Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

Rian_witcher

Kdo jde do kina nezatížený vzpomínkou na předchozí zpracování s Angelinou Jolie bude určitě spokojený. Nejvíce filmu asi škodí nedostatek humoru a nadsázky, které využívaly předchozí filmy v plné míře. Ale scénář byl výborný a uvěřitelný na rozdíl od předchozích zpracování. Herecké obsazení (pokud vynechám srovnání košíčků herní Lary s Alicií) je výborné. ()

john986

Uz je to par desitek let, co sem Laru hraval, ale mela urcite jinej typ postavy. Nicmene neco tak blbyho a naivniho, jako je tenhle film, sem dlouho nevidel. Nema to vtip, nema to napeti, nedava to smysl, choreograf bojovejch scen byl asi sjetej a hlavne, to nejpodstatnejsi, celej film furt nekdo (nejcasteji lara) nekam pada a tak tak to prezije… hrozny! ()

hony23

Dobře natočená pohádka pro dospělé, kdy ztracenou archu místo Indiany Jonese dobývá Lara Croft. Naštěstí se tak stalo ještě před tím, než se jí natekly pysky a proměnila se v Angelinu Jolie, takže kromě krásných exteriérů můžeme obdivovat i sex-appeal hlavní hrdinky. ()

hrdygay

vyborny film, zrejme najlepsi dobrodruzny film za poslednych par rokov, vynikajuca lara croft (alicia vikander), pacilo sa mi, ako dostavala na zadok, skvele flashbacky mladej lary a jej otca richarda (dominic west), zaporak mathias vogel (walton goggins) bol slizky, vyborne akcne sceny, skvele pasce, film sa drzal pri zemi, ziadne nadprirodzene bytosti, ked nasli hrobku himiko, najviac sa mi pacili sceny medzi larou a jej otcom richardom, pri nich som brecal, ked lara na ostrove nasla svojho otca alebo SPOILER: ked sa nakazeny richard lucil s larou, paradny emotivny dialog ako z DCEU: richard: "skoncil som, nakazil som sa", lara: "nie", riachard: "nesiahaj na mna, nesmies, musis chytit vogela a dostat sa odtialto prec, a ja himiko pochovam raz navzdy", smutna lara: "sotva som ta nasla", richard: "slub mi, ze ho chytis, slub mi to", lara plakala: "musi to ist inak", richard: "lara, si velmi chytra mlada zena, inak to nejde", uplakana lara: "potrebujem ta", richard: "ale kdeze, si cennejsia nez ja, hovorila si, ze neveris na kuzla, co je potom toto, droubku, celu tu dobu tu som si prial vidiet ta dospelu a si tu, je to zazrak, hlavu hore, droubku, mame pracu, tak bez, uz nie je cas, lara, tak uz bez, mam ta rad", lara: "mam ta rada", poslali si pozdrav dvomi prstami KONIEC SPOIELRU, alicia vikander je strasna jebacka, najlepsia volba pre tomb raidera, jednoznacne chcem pokracovania, koniec filmu naznacil, kam by sa mohli uberat, aliciu vikander chcem privitat v DCEU 9/10 ()

Optical

Zbytečný reboot oproti starší verzi, nicméně stejně pitomoučký. Na Angelinu se alespoň lépe koukalo, což odvádělo pozornost od chabého děje. Alicia Vikander je v roli nezajímavá a kromě běhu, jizdy na kole a skoků o laně, nemá její role co víc nabídnout. Nový "akčnější" Tomb Raider je paradoxně nudnější. Opravdová slabota k uzoufání na rozmezí vražedných 118 minut plných vaty a patosu. ()

esmoke

Nový filmový reboot slavné video herní série vychází především z posledních her (nehrál jsem žádnou z her). Lepší než předchozí dva filmy, ale stále to není na zlomení prokletí filmových adaptací her. (2D titulky) Rozpočet: $ 94 miliónů, Tržby: $ 273,52 miliónů. ()

Willynka

Na hraně. Brutálně na hraně hrobky. Předem, Alicia je po emocionální stránce skvělá a její namakané (nejen) zádové svaly přidávají půlku čtvrté hvězdičky. Začátek nechutně zdlouhavý a zbytečný. Jako studentka archeologie viz začátek rebootu by mi seděla více. Další dvě třetiny mi přišly v rámci žánru dobrodružných filmů vyloženě skvělé. Rodinné setkání, které mělo zřejmě za účel přidat nějakou citovou hloubku, také zbytečné - úchylné klišé, které Alicia věru nepotřebovala, protože se o ni dost často bojíte i tak. Co tomu ale vše skutečně podtrhává nohy, je naprosto okaté CGI využití ve scénách, kdy naprosto nebylo potřeba, protože to, co dělá TR není vlastně Lara, ale všechny ty neskutečně scenérie, tajemná zákoutí a kouzelné mechanismy. Tady se tato témata jen tak nesměle naťukla. V tomto se bohužel tragické první filmy s Jolie naopak vyznamenaly. Asi se milostpánům nechtělo motat po skutečných japonských lesích. Schade. ()

O_Peki

O dost lepší než filmy s Angelinou. Sympatická hlavní hrdinka jako Indiana Jones v sukních ( i když v sukních...) ()

Dawydov

Docela povedené ztvárnění (mé) oblíbené hry, realitivně(!) realistické a sympatické. Samotné zpracování je vlastně skvělé + je tam pár dobrých scén (hlavně na řece ve vraku letadla + ztroskotání lodi), ale scénář celkově nic převratného. Až moc předvídatelné, šablonovité, občas zkrátka blbé, emoce to bohužel nevyvolá ani trochu. Sotva to udrží divákovu pozornost, když se něděje něco super akčního, a toho je tam opravdu málo. Akčního docela jo, ale "super" akčního malinko. Rozhodně to není celé úplně zpackané, ale nějak to nevtáhne. ()

Scaevola

Přestože je hlavní hrdinka místy neřízené torpédo, které více problémů vytváří, nežli řeší, nemohu si pomoci a přijde mi sympatická ve své naivitě a - na zpracování počítačové hry - relativní reálnosti, což nepochybně souvisí se změnou koncepce tohoto druhu dobrodružných příběhů. Scénář má překvapivě o čem vyprávět, ačkoli motivace některých postav nedává příliš smysl (opilý námořník, žoldáci na opuštěném ostrově,...), ale motivika dávné tajemné bohyně je využita v kladném slova smyslu beze zbytku. Přidám-li k hodnocení ještě povedeně nasnímanou akci (scéna se starým letadlem byla bezchybná), promyšlené obtíže po cestě a jednoduchou, leč pohlednou výpravu, mohu se jen radovat. ()

DJMaroko

Dlouho jsem se na tento reboot těšil, ale bohužel. Nesmyslná místa v ději filmu, sousta nejasností a hloupostí a stupidní a přehnaný konec. Na Angelinu se opravdu alespoň lépe koukalo a mělo ten správný styl a šmrnc. Slabotáááá ! Hlavní rdinka tam prostě vůbec nepasovala byla mdlá jako zvětralý bonbón. ()

notozjano odpad!

Ty krávo, no já jsem po skončení vůbec nevěděl, jak ten film začal. Dokonce jsem měl i díry, co se týče děje. Prostě a jednoduše jsem ty pohyblivé obrázky okamžitě vypouštěl, abych si zbytečně nepamatoval ty hovna, které George Richmond se svým týmem natočil. Divím se, že se na to nevysral, protože tento pán se podílel na jiných peckách. Co se týče hodnocení Verbala, myslím si, že během sledování prožil mrtvici. :) ()

Brainstorm

Nová tvář Lary Croft v podání Alicie se mi moc líbila a nemusí se za nic stydět. Ještě více mě i překvapil samotný děj, kdy jsem již ze zvyku čekal všemožné nadpřirozena. Samotný dej k tomu směřoval ale samotná pointa kletby mě opravdu překvapila, takový konec jsem tedy nečekal. Vysloužila si tak u mě 100% ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)