Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

chelseaman22

Divák ocení už jen to, že hlavní hrdinka si neadoptovala patnáct dětí z Konga. Vikander je kus, a to i přes skutečnost, že poprsí má spíše po dědovi Konbrúnovi, který rád běžkoval. Je úžasné, že Alicie ve filmu pořád někam padá, skály či letadla padají na ni a ona přesto běží a skáče dál, aby našla ztracený artefakt a objevila se na titulku časopisu People. 60% Celosvětový příjem k 6. 8. 2018: $273,521,715, což je 2,91 násobek rozpočtu ()

octopuska

No nevím, ač to říkám nerada. Tomb Raider, byla určitě lepší Jolie, která na tom v určité době byla fyzicky celkem dobře, než se z ní stala chodící reklama na ublíženou anorektičku. Vikanderka je romantický typ a nehodí se do akčních fantasy výplachů. Sedí jí kostýmní role. Historické, dramata, psychologické, osudové ženy, ale toto určitě ne. Tohle je hodně mimo mísu. ()

UhLee

(5,5/10). Hru Tomb Raider jsem nikdy nehrál, ale vyskočilo to na mě na Netflixu, tak jsem tomu dal šanci. Hodnotil bych to jako průměrný akční film, který má slibný úvod. Postupem děje to ale sklouzne do předvídatelné plačky. Nevím jestli s tím mám problém jenom já, ale místy mě fakt iritovalo to neustálé hekání hlavní představitelky. Jako respekt, že většinu kaskadérských kousků dělala sama a dostala se do takové formy. Ale tohle už bylo i na mě moc. Osobně bych nestál o pokračování, protože mi ten film prakticky nic nepředal. Nezanechal ve mě větší stopu. ()

4ct10n

Jak už tady můžete číst kolem mě, tak se asi opravdu jedná o nejlepší herní adaptaci vůbec. Nesnaží se to jít vlastní cestou jako AC, ani to není ambiciózní jako Warcraft. Alicia je skvělá, sympatická a uvěřitelná Lara v rámci nových rebootů od Crystal Dynamics. Z dvouhodinové stopaže si akce ukrajuje podstatnou část a nevypadá kupodivu vůbec špatně, jen se občas zapomene na fyziku a míru odolnosti lidského těla. Ale jedná se o adaptaci hry, a tyhle věci se jaksi očekávají. Kdo ne, tak šel na špatnej film. Jsem zvědavý co budou říkat kritici Alicie jako Lary, protože ve mně se všechny pochybnosti rozplynuly během prvni scény. ()

Trenslation

🍿 Film Tomb Raider (čti tům rejdr) pohledem člověka,který dohrál všechny videohry i datadisky stejnojmenné hry: 👉 TR, Vám víc než cokoliv jiného v kinech připomene posilku a ty vyhozené peníze za multisportku (ABs Alicii Vikander na IMAX plátně) 👉 Simuluje zvuky ložnice u Fassbenderových doma 👉 Vám připomene, že některé videohry mají lepší scénář než celovečerní hollywoodské filmy za téměř 100 milionů dolarů 👉 Vám připomene něco, co už jste desetkrát viděli v kině nebo TV v lepší verzi (Indiana Jones,Mumie [ta s Brendanem Fraserem]) 👉 Je subjektivně lepší než dva předchozí snímky s Angelinou Jolie 👉 Neobsahuje ani kus vtipu nebo důmyslnosti 👉 By (ačkoliv má hlavní ženskou hrdinku) asi stejně neprošel Bechdel testem 👉 Není tak hrozný film, jak byste asi očekávali,ale pořád není tak věrnou filmovou adaptací videohry jako je třeba Silent Hill >> P.S. Nechoďte na 3D je úplně zbytečné! ()

skrblik007

Téměř doslovné přenesení herního rebootu na velké plátno. Neříkám, že to je ta ideální cesta, jak to dělat, ale konečně se po letech čekání nějaká filmová adaptace videohry povedla. Samozřejmě na scénáři se vždycky dá zapracovat. Vážnější tón mi nevadí, zpracování je naprosto super - od bezvadné Alicie Vikander, přes parádní výpravu, kostýmy a triky po zajímavou choreografii akčních scén. ()

ivan_drago

Jestli máte rádi Báru, tak dejte taky jednu navíc... místy trapné... co funguje ve hře, nefunguje na plátně, např. hlavolamy... trpí syndromem mistra Hankse Leonarda... záporák a jeho nadřízený záporák špatní, kopku "vyrajdujou" jenom jednu, napětí se dostavuje místy... co ve hře trvá dobrých 30 hodin gameplaye, má se ve filmu udát za hodku a čtvrt... úvodní scéna s poslíčky je úplně mimo a nenavozuje atmosféru tedy vůbec... Nick Frost vynikající a jediný opravdu Lara Croft moment je v úplném závěru, se zapleteným copem a dvěma bouchačkama v rukou... Rači si to zahrajte... ()

Johnny.ARN

Zabudnime konečne na Angelinu. Alicia si to ide jak pani. Skvelo zahrané, miestami trochu predigitalizované, ale behať po ostrove a loviť padúchov lukom a šípmi, veď to sme presne chceli. Bavila ma tá kamera, videoherný feeling a dejová priamočiarosť. Trošku som však postrádal komentár pri riešení hlavolamov alebo nejaké zapeklitejšie nástrahy. Rozhodne som však spokojný. Nadhodnotím, lebo vieme, aká bude dvojka. 4 z 5 ()

BROKEN_

Bylo to fajn. Myslím, že se jedná o jednu z nejlepších filmových zpracování podle počítačové hry. První polovina byla velice dobře zpracovaná, ale v té druhé polovině to bylo horší a někdy to nedávalo smysl. Nová Lara v podání Vikander je v pohodě a nevadila mi. I tak si myslím, že byla lepší Angelina jolie:). Pokračování bych se vůbec nebránil. ()

Mrkvič

Jak je Lara neotřele uvedena - jako mladá, nezkušená, chudá holčička, tak se v druhé polovině filmu všechno posere a Lara končí jako nudná, neuvěřitelná a kýčovitá postava. Opravdu jsem v první asi půl hodině byl z filmu nadšený. Bohužel se dál už jen klouzalo ke strašně pitomým nápovědám a hádankám, dialogům a postavám. V dnešní době se už moc nevidí tak trapně jednostranně charakterní postavy (maximálně v Postradatelných, kde je to jen jako vtip). ()

filmmovier

Výtečná záležitost a skutečně poctivá dobrodružná jízda. Filmy s Angelinou mně nikdy nebaily, ale tohle je úplně jiná káva a musím říct, že v tomhle případě mně neúspěch opravdu mrzí. Jistě, co se týče děje, je to předvídatelné, stejně jako v případě odhalení záporáků, ale to mi vůbec nevadilo, nebt tahle Lara je skutečně poctivou žánrovkou a dostal jsem od ní přesně to, co jsem očekával. Alicia je naprosto perfektní a akce šlape na jedničku. Prostředí je pak naprosto úžasné a humor taky funguje. Hry neznám a ani mně nezajímají, ale tenhle film mně nadchnul a určitě se k němu budu rád vracet. Jistě, má to svoje mouchy, ale ty v tomhle případě velmi rád odpustím. Tohle prostě vyšlo naprosto perfektně. 80%. ()

biglion

Šel jsem do kina s různými pocity a představami. Chci tohle vůbec vidět? Vždyť to bude slátanina... Chvilku mi trvalo se oprostit od představy, že vlastně nic předtím nebylo a donutit se neporovnávat neporovnatelné. A nakonec? Velmi milé překvapení. Svižné, dynamické, zábavné a hlavně bez špetky nudy. Alicii jsem všechno věřil a žral jí to i s navijákem a ač jsem měl vůči ní předsudky, vše se během projekce rozplynulo. Působila lidsky (zde se porovnání neubráním :-D) a afektovanou a nabubřelou Angelinu Jolie strčila s přehledem do kapsy. Jen tak dál. Rozjezd nové série má laťku dobře nastavenou a už se těším, jak tvůrci budou děj dále rozvíjet. Takže Go Lara Go, už máš i pistolky... :-D ()

Thommie

V dnešní záplavě tupé a "prostě jenom hluk" akce bez špetky emocí, působí Tomb Raider docela inteligentně. Nicméně je pravda, že se tady kombinuje chytrá akce s nesmrtelnou Larou mezi padajícími kameny. Trošku více vyprávění, trošku méně Avengerů. ()

elanius

(29/2018) / Tomb Raider, film ktorý budí dojem, že zaspal dobu o pár desiatok rokov. Ono občas to býva aj pozitívom, ale v dobe keď ma napríklad restart Jurassic Parku vystrelil zo sedadla, je najnovší Lara Croft počin sklamanie. Jednoduchý, jednorozmerný dobrodružný príbeh, v docela nezaujímavom prostredí bez šance prekvapiť, očakávania boli vyššie. Zaujal ma jedine (celkom podarený) casting Dominica Westa (The Affair), ktorý bol asi najlepšou postavou herecky aj príbehovo. Na druhú stranu...Alicia! :) (5/10) ()

Phietros

Klidne by se mohl film jmenovat TR:pocatek. Herecka naprosto dokonala a ani mi nevadilo, ze od predchudkyne Angeliny Jolie ubrala dost na vnadech. Na druhou stranu musim vypichnout sceny, ktere s casti kopirovali hru Tomb rider(2013) a kdo hral urcite souhlasi. Nektere pasaze mohli byt delsi a vic propracovany, ale jako celek se mi film libil a myslim ze se muzem tesit na dalsi pokravovani! 70% ()

venison

Lara Croft trošku jiná, než je zvykem.. Méně technicky vytuněná, méně tělesně dokonalá, méně fyzicky zdatná.. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, že je nový "Tomb Raider" o chlup menší pohádkou a více reálnější záležitostí.. Chvilku mi trvalo, než jsem si na nové provedení zvykla, ale vtažení do děje naštěstí netrvalo dlouho.. Poslední hru, kterou jsem s Larou hrála byla "Rise of the Tomb Raider", která bych řekla se atmosférou, obsazením hlavní role, prostředím a hlavně kulisami, podobá asi nejvíce filmu.. Velmi mě bavily záběry natočené jakoby byly vystřižené ze hry.. Příběhově nepříliš silné, ale obsahově nabušené.. Alicia Vikander byla super volba.. "Tomb Raider" má své nezapomenutelné scény.. Hodně mě bavila honička s koly a scéna se ztroskotaným letadlem.. Má také správnou dávku humoru.. Zakončeno je příjemně otevřeně a já se budu těšit, že vznikne brzo další Indiana Jones v sukni ve stejné kvalitě a provedení.. ()

ivan bohatyr

Příběh teda nic moc, ale jinak docela dobry. Alicia je fakt kočka, konečně pořádná akční hrdinka. S Jolie nemá smysl srovnávat, ta byla úplně k smíchu. I novodobé akční hrdinky jako Gal Gadot ve Wonder Woman teď vypadají hodně trapně, Alicia je našlapaná, jde vidět že měla tvrdý trénink včetně posilovny. Cením si toho, že tam nebyly nějaké nesmysly jako, že 50kg Lara sama zbije pět 90kg chlapů apod. Doufám, že pokračování bude alespoň stejně kvalitní. ()

noriaki

Přiznám se, že jsem čekal něco trochu jiného. Zklamaný ovšem nejsem. Úvodní civilní pasáž líbila víc, než akční zbytek filmu. Seznamování s Larou Croft je svižné, vtipné a prozradí o hrdince mnohé. Svůj účel splnilo a režiséři některých filmů (Síla se probouzí), by se mohli učit, jak vysvětlit motivace postav. Po příjezdu na ostrov se děj ostře zlomil do lehce prostoduché, dobrodružné hopsačky. Protože film pokradmu napodobuje výpravy Indiana Jonese - a dělá to úspěšně, tak kvalita klesla jen zvolna. Za tohle může režisér poděkovat Alicii Vikander. Herečka je to excelentní a i vyloženě hloupým scénám dává punc přirozenosti a především uvěřitelnosti. A že takových je. Kdybych je měl projít s jejím herním avatarem, potřeboval bych na to systémem save / load tak 8000 pokusů, patero myší a tři klávesnice. Ještě teď si pamatuju, jak se mi Lara nadšeně topila v každé trochu hlubší kaluži a přeskočit propast byl nepřekonatelný problém. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)