SallyZen

Nedávno jsme s jedním mým známým vedli konverzaci o tom zda je lepší film Všemocný nebo Zdrojový kód. Já tvrdím, že tento a známý, že Všemocný. Chvíli jsme se hádali, potom slovíčkařili, pak podávali "pádné" argumenty. Všechno bylo k ničemu, protože jsme tím nikam nedošli. Ale oba jsme se jasně shodli, že jak Bradley Cooper, tak J.Gyllenhaal zahráli skvěle a byl to hlavně jejich film. Nečekal jsem od tohoto snímku nic a dostal jsem mnoho. Také to je jeden z těch filmů, kdy se podíváte na plakát, název a už si děláte svůj pohled, o čem by ten film mohl být. Já si představoval něco podobného Počátku, ale kvalitně horší, takové futuristické. Ale film byl úplně o něčem jiném. 90% (stopáž snímku krátká, ale přesvědčivá) :) ()

rakovnik

Dechberoucí jednohubka, která funguje i bez bombastických 3D efektů a megalomanských akčních scén, která se odehrává prakticky jen v jednom vagonu vlaku. Skvěle realizovaný nápad, který sice zavání opisováním, ale v důsledku je zcela originální. Závěr filmu sice příliš hraje na city, ale v mém případě k mojí osobní spokojenosti a zadostiučinění. Velice mě potěšilo příjemné obsazení v podstatě všech rolí. ()

Chen

Zajímavý nápad, pár šokujících momentů, dobré herecké výkony, ale prostě mě to nevtáhlo do děje, jako některé ostatní a někdy mi přišlo téměř otravné, neustále se vracet na stejné místo a stejné doby, přestože na ni bylo nahlíženo z jiného úhlu, respektive se měnily detaily. 70 % ()

Havaj8

Po delší době sem dostal chuť si znova zopakovat tenhle skvělej film a moch bych se na něj koukat znova a znova, do tý doby než by mě omrzel, pokud by to šlo. Řikám to teď po skončení a filmů v roce 2011 bylo spousta, ale tenhle se rozhodně řadí do TOP3. To prostě jestli jsem z toho hotovej teď, jaký to bylo poprvý. Jak to tady čtu, tak by mě někteří ukamenovali za to, kdybych napsal, že to je bezchybnej a zcela do detailu promyšlenej film, což určitě není, ale pokud nejsme úplný detailisti, tak si to musíme tak vychutnat, jako nic jinýho. Prostě to trvá a trvá a nemůžem se nabažit konce, kterej byl prostě happyendovskej, asi ne v rámci možností, ale povedl se :) Kapitán Conors takle zabil učitele, převtělil se do něj a ještě sbalil v tomhle filmu hodně krásnou Michelle Monaghan. Jeden z těch významějších filmů, díky kterýmu jsem si oblíbil Jakea jako herce... ()

Martin741

Na poli sci-fi sa po vybornom Inception opat deju zazraky, ako pozeram. Reziser Duncan Jones opat natocil inteligentny, stylovy a scenaristicky prepracovany film s vybornym Gyllenhaalom /Donnie Darko ...../ Samotni Jake Gyllenhaal a Michelle Monaghan dokazu spolu v pohode herecky utiahnut cely film. Bez vacsich problemov. Nadhera, akurat ten zaver filmu mohol byt podstatne smutnejsi : 88 % ()

Figu

Po slabším filmovým roce 2010 je tu daleko našláplejší dvajedenáctka a nabízí nám spousty skvostů!.... Ať už jde o parádní oscarovku Warrior, nebo životopisný Nedotknutelný, tak pro mě především úžasnej Drive a samozřejmě k němu přihazuju i tuhle pastvu s časovou smyčkou! Jake Gyllenhaal je herec plnej překvapení. Krom Donnie Darka moc velkejchch příležitostí vyniknout nedostal, když nebudu počítat jeho vedlejšáky (Den poté, Zkrocená hora, Zodiac). Source Code je přesně tou ukázkou, jak má v dnešní době vypadat pořádnej mysteriózní thriller! Je to napínák, je originálně podanej, je slušně zamotanej, je skvěle zakončenej a to všechno pan Jones vecpal do luxusní hodinky a půl! Tohle si prostě zaslouží pět pořádně tučnejch hvězd! 90% ()

uterox

Naprostá spokojenost. 89minutová stopáž a skvělé téma, jak se něco podělá a my to můžeme na základě zdrojového kódu změnit a vytvořit novou budoucnost, kde to dopadne vše mnohem lépe a ještě se to skvěle završí. Člověk se nenudí, pobaví a hlavní příběh zkrátka zaujme a je tam i romantická zápletka. Co víc si přát. ()

Lischai

Skromná, přesto velmi příjemná a cool sci-fi. Podobně jako třeba Moon je i tohle férový komorní film, který si nehraje na něco co není, a skvěle zvládá, co zvládat má. Source Code není zklamání, Source Code je příjemný večer. ()

Skleena

Ze začátku to trochu vypadalo jako klasické "Na hromnice o den více" schéma v novém, akčním kabátku s Jakeovýma psím očima a snad i zbytečnou dějovou love linií, jsem rád, že se ze zdrojového kódu vyklubal zajímavý počin. Jen je pravda, že fláknout diváka pointou po tváři zhruba někde v polovině stopáže a pak to nějak nechat "doběhnout" asi není to pravé. Zvlášť s tím patosem na konci... Ale jinak to celkem šlape, hudba je přesně taková, jaká by asi v podobně laděném díle měla znít... celkově příjemné překvapení. Jen si myslím, že tak nějak zapadne do průměrna. Ale jinak určitě důvod, proč zas po delší době zajít do kina. A navíc - jak já jen miluju Veru Farmigu! I za ni pomyslná půlka čtvrté hvězdy navíc. ()

Vojťas

Skoro dokonalé! Opravdu parádní sci-fi od režiséra (taky skvělého) filmu MOON. Největší podobnost bych tu viděl s filmem ÚHEL POHLEDU říznutého DEJA'VU, ovšem na druhou stranu je to svým způsobem originální! ... Stojí to za to! ;-) ()

O´Neill

První, co mě po asi 20ti minutách filmu napadlo? Pokud se bude neustále takhle refreshovat, bude to totální nuda. Bohudík se ale spravili. Celkově na mě film působil takovým divným, možná zajímavým dojmem. Herci hráli dost dobře, a ačkoliv mi Jake Gyllenhaal není dvakrát sympatický, pravda je taková, že kde hrál, tam se mi jeho herectví líbilo. Michelle Monaghan hraje naprosto úžasně, a jak vystihl 3DD!3 - "... a do Michelle Monaghan není problém se zamilovat tak jako náš hrdina.". Herectví a celkově casting bychom tedy mohli ohodnotit značně kladně. Soundtrack rovněž perfektní. Takže co mi tady vlastně chybí? Já upřímně řečeno nevím. Na pět hvězd to není, ale vůbec bych se nedivil, že při reprojekci změním svůj názor. Mimochodem - happyendy dvakrát nemusím, ale tenhle se SAKRA POVEDL! ()

Rocky88

I přes spustu klišé se Jonesovi podařilo film dost oživit, že kromě posledních 5 trapných minut se bylo na co dívat a člověk se neměl šanci nudit. Opravdu velká škoda té šablonovitosti, která začíná u idiotské osvěty cestování do minulosti a vrcholí na samotném konci. I tak ale dávám 4, protože i přes všechny své neduhy se jedná kvalitní dílko, které rozhodně neurazí. ()

cariada

Podobný sci-fi mám rád. Vše to vypadá jak počítačová hra , kdy se ocitneš na jednom místě a máš jen několik minut na to, aby jsi zjistit co a jak a postupně máš ten úkol plnit stále dál a neustále se vracíš do stejného kola. Vše má samozřejmě mnohem hlubší podtext. Určitě mohli tvůrci ten závěr více vyšperkovat, přesto jsem byl velice spokojen. ()

shyster

Po dlouhé době se tu objevila kvalitní scifárna, s propracovaným dějem, skvěle zvládnutými akčními scénami a i ten závěrečný "zvrat" obstojí. ()

Elyssea

Znáte to, když máte strašnou chuť na nějaký dobrý dlabanec, ale on vám pak leží v žaludku jako kámen? Tak tohle mi provedl Zdrojový kód. Zajímavá zápletka, fajnové obsazení (asi definitivně vyřadím Jakea ze škatulky "nesympatický"), tempo a napětí. Všechny ingredience na svém místě a přesto mi výsledek absolutně nesedl. Jednoduše divné. ()

Flaxik

Tož to bylo dobré toto. Teda s tým časem to tam nějak divně šůlali a ke koncu se mi pozdává, že už ten pilot měl v hlave jakýsi maglajz a ten morgoš s bíbrem byl kokot protivný, ale zase tamta Michelle byla kočina a tak nějak se u teho dobře povalovalo na gauču, tak co temu nenakulit aspoň nějaké ty čtyry kusy, že. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem