Hra o trůny - Série 6

(série)
USA / Velká Británie, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton (více)

Epizody(10)

Po šokujících událostech z konce páté série - kdy Johna Sněha dostihl osud rukama vzbouřenců na Černém hradě, Daenerys Targaryen jen o vlásek unikla smrti v bojové jámě Mereenu a Cersei Lannister byla veřejně zostuzena v ulicích Králova přístaviště - se přeživší ze všech koutů Západozemí a Essosu spojí, aby čelili svému nejistému osudu. Zatímco budou navazovat strategická spojenectví, aby si pojistili své šance na přežití, do příběhu vstoupí řada nových postav, které ohrozí mocenskou rovnováhu celé země. (HBO Europe)

modrapapaja

Jojo, Jon Snow úderem do oblouku zastaví jezdce na koni z 30 km/h a pak ho ještě pošle dozadu rychlostí 10 km/h a tak dvacetkrát překoná nejsilnější lidi na světě. Arya? Chodící nesmrtelný generátor příběhových děr. Logika bitvy bastardů? Desítky chyb. Raději klystýr horkým louhem. ()

Freiherr

Celkově zklamání. Celá série čelí příšernému zjednodušování děje a za mě se v této sérii vyskytuje příliš mnoho nelogičností s cíle seriál už nějak ukončit. I přes nevídanou epičnost příběhu, která zřejmě zastiňuje předchozí série nahlížím na toto finále spíše skepticky. Objevuje se zde i řada vynikajících momentů, na které s odstupem času vzpomínám... a zároveň nelze zase říct, že by celý seriál zničila, to ne, ale zároveň si úplně nemyslím, že byla jednoznačně důstojnou tečkou. ()

Kouda

Do 8. epizody jsem hodně váhal jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Příběh jako takový je opět velmi zajímavý, nicméně dochází nám zde k znovuzrození některých zapomenutých linek z minulých sezón, které ale nefungují tak dobře a za mě se tak "slepě" zasadili do děje. Kolikrát se to dost táhlo a tato sezóna nebyla tak konzistentní jako všechny předchozí. No ale.... Tvůrci si uvědomili, že bez epického finále to nepůjde a napravili vše a já jsem stále v šoku, co v posledních dvou epizodách předvedli. Původně jsem byl toho názoru, že epizodu Deště Kastameru už nic nepřekoná, ale troufám si říct, že závěrečná epizoda šesté sezóny nemohla být udělána lépe a jedná se o revolučních 60 minut, které mě naprosto odrovnaly. Ať už se jedná o zvraty, pomstu, emoce, vizuál, akci, tomuhle se nic nevyrovná a pět hvězd je zoufale málo. Ramsay a Cersei jakožto moje dvě nejoblíbenější postavy zde dosahují naprostého vrcholu a to co předvedli je zkrátka slovy nepopsatelné. To jak jsou vychcaní, jaký vliv mají na okolí, jaké mají plány, co všechno jsou schopni udělat, brilantní! Hrozně jsem si zamiloval i celou linku Jona a propojení s Melisandrou, která působí hrozně zvláštně a člověk ani neví, co od ní čekat. A konečně se nám probudila i Arya a bez jakýchkoliv spoilerů se krásně ukázala v poslední epizodě a začínám ji mít víc a víc v oblibě. Její linka přináší další spektrum něčeho nového, neohraného, co dělá výsledek ještě více uspokojivým. Dlouho jsem se těšil na nějakou dechberoucí scénu s draky (i když jsme ji částečně už dostali v sezóně 5) a i to se dostavilo takže za mě naprostá spokojenost. Není to samozřejmě jenom o finále, Bitva bastardů je doposud nejlepší akční epizodou, která měla i geniální konec, prostě tyhle dvě epizody si nezaslouží míň jak 100%. Jestli se budu vracet ke Hře o trůny, tak nikdy nevynechám tyto dvě, to se prostě musí vidět. Objektivně jako celek to není úplně stoprocentní, ale nechalo to ve mě spoustu emocí, za což tvůrcům projevuju velký respekt. Podle hodnocení je to podle mnohých poslední dobrá série, což mě samozřejmě mrzí, nicméně i tak jsem nesmírně natěšen na sedmou sérii a zvědav co se stane dál. 9/10 ()