Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Kanibal

Nolan je výjimečný režisér a mně ještě dvě hodiny po projekci víří hlavou to co jsem viděl. Technicky dokonalé, myšlenkově geniální, režisérsky výborné a až na některé zdlouhavé dialogy bezchybné. 90% ()

Roxan

Abych řekla pravdu, po tom všem co jsem slyšela, jsem čekala, že to bude dokonalé. Ovšem Leonardo Dicaprio už se trochu opakuje. Ti co viděli Prokletý ostrov, jistě notnou chvíli věděli jak to vše skončí. Leonardo by si měl dát pozor aby se nezaškatulkoval jako herec, který vždy končí v jiné realitě. ()

Rudinsky

Plne chápem tých, ktorí dali štyri hviezdičky. Je to na 98 percent, a majstrovi a géniovi Nolanovi ste ten emocionálny chlad a príliš dlho naťahované grande finále vyčítali s krutosťou najprofesionálnejších kritikov Hollywoodu, a či sveta vôbec. Je to samozrejmé, uvažoval som nad tým aj ja. Tento film má všetko - skláňam sa pred Nolanom a JEHO scenárom, vynikajúcemu nápadu, originalite, orgastickej hudbe jedného z najvypiplanejších hudobných tvorcov priemyslu vôbec, perfektného Di Capria, ktorý je čoraz viac geniálnejší rovnako, ako filmy do ktorých sa púšťa - no hlavne réžie, ktorú ak už neocení akadémia zlatou soškou, tak Nolan už hádam nič lepšie a premakanejšie nevymyslí..Lebo ak áno, tak nevyjndeme s kina a ostaneme tam sedieť po totálnom mindfucku ešte dobrých päť hodín s gambou po zem. Je až nadpozemské, s akým umom dokáže epickosti a zápletke (resp. nadzápletke) podriaďovať absolútne každú zložku filmu. Blockbuster sezóny! A veľká chuť chodiť na Nolanovky. Jeden z najlepších režisérov vôbec. ()

Michelle75

Pro mě je to zatím nejsrozumitelnější Nolanův film. Navíc mám dojem, že Chris má přesně stejný vkus na herce jako já a to je mi tady taky velmi sympatické.Jediná výtka by byla k Ellen Page u které jsem měla trošku výhrady a působila na mě občas nepřirozeně. /až přehnaně šedá myš/Příprava na samotnou akci a vytovoření bludiště mohla být divákovi taky důrazněji, barvitěji předvedena, ale jinak zážitek. Zajímavé-jak je samotná myšlenka filmu jednoduchá a kam se s ní dá s trochou fantazie dojít. Svělost, kterou bych nesrovnávala s žádným z jeho dalších filmů, proč taky.Nikdy by mě nenapadlo srovnávat Formanova Valmonta s Přeletem, tak proč to dělat tady. ()

Losik

Po dlouhé době film u kterého se zamyslíte a budete přikování k obrazovce, herci naprosto famózní a mnoho věcí se nedá ani popsat, snad jen to, že mi připadalo, že jsem odešel z kina po půl hodině. ()

KoRner

Toľko alternatívnych koncov v žiadnom inom filme nenájdete. Leo ako inak skvelý, dokonalá prepracovanosť deja aká nemá v súčasnom Hollywoode plnom remakeov a komiksov obdoby. Najnádhernejšie boli záverečné sekundy, ktoré trvali asi hodinu a preto všetka česť Nolanovi, že sa v tom nestratil. ()

Jaccobos

Je to velice velice zajímavý film. Moc mě zaujalo téma "více realit" a touhy vrátit se do nich, to Nolan zobrazil bravurně a myslím, že kdo někdy zavítal do "jiného světa" (knižní příběh, online hry, atd.) rozumí Počátku velice dobře. Po druhém shlédnutí si asi uvědomuji lépe hlavní myšlenku filmu a že je to vlastně velmi originální příběh o lidské duši. O tom, že život potřebuje končit a o tom, co je důležité. Také zde byla krásná Cobbova snaha věc dotáhnout. Mluvím o tom, když jsme si v jednom okamžiku jisti tím, že něco existuje - vždyť to reálně zažíváme - můžeme procházet životem dál a objevujeme jiné reality - i v nich musíme čelit oné skutečnosti, ale tam už není reálná - věříme-li ale, že reálná byla v okamžiku, kdy jsme to zažívali a cítili, můžeme dosáhnout v životě stálosti a nějakého smysluplného kontinua. Není to jen tento film, protože to zažíváme i my. Zkuste si vzpomenout, kde vaše realita začala? ... ()

M.Niccals

Po skončení projekce, když se všichni začali zvedat, jsem já zůstal stále připoutaný k sedadlu. Nechtělo se mi zvedat. Chtěl jsem sedět a dívat se na závěrečné titulky a poslouchat Zimmerův soundtrack. Tak výživný filmový zážitek jsem už delší dobou nezažil. Nevím jak to Nolan dělá (dostal mě hlavně Dokonalým trikem, Batmana už tak moc nemusím i když mu nemohu upírat řemeslné kvality), ale zase posunul o kousek hranice toho, co jsem si až do té doby myslel, že mi může flm dát. Technicky pozoruhodné dílo s mnoha až dechberoucími triky (u mě vítězilo stadium v hotelu s Gordon-Levitem, zejména scéna souboje v rotující chodbě a poté stav "beztíže"- hned si to řadím k nejoblíbenějším filmovým scénám). Děkuju pane Nolane, že vás filmování baví a že do toho dáváte tolik svého umu! ()

Spike23

Nemohu si pomoct, ale první, co mě při sledování napadlo nebyl Matrix, jak by se dalo u většiny lidí čekat, ale Dannyho parťáci ( a na ty moc kladně tedy nevzpomínám ). Prostě parta lidí, kteří mají něco perfektně naplánovaného a nevíte o nich kromě jednoho hlavního prakticky vůbec nic. Tím pádem jsou z nich pouze charismatické postavy, ke kterým jsem si ani za těch 148 minut nebyl schopný vytvořit jakýkoliv vztah. Jeden pro mě byl Scarecrow, druhý týpek z 500 Days of Summer, třetí Bronson a všichni byli akorát zasazení do něčeho úplně jiného. Toť vše k negativní stránce. Na druhou stranu je to dílo takřka ze všech hledisek dovedené k dokonalosti, tak neuvěřitelně promyšlené od začátku do konce s nádhernou vizuální stránkou, že ani není možné, aby nezískalo Oscara. Jedná se zřejmě i od dob Matrixu o nejlepší a nejoriginálnější nápad pro zfilmování. O tom není pochyb. Je to opravdu úžasná podívaná, bohužel čekal jsem, že mě bude bavit o dost více a za všechno nejspíš mohou pouhé detaily v hlavních charakterech. ()

see_sawandrew

Po zhlédnutí Inception mám podobně jako libovolná zainteresovaná postava pocit, že jsem se právě probudil ze vzrušujícího a extázního snu, po kterém potřebuju nutně vyměnit povlečení, ale zároveň si uvědomuji, že to celé zase tak perfektní nebylo, a že vlastně nechápu, co jsem si na tom všem tak užil. Nolanovi se musí nechat báječná citlivost pro detail a schopnost hry s divákem až do posledního záběru. Způsob, jakým na sebe v tomto filmu navrstvuje jednotlivé reality, je složitý, ale kupodivu do sebe svým navazujícím schématem zapadá a divák nemá problémy celou mozaiku pochopit. Formálně je Inception téměr dokonalý film, využívající možnosti stavby narace až na samotnou hranici únosnosti. Práce s filmovým časem, respektive s jeho mnohačetnými rovinami, je také dobře vyvážená, a je vlastně neuvěřitelné, že to dohromady takhle skvěle funguje. Doplňující fantazijní trikové sekvence jen dopomáhají diváka okouzlit a doslova mu nacpat do hlavy, že skutečně sleduje něco jedinečného. Když se ale divák probudí a s odstupem a trochou objektivity pohlédne na obsah, nenajde v něm nic bombastického. Klišé v podobě mrtvé manželky a pobíhajících dětiček si Nolan opravdu mohl odpustit, stejně jako nedotažené freudovské fabulace. S odstupem času dám tomuto filmu šanci znovu, protože po první projekci z něj mám těžkou kocovinu, s bolestí hlavy jako bonusem. Ale jsem si jistý, že z hlediska emocionální štědrosti tento film nesahá ani po kotníky jinému Nolanovu dílu - Dokonalému triku. 80% ()

Tom:)

Přijít tohle před Matrixem, byl by to trhák. Takhle je to výborný film s originální myšlenkou. Ale přeci mi něco chybělo. Bylo to obrovsky překombinované, ale na druhou stranu pochopitelné a řekl bych snad až přehledné. Rozhodně nečekejte stejný pocit, jako po dokoukání filmů jako Butterfly Effect nebo Mr. Nobody. Tenhle film je o tom, aby ho pochopil každý stejně a na první shlédnutí. Nedořčená pointa je zde podle mě naprosto zbytečná a jen se snaží dohnat právě tu přehlednost scénáře, aby měl divák pocit, že má o čem přemýšlet. ()

Dargel

Velkolepé a do detailu vypracované. Z počátku lehce obtížné pochopit, ale všechny linky se navázaly z dokonalosti. ()

Jane18CZ

FIlm vás vtáhne do děje, ze začátku pomalu, ale po 10minutách už se od něj neodtrhnete. Vyprávění je svižné, zajímavé a originální. Dvě hodiny utečnou jako voda :-) Počátek je originální, není to film jako každý druhý a to ho dělá o to zajímavější. Je to zasloužené místu v TOP 50 :-) takže doufám že se nepropadne níž, protože tenhle film si to nezaslouží. Nápad, herci, hudba, kamera - vše bylo perfektní, vřele doporučuji všem, kteří oceňují nápadité filmy :-) ()

Kracken

Tak tenhle kousek má ty nejkvalitnější přísady, které si divák může jen přát. Ty dvě a půl hoďky utečou jak voda. 96% ()

MilkyA

suhlasim s pomom ze je to falosne superchytry film a iba efektova poza...vzhladom k tomu moje hodnotenie... hviezdicky za napad a caina (sympos nie? :D) ()

dason

Nolan sa zasa prekonava. Po Dokonalom triku a Temnom ritierovy prichadza Pociatok. Uzasne efekty (ktore by mozno boli este lepsie v 3D). V tomto roku uz druhy bravurny vykon Leonarda, kteremu skvele sekunduju Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitta a Ellen Page. Aj ked mam silny pocit ze tomuto filmu nieco (neviem co) chybalo, neostava mi ine ako dat jednoznacne 5*. ()

Benedygtus

At uz to byl sen nebo skutecnost, rozhodne to byl velky/velkolepy zazitek! Ikdyz spoustu hercu, kteri tam byli, nemeli me sympatie, ted si me timto 148minutovym podivanim dost naklonili! Bylo to do detailu propracovane, skvele efekty, napad. Velka parada! ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)