Whitechapel

TV spot
Thriller / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2009–2013), 13 h 37 min (Minutáž: 44–48 min)

Rupert Penry-Jones, Phil Davis, Steve Pemberton, Sam Stockman, Claire Rushbrook, Ben Bishop, Hannah Walters, Angela Pleasence, Alex Jennings (více)

Série(4) / Epizody(18)

Detektiv Chandler dostává svůj první případ vraždy. Roku 2008, přesně sto let po sérii vražd, které spáchal Jack Rozparovač, je v londýnském okrsku Whitechapel nalezena mrtvá žena. Způsob vraždy přesně odpovídá sto let starým zločinům - přesto nikdo nechce věřit tomu, že vrah kopíruje zločiny Jacka Rozparovače. Zanedlouho je ale nalezena další oběť. (mahler)

maruli

Jsem detektivkovej typ, takže tim je líbení jasný, příběh vystavenej skvěle, má to všechno, co alespoň pro mě správná detektivka mít má, téma Jack The Ripper je chytlavé, takže není co řešit. A Rupert Penry-Jones je kocour :-)) Jenom Davise bych za tu jeho zpachtěnou angličtinu fenks e lo' zabila :) 2.série je taky vynikající, jenom je ještě o trochu brutálnější, což je pro nás, slabé žaludky, trošku mínus. Ale stejně pěět :) ()

MyrnaAlec

Za druhou a třetí řadu plný počet. Místy je to věru strašidelné. Komisař je mimózní jak bývá zvykem, ostatní mají také své mouchy a vše se odehrává v místech tak vizuálně vyšperkovaných, že museli dlouho hledat lokace... ()

boombang

No, zas taková krása to není. Nuda, málo napětí, málo humoru, hrdina bez charizmatu a příliš časté prostřihy na ty hrůzné detaily z vražd. ()

Loreleis

Opět další vynikající britský seriál, který dokazuje, že britové proste umí dělat detektivky i trochu jinak, třeba i s mírou příměsí hororu, Asi ne každý to tak vnímal, ale já jsem se zejména při třetí serii ke konci vážně i bála. První dvě serie byly skvělé, poslední, třetí,celý koncept trochu změnila a příběh týmu posnula o něco dál. Jestli hledáme něco neotřelého, u nás bohužel ne tolik známého a přitom si potrpíte na kvalitu, Whitechapel je přímo pro Vás. Čekají vás napínavé příběhy, dobré herecké obsazení ( i když u nás herci nejsou tak populární jako ve své rodné vlasti),zvládnutá kamera a myslím, že i vhodná hudba. Takže, enjoy! ()

hwnd

Temná krimoška se odehrává v současném Londýně, což se často nechce ani věřit, protože prostředí je většinou hodně hodně temné, záběry často hodně syrové. Celkově jsem si seriál hodně užil. S01 90%: naprosté nadšení, minisérie, která řeší Rozparovačova napodobitele, skvěle natočené, temné, i trocha humoru se tam najde. S02 70%: drží koncept historického napodobitele, prozměnu tu ve třech dílech máme 2 gangsterské dědice, hromadu vražd podle dávné předlohy, korupci atd. Pokračování není vysloveně špatné, ale kvalit první série prostě nedosahuje. Také je to často za dne a temný dojem z první série je prostě fuč..S03 95%: Změna formátu na tři případové dvoudíly byl skvělý tah, každý dvoudíl má svoji osobitost, napětí, vyvážený děj. Koncept napodobitele je nahrazen inspirací v historii, což je rozhodně plus. Každý dvojdíl jsem si prostě užil. S04 90%: Drží kvalitu předchozí série, jen škoda, že byl tak brzy konec. ()

KatkaMach

Po shlédnutí všech tří sérií, velmi doufám, že bude i čtvrtá série. Seriál má úžasně ponurou atmosféru a vše se točí kolem kriminálních případů z minulosti. Ať už se jedná o Jacka Rozparovače či jiné hrůzné vraždy v historii. Postavy inspektora Chandlera s obsedantně kompulsivní poruchou a jeho seržanta Milese se skvěle doplňují. Poslední díl třetí série má úžasné finále, které vyrazí dech. Ale nedoporučuji lidem, kteří rádi Happy endy :)) ()

Nerdvana

Zajímavý námět, dobré obsazení. Celkově mě ale Whitechapel maličko utahal a proti výbušně dobrému Sherlockovi zůstal o dvě délky pozadu. ()

Heywood

Půvabně anglické s takovou dobrou mírou staré Anglie, výborně vy)braní herci se špetkou komičnosti, skvělé profily a motivy vražd a jejich filmového zpracování a jen trochu se stále opakující podobnosti starých vražd a nových mě nakonec donutily ubrat hvězdičku. Také tam vidím některé věci nedořešené, asi to mělo pokračovat, ale nestalo se. Rozhodně příjemné pokoukání pro milovníky detektivního žánru. ()

VanThomass

Vraždy podle Jacka Rozparovače v moderním Londýně? Proč ne. Námět je opravdu zajímavý a poutavý. Samotná atmosféra opravdu nemá chybu a člověk se těší na každý díl- škoda jen, že první sezóna měla pouze 3. Druhá řada bohužel na tu první nenavazuje tak, jak bych si představoval. Nebudu prozrazovat více, protože by se jednalo o spoiler, ale myslím, že postačí to, když řeknu, že se tam řeší jiný případ, opět inspirovaný historií, ale Jack Rozparovač to bohužel není. Každopádně i tak je to kvalitní podívaná. ()

TommyLee

Není to úplně pětihvězdičková záležitost, ale jinak jsem se bavil, jednotlivé díly mají spád, zajímavé případy, dobré herecké obsazení, ale něco málo mně chybí k pěti hvězdám, jinak mohu jednoznačně doporučit... ()

Broen

Zatím shlédnut pouze pilot. Dávám 85%. Už teď vím, že se od novodobé série vražd Jacka Rozparovače neodtrhnu. Neuvěřitelně bravurně a nenásilně je do děje zakomponována doba starého Londýna plného prostitutek, které se bojí o svůj život, a ten miluju. I různé scény, rozhovory mezi detektivy a postavami na vás dýchají tou atmosférou. Detektiv Chandler je docela sympoš, tak trošku mi ho je líto, že má trošku trnitou cestu ve startu. ()

Simaaja66

Skvělá klasická detektivka, která se oprostila od zázračných metod vyšetřování a vsadila na poctivé herectví a skvělou hudbu. Výborně natočené, 90 %. Nevěřil bych, že může profláknuté téma přinést takový zážitek..:-D. ()

s.u.g.e.r.

Brilantní první série. Drsná napínavá detektivka ze současného Londýna o pátrání po novodobém Jacku Rozparovači. 1. série 100 %. 2. série 75 %. 3. série 65 %. ()

Astu.

Je to tuctová detektivka, ale hrozně dobře natočená a pohlcující. Po první sérii lepší tři hvězdičky. Stojí za pozornost, Britové umí.. ()

Korra

Když se na to dívám, říkám si, že seriál musel natáčet stejný kameraman jako Sherlocka, Podobné rozostřené záběry Londýna. Seriál má i podobnou atmosféru. Tým detektivů je čistě mužský, což pokládám za plus - odpadá sexuální napětí a případné jiskření a románky (i když jeden nikdy neví:-).... Je to vlastně Sherlock naruby. Soukromý detektiv nabízí svou pomoc, ale moc se mu nevěří, dokonce ho mnozí vyšetřovatelé vyloženě nemají rádi. Přesto má soukromý detektiv většinou pravdu a navádí tým na správnou stopu. Nemá ale tak silnou reputaci jako Sherlock Holmes, takže ho vyslechnou jen někdy. Vyšetřování sledujeme z pohledu policie, ne soukromého detektiva. Velmi povedená záležitost, silné 4 hvězdičky. Shlédnuty 2 série. Po třetí a čtvrté sérii zvyšuju hodnocení. Už se nezabýváme zločiny podle předlohy, tvůrci spíš poukazují na to, že všechno se už někdy dříve stalo. 4. série už se zabývá zlem samotným. ()

buddha_ps

Prvá séria excelentná, ostatné výborné i keď "duchárska" línia bola dosť zbytočná a podľa mňa i rušivá. Váhanie medzi 4 a 5 hviezdami rozhodli excelentné výkony oboch hlavných predstaviteľov a atomsféra predovšetkým pri "strašidelných" scénach, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani top horory ()