Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Bart16

Tak jsem právě dokoukal pilot již třetího seriálu ze světa Stargate.A musím uznat,že jsem byl maximálně spokojen.Je to úplně něco jiného než předchozí SG 1 a SGA a to je jedině dobře.Jedná se o mnohem temnější,emocionálnější a celkově propracovanější děj.Efekty,snénář,hudba i casting,vše skvěle zapadlo.Jen doufám,že tvůrci udrží tak vysokou laťku a nespadnou zas do šedého průměru.PS: Anderson by se měl objevit minimálně v šesti epizodách! ()

hemoglobin

Dost ma to zajalo, uz len kvôli tomu ze to je StarGate. Ale ono je to aj tak uzasne, skvela rucna kamare, detajli na tvare omnoho viac pritlacaju na city co sa mi paci, skvela hudba zatial najlespsia zo vsetkych SG, Skvele efekty, prostredie lod ale zas nepacili sa mi hataky :-(, zatial iba 5* ;-) ()

CorteX^

Stargate Universe začal vcelku dobře.Pilot se mi líbil a jsem zvědavej, jak se to se seriálem potáhne dál. Každopádně něco na tom je. Seriál má dobrý potenciál a já už jen nedočkavě čekám na další díly, abych se opět přesvědčil ,že stargate prostě nikdy neomrzí...///edit:Po desátém díle snižuji ze 3 na 1, vážně jsem se snažil autory pochopit, ale ono není vlastně co. Není tu žádná akce, prostě se řešej jen vztahy, morálka a podobný blbosti. Tohle nemá se Stargate kromě Stargate nic společnýho. SRAČKA!!! ()

Abbadon.

Jedná se o netradiční sérii stargate, odlišnou od těch ostatních. Působí dost cizokrajně, chladně ale o to víc tajemně. Když se do toho přidá Robert Carlyle se svojí povahou, tak to opravdu stojí za shlédnutí. Jestli se přidá i nějaký nový promyšlený soupeř, tak přidám ještě o pár procent navíc. To je jediná věc, kterou tam opravdu postrádám a tento seriál posune určitě o laťku víš.75% ()

Vorlon

Po prvních 9 dílech musím tuto sérii odsoudit. Sg1 a Atlantisu nesahá ani po kotníky. Chybí tu snad všechno. Díl od dílu je to snad horší a horší ()

kikikrikri

Po prvních pár dílech jsem hodnotila za 4 hvězdy, a teď, postupem času se děj parádně rozjel, postavy dostávají víc prostoru a jejich chování je reálnější. Je dobře, že se tu hned neobjevili ti nejsilnější emzáci (SGA - wraith), ale že děj si prostě plyne svým tempem, skvělé výkony podává hlavně Robert Caryle jako Dr. Rush. Od začátků SG se děj hodně posunul, momentálně jsem viděla 15. díl Lost. Doufám že seriál bude pokračovat ve stejném stylu... ()

lubomir91

Kdybych to hodnotil jako Stargate, dávám tomu jednu hvězdu. Ale na tento seriál se nedívám jako na stargate ale jako na serial s názvem Destiny. SG-1 a Atlantis se hvězdnou bránou zabyvali téměř každý díl. Zde se o ní mluví nanejvíš ve 3 dílech. Jako sci-fi je tento serial slušně koukatelný-dobré herecké výkony, dialogy a dramatické scény ale jako stargate to rozhodně koukatelné není ()

boaka

Jedna hvezdicka za skvele kulisy, tot vse, takhle nastavena kasi si vic nezaslouzi. Vsechnu hlavni postavy az na dr. Rushe se chovaji tak dementne, az se mi z toho zveda zaludek, vetsina jednoduchych situaci se zde resi neuveritelnyma oklikama, jen aby se natahlo tech 45 minut, osobne by jsem neposlal nikoho ze serialu ani nakoupit majonezu do obchodu, natos aby tato parta debilu obsluhovala vesmirnou lod. Plivu na vsechny a na vsechno kdo timhle hnusem poskozuji jmeno Star Gate! ()

Withree

Trochu rozporuplný seriál. Někteří ho nenávidí, já ho miluju. Ten "LOST" systém mi prostě sedí víc. Vynikající Robert Carlyle v asi nejlépe napsané postavě z celého Stagate universa. ()

Nyan

Stargate survival. Jsem rád, že v tomto seriálu upustili od klasického schématu elitní čtveřice , která se vypořádá se vším a ještě s úsměvem na rtech si hraje s dětmi z vesnice kosmických vidláků. Lidé na palubě Destiny jsou sami, téměř bez možnosti kontaktu s domovem a bez vyhlídky na návrat domů v brzké době. Zatím řešili základní existenční problémy a a chovají se lidštěji než jsem po zkušenostech s předchozími seriály čekal: jsou sobečtí, závistiví, ale na druhou stranu i schopni obětovat se pro ostatní, nikdo není svatoušek ani ďábel do morku kostí. Jsem zvědav, jak se budou osudy trosečníků vyvíjet dále, doufám, že atmosféra napětí a nejistoty nevyprchá a nevystřídá ji nudná rutina. ()

Shakaar

Staré časy Stargate na televizní obrazovce skončili. Sami tvůrci pochopili že po fiasku s Atlantis (pro někoho ne) už nevystačí s jednoduchým dějem kdy parta čtyř vojáků (no v tomto případě jednoho) spasí celý svět, respektivě galaxii. V novém seriálu vsadili na více mystiky jinou kameru a prakticky neodskoušené herce. Naštěstí to není obyčejný spin-off původního seriálu ale vychází pouze z jejího základu. Tvůrci se tentokrát předvedli, představili novou atmosféru s užasnou hudbou, ale bohužel bez děje. Bez ohledu nato, co nového seriál s porovnání s dalšími SG seriály přinesl, si divák který zná scifi serie nemůže pomoct že to někde už viděl. Zvlášť první polovina řady připomínala BSG. Od druhé poloviny první řady tyhle počáteční nešvary naštěstí zmizeli a seriál nabídl trochu víc než plachtění lodi milion či miliardu let vzdálené od Země. Hodnocení proto je proto rozpoluplné, na jedné straně se tvůrci pokusili o něco nového ze světa Stargate, ale nadruhou se jedná o plagiat již zmíněného seriálu. Nemohu navíc odpustit zbytečné plýtvání děje v první polovině. Nicmeně seriál je nazačátku a vzhledem k tomu že tvůrci, kteří se od dob SG1 nezměnili točili přes 20 let to samé se dalo očekávat že vstup nebude na jedničku. Takže zatím 3* s tím že věřím že kvalita ještě poroste. Update: Po konci jsem prakticky stejného názoru. Změna je život, ale v tomto případě provedena nesprávnými lidmi. Připadal mi hodně jako kdyby se scénarista našel starý script pro BSG a s menšími úpravami ho pojal za vlastní. Je sice fajn, že šli svou cestou, ale ta změna měla být už viditelná v minulé serii. Místo toho pustili diváky do něčeho neznámého a jak to vypadá do neznámé oblasti se pustili sami...takže závěrem bych řekl, že příprava na takovou serii možná vyžadovala více času a možná více hladu po Stargate. V mnohém mi to případalo Star trek v posledním seriálovém tažení s Enterprise. ()

Chrlič odpad!

Potenciál seriálu totálně zničen a spláchnut do hajzlíku. Považuju se za celkem za SG fandu, ale tohle byla prostě rána rovnou do koulí. Nebyl tam jediný charakter, který jsem si mohl oblíbit, navíc každý řešil nějaký svý ultra dark story, které byla jednak pro smích a jednak se do "SG světa" vůbec nehodí. Úplně stejně by dopadl Bob a Bobek, kdyby řešili nějaké mezikráličí vztahy, byl tam jeden černý králík rasista a klobouk byl vlastně nadržená rajda. Chápete? Ne? Stejný pocit mám u SGU. ()

pyverrn

Po jedné a půl serii: Nuda. Jedinou postavu která stojí za to hraje Carlyle, zbytek kdyby vyhodili airlockem,bylo by mi to jako divákovi zcela jedno. Chybí tu uvěřitelnot či logičnost děje. Takové nemastné neslané cosi. ()

smack

Zatím nejméně humorná série Stargate, ale to ničemu nevadí. V takovém prostředí a situacích, do kterých se posádka dostávala v jednotlivých dílech, by ani humor neseděl. Pro mě to byla příjemná změna, po dvou stejně laděných sériích. Jediné, co mě mrzí je, že by mohlo být klidně víc dílů, vzhledem k tomu, jak otevřeně byla série ukončena. ()

Ceberus

Určitě pro mě slabší než SG-1 a jen o fous horší než Atlantis, hlavně tedy proto, že s původním světem hvězdné brány už to má opravdu dost málo společného, což byl ostatně záměr tvůrců udělat něco jiného. Čím však seriál vyniká, to je postava doktora Rushe v podání Roberta Carlylea, která je velmi zajímavá. Sice se mi jevil trochu jako kopie neméně zajímavého doktora Baltara z BSG, každopádně ze světa SGU šlo u mě o nejpropracovanější charakter. ()

swiss

Ano kopíruje to Battlestar G. I hudebně. Ale mě to nevadí. Vlastně se mi SG líbí spíše proti většině fanoušků. Nejméně klasický seriál, více Atlantis a teď uvidíme po 40-té epizodě... ()

forkys

Z celé série Stargate mě bavily SGU nejvíce, možná to je právě malým počtem dílů.. Ze začátku se mi nelíbily postavy (klasika..), ale po pár dílech se začali vybarvovat, jako Greer například a pak už mi ani Chloe nepřišla tak protivná. Libila se mi návaznost dílů, což bylo zapříčíněno už samotným konceptem, že se loď pohybuje vesmírem a tudíž i činy hrdinů na sebe navazovaly, narozdíl od SGA, kde začaly díly ve větší míře navazovat až s vyvrcholováním konfliktů s wraithy. Také SGU bylo chudší na trapný, nucený humor, kterého byly poslední 3 řady SG-1 zahlceny. Snad se dočkáme pokračování :-) ()

umbjaz

pane bože to je nuda... to už s enedivim, že to zrušily po 40 dílech. vždyť je to uplně něco jinýho než předešlé seriály a to jak do náplně, tak především do soundtracku. je to jak pohádka pro nezletilí holky. ne klasickej sci-fi seriál pro žrouty žánru ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace