Den nezávislosti

• USA Independence Day (více)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je druhého července, letní den jako každý jiný... dokud bez předchozího varování nepadnou na Zemi obrovské stíny. Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena - během pár minut se životy všech lidí na celém světě změní jednou provždy. Stejně šokující jako samotný příchod mimozemšťanů je i naprostá nepřipravenost světa na události, které mají následovat. Pouhý den po svém nenadálém příchodu se obrovské vesmírné lodě nad největšími městy planety chystají zaútočit. Kam dosáhne jejich ničivá síla, zbude jen pár trosek bez života. Není pochyb o tom, že bude lidská rasa během několika dnů vyhlazena... pokud jim v tom ti, kterým se dosud podařilo přežít, nedokáží jen se svou podřadnou výzbrojí, důvtipem a odvahou zabránit. (HBO Europe)

Kosir

Jsem zbabělec. Nehodil jsem to do koše. Těhle apologetických škvárů jsem si užil až až. Přicházely z východu a tehdy jsem měl kinematografii USA za vrchol umění, protože bdělí cenzoři k nám pouštěli jen ideologicky nezávadné příběhy. Ty však většinou stály za to. K něčemu to bylo dobré, protože to (nechtěně) udržovalo v lidech pocit, že Americe můžeme jen závidět. ()

partyzanka

Pořád jsem si myslela, že je to parodická komedie, ale teď koukám, že thriller :-/ Spasitelský komplex USA tedy o sobě zase potřeboval dát vědět a kdyby něco, tak emerický prezident to jistí! Jenže se obávám, že to americké publikum to bere vážně...Ta hvězdička je za největší frisbee, jaké jsem zatím viděla. ()

Jirims

Co dodat, tohle je film, který neztrácí svůj půvab ani po letech. Viděl jsem ho již několikrát a vždy se člověk, tak nějak odreaguje a pobaví. Mám rád americké filmy a tohle je velký představitel, který stojí za to vidět. Nic mu nechybí, najdeme tam napětí, vtipy, dobrodružství, atd. Prostě když se skloubí věci dobře, tak je to hezké. ()

neo101

Nadupanej film a na tu dobu je našláplej i efektama a ne nějak uboze. A ty protiamerický nálady si strčte někam. Film je točenej v Americe, tak logicky se děj odehrává v Americe. Kam by asi měli mzáci útočit? V chacharstánu na horníky? Parta Hic se woe taky neodehrává na Manhattanu. ()

pekos

Tento sci-fi film rozhodne nevznikol ako dramatický prepis možného scenára stretu pozemšťanov a votrelcov z inej planéty. Nadhľad, s akým je tento scenár spracovaný vo filmovej podobe, je zrejmý od začiatku až do konca. Vhodný výber hlavných hrdinov a ostatných hercov, ich komediálny prístup k podaniu postáv vytvorili z tohto filmu napínavý sci-fi akčný film, ktorý si rád pozriem ako popcornovú oddychovku aj viackrát. ()

Milda4444

Můj nejoblíbenější film co se týká začátku počítačových efektů . Prostě když jsem to viděl poprvé, málem jsem se udělal...:-)..,ale i po několika letech si tenhle film rád pustím a pořád doporučuju...pro mě bomba... ()

hesoyam123

Film je na dobu, kedy bol natočený, veľmi dobrý. Dnešné filmy o mimozemšťanoch sú takmer rovnaké, ale tento bol, aj je, jedinečný. Je to zábavný film, ale je aj napínavý. Človek sa pri ňom zamyslí nad životom, ktorý je vzácny. ()

Milonak odpad!

Zkusme se zamyslet, co ve filmu vlastně je: přilétne obrovský talíř a zastíní zemi. Pak se tam dalších 90 minut kecá o ničem a nakonec se tam 20 minut lítá a střílí. Neuvěřitelně nezáživná blbina v duchu amerických sračkoidních velkofilmů se scénářem na úrovni tvorby dítěte z první třídy pomocné školy a s obrovským množstvím těch nejhorších klišé. S každým dalším takovýmto "veledílem" si ještě o to víc vážím filmů, které lze FILMEM skutečně nazvat a kterých se rodí čím dál méně...... 10% ()

Kevi1 odpad!

Sám americký prezident zachránil celý svet. Ameriku blahorečia ešte aj v Egypte. Let me laugh for a second.. Ok, toto sa snáď samo paroduje a môj komentár ani nie je potrebný. Nad veľa filmami sa dokážem rozčuľovať (Avatar, Mlčanie jahniat, Friends with benefits..), ale toto je taká blbosť, že to za moje nervy skutočne nestojí. ()

joffreydepeyrac

Ne, izraelská stíhačka nikdy nepoletí wing2wing s palestinskou, ani kdyby Zemi obklíčila miliarda mimozemšťanů. A i kdyby, tak v čele formace nepoletí americkej prezident. Víc asi netřeba dodávat. Jedna hvězda, protože někdo natočil Veni, vidi, vici. ()

Dunric

Co je platný, že je to zručně natočený, když ten scénář je tak nehorázná sračka ? Třeba uživatel Marigold to tu už kulatně a výstižně popsal, nebudu se proto opakovat.   Před sledováním si připravte pytlíky na zvracení do pohotovostní polohy ! ()

mikinko51

Pred par dnami som si to pozrel opať. A hodnotenie, ktoré som dal je oprávnené. Efekty sú super, ale film, ktorý si o mne ako o divákovi myslí, že som totálny hlupák aby som tomu, čo je v ňom uveril, si viac ako jednu * nezaslúži. ()

Zelo

Pro mě dost strhující film, na který jsem se chtěla kouknout hlavně kvůli obsazení, ale asi do patnácti minut jsem měla jasno, film na 4. července jako vyšitý!!! ()

malis.uo

Skvělá odpočinkovka. Film u kterého mi nelogičnosti i přehnaný patriotismus absolutně nevadí, protože prostě baví. A Brent Spiner neboli Data z Nové generace překvapil snad nejvíc - vůbec jsem ho nepoznal :D ()

megacik

Tento film som videl ako násťročný v kine a bol som z neho unesený. Po toľkých rokoch už to nie je až také super, ale na to, v ktorom roku tento film vznikol, dá sa na to pozerať aj teraz. Will Smith je skvelý herec. ()

IndominusRex

Pan prezident po boku svých spoluobčanů nasedá do bojového letounu a chystá se s nimi do bitvy proti nemilosrdným emzákům! No opravdu, tohle v tom filmu je. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (více)