poster

Tomb Raider

 • USA

  Tomb Raider

 • Slovensko

  Tomb Raider

 • Austrálie

  Tomb Raider

 • Kanada

  Tomb Raider

 • Velká Británie

  Tomb Raider

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jinny
  **

  50 % Tohle mohla být zábavná akční jízda s parádním vizuálem a dvěma pistolemi vyzbrojenou rošťenkou v hlavní roli. Bohužel je výsledný produkt vizuálně nezajímavý, působí dost chudě, a co se týče příběhu, dělá naprosto stejnou chybu jako Assassin's Creed - příběh o organizaci snažící se pomocí nadpřirozených artefaktů ovládnout svět bere smrtelně vážně. Tomb Raider je typický produkt hollywoodského běžící pásu na každou aspoň trochu známou značku. Ten konec naznačující, že od teď to teda konečně bude sranda, je hřebíček do rakve.(18.3.2018)

 • verbal
  ****

  No konečně zase někdo pořádně porajtoval ztracenou archu! A ani nevadilo, že tahle Hrobkojezdkyně nesplnila kástingové přednosti předobrazu jako pičoidní Endželína a slečnu Záhumenskou tentokrát hraje sympatický kluk. Počítám, že i nad ním určitě pár prudkých heteráků přeleštilo. Asi zvyk z džojstyku. Nevadili ani příliš estetičtí otrokáři, kteří než uvrhli hrdinného ťamanského kapitána do špinavého otroctví v kamenolomu, pečlivě mu depilovali jeho mužatkovský homoknírek. Počítám, že přibrali i koule. Asi vši. A už vůbec nevadilo, že firma SONY vyrábí baterky, které i po sedmi letech zahálení v pohodě přehrají videjko či rozdiktují diktafon. Asi Foršprung durš Technik. Prostě i tak svižně dobrodružná, strhující a skvostně udělaná kulantní zábava na nedělní odpoledne s jako vždy excelentně slizkým Goginsem, jenž s tímhle xichtem snad musí být záporná svině i mimo kamery.(18.3.2018)

 • higuain
  ****

  V tuto chvíli se jedná o nejpříjemnější překvapení letošního roku (což je ale pochopitelně ovlivněno tím, že moje očekávání nebyla valná a že je teprve březen). Tomb Raider není přelomový a nepřichází s ničím novým ani jako videoherní adaptace. Že je to pouze spotřební akční/dobrodružný blockbuster ale nemění nic na tom, že se jedná o kvalitní film. Dobře vyvážený tempo bez hluchý pasáže jde ruku v ruce s dobře napsanou zápletkou, která ve finále není ani zdaleka tak fantasmagorická, jak jsem se obával. Navíc je tu výborná Alicia Vikander, která si Angelinu maže na chleba. A co je hlavní, hraje ve filmu, který je minimálně o dvě třídy lepší a může se směle rovnat i s některými díly Indiana Jonese.(19.3.2018)

 • -OverLord-
  ***

  Když opominu řadu klišé a nesmyslů, které vypisovat nebudu, je nová Lara dobrodružnou akční jednohubkou s pár dokonale epickými momenty, zajímavou zápletkou a příjemným obsazením. Alicia je sympaťanda, jen jí jaksi chybí figura Lary Croft, zato se jí dá uvěřit její mrštnost a styl. Záporák Goggins je správně úlisnej a zarostlej West tady vypadá jako starej Luke Evans. Škoda, že film někde v půlce usne a probudí se až na finální podzemní dobrodrůžo, které je vymazlené. Filmy podle her jsou začarované téma, ale když to porovnám třeba s Warcraftem, tak ten mě bavil o dost víc, ale taky měl o skoro polovinu větší budget. A Assassin's Creed byl zase o něco víc cool. Každopádně jestli je tady někdo současný král tohohle žánru, tak je to Nathan Drake, tak už sakra zfilmujte Uncharted.(20.3.2018)

 • Cl3ricK
  ****

  Při odchodu z kina jsem měl na tváři připitomělý úsměv a hlavně jsem si oddychl, že moje obavy byly neoprávněné. Restartovanou Laru se podařilo poměrně věrně předělat do filmové podoby. Příjemně překvapil fakt, že trailery vlastně nic nevykecali, co je v dnešní době skoro zázrak. Alicia je kouzelná, tatínek neskutečně sympatický a Goggins jako "poskok" dost nechutný. Klobouk dolů před panem režisérem, že se mu ten celý koncept nerozpadl jako domek z karet. 80% a Nathane.... jsi na řadě.(16.3.2018)

 • - Skladateľ Junkie XL dal prednosť tvorbe hudby k tomuto filmu pred snímkom Justice League (2017). (belinko)

 • - Alicia Vikander (Lara Croft) sa považuje za fanúšika hry Tomb Raider. Zakúpené práva na ňu ohlásilo štúdio Metro-Goldwyn-Mayer ešte v marci 2013. Dovtedy boli pod patronátom Paramount Pictures. (belinko)

 • - Obe predstaviteľky Lary Croft už v dobe natáčania snímku vlastnili svojho Oscara a obe za víťazstvo v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Alicia Vikander za Dánske dievča (2015). Angelina Jolie za Narušenie (1999). (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace