Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Maynard.

Tak tohle je opravdu mazec s velkým M! Jedná se o "nejchytřejší" film, který sem zatím viděl. Na to, že sem byl ve velice unaveném stavu po týdenní prokalené dofče, tak mě tento kousek doslova pohltil. Od Nolana sem čekal přesně něco podobného, co mi bylo předhozeno. Jednoznačně tímto kouskem potvrdil, že je to prostě nejlepší současný režisér, a myslím, že nejen současný, ale i nejlepší rejža co kdy točil. Klobouk dolů před těmi, kteří tento kousek pochopí úplně celý hned při prvním skouknutí, moc takových ale nejspíš není. Páč se ve filmu skrývá tolik složitostí a zapeklitostí, že prostě jedno skouknutí rozhodně nestačí, neboli Memento = hadr :o). Když nepočítám děj samotný, který je jeden z nejlepších a nejpropracovanějších co sem kdy viděl, tak mě tady i absolutně odrovnaly kamerové vychytávky. Jako například bitky ve stavu beztíže... Rozhodně do kina půjdu ještě minimálně jednou, páč toto veledílo chci pochopit komplet! No a ten konec??? Smekám!!! /2.skouknutí/ Člověk se na to může dívat s větším nadhledem, ale i napodruhé s pořádně otevřenou pusou. Je toho ještě dost, co nechápu, ale to je dobře, páč mám o důvod víc se na to znuvu podívat. Říkám Vám, že složitější film sem ještě neviděl. Navíc věřím tomu, že Nolan to má promyšlený natolik, že to všecko má logiku...Ale na to si ještě budu muset počkat. Pecka! /3.skouknutí/ A zase absolutní nadšení...Obdivuju, když nejen Nolan takle mistrněfilm natočí, aleže i vymyslí celý příběh. Je vidět,že je to i pořádně chytrej chlapík. Takle mi zamotat hlavu. Do tý doby, než se skupinka probere v letadle, tak už si myslím, že se v tom v klidu orientuju, no jo, ale ten konec zůstává perfektně otevřenej. Já si teda myslím, že to probuzení v letadle je jen sen a jehonávratza dětm do USA taky...Ale čert ví, i když vlastně - Nolan ví :o) ()

dita.krizova

Přiznávám se, že jsem si to musela pustit 2x, protože tolik úrovní snu, na mě bylo poněkud příliš a začala jsem se v tom ztrácet. (Ano, nemám orientační talent.) Bože můj, to bylo skvělé! Sakra, to bylo tak propracované a promyšlené. Až jsem z toho měla husí kůži. Já chci taky ovládat svoje sny! ()

Arkanoid

Každý má sny. Snívať je dôležité a zaujímavejšie je niekomu sa v snoch vŕtať. Tento dejový unikát (a to chválim surrealizmus) s úžasnou hudbou (Hans Zimmer klasicky veľmi kvalitne odvedená robota) nemá síce veľmi vyprofilované postavy, no bohato to vynahradí Nolanova réžia a scenár, ktorý nemá v súčastnosti obdobu. Najlepší - najprepracovanejší dej, aký som videl a pritom sa v ňom dá orientovať. ()

Kejdlo

Počátek na mě od začátku působil stejně jako sny které se zde vytvářely - vykonstruovaně a chladně. Přesto se mi v mnoha ohledech líbil. Ať už mluvíme o hudbě a nebo vizuální exhibici Mistra Nolana. Po minulých snímcích a hlavně Temném rytíři, bylo "Vnuknutí" přesto mírné zklamání. Je to prostě "jen" stylová proplouvačka s propracovaným dějem. Bohužel nic víc, co by jste si pamatovali po zbytek života, nenabídne. Další film od Nolana, který by se měl vidět více než jednou. 8/10 ()

Dinosaurier

Až se na stará kolena budu účastnit orálního výzkumu a budou se mě ptát, jaký film ve mně v kině vyvolal nejsilnější zážitek, bez váhání odpovím: „Inception." Takový mix emocí, kdy po skončení filmu brečíte a do toho se smějete. A co si budeme povídat, bez Zimmera by to bylo nic. Ale není. Zimmer - Nolan - DiCaprio awesomeness. ()

ondra.kymla

Tohle vystihne jedno slovo - Mindblowing. Je to prostě totální "mind-fuck" a je to úplně úžasný. Christopher Nolan zase řádil a opět stvořil nabušenej film. Dá se řict že tento film točí ta samá parta co dělala Batmana, protože když se kouknete na obsazení, rozhodně tam budete nacházet značné shody - chybí už jen Christian Bale :), ale navzdory tomu, je počátek úplně jiný. Je do detailu promyšlený a poslední záběr na káču co se točí vyvolal ohromný rozruch, jak vlastně film dopadl. ()

netahlo

Standard. Dej nedava za mak smyslu, podle me to nepochopil ani reziser, a tak tomu automaticky napalime plnej pocet, abychom dokazali, ze rozumime umeni. ()

herr_carter

Jestliže tu většina lidí tvrdí, že je film třeba vidět minimálně dvakrát, u mě platí aspoň 4x.....a pokud tu někdo říká, že jedině Nolan dokáže tak jednoduchou zápletku udělat tak nečitelnou a komplikovanou, tak jsem zřejmě debil, jelikož film jsem viděl dvakrát a nemůžu říct, že jej zcela chápu.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Circumscriptor

Tento film je jeden z tých, pri ktorých sa rozhodujete z minúty na minútu či dať 5 hviezdičiek, alebo odpad. Neskutočne divný film, ale nie divný na spôsob Pulp Fuction ale ,,počiatkovo" divný. Nakoniec som sa ale rozhodol takto, lebo film musíte zhliadnuť viac krát, aby ste ho dobre pochopili, zžili sa s postavami a prostredím. ()

Misericordia

Domnievam sa, že ide o nadhodnotený pseudopsychologický a pseudofilozofický film. Pútavý a prepracovaný, no zároveň aj plný nelogických a nedomyslených momentov (prelínania sa z reality do sna). Na jednej strane film poukazuje na následky prepadnutia virtuálnej "realite", dnes tak častej formy úniku zo sveta. Pozoruhodné je ako sa tam rozplynie ilúzia o možnosti "budovania vzťahu". Na druhej strane sa mi zdá, že film ospravedlňuje (skrytú) manipuláciu ľudí, akoby platilo, že účel svätí prostriedky... Stará predstava, že ľudská myseľ tvorí lepšie svety a sny je úsmevná, no je v nej istá správna intencia (podieľa sa na vnímaní sveta). Ale  zároveň ju považujeme za nebezpečnú, pretože na rozdiel od filmu, kde majú aktéri (nepochopiteľne) pod kontrolou všetky úrovne snov, v našom svete a dejinách mnohí chceli a chcú mať pod kontrolou nás tým, že realitu prispôsobia snovému životu. A nezriedka sa im samy dobrovoľne vydávame virtuálny trávením voľného času, a tak sa snívaním cez deň vzdávame slobody myslenia. Vďaka novej digitálnej technike a poznatkom dostáva moc nad inými netušené možnosti a rozmery. Napríklad aj samotný fim má silu meniť myšlienky, predstavy, a teda aj naše sny. Ale "spánok má zmysel iba vo vzťahu k bdeniu a nesie v sebe možnosť prebudenia.“ (E. Husserl) Bez neho by sme neboli ľuďmi. ()

coscarelli

Mna Chris dostal, ako inak, mna dostane stale. Tuto svojim original-sviezim napadom, nabusil akcie, popotrhal emocie, poskumal hlboko skryte zakutia nasich dusi, o ktorých nemame ani ponatia. Zapletka prepracovana, vizual neostava pozadu a vsetko je tak krasne az je to skarede. A vsetky spary plni Hans, ku ktorému nemam co , ako sa vraví, dodat. Pekne od pociatku, polozil ma na lopatku. ()

Sdoom

Viděno poprvé od kinoprojekce před x lety a stále stejně působivé. Geniální nápad, který byl opravdu velmi, velmi dobře převeden na plátno. Audiovizuálně vybroušené, scénáristicky dostatečně propracované a herecky velmi kvalitně obsazené a zahrané. Není to úplná topka, na to je film příliš odosobněný, chybí emoce, možnost ztotožnit se s nějakou postavou atd. To ovšem nikdy nebyla Nolanova nejsilnější stránka. I tak to ale bohatě stačí na plný počet hvězdiček. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

remy

Fascinující dílo mistra nešetřící sofistikovaným přístupem. Počátek, ač by ho bylo pro lepší pochopení pocitu "snu ve snu" reálně prožít, představuje precizní výstavbu fikčního světa a jeho pravidel s následnou náramnou realizací, kdy je fascinující, jak všechno drží pohromadě. Jeden z těch filmů, které vyžadují divákovu trpělivost a soustředěnost a do kterého se propadám s čím dál tím větším potěšením. ()

Melios

Jeden z mála filmov ,ktorý odkladám už asi 5 rokov a konečne som si ho pozrel. A ani neviete ,ako som sa búchal do hlavy ,keď som zistil ,že som pred týmto filmom dal prednosť sračkám a takto skvelý film som len posúval. Nolan sa znovu predvádza ,ako najlepšie dokáže. Jeho produkcia bola dokonalá a efekty sú veľmy zaujímavé a realistické. Poznám Nolana a viem ,že sa snaží do svojih filmov napchať čo najmenej CGI ,ale tu nedokážem uveriť ,že si tak trochu nepomohol ,no 98% celého filmu vyzerá dosiahnuteľne aj bez CGI ,dosť sa bojím ,že Nolan aj scény v snoch natočil prakticky a nie počítačovo (viem ,že je toho schopný) 😃. Tento film je rovnako ťažký na pochopenie ako Prestige až na to ,že sa postupom času dej uvoľňune a tu už tak moc premýšlať nemusíte (takže migrénu z toho znova nedostanene). Koniec aj keď je pochopiteľný vyvolá nejaké tie otázky. O castingu tu ani nemusím hovoriť - Leo sa do svojej role úplne vžil! Celková prepracovaosť snov je fakt prepracovaná ,zamotaná a napätá ,až do úplného konca. Filmu teda uďelujem čestné miesto v mojom rebríčku oblúbených filmov a hodnoteie 10000% . Toto sci-fi by si mal každý povinne pozrieť! .....Takže nakoniec Nolan nebol vôbec tak zlý ako som si myslel. Stačilo len ,aby som zostárol a dospel 😂 ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)