Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Romeroo

Digitální omalovánky doplněné o pohádkovou story s děsně fajn záporákem a výborným finále rozdělené na tři etapy. Škoda, že ta Anténa se napíchla na jinej cool než by si zasloužila, fenka jedna. Insta zábava v HD co nenudí..... ()

Vocoun

Hodně slabé fantasy. Plytké postavy, ne zrovna oslnivý děj a ani herci toho příliš nepředvádí. Navíc slušné popírání antických legend. 2 hvězdy za vtipnou historku při mé první návštěvě 3D kina :) ()

VlastaFlaksa

Prvních 10 minut jsem doufala, že se to "rozjede", po půl hodně mi došlo, že nikoliv a tvůrci nejspíš chtěli hlavně trhnout rekord co do množství prolité krve a hnusných scén. Tohle se vážně hodně nepovedlo. ()

Zadri

Vizuál, akce, charismatický záporák a občas násilné scény za hranou jsou hlavními tahouny filmy, který jinak z průměrnosti vykukuje jen velmi málo. I přes dostatečnou stopáž filmu jsem našel jen špetku sympatií k hlavnímu hrdinovi, který je hodně nevýrazný. Celkově však film zabaví slušně a pokračování by nebylo od věci. ()

helrohir

Mám pocit, že porovnávania s 300 nie sú namieste, aj keď vizuál a akcia sú na podobnej úrovni, ale celkovo mi to príde veľmi prázdne. Aj pri iných filmoch tohto režiséra sa nedá prehliadnuť jeho bujná fantázia ohľadom celkového stvárnenia, ale na môj vkus je v tomto filme všetko príliš preplácané. Nie som spokojný ani so stvárnením gréckych božstiev, pretože každý nadáva na bohov v Súboji titanov, ale tam sa mi zdali oveľa majestátnejší a veľkolepejší, kým tu je to len pár vydepilovaných chlapčekov v čudných kostýmoch. Taktiež mi vadí to, že v gréckej mytológii je toľko úžasných príbehov, ktoré by stáli za sfilmovanie, ale miesto toho tu máme len pár postáv vytrhnutých z kontextu a vsadených do nezmyselného príbehu o akomsi luku. Aspoň na priemer tento film vyťahuje akcia a Mickey Rourke, inak som dosť sklamaný. ()

ac1976

Mickey Rourke a jeho nepodarené plastiky opäť na scéne. Toto je čosi ako kombinácia filmov 300 a Súboj titanov, aj keď porovnávať to s pôvodnými Titanmi by bola drzosť. Pekne natočené akčné scény, aj keď asi ani jedna sa nezaobíde bez motivačného príhovoru. Ale celkový dojem to vôbec nekazí, rovnako ani Rourke a jeho ksicht, ani obyvatelia Olympu, ktorí vyzerajú ako z Modrej ústrice. Ako bonus zajímavá starogrécka sterilizácia kladivom a krásne pozadie Freidy Pinto. ()

joky77

V časoch mýtov a legiend keď boli bohovia malicherný zoslali na ľudí osud utrpenia a veľkú kopu vysekaných gejov. Film ktorý rozhodne nešetril na olejoch. Lebo čím mastnejší borec tím väčší hrdina pre ľud. Záporák sa dá v podobných filmoch poznať vždy podľa toho , že má chlpaté ruky a mastný je na tých nesprávnych miestach. Oproti nemu vždy stojí dokonale oholený a nablýskaný bujak, ktorý má vždy dokonalý účes a úsmev z ktorého nejednému protivníkovi začnú hrdzavieť plechové spodky. Samozrejme vo filme z čias starého grécka nesmie chýbať dáka tá panna, ktorá je pre našého bujaka vždy ochotná nastaviť venček. Žiadna žena predsa nedokáže odolať naolejovanému kolíku blýskajúcemu sa vo svetle mihotavého ohňa kdesi v zatuchnutej jaskyni za zvukov priháňajúcich a mľaskajúcich spolubojovníkov. Samozrejme sa v tomto filme nezabudlo ani na bohov a v modernom trende globálneho otepľovania museli autori aj na Olymp postaviť výhradne dúhových borcov v zlatých brneniach, ktorý za zvukov Village people s songu It's OK to be gay rozjímali nad pohárom vína s extázou o osude ľudstva. Záverečný boj mohol vyznieť trošku rasisticky, keďže to tvorcovia pojali tak, že banda nablýskaných belochov mastí tlupu tmavších domorodcov, ktorý sa snažili uniknúť z reťazí a byť slobodný. Celkovo sa film dá dopozerať bez väčších problémov a je prijateľný. Čo by nie keď to tí hnusný belosi opäť natreli menšinám :) ()

Guran

Kravina, hovadina, zbytečný film, který jenom sprznil Řeckou historii. Holywood to už opravdu přehání. I výkony herců se mi zrovna nezdály, zvlášť Mickey Rourkea. Tato blbost je sice dobře vizuálně provedená, ale když je to od tvůrců 300, tak samozřejmě se to nevihne spousta brutalitě. Čekal jsem, kdy mě snímek vtáhne do děje, ale to se nestalo, protože scénář a výprava samotná nestojí za nic. Ztráta času, nedoporučuji, nekoukat! ()

1V4N

Bohužiaľ som si užil viac trailer ako samotný film. Immortals som zaradil do skupiny filmov, ktoré sa oplatia vidieť len raz. ()

mrclTV

Pôvodne som si myslel, že tento film mám už dávno skomentovaný, lebo som ho videl už pred rokmi, ale nejak som naň na ČSFD pozabudol. Tak sa poďme naňho z rýchlika pozrieť. Filmík, ktorý sa chcel zviesť na úspechu 300 a s radosťou nám prináša ďalšie fantasy Grécko, pričom viac ako mierne kopíruje svoju predlohu - ultradrsný záporak (tentokrát ide proti bohom a nehrá sa na jedného), namakaný hlavný hrdina ako z reklamy na vašu lokálnu posilku (na ďalších 299 nevydalo), neskutočné (doslova) exteriéry, bláznivé kostýmy a masky (niekedy som mal pocit, že pozerám jeden z klipov Lady Gaga), občasné superslowmo zábery. Dokonca sa tu nájde aj takmer rovnaká akčná scéna z profilu ako v 300. Ako niečo extra sme dostali bohov z Olympu a neustále rapotanie o viere. Dá sa na to pozerať ako odpočinkový akčňák, keď nemáte nič iné v sobotu na práci, ale je to len prázdne pozlátko bez obsahu. Áno viem, hovoríte si "veď to je aj 300", ale to je úplne iná liga. Čo sa mi hlavne nepáčilo (okrem iných vecí), bol záverečný súboj titánov proti bohom, nezmyselná násilná scéna a napriek divokej choreografii úplne bez nápadu - ako rozbiť lebku na 20 spôsobov a pritom stále rovnako. ()

knihovna odpad!

To byla ale nebetyčná p******a ( pro méně chápavé, ty chybející písmenka jsou *íčovin*, přesně v tomhle pořadí). Kam Henry Cavill šlápne, tam sto let nejenom tráva neroste, ale ani film není ke koukání. Fuj tajbl. ()

adamix

Výnosnejšie oproti TITANOM od Leterriera a Liebesmana. Po slabšej hereckej stránke dominuje predsa len Rourke nad Cavillom. Vizuál by sa chcel podobať filmu 300, ale tak vysoké štandardy nedosahuje. Stačí, ak sa pozriete do zlatistej, pomaly vlniacej sa vody a máte dosť. Predovšetkým film stojí na krviprelievaniu a tomu málu súbojov, ktoré sa vyhrotia až v samotnom závere. O dobrom deji to môže len snívať, okrem toho to má ďaleko od gréckej mytológie, ale dá sa to dopozerať. Dokonca ja som to zvládol už 4x. Ako taká krvavá fantasy jednohubka, kde nemusíte rozmýšľať ale iba pozerať, v pohodke. Za mňa 65%. ()

Blazkowicz

Tohle nemá se starověkým Řeckem vůbec nic společného. Vypadá to jako jeden velký kýč a ještě dohromady děckama na pískovišti. Příšerně jsem se u toho nudil. 2+* ()

PlysovyMacko

Vizuálne zaujímavý film s litrami digitálnej krvi, ktorý si myslí, že je viac ako v skutočnosti je. Hlavný hrdina je nevýrazný, mne sa páčili olympské božstvá. Najlepšia scéna je finálna bitka vnútri hory. Napriek všetkému sa mi to nepáčilo. ()

dragonian

americka mytologia...nuz odkedy vie boh Ares kovat? akoze prirodzene to mozne je, ale ze by bolo zname ze ukoval niekedy aj nieco..ach jaj.. ()

zyew

viděl sem to v kině ve 3D . luxus. přiznávam, že to nebylo moc hluboký, ale to že mi šípy lítaly kolem ksichtu mě uspokojilo maximálně. proto taky pochopim, že lidi co tomu daj špatný hodnocení to viděli v nějakym CamRipu, nebo na 10" monitoru. . ()

Vimrak158

Řecká mytologie. Úžasná látka ke zpracování mnoha úžasných filmů. Bohužel tak jak ji v Hollywoodu pojali např. u Souboje Titánů je smutné a po jmenovaném filmu jsem si říkal, že ať už raději nic netočí. Díkybohu, že točili, protože Immortals je naprostá pecka. Takhle nabušený film z antiky jsem naposled viděl u 300 a nikde jinde. Válka Bohů je příběhově úplně prázdná. Klasický příběh o pomstě Thessea, kterému zlý král Hyperion zabil mámu a Thesseus se chce klasicky pomstít. Příběh má spoustu nedodělků, je bez logiky a kdyby nebylo akčních scén, film by se sesypal jako domino. Jenže..... akční scény jsou to co tenhle film drží na vrcholu,jelikož takhle krvavou jízdu jsem naposledy zažil u jmenované Bitvy u Thermopyl, a ani tam to nebylo tak krvavé a natestosteronované k dokonalosti. Herecké výkony jsou velmi slušné, překvapivě i u bohů, ačkoli herec Dia by potřeboval pár lekcí jak správně vyjádřit zuřivost. Mytologie není znásilňována jako v Souboji Titánů, či Percy Jacksonovi a snaží se, aby byla většina věcí správně. Větší zklamaní je pak Minotaurus (nebo to nebyl on??) který je udělán opravdu legračně a chvíli mi zkazil dojem z filmu. Finále je masakrální. Takhle si představuji pořádný film podle řecké mytologie. Určitě na to jděte! ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?