Spolek nemilosrdných

Sorority Row

Horor / Thriller

USA, 2009, 97 min

• jondoe

Po pozreti traileru som sa celkom tesil na pohodove becko, ktore mi nametom trosku pripominalo film Tajomstvo Minuleho Leta. Aby som pravdu povedal cakal som ovela viac. Prvych zhruba patnast minut je celkom slusnych a aj vrazdy vo filme su zrucne a celkom aj zabavne natocene, ale celkova pointa filmu je nedoveryhodna a smiesna. Sorority Row je ciste becko z ackovou produkciou, zo schopnou reziou, ktoru zraza katastrofalny scenar, ktory sa snazi byt az moc zabavny. Herecke obsadenie je poskladane z peknych dievcat, ktore sice film ozdobia, ale z podpriemeru ho nevytiahnu. Casto ma pri sledovani napadlo, ci su tie americke rozmaznane dievcata v tych ich spolkoch naozaj take hlupe a povrchne. Ale asi na tom predca nieco bude.(12.2.2010)

Nebylo to tak hrozné až na ten stupidní a zdlouhavý konec. Klasická teen vyvražďovačka. Chlapovi se na ten film kouká hezky. Je tam spousta mladých a odhalených hezkých holek, které si užívají života na koleji a sem tam někoho zabijí. Trošku mi tam chyběla alespoň ta jedna herecká hvězda, která by ten tuctový příběh táhla, ale což. Stewart Hendler po výorném Šepotu trošku ustoupil od svého atmosférického stylu a přešel na tento jednoduchý, leč výnosný. Takovýchto filmů bylo, je a bude ještě spousta, ale já jsem az ně rád.(8.6.2013)

• PetrPan

Tohle byla prostě "prča". Takhle naprosto úžasně blbej scénář jsem dlouho neviděl, vynikající a tleskám, protože tímhle si mě to získalo a skvěle zabavilo. Zlověstný ohýnek za oknem při požáru domu, hledání "řezacího nástroje" v pustině ( co kdyby se tam asi válela motorovka ?), správcová s brokovnicí a Willisova dcera s brokovnicí ) Doporučuji všem co se rádi smějí, protože ta hloupost je přímo geniální a myslím, že přesně to je podstatou této "chytré" parodie :)(13.11.2011)

Žart, ktorý sa končí tragicky a parta dievčat, ktoré musia z hrozným tajomstvom žiť do konca života lenže pravda časom vychádza na povrch a vracia trpký a smrtiaci úder ako bumerang, tak niečo podobné tu už bolo(Trilogia Tajemství loňského léta). Priemerný hororový snímok z veľkým množstvom pekných dievčat. Pre mňa 50%(8.11.2010)

Ďalší z rady (bezvýznamných) remakov (bezvýznamných) slasherov z 80tych rokov. Strašiť prehnanou hlasitosťou je lacný trik, ale účinný. Rovnako účinný je aj kreatívny vrah a sexy členky sesterstva. Bohužiaľ film je miestami úplne zbytočne nudný, lebo bez väčších problémov by sa dalo vyškrtnúť aj dvadsať minút a príbeh by neutrpel. I napriek tomu je film napínavý a zábavný. No až do chvíle, keď dôjde na "šokujúcu" pointu. Tá je ešte horšia a triviálnejšia, než hocičo, čo si človek stihne počas tých nudných chvíľ vymyslieť. A že ich je dosť...(9.5.2010)

• - Producent tohoto filmu Mark Rosman napsal, režíroval a produkoval původní film Dům milosrdných sester. (Pumiiix)

• - Při scéně, kdy Cassidy (Briana Evigan) spadne do šachty, je na zdi vytesáno: "Théta Pí musí zemřít"; ale v traileru je napsáno: "Jste na řadě." (Honza95)

• - Dívčí kolej se v tomto filmu jmenuje Rosman, což je příjmení producenta tohoto filmu. (Pumiiix)