Spolek nemilosrdných

Sorority Row

Horor / Thriller

USA, 2009, 97 min

• jondoe

Po pozreti traileru som sa celkom tesil na pohodove becko, ktore mi nametom trosku pripominalo film Tajomstvo Minuleho Leta. Aby som pravdu povedal cakal som ovela viac. Prvych zhruba patnast minut je celkom slusnych a aj vrazdy vo filme su zrucne a celkom aj zabavne natocene, ale celkova pointa filmu je nedoveryhodna a smiesna. Sorority Row je ciste becko z ackovou produkciou, zo schopnou reziou, ktoru zraza katastrofalny scenar, ktory sa snazi byt az moc zabavny. Herecke obsadenie je poskladane z peknych dievcat, ktore sice film ozdobia, ale z podpriemeru ho nevytiahnu. Casto ma pri sledovani napadlo, ci su tie americke rozmaznane dievcata v tych ich spolkoch naozaj take hlupe a povrchne. Ale asi na tom predca nieco bude.(12.2.2010)

No nic speciálního, ale zábava to je, dívá se na to hezky, fandy subžánru rozhodně uspokojí. Zápletka je klasická - skupinová vina a la I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER (v tomto ohledu a pro naší generaci asi nejznámnější titul). 5 'sester' z dívčího spolku Theta Pi se rozhodne zatajit smrt jejich kamarádky, jenže samozřejmě že po nějaké době dojde na něčí odplatu. Ten někdo si pro ně jde v černém hábitu a s lehce upravenou montážní pákou... SORORITY ROW je vlastně remakem filmu z roku '83, porovnat zatím nemám tu možnost. Nicméně připomíná celou tunu dalších slasherů z let 80., tak není až tak těžké si ten originál domyslet.. Novinka působí uhlazeným dojmem (značná část děje se odehrává na studentských párty), ale vraždy jsou dostatečně surový a krvavý, i když celkem na jedno brdo. Dojde na spoustu vyvražďovačkových klišé a ohraností, rozuzlení je trochu sračka, ale já říkám: a co jako. Závěr viz. první věta.(19.2.2010)

THE HOUSE ON SORORITY ROW pokladám za jeden z najlepších slasherov. Tento čiastočný remake, na ktorý z producentskej stoličky dohliadal jeho tvorca, síce nadväzuje na pôvodný scenár Seven Sisters, ale príbeh kombinuje s I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER, čo bol môj prvý horor videný v kine, takže plotline kde dievčence z koľají niečo poriadne poserú (rozumej nešťastnou náhodou niekoho zabijú) a po čase ich začne niekto vyvražďovať ostáva, no rozuzlenie je diametrálne iné ako ponúka klasika a je takpovediac bližšie moderným teenagerským vyvražďovačkám. To nebol až taký dobrý ťah, pretože týmto pádom dostáva status vykrádačky, no k tomuto modernému odľahčenému spracovaniu to zrejme sadlo viac. Na druhej strane originál ostáva originálom (so znepokojujúcejšou pointou) a remake si ide svojou cestou, takže tvrdý zástancovia originálu (sú vôbec nejaký?) môžu byť spokojný, že pôvodný film zostane jedinečný a remake, vzhľadom na súčasnú podpriemernú konkurenciu (BLACK CHRISTMAS, APRIL FOOLS DAY, PROM NIGHT, RETURN TO SLEEPAWAY CAMP, MY BLOODY VALENTINE, FRIDAY THE 13TH) a režisérov predchádzajúci viac originálnejší no i tak poslabší WHISPER, je SORORITY ROW solídne zábavný, atmosférický a napínavý, kde aj tie popravy zaujímavým vražedným multi toolom za niečo stoja. PS: Je tu ešte THE HAUNTING OF SORORITY ROW ak niekto zatúži po duchárskej verzii ale spokojnosť nezaručujem. (videné: 2x)(6.1.2010)

• cariada

Další pubertácká vyvraždovačka. Celou dobu jsem sice přemýšlel, jak to nakonec dopadne, a zas tak téžké to nebylo na to přijít, přesto to nebylo až tak špatné. Začátek jako zápletka určitě velice slušná, jo kam až může dojít blbý vtip. Některý pipky mě hrozně vadili. Nejradši bych je tam pokosil všechny až na segru zavražděné (to byla kočka). Poněkud nechápu jak skoro v každém podobném filmu, studenti chlastaj a pořádaj nechutný orgie. Je vidět jiná země jiný mrav. Nic převranýho to není, ale na jedno kouknutí se to nechá.(5.11.2011)

• 2-Xtreme

Ho, hoo, hooo. Tak toto áááno. Neveril som, že tento rok uvidím ešte väčšiu chujovinu ako remake Piatku 13steho. Bože, ona je mrtva. Nie, nie je mrtva... ona nemože byt mrtva. Nie, ona je mrtva. O, pane bože, čo budeme robit? Zavolajte niekto záchranku. Bože, nie, nemám signál. Ani ja nemám signál.... Aáááááá podobné bulshity ako, že pokazí sa mi baterka, ked ju najviac potrebujem, koniec dokrútený tak, že ma z toho až hlava bolí... Takéto filmy, myslím tým nízkorozpočtové remaky(a v tomto prípade aj kopia iného filmu) sa oplatia pozerat za a) aspoň uvidíme niekoho zomrieť(áno, správne, vyžívam sa v tom) a ked sa podarí tak aj originálne za b) uvidíme velké množstvo odhalených ženských tiel(pri tomto filme som očakával fakt velké množstvo... to už k béčkovým filmom patrí). Pravdupovediac ani jedno zo spomenutého som nevidel a z toho vyššie spomenutého som videl všetko :))) Ale ako sa hovorí... to najlepšie na koniec. Hororový rok 2009 sa nám pekne ukončil. Amen.(7.1.2010)

• - Film byl poslán do kin pod jménem "Solidarity". (Pumiiix)

• - Při scéně, kdy Cassidy (Briana Evigan) spadne do šachty, je na zdi vytesáno: "Théta Pí musí zemřít"; ale v traileru je napsáno: "Jste na řadě." (Honza95)

• - Dívčí kolej se v tomto filmu jmenuje Rosman, což je příjmení producenta tohoto filmu. (Pumiiix)