Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Meteorista

Kdyby tento film nebyl tolik nevyrovnaný, dám klidně plnou palbu za tu obrazovou poetickou krásu. Nekecám, vážně se mi to zpracování exteriérů a přírody moc líbilo - ale tím to končí. Tu přehnanou romantickou linku by si mohli odpustit, stejně tak dějovou nesourodost a občasné ztrácení logiky. Nejhorší pro mě byla romantická chvilka na sněhu bez ošacení, to bylo drsný. Ale shlédnout jednou se to dá a já musím hodnotit kladně tu přírodu, jak jsem již podotknul, ta byla na jedničku. ()

Domec

Ano reziserka se proste nezapre i zde muzete videt jeji typicke znaky; dlouhe zabery na oci a ocni kontakty, po kazde scene "idealisticky" rozhled do krajin. Nechapu jak mohla od Legend z Dogtownu klesnout pres Twilight az sem. Nemuzu si pomoct, ale srovnani s twilightem si nemuzu odpustit, je to proste film na stejny brdo. Hlavni hrdinove behaji po planich za nejkrasnejsi z venicanek a s utrapenym pohledem jsou ochotni za ni polozit zivot. Opet je tu milostny trojuhelnik a hrdinka neschopna ubranit se svym citum chce uprchnout z bad boyem a zacit s nim lepsi zivot. To ji, ale prekazi zly vlk a fanaticky pambickar s posvecenym mecem v kapse. Hmm, do ted nechapu Gary Oldman vzal takovou shit roli, v jeho veku uz by mohl poznat kvalitni scenar. No film me moc nebavil, pribeh byl zmatenej a na konci nedaval moc smysl, ale co, je to opet kravovina pro 13-ti lety holciny co budou nosit tricka s TEAM Peter nebo Henry. ()

doddo2012

Vlkodlak robený na rovnaký spôsob ako Twilight. Aj keď ja osobne dávam prednosť radšej Van Helsingovmu vlkodlakovi. Režisérka sa drží toho žánru a robí dobre. Ide jej to a vyzná sa . ()

Aridara

Myšlenka udělat z pohádkové Karkulky hororový příběh je fajn, ale to by za režisérským křeslem musel sedět někdo jiný. Z dialogů se na zadek neposadíte a role Garyho? Pan herec nejspíš zatoužil po nenáročné roli za slušný peníz, je fanouškem Twilight a z dojmu si evidentně těžkou hlavu nedělá, snad příště! Amandin pohled raněné laně vychází ovšem na výbornou, ale ani tak nestojí film za další zhlédnutí. ()

Hepy13

Když jsem si přečetl, že režiserkou tohoto filmu je Catherine Hardwicke, autorka Twilight. Tak jsem čekal přesně takový teenargovký styl jaký jde ze Stmívání. A to se potvrdilo. Tak špatný film jsem dlouho neviděl. Atmosféra uplně nulová, příběh jen o tom, kdo je vlastně vlkodlak, herecké výkony žádné. Nápad a potenciál byl slušný, dalo se vytřískat hodně, takhle to je jen nuda nuda nuda. ()

Steel32

Červená Karkulka, která má s Červenou Karkulkou společný jen červený pláštík a jakž takž konec, který mi přišel celkem přitaženej za vlasy. Hlavně je to strašně podobné Stmívání (jedna holka, dva kluci, vlkodlak, Billy Burke - i když ten mi na tom přišel asi nejlepší), od začátku se to celkem táhne a řeší se tam furt to samé, pár věcí je jasných dopředu, takže skoro nic nepřekvapí a ještě mi přijde, že se to snaží bejt strašně drsný a strašně dojemný zároveň. Dejme tomu, že fanoušci ságy Stmívání budou jasně unešený. ()

Silviaxx

Tak s prerábkami klasických rozprávok sa roztrhlo vrece. Ja ešte stále nevychádzam z údivu, že ono to ozaj môže byť veľmi obstojná napodobenina, hoci Karkukla ma s pôvodnou karkulkou spoločné dosť málo, tak aj napriek tomu sa mi to veľmi páčilo. Porovnávam to momentálne aj so Snehulienkou, kedže som obe pozrela v podstate naraz, ale hodnotenie nechávam rovnaké u oboch, pretože obe na mňa dosť zapôsobili a hoci sú remake klasických rozprávok, každá je spracovaná z iného pohľadu. Karkulka má plusové body aj za hororovejší nádych, dráždivejšie scény a Amandu, pretože sa jednoducho na ňu zbožnujem pozerať vo filmoch ! :) ()

kamil.i

Hádanka pátrajúca po vlkovi v izolovanej dedinskej komunite je zaujímavým elementom, ktorý drží diváka v napätí väčšinu stopáže. Škoda, že spracovanie sa pohybuje len na priemernej úrovni, kde sú nezvládnuté nielen akčné scény, ale i atmosférické momenty. Najhoršie je na tom hudba, ktorá akoby nepatrila do filmu. Takisto si tvorcovia mohli odpustiť niekoľko teen avantúr à la Twilight. Červená čiapočka má vcelku podarený námet a ponúkne niekoľko zaujímavých obrazových sekvencií. Hodnotenie diváka bude záležať od veku. U mňa slabá dvojka. ()

Antaeus

Svojské poňatie klasickej rozprávky, na ktoré som sa práve z tohto dôvodu celkom tešil. Nakoniec som však bol rozčarovaný. Atmosféra bola zo začiatku dobrá, príbeh vyzeral, že slušne nadviaže na pôvodnú rozprávku ale v temnejšom duchu. Lenže po chvíli kohosi napadlo prehodiť výhybku a dej sa uberal do.. Ehm, iným smerom. Dvaja šuhaji (z ktorých sa jeden možno mení na vlka) v boji o srdce (a ostatné orgány) "nedotknutej" devy. Kde som toto už len videl..? A aj keď po nástupe inkvizítora Oldmana svitalo malé svetielko nádeje, nakoniec sa z filmu predsa len vykľul iba zamotaný blábol, z ktorého najpútavejšie boli scény s vlkom. A ešte zaujímavá "zbraň" použitá proti nemu na konci. A to je tak všetko. A ešte aby som nezabudol: hudobný podmaz bol fajn. No dobre teda, tak na tie 2 hviezdy sa to striebornými nechtami a hnilými zubami predsa len nejako vyškriabalo.. ()

Eterninox

Červená Kalkulka. Dost nevydařený pokus podstrojit fanynkám Stmívání, který paradoxně nejvíc selhává právě na romantické zápletce. Ta kdyby byla o něco dospělejší (a měla výrazně lepší mužské obsazení), tak vlastně mohlo (hlavně díky pěkné výpravě) jít o vcelku slušné "temné fantasy". Tak jak je bohužel nelze než si povzdechnout, čemu se to Gary s Amandou upsali... 40% ()

Aluminium

Absolútne nestráviteľné. Tupé a umelo pôsobiace postavy a umelo pôsobiace prostredie. Nudné dialógy, pri ktorých sa mi oči prevracali. Tá jedna hviezdička je za Garyho. ()

KOZEL84

Tohle je tak nudné a prázdně,že to člověka ani nedokáže urazit,takže ta jedna je za to,že sou prostě i horší filmy.Nejvíc mě zaměstnávala myšlenka,z čeho tak mohli vyrábět gel na vlasy.Nachvilku sem se lekl,že se rejžisérka neÚchylí k monstrfilii,ale její chlupaté myšlenky naopak dosáhly vrcholu.Zas ale ocen'uju,že se tu čokl nepromenáduje polonahý.Já bych se nad sebou měl ale nejspíš taky zamyslet,když mi Julie Christie připadá pořád sexy.Mohl to zachránit Oldman,ale ten za sebe asi poslal nějakého dvojníka.To nebyl on.Nevěéřim.Amanda je sice k sežrání,ale radši doporučuju Freeway s geniální Karkulkou Reese Witherspoon.PS:Frankenstein by si asi taky rád vrznul,Jenom nápad jako no... ()

jasanka

Dost jsem se na film těšila, protože trailer vypadal víc než slibně. Realita byla ale jiná - nudná. Po necelé hodině jsem začala přeskakovat scény a podívala jsem se už jen na konec, který byl dost neobvyklý a zajímavý, to uznávám. To mezitím ale opravdu nic moc. ()

Venous666

Jak už tu někteří uživatelé píšou, tak se přidávám k nim a píši, že to opravdu s červenou karkulkou nemá nic společného. Ano, červená barva se tam opravdu vyskytuje a taky něco jako vlk, ale to je vše. Trochu větší propasti ve scénáři, které se snaží skrýt za to, že diváka bude celou dobu zajímat, kdo je vlastně z vesnice ten chlupatý. Nesahá to ani k průměrnému snímku, hold stmívání už není v kurzu ... PS: Gary Oldman jako vždy nezklamal ()

Brambu

Teda velmi milé překvapení musím říct. Takovéhle pojetí pohádky o Červené Karkulce jsem tedy opravdu nečekala a velice mne bavilo to napětí, s jakým jsme až do poslední chvíle hádali kdo onen vlk vlastně je... Povedené! ()

ypres.bass

Pohádka udělaná jako VanHelsing! Tak to mi ho teda natři na červeno! Pokus o jiné zpracování notoricky známé pohády zapojením temna a tajemna skončil bohužel (nebo bohudík?) jako naprosto nepovedená slátanina. díky vícekrát radši ne. ()

Mallyyy

No jestli to mám srovnávat s Twillight, jak tu hodně lidí přisuzuje, tak jednoznačně budu brát 1000x tohle. Myšlenka byla dobrá, ale provedení pokulhává. Amanda neurazila na karkulku se velice hodila a zahrála ji, jak nejlépe mohla. Vlk byl taky docela povedený. Nejvíce se mi tu nelíbil Oldman ne jako herec, ale postavově. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?