Vražda

• Česko Zločin (více)
TV spot 7
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Norsko / Švédsko / Německo, (2007–2012), 38 h 5 min (Minutáž: 54–58 min)

Tvůrci:

Søren Sveistrup

Hudba:

Frans Bak

Sofie Gråbøl, Lars Mikkelsen, Bjarne Henriksen, Ann Eleonora Jørgensen, Marie Askehave, Michael Moritzen, Søren Malling, Nicolaj Kopernikus, Bent Mejding (více)

Série(3) / Epizody(40)

Seriál se zabývá jediným případem vraždy. Dvacet dílů je rozloženo do dvaceti dnů vyšetřování. Studentka Nanna Birk Larsen je nalezena mrtvá v autě na dně řeky. Soudní pitva prokáže, že dívka byla před smrtí mučena a znásilněna. Vyšetřování se ujímá komisařka Sarah Lund. Měl to být její poslední den v kodaňské mordpartě. Má se stěhovat za přítelem do Švédska. Na oddělení je už její nástupce Jan Meyer. Lund však obětuje své soukromí, je odhodlána najít vraha. Pátrání přivádí vzájemnou antipatií trpící dvojici Lund-Meyer mimo jiné na kodaňskou radnici, kde je v plném proudu volební boj o post primátora. Protože podezření padá i na politiky z radnice, získává případ politickou dimenzi. Dalším okruhem podezřelých je rodina mrtvé dívky a zaměstnanci špeditérské firmy jejího otce. Vrah může být i mezi spolužáky a učiteli. (wero1000)

Recenze uživatele Cheeter k tomuto seriálu (44)

Epizoda 19 (2007) (S01E19)

Tenhle díl má jedno velké plus, dokáže člověka navnadit na poslední díl, neboť je všechno stále otevřené. ()

Epizoda 20 (2007) (S01E20)

Z mého pohledu prakticky logicky vyústění celého případu. ()

Série 2 (2009) (S02)

Druhá řada mi přišla o dost lepší, jak ta první, hlavně došlo ke zkrácení, což dost pomohlo, to bylo v první řadě strašný, jak byl děj natahován. Příběh byl ovšem podobně vymyšlen, jako v minulé sérii, takže přemýšlím, jestli se do třetí vůbec pustit. Příběh jako takový byl mnohem lepší, armádní prostředí mi sedí víc. A jako bonus se objevuje herečka, která vypadá jako Adéla Gondíková. A v desátém díle také zmíněna Praha! ()

Epizoda 1 (2009) (S02E01)

Děj se nechal docela předpovídat podle toho, jak první řada skončila. A máme tu dvě vraždy, pokud možno tak brutální a záhadné, jak to jenom jde. To taky nebylo velkým překvapením... ()

Epizoda 2 (2009) (S02E02)

Na podobné úrovni jako první díl, s podobnou náchylností k tomu, že se nechá místy děj docela předvídat. ()

Epizoda 3 (2009) (S02E03)

Po dvou "slabších" epizodách přišla jedna silnější. Měla spád, byla dramatická a, zamotala děj. ()

Epizoda 4 (2009) (S02E04)

První část dílu byla trochu rozvleklá, ta druhá naopak výborně dynamická. Druhá série mi zatím přijde, lepší, intenzivnější, než první řada, která byla místy dost roztahaná. ()

Epizoda 5 (2009) (S02E05)

Ačkoliv tahle epizoda vrchovatou měrou přispěla k propletenci, který v této série je dosti spletitý, tak mi nepřišla nějak extra dobrá. A nedokážu objektivně říct, čím to je... ()

Epizoda 6 (2009) (S02E06)

Což o to, zamotává se to zajímavě, ale přijde mi, že už jsem nějak naladil na vlnu seriálu. Sice kdo za to může si tipnout nelajsnu, ale během dílu docela tuším, co se bude dít dál. ()

Epizoda 7 (2009) (S02E07)

Po delší době epizoda, která mě bavila. Měla spád a začínají vycházet najevo nějaké dílčí věci. ()

Epizoda 8 (2009) (S02E08)

První půlka byla výrazně slabší, ale ta druhá to dost silně dotáhla. No, jsem zvědavý na poslední dva díly, jak se celá situace rozuzlí. ()

Epizoda 9 (2009) (S02E09)

Tenhle seriál má zdá se tendenci gradovat na konci série a tento díl to potvrzuje. ()

Epizoda 10 (2009) (S02E10)

Konec už mi tak překvapivý nepřišel, minulá epizoda byla lepší. Navíc, jak tam Raben běhá po operaci aorty, to fakt nežeru. Neřeknu, že ho vláčí všude možně, ale tohle? ()

Série 3 (2012) (S03)

Třetí série se celkem povedla, byť je znát, že se určitá místa už opakují. I tak je potřeba pozitivně hodnotit, že každá série řešila trochu jiný případ, že byla snaha udělat všechno zajímavější. Nicméně formát zůstával relativně stejný a čím dál se člověk dostával, tím více dokázal předvídat co a jak se dělo. ()

Epizoda 1 (2012) (S03E01)

Už pomalu klasický rozjezd nové řady tohoto seriálu. Máme tu klasicky několik skupin, které jsou již na druhý pohled vzájemně propleteny, a které se budou spolu potýkat dalších devět dílů. ()

Epizoda 2 (2012) (S03E02)

Celý díl se prostě vyšetřuje, děj se sune předpokládaným směrem. Na konci dva momenty, které překvapily, ten druhý trochu víc. Ale ty nemohou vytáhnout celý díl monnotónosti k lepšímu hodnocení, nad kterým jsem chvíli přemýšlel. Ale opravdu krátce. ()

Epizoda 3 (2012) (S03E03)

Epizoda s klasickým scénářem, děj by se pomalu nechal věštit z křišťálové koule. ()

Epizoda 4 (2012) (S03E04)

Epizoda se celou dobu drží již klasického scénáře. Byť příběh celé série je zajímavý, tak občas na jednu nohu pokulhává. Zrovna to s tím vzkazem mi přišlo takové dost přitažené za vlasy. ()

Epizoda 5 (2012) (S03E05)

První díl, třetí série, který mě skutečně bavil. Napínavý od začátku do konce, zároveň mě donutil těšit se na díl příští. ()

Epizoda 6 (2012) (S03E06)

V tomto díle jsme viděli návrat na úroveň prvních čtyř dílů. Děj v něm nebyl nějak zvlášť překvapivý a byť bych nebyl na začátku epizody schopen předvídat, co bude na konci, tak dílčí momenty během děje ano. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD