tyzmrde

Pohádka o COOL vodníkovi. Asi nejlepší marvelovka od DC !!! Film mi hodně připomíná Star Wars, Thor Ragnarok a Indiana Jonese... ()

HellsAngel

Aquaman je (okrem iného) odpoveďou na otázku, ako by vyzeral príbeh Black Panthera, keby bol hlavným hrdinom Killmonger a T'Challa by zastával rolu záporáka. V oboch filmoch totiž spoznávame vyspelú a dobre ukrytú civilizáciu, v centre diania je konflikt o trón a hlavný zloduch chce vyhlásiť vojnu celému svetu. No zatiaľ čo Black Panther bol kráľom brániacim svoj nárok pred vyzývateľom, v Aquamanovi je protagonista oným vyzývateľom. To je však iba poznámka na okraj, pretože napriek podobnostiam v elementárnej rovine majú oba filmy vlastný charakter. James Wan dal dokopy zábavný mix rozprávkového príbehu akoby od Disneyho a dobrodružnej honby za pokladom v štýle Indianu Jonesa, ktorý divákov vťahuje do pútavého podmorského sveta (s kvalitným CGI) a solídnu akciu podčiarkuje štýlovou kamerou. Herecká zostava v podstate nemá slabé miesto a hoci Mamoa nie je ani náhodou oscarový materiál, v úlohe svalnatého sympaťáka je výborný. Aj vďaka jeho charizme je Aquaman vydareným popcornovým zážitkom a s výnimkou Man of Steel ho považujem za najlepšiu sólovku v rámci filmového vesmíru DC. ()

Brodequin

Film jako takový je ode mě za 4*. Je to prostě komix - tedy nečekejme od toho nějaké rozumy a zamyšlení. Vtipu ale mohlo být více. A při sledování jsem si tak nějak říkal, jak by tohle bylo super, kdyby byl film točený pro dospěláky, tedy i s přidáním pořádného gore. :-) Hvězdičku navíc jsem dal kvůli perfektnímu zpracování. Neuvěřitelné, co už dnes dokáží ti filmaři. Nádherné kostýmy, prostředí, zvířata v hlubinách, pohybující se vlasy a vousy pod vodou, spousta nádherných detailů, které je někdy těžké postřehnout, když má scéna například 5 vteřin...Takhle bych si nějak představoval 20 000 mil pod mořem! Opravdu musím uznat, že to celé muselo dát hodně práce a vypadá to fakt úžasně. ()

sebulba1981

Určitě nejlepší komiks z DC universa.Trochu digitální bordel,jinak ale film rychle uteče.Co je hlavní pozitivum je určitě fakt,že se nebere tak vážně a hrají tam sympatičtí herci.Dost mi to připomnělo Avatara.To byla taky podobná pohádka.Takže palec nahoru a těším se na další komiks z této stáje.Myslím,že nás ted' čeká pokračování Wonder Woman. ()

Petper

S hrdosťou možem povedať , že som práve videl najlepší film od DC . Ak budú vytvárať už len takéto filmy , s vynikajúcimi efektami a spanilou jazdou , verím že Marvel bude mať konečne nijakého protivníka ktorý sa mu može vyrovnať . Celý film som hltal aj s navijákom a finále úplne úžasné. 90% ()

HennessyVSOP

Nejlepsi DC od dob Nolanovych Batmanu, nicmene to zas neni tak velika pochvala vzhledem ke kvalite toho ostatniho. Nicmene musi se nechat, ze Aquaman se povedl predevsim vizualne. Je to obri pastva pro oci, at uz v podobe vyumelkovanych hercu, kostymu a nebo prostredi. Akce je zhruba tak akorat a prospela by mozna lehce kratsi stopaz, nicmene o zadnou nudu se nejedna. Skoda trochu slabsiho pribehu, ktery opravdu prilis napeti ani prekvapeni nepobral. Pokud by takto vznikaly vsechny DC filmy, tak by se mozna nemusely hanebne krcit ve stinu Marvelu. ()

marrrrian

Má to svoje mínusy, ale Aquaman sa tvári tak, že si ich je vedomý a že ich tam vlastne chce mať. Určite sa oplatí vidieť, je to prívalová vlna medzi komiksovkami, s bohatým dobrodružným nádychom a skrytým potenciálom na plnohodnotnú ságu po vzore Star Wars alebo Avatar. Napriek 140min dĺžke film rýchlo utečie, pobaví a ponúka niekoľko top vyšperkovaných záberov z podmorskej akcie, ktoré pretrvajú v pamäti aj po odchode z kina. ()

BloomGeorge

Tak jak jsem šel na tento film s pocitem, že to bude takový lehký průměr od DC, tak mě to více než překvapilo. Je od začátku až do konce plný akce a humoru. No efektům snad nejde nic vyčíst. Po všech stránkách skvělá podívaná na konci roku. Vřele všem doporučuji :-) ()

JFlower

Báječná podívaná nejen na Momou, ale taky na úžasně vymazlené a krásně vymyšlené podvodní prostředí. Tenhle film je dobrá oddechovka, která rozhodně patří na velké plátno. ()

veverysiak

Štyri hviezdice len za to, že je to Jednotka, tým pádom je to neokukané prostredie, podarený feši, celkom origoš efekty a jemný humor, ostatok za veľa nestál, hlavne na komparze si mohli dať chlapi viac záležať, už aj keď Willem sa mi zdal značne toporný, tak niečo im v kastingu zjavne uniklo, takto zrátané sa celkom desím zákonitej Dvojky, takže 75%. ()

Wade W.

Druhý podarený film od DC. Humor, pekný vizuál, atmosféra, akcia. Polovica filmu ako dobrodružný film s Indiana Jones prvkami, polovica ako podmorská fantasy. ()

marekspanel

Konečně zábava na maximum od DC. Výborné efekty a výprava. Solidní rozjezd a zápletka. Nicméně s vtipem se až příliš tlačilo na pilu (efekt trapného ticha v sále), u DC to prostě neumí, jako u Marvelu. Opět se také velmi málo zaměřují na rozvíjení postav. Takže film má primárně pouze bavit, ale vůbec k němu nenavážete hlubší vazbu. Odcházel jsem spokojený, ale rychle se mi to vykouřilo z hlavy. Wan to pozvedl na jinel level ovšem, o tom žádná! Tipuju, že po druhé projekci to snížím na 3*, když si totiž odmyslíte ty efekty..moc toho nezbude. WW je pořád asi po všech stránkách nejvydařenější DC film nové éry a to má dost much. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů