Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Stoctyrec124

Musím přiznat, že tenhle film je v celkovém obraze v mnoha ohledech perfektní, ale když jsem se snažil pochopit to víc do hloubky tak jsem se v tom začínal ztrácet. Tohle je vlastně velmi komplexní a zároveň extrémně rozmanitý film což z něj dělá velmi zvláštní podívanou a přesto mě to bavilo sledovat. ()

F2003F

Inception si ma svojim spôsobom ani raz nedokázal získať ako širokú verejnosť. Film vyžadujúci si neprestajnú pozornosť hneď od úvodu náhle spustí nezastaviteľné chŕlenie smršte nelogicky vysvetlených nadviazaných prepojeností, obratov a klamlivých trikov, ktoré tvoria prekážajúcu nepriehľadnosť až sa stráca sám v sebe natoľko, že situáciu nevie zachrániť ani šarmantne drejúci Leo. Obsadené zahrané ok, napísané nie. Tvorené s okázale chválihodnou víziou krívajúcou na veľkoleposti. Za mňa by príbehu prospelo keby sa sústredil len na hlavnú postavu, jej milostný vzťah a rodinný život a ich žitie v snovej irealite namiesto prekombinovanej scifi akčnom úlete. Emotívne momenty nefungujú a ak náhodou tak iba vďaka Zimmerovmu podkladu. Komornejšie Memento alebo Insomnia ma dostali oveľa viac a narozdiel od dlhšieho Interstellaru si to nevedelo udržať ani moju pozornosť na celé 2,5hod. ()

GaiusPapulus

Větší brainwash jsem nezažil, znovu dokonalý film od nolana. Miluju jak vždy jeho filmy jsou jedinečný a koukám vždy na něco nového. . Nechápu jak tohle někdo může vymyslet. 10/10 ()

jakes

Ako to ten Nolan robi, ze v jeho filmoch vsetko funguje ako svajciarske hodinky ? Mam rad inteligentne filmy, ktore zamestnaju mozog, ale pokial ich pan reziser zabali do takehoto kabatu, prida slusny soundtrack a neuveritelny casting (vsetci sadli na jednotku s hviezdickou, dokonca aj Ellen Page, ktoru som doteraz fakt nemusel, po Inception vsak menim nazor) , tak tlieskam a kricim BRAVO !!! ()

neo10

Skvělý zážitek. Dobře zvolené tempo akce, které neustále vzrůstá, nepolevuje a napíná diváka. Úzasný smysl pro detail - myšleno je na každou drobnost - na každý výstřel, každou jizvu, každé sražení autem a především perfektní dějová návaznost od počátku až do konce. Stále divák objevuje nové souvislosti a skládá se mu tak v hlavě celkový dějový koncept filmu a zakončení naprosto dokonalé :-). Svou zásluhu na dobré atmosféře filmu má jistě i Hans Zimmer... doporučuji. Pro mě zatím nejlepší film letošního roku... bylo to tak napínavé, že až na konci filmu jsem zjistil, že jsem ani nezačal pít colu, kterou jsem celou dobu držel v ruce :-)... člověk by řekl takový matrix-ng, ovšem pro mě je tento film nad matrixem. ()

svist10

Mé nadšení nezná mezí. Doufal jsem, že Nolan zachrání prozatím víc než slabou letní sezonu, ale že to udělá v takovém stylu jsem ani já nečekal. Inception se nikde netáhne, a já jsem měl pocit, že jsem v kině proseděl sotva hodinu a půl. Vysvětlovací hodina zkraje je určená divákovi, aby se ve zběsile uhánějícím ději neztratil, protože momentem vstupu do první úrovně snu se děj ani na moment nezastaví. Herci se snaží, ale nejvíc pro mně vyčnívá Ellen Page a Joseph Gordon-Levitt. Především jejich scény pentlí Inception a přivádějí ho k dokonalosti. Nevěřil jsem, že JG-L může být akčním hercem. Ale žral jsem mu každý pohyb, když motal hlavu ochrance v hotelu. Ono vlastně celé, téměř hodinové finále je orgasmus, vrstvení jedné akce na druhou při zachování perfektní přehlednosti je ukázkou režisérské geniality. Viděno o půlnoci 22. 7. 2010. Určitě si za pár dní dám repete. Jen bych rád dostal do rukou toho, co takhle blbě přeložil název filmu. ()

Hadascz

Ach můj bože! Nolane, jak to děláš? Že slintám blahem nad každým tvým počinem, jak to děláš, že zvládneš pět rovin filmu a není z toho slátanina? Jak to děláš, že závěrečná pointa bude dlouhosáhlým rozborem myšlenkových pochodů? Zaprvé skoro každý tam hraje výborně, teda až na Ellen Page (nevýrazná na to, že měla vytvořit koncepty snových podschodí, spíš je tam na okrasu). Auta jedou po silnici a náhle ulicí projíždí vlak. Bylo to něco, co tam nemělo co dělat a přesto to tam dokonale padlo. Nolan prostě umí, akční scény jsou tak vyšperkovaný, že to se jen tak nevidí. Nolan ví, jak narušit klišé a stvořit si podívanou k obrazu svému. Akční scény neslouží k efektivnosti, ale k vysvětlení, co vše je možné zažít ve snu. Sen je jenom projekce fantasie. A že je možné sestoupit po schodech až ke králičí noře vlastního podvědomí. A s jakou lehkostí si udržel otěže při zobrazování akce v pěti (!!) úrovních snu. Poslední záběr mě nechal nahlodaného tak bravurním způsobem, že jsem neměl slov já, ani zbytek sálu. Chce to vidět vícekrát, aby se zachytilo více podrobností. Podrobnosti jsou protkaný dějem, že je nelze zachytit najednou. To by nebyl Nolan, kdyby vysvětlil vše. V Inception je nutné zapnou mozkové závity na co největší obrátky a nechat se prokousávat snovými sekvencemi nejenom v první úrovni, kdežto v mnoha dalších. Lze se totiž ponořit do snu, jenže v něm se lze opět ponořit do „snu uvnitř snu“ a aby to nebylo málo, na každé úrovni běží čas o 20^3 pomaleji než na předchozí úrovni. Ve skutečnosti se celý děj se odehrává během letu do L. A. pod zavřenými víčky. Ve snu se meze prostě nekladou. Pokud nejste Cobb a nesleduje vás vaše žena i tam. Soundtrack je naprosto příhodný, někdy dokáže zamávat tak, že to ještě více vtáhne do děje. Přesto samostatně si myslím, že nebude fungovat. Bude chybět ta vizuální stránka, která bude mráz po zádech doprovázet. Inception stojí za to vidět. Na velkém plátně a obklopen zvukem. Utíkejte do kina, ať si tahle pan Nolan může točit pro radost. Je to vybroušený filmový klenot, který je radostí sledovat. ()

K4my

že by nový fenomén? :-) Matrix v novém podání? V tomto případě je asi název filmu dosti vkusný, a opravdu je to takový nový počátek. Nolan se docela předvedl a z filmu mi šel až mráz po zádech na jaké úrovni se dnes dají dělat triky, o hereckých výkonech nemluvě, špičkovému scénáři a také hlavně dost dobré režii. Na to že je film uveden začátkem roku 2010 si už teď koleduje o minimálně dva oskary... A to je sakra co říct. ()

Tibb-Shäe

Ani neviem čo napísať, film príliš dokonalý na opísanie, na to ani nie sú slová. Je neuveriteľné, ako úžasne Nolan dokáže pracovať s hercami a vyburcuje ich k takým famóznym výkonom (áno, Leo im kraľuje). Veľmi dynamický film a napriek tomu, že to na prvý pohľad pôsobí dosť komplikovane, ak budete pozorne sledovať celý film, nestratíte sa v deji. Ďalej ma šokuje fakt, že som počas 2 a pol hodinového filmu ani na sekundu neodtrhla oči od plátna. Všetko je proste bezchybné - scenár, réžia, kamera, strih, efekty a HUDBA Hansa Zimmera tvoria dokonalý celok, film aký sme tu už dávno nemali (naposledy NOLANOV Temný rytier). Stále sa neviem rozhodnúť čo bolo lepšie. Dúfam, že akademici sa už zobudia a dajú Nolanovi Oscara, ktorý mu právom patrí. A Leovi tiež. P.S. To s vytýkaním emócií fakt nechápem. Za to že to nebol prvotriedny doják a netlačil na pílu to nemusí byť chladný film. Videli ste poslednú scénu Cobba a Mal??? Emócie tam boli, podľa mňa v správnom množstve, aké sa na snímok tohto formátu hodí. 100% ()

sten32

Takmer som tomu všetkému uveril.Absolutne ma to vtiahlo do deja, a... počkať, nesnívam?Zabite ma nech sa prebudím...Očakávam že to bude film roka, nemám čo k tomu dodať, to si proste treba pozrieť! ()

Pilouš

Dnes jsem konečně viděl Inception (http://www.csfd.cz/film/254156-pocatek/) a jsem maximálně spokojen. Za mě 5 z 5 a doporučení pro všechny fandy akčních filmů říznutých s sci-fi (Podobně jako Matrix). PS: ačkoli bude hodně lidí říkat, že se jim to nelíbilo, v kině se nenašel nikdo, kdo by z plátna na chvíli spustil oči, nebo během filmu trapně komentoval :) ()

Le6n

Včerajšie pnočné premietanie v Europa Cinemas ma ťažko zasiahlo. Fantastický dychberúci zážitok zabalený do kúzelného vizuálu a podtrhnutý jedným z najlepších soundtrackov. Prečo ale len 4 hviezdy? Pretože dávam priestor ďalšej projekcii. Pretože si myslím, že pri prvom pozretí si človek neuvedomí šírku a hĺbku Nolanom vybudovaného sveta snov. Myslím, že sa do tohoto sveta budem (podobne ako v Matrixe) vracať znova a znova a budem objavovať ďalšie jeho skryté zákutia, pretože ten svet nie len Nolanovým výsostným územím, ten svet je náš. Treba sa ho len naučiť vnímať a otvorí sa nám v celej svojej kráse. Takže 4 hviezdy nie preto, že by to nebol dobrý film. 4 hviezdy preto, že si myslím, že ten film je lepší, než sa na prvé pozretie zdá. Film, na aký som čakal od roku 1999, od prvého Matrixu. Pretože či už sa to niekomu páči, alebo nie, tie filmy majú mnoho spoločného. Ale najmä - otvárajú svety, ktoré nie sú konečné, s pevne stanovenými hranicami. Ako budú vyzerať - to je len na nás. PS: Aby bolo jasné, nie som Nolanovým fanúšikom. Milujem komiksy a práve preto nepozerám ich filmové adaptácie. Takže Batman šiel mimo mňa. A nemám ani 15 rokov, aby som potrebovbal ohurovať spolužiačky bombastickými kecami na Fakbuku. EDIT: Tak po druhej kino-projekcii dávam 5 hviezd - a zaslúžených. A teším sa naďalšie domáce projekcie. Pre mňa filmový zážitok roka a dekády. ()

R-2

Vlastně Matrix jinak, tak jsem odcházel z kina, ale to neznamená, že by film působil jako kopie, nebo prázdně. Naopak, je nabitý akcí a myšlenkou, i když hlavní postava by možná mohla jít blíže k divákovi. Závěr na sněhu, na mě pak působil trochu uspěchaně, ale půjdu do kina ještě jednou a uvidím. Snímek který, když se vám bude jen trochu líbit, tak uvidíte víckrát. PS: "já jsem koupil celé aerolinky, připadalo mi to jednodušší...." nejlepší hláška nejen tohoto filmu. ()

frahor

Shutter Island a Mulholland Drive uvězněné v Matrixu. Možná byla chyba na to jít hned po Agoře, nebo hodnotit "pouze" po jednom shlédnutí, ale celkem jsem se u toho nudil... Ale za vizuální stránku dávám 4*. ()

kondomxxl

Ide o dosť rozpačitý a diskutabilný film, pretože na každého zapôsobí inak, a na niekoho už vôbec nie. Nolan urobil jednu výbornú vec, vzal si na starosť látku, ktorá je už dosť preštudovaná (ako sa to vezme), a tak mal po ruke veľmi veľa informácií o snoch a všetkom čo s tým súvisí. To, že si tam pridal niečo svoje je jedno, pretože to urobil skvele. Pre začiatok musím povedať že ide o jeden z tých ťažších filmov a najviac komický mi prišiel ten počet divákov, kde 2/3 ani nevedeli o aký film ide, o čom bude a nakoniec vychádzali z kina bez zážitku. Za seba musím povedať že film som po prvej projekcie pochopil len čiastočne a musela nasledovať ďalšia. Pre mňa to stačilo, zodpovedať si všetky otázky a nakoniec prišla aj tretia, pri ktorej som si film ''len'' vychutnával. K hereckým výkonom, Nolan má nos na hercov a tu som skutočne nenašiel nikoho, kto by vybočoval z rady, resp. každý si sadol do svojej role. Vizuálne efekty boli extravagantné, navyše ich budete brať za samozrejmosť, kde nie sú nejakým prídavkom, ale plnohodnotným prvkom filmu. Hansa Zimmera už pravdepodobne uvidíme u každého Nolanovho filmu, hlavne že mu to ide a hudba dodáva filmu na efekte. Mňa Nolan dokonale dostal, ďalší z jeho mind-fu*k filmov, ktorý si každý musí vysvetliť sám. Ja pred Nolanom skladám klobúk, pretože napísať tak plnohodnotný scenár (podľa mňa dotiahnutý do dokonalosti), všetko dokonale zprodukovať a zrežírovať, no to dokáže asi len on. ()

Ondie

Nejdivnější filmová divoči(í)na kterou jsem kdy viděl. Byl to ústřik, byl to kopanec, byl to saigon, byla to nádhera ........ byl to Počátek. Skvělí herci. Joseph, Leonardo a Tom se do toho opravdu "vnořili". Ke konci začal perlit Cillian. Všichni ostatní supr. Trošku více se mohla odvázat Ellen Page, ale na její obranu se do této role hodila více než kdo jiný. Nolan. Po Inception už bude stačit pouze jeho jméno a každý si další jeho počin spojí s neskutečnou podívanou. Děkuji Christophere. ()

platzman

Wake up, Leo... Viděli jste Matrix, když tenkrát přišel do kin? První Matrix, samozřejmě. Ten pocit - že se díváte na něco, co není okopčeno nastokrát od dalších XY filmů které jste viděli. Pocit, že zas po dlouhé době přišlo něco trošku rozšiřující (filmový) obzor. Super, Nolane, další prosím ;) ()

Jartian

čekal jsem víc sofistikovanější příběh s vyšším levelem přemýšlení. Ale i tak dle mého poměrně solidně zfilmovaný kousek, který v některých aspektech- 2,5hodiny bez toho aniž bych sahal do kapsy pro mobil, doposud téměř nemyslitelné, posune úrověn kinematografie zase o kus dopředu. Osobní averze vůči DiCapriovi, pár drobných chybiček a trochu mainstreamové pojetí snižují hodnocení na 4ledňáčky ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)