monodramat, přinášejících očekávatelnou diskusi ve vnímání současné české společnosti, je především vynikající studnicí lidských charakterů. Jen minimálně lze v českých seriálech vnímat blízkou sounáležitost rozehrané situace a nebanální uchopení postav, s nimiž je divák chtě nechtě konfrontován. Svého vrcholu tu dosahují bezezbytku také mnohé herecké výkony, ať už v ženských (Brodská, Balzerová, Žilková, Studénková, Kostková, Vilhelmová, Geislerová, Vášáryová, Cibulková, Chýlková, Issová a další) či mužských (Vaculík, Bartoška, Dlouhý, Langmajer, Hádek, Daniel, Budař, Etzler, Kratina, Navrátil a další) partech. Soukromé pasti jsou mimo své výrazné kvality jakýmsi vykoupením z hříchů nekonečných seriálových šuntů, pro něž je TV Nova společným jmenovatelem. Zdá se, že i mezi hnojem existuje malá šance na úspěch.(23.7.2014)

Není to špatné, ale průměrnost projektu vynikne při srovnání s téměř libovolným filmem či seriálem skandinávské kinematografie. Budu opakovat po sto padesáté stejnou výtku, a znovu se opřu do papírem šustících dialogů. Téma k tomu svádělo, scénáristé vábničce podlehli, a napsali repliky které trhají uši. Postavy s oblibou recitují filosofická moudra, pronášejí hlubokomyslné úvahy a zpytují svědomí na mnoho způsobů. A pak svou zázračně nabytou duchaplnost opustí, a s okolím komunikují veskrze banálními dialogy. Tahle schizofrenie podráží nohy pocitu přirozenosti, o který mělo jít tvůrcům především.(14.3.2013)

Viděl jsem teprve první díl, resp. už druhý, v pořadí a musím tedy říct, že si mi to docela líbilo..Aktuální námět i téma, ale dobré i samotné zpracování zdařilé i po vizuální stránce. Na Novu nezvykle zvučný herecký ansámbl, vesměs civilní herecké výkony. Zatím tedy hodnotím tento novácký projekt vyloženě o ženách a pro ženy kladně, určitě se jedná o nadprůměr z takto už podprůměrné novácké seriálové produkce..Možná by to jen chtělo v některých úlohách obměnit některé herce, poněvadž vidět stále ty stejné obličeje pořád dokola s vlastním podvědomím, že právě na tu svou určitou roli nemají nebo se tam nehodí, mi jako divákovi nedělá dobře:-( Uvidíme, co bude dál, ale jak říkám, zatím je nastavená laťka dost vysoko....(10.9.2008)

Tento seriál se těžko hodnotí. Je to hlavně tím, že každý díl byl úplně o něčem jiném a každý byl také úplně jiný, co do kvality. Velmi dobře zpracované: Něžný vetřelec (Tatiana Vilhelmová, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková), Fajn brigáda (Sandra Nováková, Jiří Langmajer), Láska v moll (Jiří Bartoška, Vilma Cibulková, Emília Vašáryová), Tatínkova holčička (Vanda Hybnerová, Miroslav Etzler). O něco málo horší díly: Jiná láska (Zuzana Norisová, Zuzana Stivínová, Saša Rašilov), Riskantní interview (Eliška Balzerová, Veronika Žilková) a Exmanželkou snadno a rychle (Teraza Brodská, Michal Dlouhý). Díly, které mi nic nepřinesly: Malý terorista (Roman Zach, Aňa Geislerová), Smím prosit o lásku? (Zdena Studenková, Josef Polášek). Naprosto nudné díly, o ničem: DNA jako důkaz (Tereza Voříšková, Jan Budař, Tomáš Hanák), Ukradená spermie (Klára Issová, Marek Daniel, Anna Polívková). Neviděla jsem: Tři do páru (Martha Issová, Jan Budař, Táňa Pauhofová). Už ta jména hereckých hvězd poukazují na slušnou podívanou, bohužel to vždy tak nebylo. Takže celkem mi to vyšlo na 3*.(4.12.2008)

• - V epizodě "Tatínkova holčička" ve scéně, kdy mlátí Ondřej (Miroslav Etzler) Veroniku (Berenika Kohoutová) opaskem přes zadek, mládil Etzler místo herečky, aby jí neublížil, Etzler opaskem o své stehno. Po nátačení ho měl plné modřin a celé od krve. (MTHRFCKR)

• - Epizoda "Tatínkova holčička" vzbudila mimořádný ohlas a v roce 2009 získala prestižní ocenění na 11. Mezinárodním festivalu televizní tvorby v La Rochelle. (MTHRFCKR)

• - Jako znělka k seriálu byl použit ústřední motiv z filmu Svět podle Prota (2001). (syphonn)