SarumanKo

Spočiatku uhladený výtrysk scenáristickej a režijnej originality a precíznosti, ktorý má nadupadné tempo, krásne vystavanú zápletku a hercov stopercentne si istých vo svojich úlohách. Duncan Jones si vie vybrať skvelý námet a vie v divákovi vyvolať okrem fungujúcich emócií aj pocit, že sa takto inteligentne nezabavil už dlhý čas. Po Moone si tak na konto môže pripísať ďalšie vynikajúce sci-fi, ktoré však v tomto prípade ku koncu mierne skĺzlo k sentimentu a logickým nezrovnalostiam. Raz tvoj čas príde, Duncan, a svojim talentom nám všetkým vytrieš zrak, ale dovtedy natoč ešte zopár takýchto výborných filmov. (8/10) ()

AlThorKremser

Další film s Jakem Gyllenhaalem. A znovu velmi dobrý film. Gyllenhaal podle mně hraje jen v dobrých filmech. Source code byl podle mně velmi dobře natočený a i scénář byl dobrý, ikdyž někdy trochu matoucí. Jinak dobrá podívaná. 85% ()

blackrain

Tohle je jeden z filmů, který je dobré sledovat pozorně od začátku do konce. Je velmi dobře vymyšlený a nedělá z diváka blbce. V souvislosti s ním jsem si vzpomněla na Matrixe. Konec byl postavený na emocích. Já bych si ho představovala trochu jiný, ale to jsem mu odpustila. Jake Gyllenhaal se velmi snažil a byl sympatický. Pro mě je tenhle film velkým překvapením. ()

slunicko2

Nudně předvídatelné a předvídatelně nudné. 1) Příběh včetně jeho dalšího průběhu pochopí jen trochu vnímavější divák po nějakých dvaceti minutách. Jak by taky ne, když nám tu režisér předvádí stále stejná a ohraná klišé, se kterými bych se málem styděl přijít i do školního časopisu. 2) Všechno běží, jak má. Množství logických nesmyslů neustále narůstá a vrcholí v pointě, která doslova nemá hlavu ani patu. I tento závěrečný nesmysl jsem s hrůzou a nechutí očekával a obával se, že nastane. Nastal. 3) Ani ztrápeně (no jak by ne v takovém snímku) působící 31letý Jake Gyllenhaal nedodal žádnou šťávu. ()

Mikita

Ano, má to své nedostatky a scénář by měl stavět na pevnějších základech, ale....tohle je film, od kterého dostanete přesně to, co čekáte. Pointa je celkem jasná a znalí žánru padoucha odhadnou hned, ale budete se i přesto královsky bavit. Já jsem spokojená, s hudbou, kamerou, režií, herci a dokonce i celým příběhem. Jsem velmi, velmi spokojená. Ba dokonce nadšená. Srdcových 5*. ()

movieband

Nejlepší film jaký jsem za poslední dobu viděl. Absolutně skvělý film.Gyllenhall se tu předvedl ve své nejlepší formě a Michelle Monaghan byla nádherná. Film gradoval a hudba dodávala filmu na atmosféře. Prvních 20 minut nic moc, ale potom se rozběhl koloběh událostí, které byly zakončeny skvělým koncem, který člověku vzal dech.95 % 5* ()

Maq

Je film hrobařem dramatického umění, anebo se jen přizpůsobuje všeobecnému trendu otupění citu a debilizace? Jde to asi oběma směry, řekl bych. --- Před několika dekádami by se tento příběh prodával jako šestákový comics na dvacet třicet stránek. Dnes je z něj film. Nejde však jen o technologický pokrok. Comicsy braly vážně jen děti, byl to brak pro volný čas, na pláž, nebo - asi vůbec nejpříhodněji - na záchod. Dnes je to celovečerní záležitost, plnohodnotné téma pro dospělé a velmi příznivě přijímaný kousek umění. --- Aby mi bylo správně rozuměno - nefňukám nad lidskou hloupostí, ta je věčná. Ale unikátní pro naši dobu je, že „nebýt primitiv“ se stalo povážlivým handicapem. --- ()

MATADOR

Po dlouhé době zase nějaký šmakózní thriller, který nenechá oddechnout a stále ve své jednoduché myšlence nahazuje nové nápady. I když jsem byl skoro na maximálním hodnocení, nakonec z něho sešlo kvůli zdlouhavému konci. Ale i přesto se jedná o perfektní snímek a takové já zbožňuju! ()

Helo

Hodně povedený thriler ve kterém se pořád něco děje a který vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Snad jen na konci tempo trošku zakolísá jdouce vstříc hlubšímu významu filmu. Jake Gyllenhaal opět skvělý stejně jako Michlle Monaghan. ()

EvAnSiT

Nadupaná pecka, ktorá vás chytí od prvej a nepustí do poslednej minúty. Možno sa opakujem, ale potenciál, ktorý drieme v Jakeovi opäť vypredal Aero ! ()

Thomassi

Zdrojový kód mi přišel už od začátku jako velmi zajímavý film. A jsem rád, že jsem ho viděl, protože takových snímků se moc netočí. Přišel mi originální svojí myšlenkou, ze které dokázal ždímat šťávu až do konce a já si ho tak užíval bez toho, abych se někdy nudil. Dokonce si troufnu napsat, že se jedná o možná nejlepší nekomerční událost roku. Proč tedy "jen" čtyři hvězdy? Protože prostě film měl skončit tak, abychom si na konci utírali oči kapesníčkem a né aby to skončilo tak nějak rádoby šťastně. Jinak Jake i Vera vytvořili neuvěřitelné imaginární spojení přes obrazovku, které mě až dojímalo. 85%. ()

katuska138

Nemůžu si pomoct, ale ten happyend na závěr se mi tam prostě nehodil. Tak do poloviny filmu to bylo úžasné. Jakeův herecký koncert jsem si moc užívala. Ale potom to spadlo do obyčejného Holywoodského podlézavého patosu. Zajímavá myšlenka, která šla podle mě využít mnohem efektivněji. ()

YURAyura

8/10 Velmi prijemne prekvapeni od filmu, od nehoz jsem absolutne nic necekal. Takove sympaticke pokracovani Hrominc. Postupem casu se da odvodit jak to nejspis bude pokracovat, ale stejne jsem byl na konci docela dojaty. Pravda, ukrast nekomu jinemu identitu a cely zivot je taky ale zavrzenihodne - jako v Nadechu ()

džanik

No, všechny ty parabolické řeči o zdrojovém kódu osmi minutách atp... To jsem tedy nepobral a smysl to nedávalo. To už raději starý dobrý stroj času! Ale žijeme v počítačovém postmatrixovském věku, takže chápu autory. Děj (a úsměv Christiny) mě nakonec vtáhly a byl jsem zvědavý jaký konec tomu všemu napsali. Ano, máme prakticky nekonečně možností jak rozvíjet aktuální realitu a situaci a jak se k ní postavit. Doleva - doprava. K dobrému - ke zlému a všelijak mezi tím. Cesta zpět však není a vše je "někde" zapsáno a účet bude jistě vystaven. Je jen na člověku, na jeho svobodné vůli, kterou pěšinou se vydá vstříc budoucnosti. Jen je třeba být s Bohem - nejvyšším a věčným jsoucnem - "ve spojení". ()

salalala

Milé překvápko a důkaz, že se ještě dají psát relativně originální a napínavé scénáře. Duncan Jones tu exceluje v každém záběru - famózní průlety, stejné situace, ale pokaždé jinak, hudba, všechno tu sedí. Sedmdesát minut je to fantastická podívaná a takřka geniální film. Potom se to bohužel rozprskne, natahuje a až moc hraje na city. Americký patos je na hraně. K hercům ale není co dodat - Jake Gyllenhaal parádní, Michelle Monaghan taktéž, Vera Farmiga taky skvělá. Jones je prostě výborný režisér a Zdrojový kód je výborný film a prozatímní film roku. Přesto byl Moon o chloupek lepší, proto čtyři hvězdy a 80%. ()

FilmFan24

"Source Code" je mix akce a sci-fi, který šlape jako švýcarské hodinky! V době dvou a více hodinových filmů obzvlášť potěší krátká stopáž. No a Jake Gyllenhaal, který během osmi minut, kdy je přenesený v těle jiného člověka do zbytkové časové stopy, musí zachránit tisíce lidských životů. Uvěřitelné herecké výkony, zajímavý soundtrack a zajisté nejen mnou tolik oblíbený námět cestování v čase dovedený zase na jinou úroveň. No a smutná Vera Farmiga... ()

togaf

Jake Gyllenhaal je prostě výborný herec, tak dobrý, že mi ani nevadil přepjatý patriotismus, který je americkým vojákům tak vlastní. Dobře bylo pojaté i neustále vracení do "osmi minut" a ani povinný happyend nebyl na škodu. Jones se nesnažil za každou cenu vymáčkout z diváka slzy, a to se cení. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem