Whitechapel

TV spot
Thriller / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2009–2013), 13 h 37 min (Minutáž: 44–48 min)

Rupert Penry-Jones, Phil Davis, Steve Pemberton, Sam Stockman, Claire Rushbrook, Ben Bishop, Hannah Walters, Angela Pleasence, Alex Jennings (více)

Série(4) / Epizody(18)

Detektiv Chandler dostává svůj první případ vraždy. Roku 2008, přesně sto let po sérii vražd, které spáchal Jack Rozparovač, je v londýnském okrsku Whitechapel nalezena mrtvá žena. Způsob vraždy přesně odpovídá sto let starým zločinům - přesto nikdo nechce věřit tomu, že vrah kopíruje zločiny Jacka Rozparovače. Zanedlouho je ale nalezena další oběť. (mahler)

dozana

Britská BBC se zase vyšvihla, detektivka podle mého gusta. 1. série - Jack Rozparovač - 100%, 2. série - Bratři Krayové - 80%, 3. série - 90%. 4. série - 90%. ()

Disease

První série s Rozparovačem za 4*. Asi je to pro mě už nějak omleté téma, takže druhá série mě bavila víc. U třetí mi trochu vadilo takové to aktoixování, než se detektivové doberou k racionálnímu vyřešení, ale stále na úrovni. Klidně bych si dal další případy, detektivové jsou typově v pohodě a případy zajímavé + atmosféra. Čtvtá řada (zatím) nejlepší. ()

Rose.Tyler

Zdaleka ne dokonalý seriál, jeho nedostatky se však dají přehlédnout díky parádní atmosféře, skvělé hudbě... a perfektně padnoucím oblekům Ruperta Penry-Jonese. :) ()

Mantis

Viděl jsem jen první sérii a má to skvěle děsivou atmosféru. BBC má laťku většinou dost vysoko a tento seriál ji dozajista neshazuje. ()

Lefty86

Já hodnotím jen první sérii, případ Jacka Rozparovače mě zajímá už leta a tak jsem si nemohl nechat ujít moderní plagiátorské zpracování, první dva díly jsou suprový, ten poslední už zapadá do šedi přitroublých kriminálek dneška. ()

Lachvos

Výborně jsem se bavil, opravdu výborně. Briti zase zabodovali, ale to už taky opakovat nebudu, tolikrát to už z mých úst bylo řečeno ;) Střih, herci, glosy, skvělé, už jen syrovost seriálů na vás z obrazovek dýchá každou minutou...Detektiv Chandler vám asi tak sympatický bude pouze ze začátku, než zjistíte, že je trochu "ťunťa", ale to ho zase podrží ostatní. Nápad první řady stál určitě za to, s druhou už si tak nejsem jistý, ale to bych ponechal na individuálnosti ;) Vzhůru do toho a sláva královně! ()

Illy

První serie s Jackem Vyvrhovačem - 80%. Druhá, pro mě lepší - 85%. Další v pořadí..... snad ještě lepší. Jedno z nejlepších krimi co jsem viděl. ()

Heffleyka

Pokud máte (jako já) slabost pro sériové vrahy, je tenhle seriál přesně pro vás. Herci, ikdyž nepříliš známí si vedou skvěle a atmosféra by se dala krájet. První série na téma Jacka Rozparovače je skvělá. To, co by jiní dokázali roztáhnout do dvacetidílné série se tady napěchovalo do tří dílů. Druhá série mě tolik nezaujala, zato třetí byla naprosto fantastická. 3 dvojdílné příběhy jsou naprosto úžasné a díky krátkému rozsahu nemá příběh šanci začít být nudný. Jasných 5* ()

edie sedgwic

Jack Rozparovac bude asi vecne vdacna tema na filmy, serialy atd. Tento ma az tak velmi nedostal, ovela prudsi spad a zaujimavejsie zapletky ma Ripper Street. Sposob, akym sa dopracovali k pachatelovi mi prisiel trochu strojeny. ()

bllm

Trochu netradiční trochu mysteriozní krimiseriál, kde jsou současné vraždy řešeny za pomoci souvislostí s obcobnými činy spáchanými v minulosti. Hlavně první série je luxusní, temná, s dobrou atmosférou, výraznou hubnou. Ústřední dvojka DI Chandler a DS Miles jsou perfektní a dobře fungují po celý seriál. Tahle dvojice asi byla trochu kameramanská výzva, vzhledem k tomu, že Phil Davis je o hlavu a půl menší než RPJ. Co se výroby týče, ještě by mě docela zajímalo, jestli byl ono mystické propojení všech případů záměrem od počátku, nebo to tam přifařili až v polovině. Poslední série už je na můj poseroutkovskej vkus trochu moc strašidelná, ale přežila jsem to. V podstatě není co vytkout. A co se týče RPJ, tak tady si fanoušci rozhodně přijdou na svý, asi v ničem jiném není tak neskutečně roztomilej, křehkej během těch OCD momentů. Někdo z tvůrců byl zcela evidentně posedlej jeho rukama, protože se záběry na ně se vyskytujou tak neskutečně často, že to není jinak možný. Škoda, že tam místo umyvárky neměli sprchy, mohl se drhnout celej, a taky škoda, že tehdy ještě k obleku nefrčely užší kalhoty, to by teprve bylo něco. No a to zjevení RPJ v poslední epizodě mě fakt upřimně rozesmálo. A rozhodně doporučuju vánoční speciál. https://vimeo.com/57267634 ()

Bozvav

Detektiv Chanler je jak vystřižený z učebnice pro začínající spisovatele. Zápletka dobrá, ale děj se táhne jak covidová opatření, dialogy nejsou sice hloupé, ale postavy jsou dosti neuvěřitelné. Snad jen slizký nadřízený hlavoun v uniformě, je patřičně hnusácký. Jako celek nuda, ale pěkná. 1. řada - 50% ()

Shakaar

Jednoznačně lepší než Sherlock, ač relativně neznámý a ne zas tak na efektech propracováný o to více příběhově propracovaný. Vizuálně je na tom vcelku stejně jako více oslavovaný S ale to je vše co má společného. Místo inteligenta a jeho poskoka tu máme detektiva který nemá žádné zkušenosti s vyšetřování vraždy ale potenciálem a stižádostivostí se nadšeně pustí do vyšetřování...v jehož průběhu začne pochybovat jestli je ten pravý pro práci. Ani jeho spolupracovníci mu to nikterak nezjedušují a tak jeho jediným spojencem je trochu podivinská postava Stevena Pembertona který má ještě více vyšinutější zaměstnání. Seriál nepracuje moc v ruku v ruce s moderní technoligií, spíše dává přednost práci v terénu, pomocí literatury a neposlední řadě obyčejné tabuli, a odehrává se více v noci než ve dne. I temná atmosféra i jistá nedokonalost policie mě o to více navnadila v dalším sledování. Za první řadu a hlavně jeho zakončení dávám zatím 5* o kterých doufám že zůstanou i po druhé řadě. ()

Claude Speed

Už po první shlédnuté epizodě musím dát 5*, a to se mi často nestává. Když dáme do současnosti Sherlocka, tak proč né Jacka? Skvělý nápad, skvělá atmosféra, tohle všechno funguje a vzniká další brilantní britský seriál. 85%. ()

prasokote

Viděny všechny série, moc zajímavě udělaná kriminálka. U některých dílů jsem měla mrazení a nepříjemné pocity, zvláště při sledování po setmění. ()

Franc1s

Každá série má něco do sebe, mě rozhodně bavila nejvíc 1. a 2. Ze začátku mě štval detektiv Chandler, ale čím více jsem viděl dílů, tím jsem ho měl rád i celý jeho tým, včetně nejstaršího detektiva - už ale nevím jméno :) Bohužel poslední 2-3 díly 4.řady mě docela zklamaly, už tu bylo moc toho mysteriózního až nemožného, ale třeba bude zase další řady jen a jen lepší. Celkově 8/10 ()

Moly

Tak tohle mi dlouho chybělo, klasická, temná detektivka s až ne vždy sympatickými (ačkoliv nepochybuji o tom, že za pár dílů si je stejně zamilujete), tak přesto živoucími, dýchajícími postavami. Po technické stránce není absolutně co vytnout, ba naopak. Zejména stojí za vyzdvihnutí dech beroucí hudební podkres (takhle jsem se díky hudbě nenechala unést už nějakou dobu) a výtečná kamera, který skýtá opravdovou pastvu pro oko. 1. série 95%. 2. série 85%, 3. série 95%, 4. série 85%. ()

vla_kor

Skvělý seriál pro lidi bez předsudků. Atmosféra tajemných londýnských uliček se dá navodit i v kulisách z 21. století. Poslední série utekla moc hezky za hranici uvěřitelného. Škoda, že už nebude další pokračování. ()