• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2018, 119 min

Bol som príjemne prekvapený, že tvorcovia šli do nečakaného naturalizmu a keď Lara odpáli na plátne prvého lotra, je to podané nečakane psychologicky a nehollywoodsky. Zabíjanie tu nie je žiadna zábava, ale nutnosť, ak chcete prežiť. Finále medzi kostrami, lebkami a kosťami s digitálnymi efektmi ale zostáva tiež príjemne civilné. Alicia Vikander sa musela pre rolu strašne nadrieť, ale jej kondičný tréner z nej našťastie neurobil druhého Schwarzeneggera. Škoda len, že si zabudla prsia doma na poličke. Väčšinu kaskadérskych scén robila sama, ale keď sa pozriete na film o natáčaní vidíte, že väčšina nebezpečných scén sa nakrúcala pred zeleným pozadím. Čo možno Tomb Raider vytknúť je mierna strata tempa v polovici filmu a uznávam, že nie každý ocení rúcanie žánrových pravidiel, neuvidíte žiadnu romancu ani žiadny príchod na koni do zapadajúceho slnka. Na druhú stranu dobrodružstva a napätia vo filmu rozhodne je, humor tiež, scény sú brilantné a humorné a scéna na rieke je akčným vrcholom filmu. Dobrý odpočinkový film.(18.11.2019)

Rozpočet $94miliónovTržby USA $57,421,715Tržby Celosvetovo $273,421,715Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,797,975Tržby za predaj DVD v USA $4,564,033║ Je pekné že sa to snaží držať pri zemi, Laru to ukazuje ako začína od podlahy ako bojuje z osudom. Len ten príbeh nie je až taká sláva, nemá čím preborným strhnúť a občas to dosť trpí na naivite, či nezmyselnosti. Takže občas niečo poteší ale prevažne sa to topí vo všednej priemernosti bez lepšieho nápadu. /60%/(6.6.2018)

Na původní Tomb Raider s Angie vzpomínám dodnes. Vzpomínám na dobu, kdy jsem Tomb Raider mastil na starém Pentiu a vzpomínám i na dobu, kdy jsem do kina začínal chodit sám. První film, u kterého mi rodiče vložili důvěru, byl totiž právě Tomb Raider. Na rozdíl od Angie ale Alicia Vikander není úplně Lara Croft. Jako přiblížila se restartované sérii, ale i když je super kost, tak to prostě není ono. Příběh a akce byla fajn, ale celou dobu jsem měl pocit, že tomu prostě něco chybí. Něco kvůli čemu bych měl důvod si říct, že tohle je povedený dobrodrůžo. Filmy s Angie jsou prostě lepší a zábavnější, i když zároveň hloupější a ujetější.(5.4.2018)

Vlastne až prekvapivo dobré a určite lepšie ako Tomb Raider s Angelinou. Nič proti nej, ta mi tam pasovala. Musím sa priznať, že Alicia Vikander vyzerá celkom drobnučká, ale casting sa vydaril, pretože postava Lary Croft jej perfektne sadla, dokázala predať nie len akčnú stránku, ale aj svoj sexepil. Čo sa týka samotného filmu, tak ten stojí celý na hlavnej hrdinke, ktorá je v podstate tak napol Indiana Jones a táto kombinácia je celkom zaujímavá, pretože v tomto v podstate "origine" Lara ešte nemá svoje klasické zbrane, takže prestrelky od nej nečakajte. Casting teda super, príbeh fajn pekne to odsýpa, akčná stránka ma čo ponúknuť a hudba od Junkieho to vie tiež zdramatizovať. Spokojnosť, teším sa na dvojku. Oblúbený soundtrack: Becoming the Tomb Raider. 75% - 4*(24.3.2018)

Perfektná Lara,Ja týmto dobrodružným fantasy akčákom proste nedokážem odolať.Pôvabná krehká Alicia na sebe statočne zamakala a výsledkom je okrem jej perfektnej kondičky a dokonalého tela predovšetkým skvelá ,,podívaná".Pre mňa je táto nová Lara niekoľkonásobne lepšia,stráviteľnejšia a efektnejšia,než tá v podaní Angeliny,pri ktorej som sa skôr smiala než si od napätia kúsala do pery.Škoda len,že Himikó nedostala šancu sa prejaviť,aspoň na pár minút ožiť,alebo aspoň nejak priamo zasiahnuť do deja.Dúfam,že sa čoskoro dočkám pokračovania.(26.7.2018)

• - Závěrečná scéna v bazaru, kdy si mladá Lara Croft (Alicia Vikander) vybere pistole HK USP 9mm, je odkazem na původní film Lara Croft - Tomb Raider (2001) s Angelinou Jolie, která používala úplně stejný typ pistolí. (UncleMorty)

• - Ve scéně, kdy dojde k přestřelce ve hrobce mezi Richardem Croftem (Dominic West) a Vogelem (Walton Goggins), můžeme vidět, že Richard Croft v jedné scéně drží českou pistoli CZ P-07, v následující scéně má ovšem v ruce ruský Makarov. (UncleMorty)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. března 2018 v Berlíně v kině Astor Film Longue. (Varan)