Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Danny Nolander

Tenhle film je fantazie! Vím, že je mezi lidmi často spojován s hlavní myšlenkou Matrixe, ale pro mě je tenhle snímek na vyšším levelu. Není to zdaleka tím, že je Počátek novější nebo něco takového. Byl mi zkrátka více sympatický celý ten ansábl. K tomu jsem si naprosto oblíbil scény, kdy Ariadna vytváří nové světy nebo kdy Cobb vypráví o své minulosti. Hudbu Hanse Zimmera asi nemusím zmiňovat, je fantastická! Často si ji pouštím, a pořád je pro mě silná, jako při prvním poslechu. ()

Michal.Lukac

Po včerajšom zhliadnutí tohto filmu v kine musím trvať na mojom 5* hodnotení. Christopher Nolan raz povedal, že sa čuduje, že mu štúdio vôbec dovolilo niečo podobné natočiť. Áno, Inception je dosť odvážny film. Odvážny v tom zmysle, že režisér sa pokúsil vytvoriť na Hollywood nezvyčajne komplikované a komplexné dielo (čo mu vyšlo) a následne sa to pokúsil predávať ako komerčný film (čo mu vyšlo takisto). Ale teraz k technickým aspektom filmu - film má typický Nolanov vizuál, čo sa týka farebných schém a filtrov. Kamera dáva veľký dôraz na detaily a v niektorých momentoch (hotelová chodba) prináša priam revolučné spôsoby, ako zachytiť dej (aj keď trochu odkukané z filmu Paprika). K hudbe Zimmera takmer nemám čo povedať - bravo, maestro, všetkým ste dokázali na jednej strane nahnať adrenalín do žíl (Mombasa) a na druhej strane ich takmer rozplakať (Time). Scenár je v podstate aj napriek niekoľkým dejovým chybám (prečo postava Michaela Canea proste raz nepriniesla deti do Paríža?) dokonalým mixom presnej logiky a emócií. Nolan, napriek tomu, že je kráľom chladne vypočítaných a naplánovaných filmov, nám v niekoľkých chvíľach ponúka nesmierne emotívne momenty (dialóg z okien cez ulicu). A čo oceňujem najviac, je ten “super-inteligentný” pocit, ktorý sa v divákovej hlave objaví tesne po dopozeraní filmu. Pripravte sa na to, že niekoľko dní po zhliadnutí nebudete schopný myslieť na nič iné. Závidím ľuďom, ktorí tento film ešte nevideli. ()

Lengom

Velice zajímavý film. S originalitou bych ho přirovnal k Matrixu, protože mi ho velice připomíná. Nolan mě jako režisér stále více a více překvapoval až do té doby, než jsem prozřel a zjistil, že tento muž neumí natočit špatný film. Je vidět, že se snaží připravit vždycky něco nového a zajímavého. Jsem rád, že s ním spolupracuje i Hans Zimmer, protože tato dvojice tvoří úžasné filmové duo, které zvedá filmu laťku velice vysoko. Za mě určitě 5* ()

LukasDope

Doufám, že při štípnutí se neprobudím do druhého nebo třetího snu, jelikož při sledování takto promyšleného a velice složitého filmu musíte začít přemýšlet nad tím, zda na to nekoukáte ve svým vlastním snu v doublemysli svého přítele a zároveň nepřemýšlíte nad tím, že Vám pomalu a jistě projekce vašeho přítele kazí vstup do ještě těžší zóny myšlení na to abyste zjistili zda Vám tam nezůstal starý zapomenutý přítel, ke kterému se chcete vrátit a věřit, že se poznáte v té lehkomyslné hře o trůny, abyste opravdu v “realitě” poznali ještě větší krutost snu a s lehkým zaškobrtnutím se vrátili do minulé sézóny s tím, že možná žijeme v mysli Arya Stark. Zaměpětadvaadevadesát% ()

Pancake

Začnu trochu netradičně a to od hudby, protože jsem doposud neviděl film který by nebyl dobrý když v něm hudbu dělal Hans Zimmer. Tento německý skladatel dokáže vytvořit naprosto krásnou vážnou hudbu do každé situace. Jak poklidnou k zamyšlení tak i akční a dynamickou. Scénárista Christopher Nolan scénář tohoto filmu vytvářel mnoho let a mezitím sbíral zkušenosti a vytvářel stále lepší kinematografii jako trilogii Batmana. Takže nakonec z grafitu vznikl vybroušený diamant kterým je tento film. V čele s Leonardem Dicapriem a dalšími kvalitními herci vytvořil dokonalou sestavu hodnou pláten. Je neskutečné kolik myšlenek ve filmu je takže ve vás určitě něco zanechá. Další věc kterou je nutno zmínit je šílená scéna boje za stavu nulové gravitace na hotelu. Protože jen pro tuhle scénu byla vytvořená speciální otočná chodba hotelu ve které se to živě bez pomocí speciálních efektů natáčelo. Za mě naprosto dokonalý snímek a zasluhuje hodnocení pět hvězd. ()

sirjohn

Musím zklamat skalní fanoušky, ale kromě režijně precizního Nolana tu vidím i postavy, co se berou opravdu vážně. Naleštěná bublina je bohužel trefný. Za mě za 3. ()

PanPyzamo

Počátek je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec a dle mého názoru nejlepší film od Christophera Nolana. Příběh netřeba nějak rozepisovat, protože je to Nolan a to byste stejně nepochopili. Vynikající soundtrack a nádherné efekty. Tento film doporučuji. 9/10 ()

Felix22

Nolan umií vytvořit originální a neokoukané světy. Přeci jenom prostředí lidských snů a mysli se zas v takové míře nikde nevidií. A opět je technicky a řemeslně vychytané, přesto ale příběh trošku drhne. Největším problém této stránky filmu je to, že Nolan předem nastavil postavám jasnou linii, po které mají jít do konce. Sice je tam několik zvratů, které postavy musí řešit a trošku je to vychýlí z přiběhové osy, ale není to, že by museli jít úplně jinudy k závěru. Prostředí snů v tom není patřičně využito a je to velká škoda. Jinak v rámci žánru je to výborný film. ()

Novko

Počátek ve mě vyvolal zajímavou věc, kterou jsem u jiného filmu zatím nezažil. Poprvé jsem Počátek viděl asi před pěti lety. Koukl jsem na to jen proto, že tam hrál Leo a protože to mělo dobrej Soundtrack. Zápletku jsem samozřejmě nepochopil. Asi o tři roky později jsme na to koukl znovu, kdy jsem se už v kinematografii trochu vyznal. Už to dávalo větší smysl, ale celkově jsem to pořád nechápal. Tak po nějakem roce jsem si řekl, že se na to podívám a musím to už pochopit. A stalo se. Potom jsem na sny nějakou dobu nahlížel trochu jinak a už jen kvůli tomu, že mně to dalo celkem zabrat to pro mě byl výjimečný film. Před rokem jsem si na to musel zajít do kina, i když jsem to viděl x krát. A v sále to na mě mělo zase jiný dojem. proto je toto jeden z mých nejoblíbenějších filmů a myslím, že Hans Zimmer tady odvedl svou nejlepší prací, kterou jen tak nepřekoná. 10/10. ()

svorko

Sci-fi z čias, keď ešte bolo možné myšlienky Christophera Nolana ľahko sledovať. Hoci skutočnú logiku vo vrstvení snov hľadať netreba, postačí, keď sa tým divák nechá unášať. Režisér ponúka víziu budúcnosti, v ktorej sa architektúra, trávenie voľného času a zločin prenášajú do virtuálnej snovej reality. Kde sa zážitky neporovnateľné so skutočným životom stávajú novodobou drogou. Ľudia užívajúci si spoločný sen prichádzajú na novodobé seansy spať alebo sa chodia do sna prebúdzať? ()

KolarikKing

Inception by měl vidět každý. A kdo má rád alespoň trošku filmy tak povinně. Tohle je prostě dokonalost. Scénář, herci, hudba, vizuál atd... prostě perfektní. Po prvním zhlédnutí koukáte s otevřenou pusou a trošku nechápete, co s vámi Nolan provedl. Při dalších zhlédnutí už si to jenom vychutnávate. 10/10 ()

Igy007 odpad!

Málokdy dávám filmu více než jednu šanci. V tomto případě mě k větší trpělivosti vedl názor ostatních, tedy to nebývale vysoké hodnocení. Já snesu leccos; dlouhý filmy (Metropolis, Dogville), dlouhý a praštěný filmy (Inland Empire), nudný filmy (Cesta pustým lesem) ale tuhle srágoru není možný skousnout ani na potřetí. Někdo tady uvedl srovnání s pohádkou Císařovy nové šaty; myslím, že to je velmi výstižný. ()

Kozlowski8

Leonardo DiCaprio jako zloděj myšlenek z podvědomí během snění, je postaven před velkou výzvu - myšlenku ne ukrást, ale vnuknout... Geniální Christopher Nolan nás znovu a znovu přesvědčuje o svých schopnostech vymyslet a smysluplně zkombinovat jedinečný příběh a dát mu vizuálně dokonalé balení. K důkladnému chápání všech souvislostí musí být divák neustále ve střehu, mozek si příliš neodpočine, a stejně není od věci dát si repete a shlédnout film ještě jednou. Inception je úžasný svým příběhem, vizuálem, herci i hudbou. Přesto se sotva vejde do režisérovy top pětky. 80 %. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

Lukrat

Když jsem film viděl prvně, přesně před jedenácti lety, bylo mi jasné, že se jedná o naprostou špičku dosavadní filmografie. Nolan nám zde ukazuje, co vše je možné, ale i nemožné. Přivádí filmové řemeslo ve všech směrech do slastného orgasmu. Uteklo již zmíněných, neuvěřitelných jedenáct let, svět se změnil, já se změnil. Spousty scén při druhém zhlédnutí nabírají mnohem větší hloubku a hudba mistra Zimmera to samozřejmě jen prohlubuje. Filmový průmysl mezitím vychrlil přehršel filmů, přičemž tento opus nebyl zapomenut, naopak. Až do příchodu nového díla, opět pana Nolana - Tenetu. Však Inception nadále zůstává tím pomyslným králem všech filmů. Ano, klidně si nesouhlaste, křičte. To je ale vše, co můžete dělat. Kdo ví. Třeba jsme všichni jen ve snu. ()

swenyx

Asi jeden z mála filmů u kterých se neztotožním s hodnocením. Příběh i jeho aspekty jsem pochopil, ale že bych z toho měl být tak moc odrovnanej jako jsou ostatní to fakt ne. V žádném vesmíru bych to nedal do top 6. nejoblíbenějších filmů, ale chápu že každýmu se líbí něco jiného. Za mě průměrný film. ()

Dawe2

Po letech druhé shlédnutí, stále zasloužený plný počet. Něco takového sedne člověku jen párkrát za život. Skvělý DiCaprio, vynikající Ellen Page, vynikající příběh, just excellent inception. ()

PTuranyi

Sofistikovaný akčný thriller s originálnou myšlienkou matrioškovo extrapolovaného života v sne. Hlavný hrdina Cobb je extraktor živiaci sa získavaním utajených informácií z ľudského podvedomia a používa na to sen. Tento krát má však opačnú úlohu, vytvoriť počiatok. Lepšie povedané vštepiť Robertovi Fischerovi na zákazku myšlienku na rozklad obchodného impéria jeho otca. Samozrejme, že ide o nelegálny podnik. V samotnej úlohe mu prekážajú Fischerove obranné projekcie, vďaka ktorým sa polovica deja mení na akčnú strieľačku pripomínajúcu Jamesa Bonda v najlepších rokoch. Okrem  nich mu robia problémy aj jeho vlastné projekcie. Hlavne projekcia jeho ženy, ktorá zomrela. Tá v ňom vyvoláva neustály pocit viny a Cobb tak prechádza svojou súkromnou drámou. Na dosiahnutie úspechu sa musí ponárať do ďalších a ďalších úrovní aby sa vyvolal pocit zmätenia čo je vlastne realita. Toto vrstvenie vyzerá veľmi sofistikovane, ale do filmu votrelo zopár logických chybičiek. Fischerovi sa po prebudení do 1. úrovne nezdá čudné, že sa jeho krstný otec zmení na člena únoscovského tímu. Takisto v "realite" sa tvári celkom v pohode, napriek tomu, že pred chvíľou prežil v sne so spolucestujúcimi únos a prepadnutie,, v ktorom mu šlo o život. Produkcia je výborná a herci kvalitný. Škoda, že Nolan nepracoval viac s manipuláciou mysle a nechal sa uniesť k lacným až smiešne neuveriteľným prestrelkám. 80% ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)